Kolik váží/vážily vaše děti v roce? A jak moc jí?

editkaromana
27. kvě 2015

Zdravim všechny maminky, mam dotaz kolik vám vazi roční dítka? Ptám se proto, protože moje dcera má necelých 8 kilo a to je určitě málo :( Nechce jist tolik kolik by měla :( z toho jsem taky dost nešťastná :( Někdy si říkám v čem jsem udělala chybu ☹ A ještě se zeptam na jednu otázku. Jak moc Vám ji dítka? musíte je do jidla nutit? Má někdo podobný problém? Děkuji za odpovědi🙂

jitunkav
27. kvě 2015

První dcera měla v roce 9,2kg a druhá má teď v roce 8,1kg. Řekla bych, že jí dost, prostě je jen drobnější. Ani doktorka neříkala, že by bylo něco v nepořádku. Nebojte se, ona to dožene. 😉

vrabcak0007
27. kvě 2015

syn v roce 10kg, 82cm...jí skoro všechno a je to malá kyselinka .-)) asi jsem tě tím nepotěšila a moc neporadila...ale podle mne záleží na mnoha faktorech...jak jsi to ěla ty a otec dcerky, když jste byli stejně staří? genetika dělá hodně 🙂 a i potřeby každého dítěte jsou individuální...pokud má dcerka energii a je jinak v pořádku (nevypadá nemocně a unaveně či zažívání funguje v pořádku), tak bych asi zbytečně nebyla nervózní 🙂

terkaz
27. kvě 2015

Syn 7100g, dcera 6800g, treti uvidime za 3 mesice 🙂 oba byli a jsou drobni, dobre ji, dcera vic , nez syn. Je takova mala popelnice 🙂

love12345
27. kvě 2015

my mame 16měs, malá měla na roční prohlídce 8,9 ..dneska 9.780 při výšce cca 76cm...není to nějaký extra jedlík, začíná si vybírat...ale nejí zas nějak výrazně málo....někde jsem četla že existuje nějaká pasta z které se dělají vývary, at děti přibývají... že se z toho dělaly i vývary po válce, aby vůbec někteří měli šanci na přežití...ale nemůžu si vzpomenout...

strawberr
27. kvě 2015

Jí, kolik sní. Málo, ale často, nutit nemá cenu. V roce měl koem 9kg měřil 84cm. Hubený byl ale od narození 🙂 takže jsme si dávno zvykli, že se všechno zužuje 🙂 . Teď ve 2 letech má skoro 12kg, výšku asi něco málo přes 90cm. S tím, kolik váží, se nestresuji. Roste, je zdravý, spokojený, veselý a chytrý. Sice nemluví, ale peníze si spočítat umí 😀, zodpovědný taky je a je spousta dalších věcí, co jsou důležitější, než je váha. Každé dítě nemusí mít v roce 15kg, samé faldy a tváře jako dýně 🙂

love12345
27. kvě 2015

tak jsem to zjistila MISO...je to dochucovadlo..pry dodava i chut k jidlu

shine2015
27. kvě 2015

Za me nenutit, pokud rapidně nehubne. Obě děti měly na roce 9 a pul a 9a 3/4 kg, nikdy jsme je nenutili, jedno ma na dva a pul letech 14kg a druhé na necelých 4letech 25kg. Nikoho jsme nenutili, jedno ji vice, přidá si i oběd klidně 3x....a druhé jak kdy, ale za me nenutit, čím víc nutite, tím to je pak horší. Jak jsem psala, pokud neubyva nějak hodně na váze, to je pak jiná. A muzou teda vše, i sladké, maji doma čokolád, lizatek,bonbonů....a tím,ze jsme nezakazovali, leží jim dostupne v misce i ve spizi, ale už je ani nejedí....spis výjimečně. Koledu od babičky máme skoro celou.

yildiz
27. kvě 2015

nejmladsi dcerka vazila ted v roce 10kg - a je prumerna vaha....neni to na ni videt a s jidlem jsem u holek nidky nemela problem jsou to vsechny tri kyseliny 😀 porad by jedly a nastesti si to mohou dovolit....🙂 do jidla jsem nikdy nutit nemusela ...ba naopak...a ji vse co jim dam .....nejmladsi se naji, a jeste skemra u dalsich...je to malej otesanek ...ale tak kazdemu ditku staci ruzne ...proste ji to staci ...hlavne ze neco sni a pokud prospiva tak bych se tim nestresovala...staci ji proste asi min nez jinym detem..to se treba srovna...

shine2015
27. kvě 2015

Jo a nechala bych pak později na talirku na stole ovoce, zeleninu, at si dobne během dne,když bude chtít. My máme porad nakrájené jablko, okurku,mrkev,někdy i banán nebo broskve meruňky. Podle sezony....ale takhle si berou a když třeba nejí na oběd, tak si pak dají alespoň něco....a jedno třeba snida jenom kakao, tři hrnky,každý den a prostě nic jiného nechce. Pak si da něco později,třeba za hodku a pul az dvě ....a taky nenutime a kakao nás kolikrát zachránilo,když byla nemoc a prostě nechtělo jist.

mrazulkav
27. kvě 2015

Malá měla v roce necelých 9 kg, a když měla konečně 10 kg, tak skoro 3 týdny marodila a znovu jsme se na ně dostali teď v téměř roce a 3/4. Baští někdy víc, někdy míň... Vybíravá není (soudím podle sebe 🙂 ). Je to vyžlinka, na téměř všechny kalhoty má kšandy. Ale vyloženě vychrtlinka není...

ksimbi
27. kvě 2015

Naše malá měla v roce 8,05. Teď je jí 2,5 roku a má cca 12 kg. Je menší a drobná. S jídlem je to jednou lepší, jednou horší. Teď zrovna jí lezou poslední stoličky, tak jí vyloženě s tím jídlem musíme pomáhat. Jo a ještě je taková hyperaktivní, takže pořád běhá. Takže i kdyby jedla víc, tak to prostě vyběhá. Za mě je asi lepší brát to, jak to je, moc se tím nestresovat. Taky jsem z toho byla špatná, ale nemá to cenu.

lucieandrlova
28. kvě 2015

@editkaromana Dcera vážila v roce 7 kg a měřila 77,5 cm. Nic jsme neřešili. Doktorka nám řekla, že je sice pod průměrem, ale od miminka pořád stejně (není tam pokles), takže OK. Teď jí jsou skoro 4 a váží cca 15 kg. Jí pořád málo. Někdy ji musíme trochu nutit. Nám se osvědčilo netlačit na ni (raději ať sní málo než vůbec...), nechat ji vybrat z různých jídel a dlouhou dobu jedla jen přílohy a kousek masa (bez omáčky). Zeleninu, ovoce jí syrové, ale třeba džemy nebo přesnídávky nesní. Jogurty jen vanilkové, čokoládové. Chce to rozmanitě zkoušet a pokud jí něco zachutná, tak jí to podstrkovat. Taky není typ dítěte, které by jen jedlo u stolu. Musí u toho něco dělat...
Není to vaše vina, prostě některé děti jsou nejedlíci a neradi experimentují, tak nechtějí zkoušet nové... Časem se to zlepšuje, ale přejídat se asi nikdy nebude, což je nakonec dobře... Takže já to až tolik neřeším. Jen hlídám, aby snědla aspoň něco... Jinak nezačínat skadkostmi (do 2,5 let nevěděla, co je zmrzlina nebo čokoláda, sušenky má doteď jen ty miminkovské..., bonbóny nezná vůbec (jen gumové medvídky a i těch vezme jen pár...).

editkaromana
autor
28. kvě 2015

Dnes jdeme totiž k doktorce na pře vážení a Mo dlím se aby alespoň něco Malo pribrala. Doktorka dokonce říkala jestli nemá anemii. Prý pokud nepribere tak ze bude dělat vyšetření. ☹ dcerka nebyla nikdy zadny jedlik , dokonce mi dr. Řekla ať přestávám kojit a nasadit tu stravu aby pribrala něco Malo. Mala nezhubla ale kdyz jdeme někam a Vidim se s lidmi po dlouhé době tak - slyším porad to samé- ta je ale hubena ona ti zhubla že? Tak to taky na psychice nepřidá a ono je fakt pravda ze předtím byla baculatejsi a teď je jak vyzle ☹ a s tím jídlem je to tak ze nejí spis jen ochutnava a to mam někdy nervy na pochodu 😠 snažím se být v klidu ale někdy to proste nejde jsou dny kdy oběd sni a musím ji přidat ale to je fakt málokdy a pak jsou většinou dny kdy jen.kdyz vidí lžicku uplne se vzteka a už ji do pusy nic nedám :( furt by chtěla jen prso, ale už ji Ho nechci dávat bolí me to a mam prsa už dost citlivé a bolave :( snad se to zlepší nechci už slychavat ty věty jak je hubena atd. :( to me ještě vice rozcili....

editkaromana
autor
28. kvě 2015

A s Tou genetikou? To Nevím protože se nedozvímjak na tom byli mi rodiče v jejím veku vůbec se nestykame ani nebavime se spolu ale vím ze kdyz já bula jako ona tak jsem jedla a partner také jen, tak jsem se ptala sve tchyně a ta říkala ze její dcera tedy pritelova sestra ze nechtěla jist ze jedla jen tak aby přežila a ze ji trvalo do 5 let takové období :( tak pokud to nějak souvisí tak to abych Teda nedalA je možný aby to souviselo?

lv
28. kvě 2015

12,5kg..proč máš výčitky, že děláš něco špatně, někdo je drobné dítě, někdo macek.

editkaromana
autor
28. kvě 2015

Nevím na jednu stranu si myslím že je to má chyba začaly jsme pozdě s příkrmama :/

adelinkkaa
28. kvě 2015

náš malí měl v roce 8,8kg a 70cm. Je to drobek už od narození a to docela dobře jí...Je malá veselá,hraje si? není víc unavená? pokud ne tak bych to nak neřešila.
Kamaradky holčička vážila v roce 8kg a 73cm ted má roky 2 a má nakych 10kg je to malá žiravinka,živá až až. Její tatínek je drobný tak to má po něm.
jak jsi na tom ty a manžel?genetika je duležity faktor

vrabcak0007
28. kvě 2015

myslím, že příkrmama to nebude...vyšteření se neboj, aspoň budeš mít jistotu, ale kdyby měla anemii, tak by mohla mít nějakou formu nechutnetství..já to taky tak měla, ale taky sem byla ráda, že vyjdu tři schody a už jsem popadala dech (bylo mi 17), byla jsem úplně bílá, dýchavičná, spavá apod..ale měla jsem taky hrozný výsledky krve...já to přisuzovala moc učení ve škole a jarní únavě 🙂)) možná bude mít třeba jen nějakou mírnou formu a to sprví trošku železa...ale aspoň se uvidí...a vy jste s manželem jaké konstituce? 🙂

editkaromana
autor
28. kvě 2015

Tak já byla vždy hubená, ale nebyla jsem taková že bych nejedla, já právě jedla dost, akorád to na mě nebylo vidět :D (ale to se po porodu změnilo dost jsem přibrala) a partner ten je strašně pohublý, někdy si říkám jestli to nemá po něm 🙂 😀 a malá je veselá hraje si nepřipadá mi nějak nemocná nebo unavená... za chvíli jdeme k doktorce, tak poté napíši, jak jsme dopadly.

editkaromana
autor
28. kvě 2015

Tak máme po prohlídce a pribrali jsme 330 gramů alespoň jsem Šťastná ze alespoň něco;) snad už to půjde jen nahoru🙂

ksimbi
29. kvě 2015

U nás se to jídlo hodně spravilo po prvním roce. Jsem zvědavá na ty vaše vyšetření.

marcicek84
29. kvě 2015

já vážila v proce stejně a moje malá má teď v necelých 8 měsících kolem 9,5 kg, ale ona je jedlík, tvrdili to o ní i v porodnici, že nás projí, do jídla ji nenutím, sní co ji dám, porce 250 g...každé dítě je jiné, takže bych řekla, že pokud je malá spokojená, tak bych nenutila, prostě se rozjí později 😉

xdany
29. kvě 2015

Téčko, co se oddudlíkovalo v 11 měsících a začalo se tedy ochotněji přes den kojit, tak to jde s jídlem z kopce...Snažím se nenutit (ač s tím mám občas dost problém), jednou se rozjí 🙂 V roce měl 9.18 kg i s usínáčkem (bez něj se nechtěl nechat dát zvážit). Mě kdysi v laktační poradně říkali, ať se vykašlu na tabulky (a v tvém případě i na kecy okolí), podívám se na dítě, zda vypadá vesele, zdravě, zvídavě a podle toho se zařídím.

kalo
29. kvě 2015

@editkaromana Neřeš váhu...to se nedá srovnávat, kolik jaké dítě váži v roce. Je to dané genetikou od rodičů....jedna máma má sotva 50kg, jiná třeba 90kg...tak jejich děti asi nebudou váhově stené nikdy

editkaromana
autor
29. kvě 2015

Pokusím se a na vyšetření nebudeme muset protože přibírá kdyby nepribirala tak pote bychom museli 🙂