Je lepší odrážedlo nebo kolo pro 2leté dítě?

kulihrasekzeleny
4. kvě 2019

Ahoj holky. Potrebuju poradit. Maly ma 2roky. Na jeho 1narozeniny jsme mu koupili drahe odrazedlo s gumovyma kolama. Byl na nem 3x a ted po zime ho ma male. Je vysoky, chtela jsem mu uz koupit kolo bez slapatek. Jenze nevim jaka je nejmensi velikost. A bojim se, ze na tom jeste neudrzi balanc. Napadlo me na to kolo pridelat pomocne kolecka. Neni to blbost? Nezkouseli jste to taky nektera, ze zacatku. Nez se dite chytne? Nebo mam radej koupit jeste jedno odrazedlo motorku? Nechci zase utracet tisice, aby mi to tu lezelo. A vsechny ty odrazedla mi pripadaji nizke :(

sudylichozrout
4. kvě 2019

@kulihrasekzeleny Dcera je cervnova, k druhym narozeninam jsme ji koupili motorku a bylo to to nejlepsi rozhodnuti. Miluje ji a jezdila na ni cely rok i v zime. Ted ma po kamaradcine dcerce koloodrazedlo, zvyka si na nej, ale motorka je porad v kurzu. Dcerka je mrnava, ma 86 cm, takze je ji koloodrazedlo jeste trochu vetsi a i kdyz krasne zvlada stabilitu, radeji porad jezdi na te motorce.
Podle me a mych zkusenostu je tedy v tech dvou letech lepsi motorka 🙂

olga_
4. kvě 2019

@kulihrasekzeleny Na kolo mi přijde dvouleté dítě malé... Jaké odrážedlo máte? Měla by tam být možnost zvýšit sedátko. Syn 4,5 roku má koloodrážedlo Yedoo tootoo, bazarové, má 116 cm (možná víc) a ještě tam je v pohodě rezerva na zvednutí sedátka. Ale ve dvou letech teda rozhodně frčela obyč plastová motorka - Enduro.

martulka6188
4. kvě 2019

Dcera bude mit pristi mesic 2. narozeniny a dostane odrazedlo - kolo. Hodne mi pri vyberu pomohly tyto stranky, abych si vubec ujasnila pojmy a dojmy: https://www.neobycejne.cz/Jak-vybrat-odrazedlo-...
Motorku doma nemame - mame zatim maly byt a tak spoustu veci zna jen od znamych nebo z hernicek. Navic jsem chtela, aby si napred neco odchodila, nez si navykne, ze se muze venku na necem vozit 🙂

kulihrasekzeleny
autor
4. kvě 2019

Mame tohle. Kdyz jsem ho vybirala, vubec jsem neuvazovala nad tim sedatkem, ze je opravdu nizko. Libili se mi ty ostatni funkce. Hlavne gumova kola. Byla to opravdu hloupost, tahle koupe. Ted mame po sestrence snad tu nehorsi hrkacku. Chtel by porad jezdit a ma z toho otlacene ruce. Takze to musim vyresit co nejdrive.

kulihrasekzeleny
autor
4. kvě 2019

Prvni odrazedlo

20190418
4. kvě 2019

Koupila bych když tak obyc. Enduro, tu větší velikost aby se rozjezdil a pak už rovnou odrážedlo. Kluci běžné začínají na odrážedlo po 2.roce...je nutné pak motorku už ale neukazovat, protože na tom odrážedle je to přeci jenom pro ně trochu šok. Z vlastní zkušenosti jsou ale po pár dnech v pohodě. My taky měli Yedoo too too, můžu doporucit. Jezdil na něm od cca 2,5let.

kulihrasekzeleny
autor
4. kvě 2019

Ted mame toto 😄

kulihrasekzeleny
autor
4. kvě 2019

@20190418 nevedela jsem, ze se deli i na velikosti. Jdu to omrknout. A dekuji za radu s tim kolem

kulihrasekzeleny
autor
4. kvě 2019

Holky dekuju za rady. Koupim teda jeste tu motorku at muze radit. Je to jeste takovy nunin ani behat poradne neumi. Takze vyhrava Enduro :D

adel2507
4. kvě 2019

@kulihrasekzeleny Předpokládám, že pod pojmem kolo myslíš koloodrážedlo (kolo bez šlapátek), nebo? 🙂 Náš malý na něm začal jezdit něco málo před druhýma narozeninama, velice rychle se to naučil a strašně si ho oblíbil. Naučil se krásně držet rovnováhu a řádí na něm jak čert.🙂 Boční kolečka bych určitě nepořizovala, to by byla škoda. Jinak my máme Early rider. Je to ale určitě individuální, některé děti začnou jezdit pozděj. Předtím u nás taky frčelo klasické enduro, je to super motorka, ten náš prďola na ní ještě teď řádí po bytě.🙂

leymea
4. kvě 2019

@kulihrasekzeleny doporucuji funny wheels, mrkni na to 😉

77moona
4. kvě 2019

@kulihrasekzeleny Jestliže jsou mu dva, určitě bych koupila koloodrazedlo. Dcera na něm jezdí od roku a třičtvrtě. Kupovali jsme firstbike.

palacinka_marmeladova
4. kvě 2019

Syn dostal koloodrážedlo ke druhým narozkám a jezdit na něm začal někdy v lednu(je říjnovej).Naučil se to hodně rychle a teď drandí jako drakUrčitě bych druhou motorku nekupovala a šla rovnou do kola ;)

jaja01k
4. kvě 2019

Dvouletému bych už koupila koloodrážedlo, naučí se na něm rychle.

terrydavi
4. kvě 2019

Syn dostal odrážedlo Puky před 2 rokem, hned se na něm naučil a má ho dodnes, je mu 3,5 a pořád ho baví😁

luciklim
4. kvě 2019

@kulihrasekzeleny Lepsi nez Enduro je fanny wheels, koukni na nej. Je promakany, da se zvednout na vetsi veliko, maze gumova kola a prijemny riditka. Take je stabilnejsi nez enduro. Je o 400 kc drazsi ale myslim ze to za to stoji 🙂

misadan11
4. kvě 2019

Nase mela od roka malou enduro motorku a od roka a pul drandila na first biku...od 3,5 jezdi na kole uz normal se slapkama bez kolecek, takze super 🙂 ve dvou ja osobne bych volila uz to koloodrazedlo, to si osaha a pujde a kolecka bych ani nepridavala...

bambullkaa
4. kvě 2019

@kulihrasekzeleny Máme Funny Weels na gumových kolech. Vtip je v tom, že se dají kolečka zvednout či snížit nebo z tříkolky udělat odrážedlo 🙂

raliska
4. kvě 2019

Dcera ma to vetsi enduro a jezdi jesze v 5 letech 🙂 za ty penize super :D

ronja55
4. kvě 2019

Máme odrážedlo funny wheels. Je nastavitelné a že dvou kol vzadu se dá pak udělat jedno. Syn to má zatím na ten nejmenší stupen a to je na svůj věk (19 měsíců) dost velký. Má 90 cm.

summer2012
5. kvě 2019

Záleží na povaze dítěte...straší měl enduro poměrně dlouho a začal na bem jezdit poměrně pozdě, oproti stejně starým kamarádkam, až někdy kolem druhého roku...odrážedlu typu firstbike, yedoo too too nepřišel na chuť vůbec. Přes veškerou naši snahu a podporu se prostě bojí, ač to u holek kolem viděl. Ve 3,5 se teprv propracoval ke kolu s postranními kolečky..opět mnohem později než vrstevníci s zatímco oni už bez problémů jezdí bez koleček, náš 4,5 letý se jich zarytě drží, jezdí jak pos..., sotva se trochu rozjede, hned brzdí..mladší ma enduro cca od roku a drandí o 106 a starší si ji i teď rád půjčuje...takže za mě plastová motorka určitě ve dvou letech zbytečná není, ale záleží hlavně na dítěti...a ten first bike je ideální třeba od někoho ns víkend půjčit a vyzkoušet, jestli už to dá 😉

Nečetla jsem komentáře nademnou..
My jsme měli tohle se žlutými řídítky co tu máš fotku po mě a pak ještě takové trochu větší též ještě po mě. Dcera není nějak extra vysoká, normální výška dle tabulek🤣ale nohy na dlouhé. Takže se mi též nelíbilo jak ho má malé. Ke druhým narozeninám dostala koloodrazedlo od puky. https://www.okolokola.cz/Odrazedlo-PUKY-Learner... prodávala ho tu jedna paní a musím říct, že lepší odrážedlo jsem koupit nemohla. Hodně lidí kupuje first bike. Ale to má v základu výše sedátko a ve dvou letech to na ní bylo vysoké. Kamarádka ho koupila synovy, je vyšší a nechtěl na tom vůbec jezdit. Tea na tomhle hned jezdila. A velmi brzy litala jako blázen. Miluje ho, budou ji za měsíc tři. Jdou zvednout řidítka i sedlo. Takže ji je pořád super a věřím, že do příštích narozenin než dostane klasické kolo vydrží 🙂

malenka3
5. kvě 2019

Nekupuj enduro, škoda peněz. Kup rovnou funny wheels sport (s gumovými kolečky). Prcek začne na dvou kolech vzadu a až budeš mít pocit, že by to šlo, přemontuješ na jedno kolo vzadu a začne učit balanc, až pak koupíš kolo bez šlapek. A když uvidíš, že to ještě nedává, tak vrátíš dvě kola.
Lituji, že jsem ho nekoupila dřív a měla ještě mezivstup větší enduro, zbytečně vyhozené peníze.

cuuza
5. kvě 2019

Rozhodně funny wheels, výhody už tu holky nade mnou popsaly.

bambullkaa
5. kvě 2019

@kulihrasekzeleny ještě jsem zapomněla napsat k Funny Weels, že jak má ty gumová kola, tak je venku tichý! Ty plastový jsou neskutečně hlučný. Můj tříletý syn na něm jezdí. Dostal ho jako darek ke 2.narozeninám a od té doby na něm jezdí. Je fakt, že se brzy naučil na klasickém odrážedle (Yedoo Too Too) tak na něm jezdí venku a Funny Weels má doma. Musím ještě dodat, že syn patří k menším a drobnějším dětem.

lucifux
5. kvě 2019

Loni jsme kupovali na jaře motorku, tu menší, bylo mu rok a půl. Jezdí na ní pořád. K Vánocům jsme koupili to koloodrážedlo. Malému je 2,5 roku. Naučil se celkem rychle. Střídá to. Máme GoGoGo, nafukovací kola, s možností zvedání sedla.

janawaes
6. kvě 2019

@kulihrasekzeleny od kamaradky maly je taky mensiho vzrustu a koupili koloodrazedlo, pridelala pridavne kolecka a maly jezdi jak drak aspon to kolo na nej nespadne kdyz sleze takze bych pridelala a neutracela za dalsi odrazedla

verunka_korunka
17. kvě 2019

Dceri jsme kupovali co nejdrive koloodrazedlo. Protoze je mala vzrustem a lehka vybirala jsem jen mezi firstbike s redukci a plastovym odrazedlem z lidlu. Nakonec ma to z lidlu a jsme s nim opravdu spokojeni. Kdybych vedela o tom co pisi holky vyse, mozna bych poridila i to funnywheels. Nicmene plastove motorky mi nedoporucovala detska fyzioterapeutka, pry jen tak pro zabavu na hristi ale ne dlouhe trasy, dite na motorce vytaci nohy a to je spatne, plus to ze jezdi "sounož". Kolo odrazedlo bylo dle ni v poradku, strida nohy a ma je rovne, nevytocena chodidla. Takze jestli je dost vysoky, tak klidne na koloodrazedlo. V okoli znam kluky co na tom zacali uz ve 2 letech, ta nase az ve 2,5 letech ale to kvuli vzrustu a ted ve 3,5 uz se uci na slapacim kole protoze sama chce.

alcar
17. kvě 2019

Dcera dostala koloodrazedlo Yedoo too too 1 (je od 86cm) ve dvou letech a naucila se na nem velice rychle. Dvojcata ted maji taky dva roky a jeden uz take zkousi koloodrazedlo a docela mu to jde, ale ten druhy (mensi) se jeste moc nechyta.