Jak často koupete jak staré dítě?

elis2595
23. pro 2017

Ahoj, chci se zeptat jak častou koupete jak staré dítě? Denně nebo obden? Děkuji

ivuse20
23. pro 2017

5 měsíců - každý den

misa1106
23. pro 2017

2 měsíce - každý den

absintka19
23. pro 2017

Kazdy den se nedoporucuje, max oplachnout, kuse si musi zvyknout se sama "chranit". Koupeme/myjeme 1*3dny, jak to vyjde 🙂

zdenkaell
23. pro 2017

3,5 mesice jeden den vykoupu, druhy den otiram zinkou.

absintka19
23. pro 2017

7m mimi a delame to tak od narozeni.

https://www.babyweb.cz/koupani-ditete

Koupání dítěte
Koupání je krásný večerní rituál. Dnes už se však nedoporučuje koupat miminko každý den. Kůže si na povrchu vytváří ochranný film, který voda, zvláště chlorovaná, ji rychle smývá a kůže je pak zranitelnější. Voda a všechny šampony i mýdla, byť sebešetrnější, mohou citlivou dětskou pokožku dráždit. Stále populárnější kojenecké plavání a cestování s malými dětmi k moři vede k tomu, že jsou děti vystavovány od nejútlejšího věku daleko více vodě, než tomu bylo před lety.

To jsou důvody, proč se dnes nedoporučuje koupat dítě každý den. Stačí 1 x – 2 x týdně, zvláště když má suchou problematickou kůži s ložisky kojeneckého ekzému. Toto doporučení ale neznamená, když se dítě například silně zpotí, že nemůže se vykoupat častěji.

23363
23. pro 2017

Já koupala denně, ale jen v čisté vodě. Mýdlo sem tam...

aktakd
23. pro 2017

Syna (8mesicu) koupeme kazdy den. On to od narozeni miluje, takze proc mu to nedoprat 😉 Navic vi, ze po koupani jde spat. Koupeme v ciste vode, jednou za mesickovou Weledou.

nikoulinka
23. pro 2017

Maleho jsem od narozeni, cca do roku, koupala denne. Meli jsme to jako.ritual pred spanim... po roce jsem zacala koupat ob den. Netrpime na zadne ekzemy, ani nic podobneho.

bayt
23. pro 2017

@absintka19 No ja nevim, zase dite je devet mesicu doslova nalozene ve vode. Koupani mu to pripomene, proto to maji miminka vetsinou rada. A chlor prece z vody hodne rychle vyprcha. Nevim, jestli je voda v deloze "mastnejsi", ale da se pridavat olejicek...

vladienka
23. pro 2017

6 mesiacov a kupeme denne. Mala sa na to vyslovene tesi 🙂

blahova_andrea
23. pro 2017

denně jen v sezoně, kdy jsou pořád jak čuníci. v zimě tak 2x týdně

leymea
23. pro 2017

4 mesice a koupeme denne. Mame to jako ritual. Malyho to bavi, libi se mu to 🙂 taky me mama koupala denne a jsem v pohode. 🙂 😀

nnnadja
23. pro 2017

@blahova_andrea 2xtydne? To jsou jak prasátka pořád ne?😀

bylinka36
23. pro 2017

Kazdy den, je to soucasti naseho uspavaciho ritualu a vydrzi se rochnit i vic nez pul hodiny. Ma 2 roky...

hanih
23. pro 2017

Dvouletou dceru koupeme od narození ob den, případně dle potřeby častěji. Když jedeme na plavání, tak potom už nekoupeme - dcera se tam pořádně osprchuje i s mýdlem a šamponem, tak to už není potřeba.

daydream
23. pro 2017

Koupeme denně, dělali jsme to tak se všemi třemi. Taky je to u nás součást předusínacího rituálu.

keicy
23. pro 2017

Od narození co dva tři dny

monaluza
23. pro 2017

Ctyrmesicniho od narozeni obden. Dvoulety se sprchuje denne cca od jednoho roku.

blahova_andrea
23. pro 2017

@nnnadja ne, nejsou. pokud jsou, tak obden. denně přes zimu fakt ne.

magdalenax
23. pro 2017

Já koupala denně od narození

pavca1982
23. pro 2017

Koupu denně v čisté vodě

absintka19
23. pro 2017

@bayt to vis ze to miminka maji radi, i cokolada by jim chutnala a nedavam jim to. Kuze castym mytim ztraci svoji samomastici funkci. Ano olejicek se pridat da, cokoliv, nicmene i kuze se musi nechaz dychat, odpocinou...atd. Tohle rikala i moje dr.a je na tom vic nez kus pravdy.
Kazdy ad si dela jak chce, fakta jsou fakta.
A vodu miluje i moje Adelka, a jeste jak, at uz k plavani nebo piti 🙂

sarrita
23. pro 2017

Malý má 3 měsíce a od narození koupeme 2-3x týdně. I v porodnici mi řekli že není potřeba koupat denně, že stačí otírat žínkou.

camillaq
23. pro 2017

19 m a koupeme kazdy den, nedokazu si predstavit ho dat spat neokoupanyho. Koupani ho pekne uklidni, pak jde spinkat a prospi celou noc.

aviho
23. pro 2017

11m, koupeme 1x týden v čisté vodě, malý je ekzematik, na kožním doporučili koupat 1-2 týdně

kaliopea
23. pro 2017

mala byla po narozeni hrozne vysusena,takze jsem i na radu dr koupala jednou za 2-3 dny,myslim ze jsme to tak delali asi do pul roku,pak chvili ob den a nejak kolem roku si zvykla na sprchu a doted (2 roky a 3 mesice)se jeden den koupe jen v ciste vode max trosku peny a druhy den sprchuju mydlem a myju vlasy samponem...

verunkanatalka
23. pro 2017

Koupu dceru denně... Pořádně umýt zadek a pulču mi přijde normální. Já se taky sprchuju každý den...

verunkanatalka
23. pro 2017

Jo a malej je 6 měsíců.

bayt
23. pro 2017

@absintka19 Já bych to neviděla tak ultimátně, četla jsem různý studie a články, a je zase spousta názorů, že mytí denně nevadí, kor s olejíčky. Dokonce se takové mytí s mazáním vysloveně doporučuje pro děti, co mají ekzémy.

gabkekoczi
23. pro 2017

Obě děti koupeme ob den (4 m a skoro 3 roky). Dceru jsme v létě koupali každý den a sem tam jí taky vykoupeme každý den. Záleží, zda jsme někde řádili a ona se spotila nebo ne. A malého koupu jen v čisté vodě, sem tam použiju mýdlo.