Dítě a cizí lidé. Je to normální?

12. lis 2022

Mám dítě 1,5. Většinou je jen s nami s rodiči. Prarodiče a praprarodiče nás navštěvují a my je. Chodíme na hřiště kde je s ostatními dětmi bez problémů.

Pak jsou situace např. přijdeme do nového prostředí a jakmile se od ní vzdálím do jine místnosti začne plakat, když je tam s cizími. Stejně tak když ji chce někdo cizí chovat. Tak nechce. Když jsme u rodičů a přejdeme z místnosti hnedka běží za nami. Komentáře mého otce jsou, že je na nás zavisla, že je furt s námi. Komentáře cizích lidí také pojď já tě pochovám, ty nechceš ona nejde takhle za cizím. Stejně tak u jedné doktorky na rehabilitaci. Když jsme přišli doktorka na nás vystekla jméno na malou vůbec nereagovala žádný ahoj a úsměv, tak malá začala fnukat. A doktorka na ni kouka a říká takhle reaguje normálně na lidi.

Tak já nevím je to zase špatně ? Normálně děti jako chodí se chovat k cizím ?

zmrzlinka
13. lis 2022

Je to normální.Je to trochu větší mimino 😁A komentáře o závislosti jsou nesmysl....

tonicka16
15. lis 2022

Miluji komentář a taky ho slýcháme, "nojo, vždyť ona/on je porad s váma." S kým jinym než s rodiči by jako melo tak malé dítě "pořád" byt?? 😀

kubesovaadelka
15. lis 2022

@tonicka16 přesně taky nám to pořád říká tchýně, že je pořád jen s námi a proto za ní nechce jít a nechce s ní být. Dítě vycítí, kde mu je dobře a když tahle osoba řekne, já bych ti ukázala, nakrmit,prebalit a vyřvi se kdyžtak, tak jsem ani ráda, že za ní nechce😂 jak je hrozně rozmazlená, když je jenom s námi a u jiných řve, zajímavý, že u me většiny rodiny ani nefňukne, protože za ní chodili opatrně a když začla plakat, odešli a přišli jindy a zkoušeli to pořád a teď je všechny miluje. Nesnáším tady ty kecy studených odchovů🤬😂

lvl16
15. lis 2022

Mně by spíš přišlo divný, kdyby to bylo jinak :D. A vůbec nechápu, proč by někdo cizí měl chovat moje dítě.

tonicka16
15. lis 2022

@kubesovaadelka úplně přesně. Starší dcerka už ma 4,5 a teď je to krásné vidět, kdo ji dal čas, kdo si ji všimal a trpelive snažil si s ni hrát, k tem ma úplně jiný vztah, než k tomu, kdo jen přišel, pochovat a z gauce vyfotit. Když se narodil mladší, tak se všechno zase zapomnelo a podobné komentáře přišly znova, jen se přidalo, ze ta starší teda určitě nebyla tak urvana (když se nechtěl nechat pochovat). No a je to to stejne, v bledě modrém🙂

kubesovaadelka
15. lis 2022

@tonicka16 mám tedy první dítě, ale už teď vidím ty rozdíly, jak přistupuje k mému dítěti, jakožto dítěti vychovávané snachou a dítěti od své dcery, kterému platí školku, posílá peníze jen tak ať si něco koupí (bydlí na Slovensku) apod. Detaily. Malé koupila za celých 10mesicu arašídové křupky nejlevnější ve 4 měsících tak to jsem myslela že ji omlátím o hlavu jestli je normálni a tedkom v pepcu jedny legíny a šaty(samozřejmě od ní ani nic nechci). Protože dítě od dcery mělo studený odchov doporučený od ní a moje dcera je vyslyšena co zrovna potřebujete je a první dítě, tak asi trochu bohužel rozmazlená, tím že prostě nechce usínat v postýlce, takže od narození a stále usíná na těch rukách, než abych ji nechávala vyřvat. Takže jsme prostě nejhorší, když k sobě máme blízko a nikoho k sobě jen tak dcera nepustí 😂

klaruskaholubinka
16. lis 2022

Naší to trošku přešlo až když začala ve třech chodit do školky. Kolem 8meho měsíce byli dny kdy nechtěla ani tatínka. A teď ji jsou 4 a do teď s učitelkou ve školce spíš nemluví a s cizím lidla taky ne. Pořád ji trvá než se rozkouka.