Dáváte svým dvouletým dětem pleny?

terezasabackova
13. dub 2017

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli dáváte svým dvouletým dětem pleny? Mám dvouletého syna a bez plen se zatím neobejde. Ve svém okolí pořád slyším, že je už velkej a pleny by měl nosit jen na noc. Na nočník zatím nechce a opravdu nejsem ten typ matky, který by dítě dával na nočník za každou cenu. Zajímal by mě váš názor, jak to máte vy, případně jak jste děti učily na nočník. Děkuji za rady.

monikagurthova
13. dub 2017

@astyna je tys me pobavila ja mam látky taky a presne jsem si rikala bude ji vadit ze je mokrá....jo prd kvuli plence nikdy ani kvik a kdybych ji průběžně nekontrolovala je v tom klidně cely den 😂

jani76
13. dub 2017

Panebože co by jste chtěli po dvouletým děcku?? ☹ Navíc jak tu píší ostatní, tak holky jsou úplně někde jinde než kluci, jsou v tomhle šikovnější. Máme kluka, co byl v 2 a čtvrt odplenkován a po pár měsících se zase začal počůrávát do gatí, vzal zpátečku, nebo jak to říct. Na noc to bylo v pohodě, ale přes den - je to přemírou podnětů, což děti nestačí vstřebat a na čůrání nemyslí, takže to pustí .... není to chyba v nikom, jen v jejich psychomotor. vývoji. Tak si z toho nedělejme hlavu a jděme dál, jsou horší věci na světě....do 5ti let je to pořád pohodááááá 😀

rebe
13. dub 2017

Pět let jsem žila ve Švýcarsku a tam panuje názor, že by se děti na nočník neměly "trénovat", že k tomu mezi třetím a pátým rokem dospějí samy...
Já to s dcerou a nočníkem zkoušela v roce a tři čtvrtě a bez úspěchu. Přestala jsem to řešit a ve dvou letech začala ze dne na den chodit sama. Ani si neříkala, prostě najednou šla do koupelny a vyčůrala se. Přijde mi to lepší než se trápit a trápit i dítě. A tchyně a její řeči? Nikomu do toho nic není, neřeším...

letadlo13
14. dub 2017

Čekala jsem, dokud mu neseplo, že se umí vyčůrat, když sám chce. To bylo ani ne před měsícem. Za týden jsem sebrala plenky, pořád zčůraný jako patník, i hůř 😉 a dneska sama čumím, jak je bez plenek, má prěsně 2 a čtvrt roku. Není to bez havárie, ale už by to šlo. Do auta a na spaní plenka. Trénování na nočník neuznávám, občas, ať ví, co to nočník je. Pravidelně? No, to bych musela nočník přibít k podlaze a jeho izolepou k nočníku. A koupit si špunty do uší. Padlo to samo. Taky jsem z okolí slyšela, jak byl xy bez plenek v roce a půl, a v zápětí dodala, že trpěl na záněty močáku a tak se ve školce ve spaní počůrával... vivat, vezmu si příklad, tak toho opravdu chci docílit 🙂

ladyhacek
14. dub 2017

Syn bude mít 21m a je s plínkami. Já to řešila protože jsem už nasotupila do práce a chtěla jsem ho odplenkovat a tak mu vzala pleny - na nočník chodí ale neumí si říct a počůraval se.I manžel, že prostě pleny mu budeme dávat abychom abychom pořád nevytírali 😀. Te´d pleny má ale na nočník posazujeme a rano a večer se vždy vyčůrá. Plánuji odbourat přes léto až bude lítat nahatý. V září jde do školky takže doufám, že bez plínek bude.
Kamarádka to neřeší vůbec
má stejně starého kluka a ten na nočníku vůbec nehcce být - říká, že dopadnou asi jako její kamarádka - ten jí začal chodt rovnou na velký záchod > to u nás také dost zabralo jak seděl na velkém s ,,podsedákem´´) tak byl hrozně důležitý 🙂

chumovic
14. dub 2017

Mám holčičku, 2,5 roku, stále jsem čekala, až sama dospěje k rozhodnutí, že bude chodit na nočník. Zhruba před měsícem mi jaksi došla trpělivost. Malá se ráno vzbudila a já ji oznámila, že již pleny nejsou. První 2 dny se pocuravala a na nočník si odmítala sednout ani za odměnu(čokoládu). Trochu jsem na ní udělala bububu a jako že se zlobím, od čtvrtého dne si chodí na nočník sama, kdy potřebuje, případně si venku řekne. Úplně bez nehody. Na noc tedy plenu ještě nechávám. Jsem šťastná jak blecha. 😍

kackakastanka
14. dub 2017

synka jsem vubec na nocnik neucila, od tchyne slychala mnoho komentaru a zprav, jak to delam spatne...pak jsem nahodou narazila na metodu podle Lora Jensen, kdy to decko naucis behem tri dnu...zkusila jsem, neverila jsem, ale zafungovalo to, s metodou by se ale melo zacinat nejdrive ve 23 mesicich veku a idealne nejpozdeji do 30 mesicu veku, pak uz to pry jde hure..., vice info treba zde http://www.parenting.com/toddler/potty-training... v principu je to zalozeno na tom, ze seberes plenku a decku vstipis, ze si ma rikat, az se mu bude chtit, mluvit moc nemusi, slovicko si najde..., ale je treba tomu venovat tri plne dny totalni pozornosti a spoluprace 🙂

lucinka58
15. dub 2017

@kackakastanka prosím nenapsala bys mi návod do soukromé zprávy v pár řádcích v češtině? Teda pokud by tě to neobtěžovalo 🙂

dancamich
15. dub 2017

@kackakastanka Mě taky prosím 🙂

kackakastanka
15. dub 2017

@lucinka58 @dancamich holky pokusim se, ale original ma padesat stran, a mely by se dodrzet vsechny detaily, takze preklad nejsem schopna dodat, udelam strucny vycuc, ale lepsi je postupovat podle originalu, abyste vse dodrzely...

karlajasmine
15. dub 2017

Já hlavně nechápu všechny ty kecy starší generace, že jejich děti byly v roce bez plen. Podle mě si to buď nepamatujou nebo dítě celý den sedělo na nočníku, jinak si to neumím v roce představit.

moravanka
15. dub 2017

souhlasim s rebe. My zijeme v Rakousku, dcera mela plinku na noc do sesti let. doktorka mi vysvetlila, ze jeste nema dostatek nejakeho hormonu. Pokud chci, je mozne jej podavat v tabletach. Tak jsem rekla, ze leky ne, ze teda budu davat plinku. v dubnu, kdy mela 6, zacla byl plinka rano sucha a ted je bez, popr. se v noci vzbudi a jde na zachod. Tady se to opravdu neresi, vsak neznam dospeleho, co nosi plinky, bez plinky jsou driv nebo pozdeji vsechny deti.

kackakastanka
15. dub 2017

@moravanka na noc je to pry opravdu fyziologicke do tech peti, sesti let, take jsem to cetla v nejakem odbornem clanku od pediatru

jasmi
16. dub 2017

@kackakastanka taky moc prosim o strucny vycuc,hned bych zkusila😉diiky😊

danapav
16. dub 2017

Taky poprosím o stručný popis metody. Děkuji

dudulka22
18. dub 2017

Dobrý den. Tak se musim pochlubit. Dcera se ze dne na den zlomila a chodi na nočník. A celý svátky co byl tatínek doma byla bez pliny. Prvni dva dny nehoda a tet už brz nehody. A v noci sice plinka je ale sucha. Dam kolem pul 10 vycurat a pak az rano kolem 7 do nočníku. Takže k tomu opravdu kazde dite dospěje. Dřív nebo později. Tet je nadsena ze ma kalhotky s miniie.☺

letadlo13
18. dub 2017

@dudulka22 první týden jsem jenom prala , druhý občas nehoda a teď ten poslední týden už je prostě bez pleny, i odpolední spací plenka je většinou suchá, během měsíce je ze 100% pleny na 1 plence za den na spaní.

novina
18. dub 2017

Syn byl bez plen od 18 měsíců, dcera od 21 měsíců. Ale oba si na to přišli sami.
Malá si sama sundá tepláky a kalhotky, sedne si na nočník a pak se obleče. Jo a má ráda kalhotky s obrázkem, pak si dává pozor, aby si ten obrázek (třeba u nás s Elzou) nepočůrala 🙂

letadlo13
18. dub 2017

@novina svlékání mu nejde, ale volá "čulí honém" a běží k záchodu 😉

novina
18. dub 2017

@letadlo13 Elišce když nejsou stáhnout kalhoty tak volá - mamí rychle nebo bude Elza plakat (jako že by ji na obrázku počurala) 😂

kituska20
18. dub 2017

Ano má plínky od 20ti měsíců jen na noc. Nehoda jen občas. Posazovala jsem ji na nočník jakmile si uměla sama sednout. Naučila se to hoodně rychle.

guinea
18. dub 2017

Maminky, jak to děláte, když má vaše dítě už skoro 2 roky a pořád nemluví? Odhodlávám se začít s odplenkováním, až bude venku teplo, ale tohle mi vrtá hlavou - jak si řekne, když se do verbální komunikace nijak nehrne?

kackakastanka
18. dub 2017

@guinea to vubec neres, ono uz si nejake slovicko najde, neboj, byli jsme na tom stejne a bez problemu

kituska20
18. dub 2017

@guinea malá říká bobo a číí jinak toho taky moc nenakecá

guinea
18. dub 2017

@kituska20 Náš má 21 měsíců a říká jen ham, máma a auto...😔

jamia
18. dub 2017

@guinea Stačilo mít nočník na viditelném místě a dcera byla oblečená v obyčejných legínách, které snadno sundala. Nemusela si vůbec říkat, obsloužila se sama 🙂

kackakastanka
18. dub 2017

@guinea opravdu se neboj, muj nemluvil skoro vubec, skutecnych slov jeste mene, nez tvuj, a zacal tomu proste rikat takovym naprosto nic nerikajicim vyrazem, ale bylo to jasny, a curani a kakani rozlisuje az ted posledni dobou a jeste pantomimicky 🙂

kackakastanka
18. dub 2017

@guinea a jinak jak pisu vyse, ja to maleho naucila rovnou na wc a taky hlavne principem, aby si sam rikal, tzn, ze klidne i venku, v aute, takze nejaky vyraz potreba byl, abychom se domluvili, ale vzdy jsme se domluvili 🙂

juranek21
18. dub 2017

Mam holcicku 22 mesicu na svuj vek mluvi velice dobre umi rict kaka i cula ale nocnik otocila demonstrativne nizsi stranou ke zdi🙂 Takze pockam az bude teplo, sundam plenku a necham ji behat na zahrade a jakoby nic tam bude taky nocnik.

versatilka
18. dub 2017

Mám doma dvojčata, kluka a holku. Holčička je bez plínek přes den od roka, od necelých dvou i přes noc. Pochopila velmi rychle, hlásila a hlásí doteď bez jakéhokoliv šprajcnutí. No a kluk to je kapitola úplně jiná.. Přes den se sice snažíme pleny nedávat, ale pořád to není stoprocentní (pokud jedeme někam dál, dostane ji). Čůrání už celkem zvládá bez problému na nočník, občas je den blbec.. Po obědě spí bez plenky cca dva týdny (nechce ji). Ale jakmile přijde na kakání, je to boj.. Většinou najdu bobek v kalhotách (alespoň už ho tedy hlásí) ještě tak měsíc zpátky si v něm rochnil.
Na noc plenku nechávám a zatím se mi stalo jen 3x za poslední měsíc, že by byla suchá, takže ji ani neplánuji odebírat.
Děti budou mít dva a půl roku.