Jídelníček (množství jídla) u dvouletého dítěte

marjama
24. led 2011

Ahoj holky, mám na vás prosbu. V okolí nemám bohužel nikoho, kdo má dvouleté dítko a tak vůbec nevím, kolik by toho mělo sníst za celý den. Prosím, napiště mi jen tak v bodech, co dáváte a hlavně kolik toho vaše dětičky snědí. Vím, že každý je jiný, ale chtěla bych mít představu, jestli je naše Martí jedlík nebo jíme tak nějak průměrně. Díky moc.

llluckaaa
3. říj 2013

@zaneta87 Na tohle mi fungovalo přidávat postupně malé množství. Třeba jogurt jsem mixovala s ovocnou dření. Teď jim do jogurtu nalámu piškot (150 g jogurtu a 1 piškot na hodně kousků 😀 ). Možná asi zkus omezovat sladké... Od termixu nebo bobíku si nech obal a pak do něj dej doma vyrobený bobík... Kolikrát jde prckům jen o balení než o obsah 😅

zaneta87
3. říj 2013

je to jsem zkoušela už tolikrát🙂 ten muj hajzlíček je vyčůraný🙂 tímhle ho neoblafnu🙂

llluckaaa
3. říj 2013

@zaneta87 Tak v tom případě bych byla asi drsná a termix i bobíka bych mu sebrala úplně, aby si na tyto sladkosti odvykl 😅

zaneta87
3. říj 2013

jenže on je schopný mi klidně 4 dny nejíst

olusenka
10. led 2014

@zaneta87 nějaké zlepšení u Vás s jídlem?

U nás taky docela boj, ale jak tu tak čtu, asi je to normální, někdy sní k obědu 250g jídla, jindy do toho ďoubne a nesní nic. Jen mě fascinuje, jak tu skoro každá maminka dává k obědu polévku i hlavní jídlo. A co se týče mlíka, to syn tedy taky nemá, ani UM ani jiné.

lucka_1983
10. črc 2014

@marjama ahoj, mě se teda taky zdá že toho sníte dost.... co papáme my : snídaně kolem 9h a to sní 150g bílého jogurtu + do toho půlku přesnídávky, pak má kolem 11.30 banána nebo nějaký ovoce, pak následuje 13.30 spánek většinou do 15h pak oběd a to sní třeba i 1a1/2 plátku knedlíku s omáčkou a pak už kolem 18-18.30 večeře a to jí dávám ze 150ml vody mlíko a pak až zase ráno snídani - myslím že toho moc nesní a přitom není žádný hubenour..... má 88cm a 11,6kg 18.8. nám budou 2 roky

tvrdacka
10. čer 2015

Ahojte.Prosím o radu.Syn má 21 měsícu a už asi od 12 mesicu nepije Nutrilon na ktery byl zvyklý,zkoušeli jsme všechny možné mlíka a nic.Přestal jíst i jogurty,jediné co z mléčných výrobku sní,je plátkový sýr Lipánek,někdy Cottage a nebo Lučinu.Připište prosím co vařit jako hlavní jídlo,už mi dochází fantazie.Díky 😒

efson85
25. únor 2017

Me zarazi kolik z vas 2 letakum jeste dava tolik mleka denně...ja to radsi resim (vápník)jogurtama a pak mákem (jahlove sisky, bramborove sisky apod). Ale k tématu. Rano delam docela casto smoothie (spenat, banan, chia seminka, co je sezonni, kdyztak dosladim javoráčem) a dam to do ty refil kapsičky aby to nebylo vsude, nebo klasika chleba maslo med, sunka kruti, a dost casto delam kaše pohankovou, ovesnou se susenym ovocem. A miluje vajicka, kdyz je delam nam udelam i jemu, a o vikendu neprezijem bez palacinek, ty delam celozrnny spaldovy (mouka v lidlu, doporucuju!!!). Obed polivka (rajcatova, zeleninova) a potom maso(kruta, ryba, hovezi, kralik) s prilohama. Svacina jogurt ovoce a vecere jak kdy- kaše spaldova krupice, chleba, zbytek obeda jasnačka. Pije vodu s troskou jableč. Dzusu, v noci jen vodu, nebo rano caj. Jí všeho docela hodně,
Ale je to motorová myš tak to vyběhá 🙂🙂 je mu 2 roky 3 mesice a ma cca 13,5 kilo.