Jak odnaučím syna na dudlík přes den?

jangela
6. bře 2016

Ahoj holky,dneska mam fakt den blbec a ma energie je na konci 😔 prosum Vas poradte..syn ted v breznu bude mit 18 mesicu,chtela bych ho odnaucit na dudlik pres den,kdyz mu ho nedam,tak si cpe vse mozne do pusy a nebo porad neco vymrcuje.Poradite jak na to?
A muj druhy problem je,zda je mozne ho naucit jeste samotnemu usinani?Spi s nama a ted se to zhorsilo,ze jakmile usne a ja se jen od neho hnu,tak breci a breci,jsem nestastna,mam pocit,ze na nic nemam chut,cas,energii,jsem otrok sveho ditete.
Ma nekdo pro me radu?
Dekuji 😀

naomi6
7. bře 2016

@mrskato Jojo, tak u nás to bylo také přesně tak. Obě děti od dvou let už po obědě nespaly. Když náhodou spaly, tak šly pak spát o půlnoci. Takže nám také vyhovuje to, že už po obědě nespí. Veřer lehnou a je klídek 😉

jangela
autor
7. bře 2016

@naomi6 mi staci,kdyz si prectu i ze existuji normalni maminy,mam kolem sebe vsechny posedle,co porad bojuji,ze jejich deti jsou vyjimecne a co kdo umi prvni.....a ted se to vse tak seslo,ze ac jsem to vzdy ppustela z hlavy,tak ted mi to tam uvizlo a plesklo mi v hlave 🙂

mrskato
7. bře 2016

@naomi6 člověk raději obětuje odpolední siestu, než večerní klídeček a normální spánek, že? 😀 😀

jangela
autor
7. bře 2016

@mrskato No ja to zkusim,jen mi proste prijde,ze on je unaveny jen,kdyz se vzbudi.🙂 a pak je unaveny a samozrejme potrebuje dudlik a ten ho ududlava a on je bez energie 😀

mrskato
7. bře 2016

@jangela ...ale pozor, když něco začneš, tak bys to měla dokončit 😀 😀 já mám za sebou podobných "nedokončených" neúspěchů spoustu, jsem měkká. Ale když už jsi uplně vyřízená, jednou to přijde a to DOST! prostě řekneš a dokážeš to 🙂 Zkus mu ten spánek zkrátit na 1,5 hodiny, to by mu mělo stačit. Počítej s tim, že bude jak šípková Růženka a až se ti konečně probudí, bude protivnej...

jangela
autor
7. bře 2016

@mrskato toho se prave obavam 😀 a mekkota jsem tez 😀

kika_21
7. bře 2016

@jangela No, tak to jsou ty nenormální maminy. Ty normální děti neporovnávají. Jsem zvědavá, jestli až bude u přijímaček, se ho bude někdo ptát, jak dlouho měl dudáka. Klíííídek, každý si jede svým tempem. Kdyby žil Einstein, měl by dudlík určitě ještě teď.Taky si vymisli něco pro ostatní, aby viděli, co ten tvůj umí, když je to baví. 😉

marton
7. bře 2016

@jangela tak v případě zoubků nejde jen o kazy,ale i o jejich růst.Kamarádka říká,že lehký předkus,který má je z dudlíku. A moje osobní zkušenost je,že jsme ho dvojčeti museli vzít,protože se mu začala tvořit díra mezi horním a dolním patrem.Fakt když dal k sobě horní a dolní stoličky,tak měl mezi předními zuby veliký prostor.Vzdal se ho včas.Do pár měsíců se mu to upravilo 🙂 .

akankeo
8. bře 2016

@jangela hlavne takovehleho porovnani jeste prijde. U nas to zas bylo oblekani, ze deti malo oblekam, zvlastnu, ze moje sou zdrave a ty rejpalek vecne nemocne, protoze je hned ofoukne, ted sou zas v kurzu krouzky a pretezovani predskolaku... Jinak u nas dudlan ustoupil s prsem, ale satkuju a proste nemam dydlanove deti, radsi do tlamy vrazej vse co vidi nez dudlana

mpavlinka
13. bře 2016

Tak ani ne týden po tom, co jsem sem psala, je Kuba asi na nejlepší cestě být bez dudlíku i na spaní... včera jsem mu ho večer nedala, žádný dotaz, dnes večer dudlík opět ne a bez problému 😉 Takže jak on i dcera mi potvrzují, že čím jsou děti starší, tím lépe pak změnu přijmou 🙂

akankeo
14. bře 2016

@mpavlinka ono zalezi i jak sedudlik dava, me treba deti dudlik nechtely hned jak se odstavily, prvni se odstavila v nejakych 9-10 mesich, asi ji to nechutnalo, jak sem byla tehotna, druha po roce a v te chvili je nezajimal dudlik, ale mely lahve s pitkem ne ty miminkovske... Ani u jedne sem nedavala prso ci piti na uklidneni, takzeu nas v rodine jedinej kdo mel dudlika snad do 4 let sem byla ja a kvuli tomu sem pak musela nosit x let rovnatka, protze mi to zlikvidovalo spravne postavni zubu v patre, takze cely ten oblouk se musel postelovat rovnatkama i kdyz sem krive zuby nemela...

tulikiss
14. bře 2016

pokud chces zbavit dudliku pres den tak mu ho proste musis prestat pres den davat, ja uz od roku postupne dudlik nedavala pres den, jenom kdyz byla nemocna a na noc...a tesne pred druhyma narozeninama poprve v aute usnula bez dudliku, tak jsme ho vzali i na noc,do te doby proste nedokazala bez nej usnout, dva dny skuhrala, ale rekli jsme ze si ho vzal ptacek pro miminko a zvykla si. Na zuby uz to dost vadilo a nebavilo mi ji ho chodit v noci hledat. ted kdykoliv neco nemuze najit tak tvrdi ze to vzal ptacek 😀

suzina08
14. bře 2016

Dudlíka bych mu nechala, máme dva roky a většinu času ještě dudlík vyžaduje. Plánuju na Mikuláše systém výměny za nějakou hračku. Dudlíků ale máme doma hodně, takže ho budu muset donutit odevzdat všechny 😀 Já uspávám tak, že mu dávám ruku dokud neusne a pak odejdu. Kdybych slyšela pláč, tak se vrátím, ale většinou nám spí fakt tvrdě 🙂