Urputně si cucá ručičky ve 4 měsících, poraďte

sjuzalinka
30. říj 2014

Ahojte maminky, asi 3 týdny bojujeme s cucáním ruček ☹ Z počátku to bylo nenápadně, objevil ručky, ale teď je to hrozný, ruce má v puse neustále - místo aby si hrál s hračkama na hrazdě a chytal je rukama ( o což se z počátku snažil) má jednu nebo obě ruce kolem pusy, občas praští do hraček, vyjimečně se mu podaří něco lapnout a cpe si to do pusy, ale pak tam stejně strčí ruku. Dělá to když ho chovám, přebaluju, hraju si s ním, po kojení, dokonce se občas snaží propašovat si do pusy palec i když tam má prso 😅 Chtěla jsem se vyhnout dávání dudlíku, ale kámošky říkala, že dudl odnaučím líp jak ruce, tak nevím co teď. Navíc když dám dudlík, stejně si ho po chvilce vytrhne a dá si tam ruku. Akorát nahrávám tchyní, která mu chtěla nacpat dudlík už v 6týdnech 😒 Kontrolovala jsem dásně a nevypadá to, že by se tam něco dělo.................poraďte mi prosím

terezapetrova
30. říj 2014

@sjuzalinka vzdyt se nic tak strasneho nedeje, ze si tam dava ruce 🙂 je to jen obdobi , které jednou prejde byt se zase mozna vrati ale takhle je to u deti se vsim. a prijdou ještě daleko horsi věci, které budou opravdu k reseni. Jen bych davala pozor aby si tam necpal bakterie /napr u dr nesahal na uplne všechny hracky a pak si ty ruce necpal do pusinky/ co se tyka dudliku svým zpusobem bud rada, ze ho nechce, odnaucovani muze byt velice narocne. A ty rucky ho prejdou .. jsou to obdobi. My ted mame 3 nedele obdobi každý den vstavat ve 4h rano ale taky vim, ze to prejde. A tchyni, rekni, ze to není jeji věc 🙂

bm77
30. říj 2014

MOje holčička si rvala takhle ruku do pusy od 4 měsíců, a to měla dudlík. Rostly ji zuby. Na omak nešlo nic vidět, ani cítit, ale slimtala jako bernardýn. Pomohlo nám kousátko, takové na tyčce z DM, dobře se jí drželo, říkala jsme jim rajbováky 🙂. Já bych se dudlíku nebála. I pediatr nám řekl, že s eodnaučí lépe od dudlíku než od palce. A k miminkům dudlík patří 🙂. Pokud je uklidní, proč ne. Určitě bych ho teda nemáčela do medu apod. Btw. já nacpala malé dudlík už v 1.týdnu a následky to nemělo, ani na kojení, ani na zuby. 🙂

monkalisa
30. říj 2014

Já bych se taky dudlíku nebála. Malé jsem ho sice taky nechtěla dávat, ale nakonec to byla velká pomoc. Navíc dcera mé kamarádky cucala prsty od miminka (dudlík prý nechtěla) a ještě dnes (v sedmi letech) při soustředění, zamyšlení (sledování televize...) nebo usínání má ruce v pusince a 2 prsty cucá-není to moc pěkný pohled. Do sedmého roku už určitě všichni dudlík zrušili, zatímco ty prsty se těžko odnaučují, když jsou součástí člověka.

bunny123
30. říj 2014

Nase mala ma ruce v puse non-stop, ale jako fakt vazne. Vsichni uz si z ni delaji srandu, ze se uci piskat na prsty 😀

gepe
30. říj 2014

@sjuzalinka zoubky se vyviji, dasnicky svrbi. Nase si zacala ruce davat cca ve tretim mesici. Pomohl a pomaha dudlik a kousatko od Curaproxu, zirafa Sofie 🙂 prvni zoubek ji vylezl ven v 10ti mesicich.

terinda
30. říj 2014

Proč je dudlík takové zlo? Navíc u pidi miminka? Dudlání dítě uspokojuje, uklidňuje, pomáhá... je to přirozené víc než cucání prstů ... tak směle do toho 😉

elana
30. říj 2014

@bunny123 to mě pobavilo, protože jsem Ti koukla na profilovku...á...má je tam 😀

misulka84
30. říj 2014

moje dcera dělala přesně to samé, také jsem to řešila 🙂 podívejte se jí do pusinky, jestli nemá aftíky nebo moučnivku. Ona ji měla a protože ji svědila pusinka, tak si snažila ulevil cucáním ruček. Když jsme překonali moučnivku, vypadalo to na zuby - a na půl roce přesně ze dne na den dva zoubky 🙂 tak asi tak 🙂Jinak nechápu paniku z dudlíku 🙂

bunny123
30. říj 2014

@elana No rikam, non stop 😀

pavlapl
30. říj 2014

Andělna si taky neustále cucá ručičky a vůbec to neřeším. Já si myslím že je jedno jestli si cucá ruce nebo nějakou hračku. Ona s toho vyroste. Dělaly to všechny moje děti.

1velrybka
30. říj 2014

@sjuzalinka Maruška má taky každou chvíli ručičky v pusince, do toho děsně slintá, jak jí rostou zuby, takže i ručičky má furt celý oslintaný. A nejen ruce, prostě všechno, co je v dosahu, strká do pusy. Normálně doma to neřeším, akorát mě štve, že to dělá i u doktorky. Minulý týden jsme byli na kontrole v rizikové poradně (jezdíme tam jednou za 4 měsíce, protože se narodila předčasně) a paní doktorce doslava okusovala cedulku se jménem a fonendoskop. Pak na všechno okolo sahala a ty oslintaný ruce si cpala do pusy. A to jsme měli jít za dva dny na očkování, tak jsem měla strach, aby nechytla nějaký bacil. A dudlík má hlavně na spinkání.

katyxq
30. říj 2014

@terinda protože dudlík je šidítko (náhražka za prs), statistiky říkají, že při používání dudlíku se zvyšuje např. riziko infekcí středouší a snižuje se výlučnost a doba kojení ... a moje osobní zkušenost je taková, že bych znovu dudlík neriskovala, malé to dost pokazilo přisátí.
https://www.modrykonik.cz/dudlik

@sjuzalinka Cucání ruček (i to intenzivní) je v tomhle vělu docela normální, žádoucí fáze vývoje 😉.

alcar
30. říj 2014

Vubec bych to neresila. Cucani rucek je soucast vyvoje, ktera je zadouci. Za dva mesice ji to prejde. Nema se tomu branit, ale nechat. 😉

@gepe zirafa Sofie, to je svetovy vynalez! Haleluja! 😀

gepe
30. říj 2014

@alcar je! 😀 mala ji ma od pidi, je ji uz 14,5 mesice a zirafa stale oblibena 🙂

alcar
30. říj 2014

@gepe no u nas to zaclo kolem 5. mesice a vypada to, ze jen tak brzy taky neskonci. 😀 A odkud ji mate? Odsud z CR? Me s ni zasobuje segra z Kanady... 🙂

gepe
30. říj 2014

@alcar ee z CR, US a nejen Sofii 🙂

dolda
30. říj 2014

@katyxq ja si zase myslím,že s tím dudlikem je to blbost starší dcera měla dudlik s kojila jsem ji do 14 měsíců a ta mladší má dudlik tady a prisava se ještě líp bez ta první, je to zbytecne strašení maminek.

dolda
30. říj 2014

@sjuzalinka je to normální vývoj, nebran ji a co je špatné na dudliku?

sedmiteckas
30. říj 2014

Malé jsou 2,5 měsíce a pěstička je nejlepší 🙂 Prostě přišla na to, že má ruce, musí je prozkoumat 🙂

katyxq
30. říj 2014

@dolda blbost to není, laktačni poradkyně (a já i jen vlastní zkušenost) by ti mohly vyprávět ☹, první, co při problěmech LP doporučí je i přestat používat dudlík ... že ty jsi měla dokonce 2x štěstí (no, vzhledem k věku miminka těžko soudit, u starší nevím, kdy a proč byla/se odstavila) neznamená, že jiné ho budou mít taky 😉. Takže ať si dudlík klidně kdo chce používá, ale ta rizika (=pravděpodpbnost, že se věs stane, tedy ne že musí nastat) jsou

sjuzalinka
autor
31. říj 2014

Koukám pěkná diskuze 🙂 dobře, tak já to nebudu řešit. Díky 🙂

dolda
31. říj 2014

@katyxq já si prostě myslím, že se tím zbytečně stresují mamky, hlavně prvorodičky, vím, jaký jsem měla trauma u první dcery dát dudlík, protože se všude mluví o tom, jak je to špatný......., mladší jsem ho brala už do porodnice a vůbec jsem žádnou výčitku neměla neznám ze svého okolí nikoho kdo kojí a dává dudlík, že by s tím byl problém. 🙂

nonacek
31. říj 2014

@sjuzalinka Ahoj,měla jsem ze synem stejný problém,lékařka my tvrdila,ze to dělají zoubky,ale prababička my řekla že si bude kousat nehty. synovi je 10 let a nehty si fakt kouse,ale v tu dobu mu tenkrát fakt rostli i zoubky😨 takže kde byla a je Pravda o cucání ručiček Nevim 😉

terinda
31. říj 2014

Nevím o žádném dudlíkovém dítěti, které by mělo problém s kojením ... asi štěstí? hmm...
Naopak mi přijde horší závislák na bradavce po 2.roce věku dítěte, to už je ten dudlík menší zlo. 😉

katyxq
31. říj 2014

@dolda myslím, že maminky (i děti) víc stresují blbé rady ke kojení a péče o miminko, které většinou dostanou v porodnici a u pediatrů ☹

katyxq
31. říj 2014

@terinda některé závislosti (ve smyslu potřeb, anglicky dependency) jsou přirozené a jejich uspokojení je prevencí budoucích závislostí (v negativním smyslu, na něčem, ať už fyzických nebo psychických, anglicky abuse) ... termín přirozené odstavení (z vůle dítěte) ti asi nic neříká - a WHO i Česká pediatrická společnost doporučují kojit do dvou let i déle

ajny123
31. říj 2014

Teď jsem dočetla Nejšťastnější miminko v okolí od Karpa a i tam se píše, že dudlík je nejlepší odnaučit ve čtvrtém měsíci, protože už není třeba - miminko si udrží v puse ručičky. 😀

elana
31. říj 2014

přidávám se do klubu kojících dudlíkářek, u sebe ani v okolí taktéž neznám nikoho, komu by dudlík techniku nebo cokoli kojení pokazil, v některých nemocnicích ho dosud dávají i na 6N sestry-neříkám že zrovna s tímto souhlasím, plno maminek je rozladěných, když přijdou třeba z JIP a dítě má v puse dudlík, ačkoli to jde proti jejich přesvědčení...nicméně obecně prostě ty sestry jsou tam od toho, aby kojit naučily a kdyby to byl až takový nepřítel, tak by si pod sebou nepodřezávaly větev

pro mě kojení=nakrmení miminka (kojence, i staršího, s velkým batoletem už mám problém a doufám, že se mi podaří zavčasu odstavit) tím nejlepším, co jsem schopna mu poskytnout, nic víc, nic míň.

terezapetrova
31. říj 2014

@sjuzalinka to Ti povim jj pekna diskuze, napsala jsem jen svůj názor, ze svým zpusobem dudlik az tak supr není a hned bylo x prispevku proc dudlik neee??? 😀 nu asi nemuzu mit názor 😀 a ještě si myslim, ze tobe slo hlavne o ty rucicky v puse 🙂 paa

terezapetrova
31. říj 2014

a ještě mozna je něco na tom, ze dite po tretim mesici uz na dudlik moc naucit nejde? tak a ted zase schytam 😀