Do kdy dudlík?

nugetka20
28. srp 2018

Budu možná za rýpala, ale chci se zeptat jiných - do kdy Vám přijde dudlík u dítěte "normální"?

Můj syn byl bezdudlíkový, odmítal ho, ač jsem mu ho sama po měsící řevu nabídla - nechtěl 🙂

Minulý víkend jsme byli s prckem (26 měsíců) v kavárně s herničkou. On bez dudlíku, hejkal, povídal, spokojený dítě. Vedle něj si hrál klouček, řekla bych podobně starý (stejně velký, pohyblivý) - s dudlíkem. Dost mě překvapilo, že tak velký kluk má ještě dudla a dokonce ho vyžadoval. Jakmile ho někde na chvilku zapomněl, začal hejkat po svý mámě, vztekle, takový zvuky - ona běžela, dudlík našla, strčila do pusy ... a kluk si šel dál hrát se stavebnicí.

Koukala jsme na to jako zjara. Váš názor? děkuji

lucajda17
30. srp 2018

@vendelinka08 Tak s tím praním je to u nás děs,šílený pláč,chce se dostat do pračky,je schopná i půl hodiny u ni stát a brečet,nedokážu ji v tu chvíli vysvětlit,že se k ní deka vrátí,nic nezabírá,sama si dá říct,na chvilku na ni nemyslí a za chvilku zas běží k pračce a když už ji má tak s ní chodí i když je mokrá,takže na sušák se nikdy nedostane.

kittyy17
30. srp 2018

@lucajda17 můj mladší to má takhle se zajícem usinackem, dřív ho zuzlal místo dudliku a praní bylo nutností. Koupila jsem druhého stejného 😉

ojo
30. srp 2018

Já nechávala dudlík do těch 2 i skoro do 2,5 let...jak to vyšlo. Letos třetí syn míval od 2 let dudl jen na spaní, prostě zůstával v postýlce, ale pak se to začalo zvrtávat a vyžadoval ho při sebemenším problému i přes den, prostě i pro něj došel po schodech do ložnice, vytáhnul z postýlky a dudlal, kolikrát fakt hulákal, aby si ho vydobil...Když mu bylo nějak 28měsíců, tak už ho vyžadoval v podstatě od rána, tak jsem řekla dost, z dudlíka jsem odstřihla savičku a když ho chtěl přinést, tak se prostě rozbil. Koukal na něj, že nejde dudlat a smířil se s rozbitím, pořád to komentoval, když večer chtěl dudlík, tak jsem mu dala ten rozbitý, řekl akorát, že se rozbil a usnul i bez něj. Žádný pláč, slzy, scény, prostě to vzal jak to bylo, odstřihnutý dudlík se tu ještě někde válí 😀 takhle jsem odnaučila i předchozí děti a každé to vzalo v pohodě, prostě je rozbitý, fyzicky to viděly, tak to pro ně bylo asi smířlivější 🙂 od těch 2,5 let už mě to přijde divný...takže déle bych ani nenechávala....

mamamtbo
1. zář 2018

@nugetka20 V poho🙂 Syn si bere dudlik jen na noc (po usnuti plive), je mu 20mes. Pres den nema vubec. Mluvi lip nez 2lete dite a zuby ma krasne rovne🙂

vladienka
1. zář 2018

@mamamtbo a potom su ukricanci ktori dudlik ale nevezmu 😁

vladienka
1. zář 2018

@timotek69 ale preco potom nie je podla mnohych ludi kojenie do 2 rokov? Dudlik je len siditko.. dudlik v 2 rokoch ok, uplne bezne ale prso je uz uchylarna

timotek69
1. zář 2018

@vladienka a proc se zabyvate tim co si mysli ostatni? Delejme si kazda jak chceme my, je to nase dite ne nekoho jineho;)

bayt
1. zář 2018

Myslim si, ze dumlani je prirozena potreba ditete a to dyl, nez jakou ma tady vetsina dospelych predstavu. Kojeni prirozene konci ve 3-4 letech a kdyz se nekoji na pozadani, tak holt misto toho dudlik. Nekde jsem cetla, jak i vedci prokazali, ze to sani je pro deti blahodarne. Nejhur proste na tom bude dite na UM bez dudliku.

vladienka
1. zář 2018

@timotek69 potom by nemuseli existovat akekolvek diskusie 🙂) prirodzene ma zaujimaju nazory druhych, druha vec je nic si z toho nerobit.. len som tak premyslala

astyna88
24. říj 2018

Prvni syn mel dudla na spani do roka,druhy asi do pul roku. Nemeli na nej nejakou fixaci,to spis ja nabizela.

normalnimatka
24. říj 2018

dvouleťák je ještě v pohodě, viděla jsem u známejch i oddudlíkování před třetím rokem před nástupem do mš:D byl teda jen na spaní, no ale jako stejně...
hele nevim, no..mně se to soudí. mně to přijde prostě divný, aby mělo dudlík takhle velký dítě, ale umim si představit, že u některejch dětí na tom fakt stojí svět do jistý míry, a že to třeba není taková legrace je oddudlíkovat.
dudlík kdykoliv se mi zdá ok fakt u mimin, tak do půl roka. pak bych to nedávala, jen na spaní. a na spaní se mi to zdá ok tak do roka, roka a půl třeba? pak už bych nervózněla:D

azanka
26. říj 2018

Stála jsem nedávno na perone v metru a nějaká paní začala mého totálně pretazeneho syna peskovat, ze ma v puse dudlik. Mela jsem co dělat, abych ji nepocastovala nějakými invektivy. Dudlik ma na uklidnění a na spaní, rostou mu zuby. Ráda bych se ho brzy zbavila, ale tyhle rady cizích lidí mě dokážou fakt vytočit.

lennus
26. říj 2018

U prvního jsem vzala v roce a v pohodě, dcera má a plánuju to udělat stejně. Logopedka říkala, že je dobře, že jsme mu ho vzali v roce. Nelíbí se mi chodící děti s dudlíkem, ale každého věc, neřeším, každému se líbí a nelíbí něco - některé dítě má dlouho plíny, jiné nemluví, jiné si strká prst do pusy, spíš to beru u nás. Dávat jsem ho teď nechtěla, ale malá byla hodně plačtivá až uječená první měsíce a pomohlo to.
Jsou názory, že může narušovat kojení, laktační poradkyně ho nedoporučují, aspoň ne na začátek, protože při dudlání se zapojují jiné svaly než při sání, čímž se snižuje produkce mléka. Já ho dala malé ve třech týdnech.