Můžu dát 2,5letou dceru do MŠ na celý den celý týden?

kyzl30
26. srp 2016

Dobry den,muzu davat 2,5 letou dceru do skolky kazdy den a na cely den?aniz bych prisla o rodicak??pry to kdysi bylo omezeno,ale ted nvm☹ do prace nastupuji az v dubnu pr.rok..dekuji

kami1984
26. srp 2016

Ano, od 2let neomezene;)

xpila
26. srp 2016

@kyzl30 Můžeš.

kyzl30
autor
26. srp 2016

Ja moc dekuji🙂 vubec me nenapadlo,tohle resit,bydlime na vesnici a vim,ze tam deti od 2let maji..Mala je od zari prijata,ale svagrova me prave postrasila,ze se mam poptat,at pak nemam problem s uradama atd..ze za jeji deti to tak bylo,ale jak je to ted,nevedela..Dekuju jeste jednou za pomoc🙂

lajla
26. srp 2016

Ne, pokud pobirate rodicak na ní tak pouze na dopoledne, pokud na jiné tak ano

kami1984
26. srp 2016

@lajla to určitě ne, roky už je změna, že od 2let je možné dát dítě na celý den do školky a pobírat rodičák

lajla
26. srp 2016

@kami1984 nepru se, ale bylo mi to řečeno cca před 2 týdny...
Nedává mi to logiku, budu pobírat rodicak, dávat dítě do školky a zabírat místo jiným dětem a chodit do práce? Ale jak říkám nepru se

lajla
26. srp 2016

@kami1984 ale máte pravdu, teď jsem to vyhledala...je vidět za na úřadech jsou placení za nic...
Od roku 2012 skončilo dřívější omezení pro ty, kdo chtějí pobírat rodičovský příspěvek a přitom dávat dítě do školky či do jeslí. Rodičům dětí starších dvou let je rodičovský příspěvek poskytován bez ohledu na délku pobytu v zařízení péče o dítě.

U dětí mladších dvou let platí, že nechtějí-li rodiče přijít o příspěvek, mohou dát potomka do školky maximálně na 46 hodin měsíčně.

kami1984
26. srp 2016

@lajla tak znam lidi,co dali dite do skolky v zari, protoze v breznu by ho uz nevzali

kyzl30
autor
26. srp 2016

Tak my misto nikomu nebereme.Byla normalne prijata,bez reci,jak pisu,jsme na vesnici..A navic nevidim duvod,proc by nemohla o pul roku driv do skolky,kdyz uz je davno bez plen,sama chodi na zachod,sama ji atd a misto ve skolce je..Je a bude jedinacek,deti ma strasne rada,tak nechapu nektere nazory nekterych lidi...

lajla
26. srp 2016

JoJo...před pár lety se místo "predplacelo"
Popravdě já s tím nic neudělám ale přijde mi to nefér...sice maminky co mohou takto mít děti ve školce si mnou ruce, ale je to zabírání místa dětem které na tu školku mají větší nárok...ať se to někomu líbí nebo ne...kdyby školek bylo nadbytek nebo.aspon dostatek to by byla jiná...ale takto... hm no nic,to není moje starost
Hezký den

kami1984
26. srp 2016

@kyzl30 neřešte,kamarádka má syna 2r4m,nastupuje do práce,dítě do školky a bude mít do ûnora i rodičák🙂)

lajla
26. srp 2016

@kyzl30 ano pokud je místa dostatek tak ano, taky jsme teď na vesnici...ale kdybyste bydlela ve městě,bylo by to jiné...
Každopádně nebuďte vztahovacna, nebylo to mireno na Vás,ale všeobecně...

kyzl30
autor
26. srp 2016

A navic,matky si podle zakona privydelat muzou,takze o co jde.. A myslim,ze pokud to jde a dite vemou,tak je jen dobre,ze si matka privydela,kdyz muze..

lajla
26. srp 2016

Nejde vůbec o nic😂 jen jsem napsala svůj názor, i když mám také dítě toho věku, ukamenujte mě😉

kyzl30
autor
26. srp 2016

Vztahovacna nepravem nejsem.Psala jsem jasne,ze jsme na vesnici,ze ji v poho vemou,ze mista je,ale nvm,na jak dlouho atd..Nazory podobne tem,ze dat dite do skolky,zabirat misto,pobirat penize a chodit do prace je nesmysl,se me osobne nelibi!Nektere rodiny na vyber bohuzel nemaji a maji snahu zaopatrit dite atd,jak jen to jde..Co jsem vedet potrebovala vim a dekuji tem,ktere poradily,k druhym komentum se uz nebudu vyjadrovat..

lajla
26. srp 2016

@kyzl30 ano ale psala jste to až jako odpověď na můj příspěvek...předtím jste zmínila pouze vesnici
V klidu, je to prostě Vás názor,ja ho neberu a neosocuji vás jak to děláte vy. Každý může mít svůj názor a přesto že mám děti 4 a měla bych ho asi.sdilet, nesdilim...jsou jiné kapitoly které by měl stát brát v potaz
Ať se malé ve školce líbí,to je důležité, ne naše handrkovani

xpila
26. srp 2016

@lajla Nemuzu si pomoct, ale z tebe ta závist jenom čiší. Tak se taky prestehuj na vesnici, at ti vezmou deti do školky.

lajla
26. srp 2016

@xpila vždyť píšu že jsme na vesnici... místa tu mají dostatek, do školky je nedavam...proc bych měla závidět? Nevidím jeden jediný důvod

lajla
26. srp 2016

@xpila každý přece může mít svůj názor, jeho nikomu neberu, nikdy jsem neměla a nemám potřebu něco závidět...kor školku,kde není o.co stát...jen mám trochu jiný názor a už jsem ta špatná černá ovce, každopádně děkuji za nazor

xpila
26. srp 2016

@lajla Tak si po sobě přečti, co jsi psala. Nikdo nikomu místo nezabírá a kdyz ty dítě nechceš dávat do školky, tak uz ti to muze byt tuplem jedno, ne?

suzanna123
26. srp 2016

@lajla co je na tom nefér - každý má nárok za rodičák na stejnou částku, tak kdyby si to tazatelka spočítala a nastavila měsíční dávky, aby jí to vyšlo do 2,5 let malého, tak bude rozdíl v čem?

lajla
26. srp 2016

@xpila psala jsem že jsem to myslela všeobecně,pritoze se to děje,psala jsem že nemyslím autorku...tak opravdu Netuším proč tak útočiště
Pokud je na Mk vítán pouze názor stáda,tak pardon
Bohužel znám pár děti které se do školky nedostaly,protoze byl přijat 2 lety sourozenec stávajícího dítěte,a mamka pobírala rodicak...toto mi přijde nefér,ale jak jsem psala nic s tím neudelam,jen jsem napsala jak.to vidím já
Že se tady věci překračují je už jiná
Každopádně podruhé přeji ať se holčičce ve školce líbí a věřte mi,ze ani zdibec Nezávidím dětem co tak brzo musí do skolky

somalicats
26. srp 2016

@lajla A co je na tom nefér? Ty si snad taky vyčerpáš tu svoji 220tisícovou částku, ne? Dokonce 4x.

lajla
26. srp 2016

@somalicats pro zajímavost, vyčerpala jsem ho jen dvakrát😉
Holky mějte se fajn a školce zdar,je mi.lito že jsem vás tak pobouřila, nebylo.to úmyslně..nejde o život😉 tyhle žabomyší války nejsou nic pro mě

kyzl30
autor
26. srp 2016

Ja jsem treba rada,ze do skolky muze jit..BOHUZEL nema a nemuze mit sourozence,se kterymi by si hrala..jsme prestehovani,nikoho tu nema a tak jsem rada,ze si s detma pohraje..Venuji se ji hodne,ale myslim,ze poznat i jine lidi,v tomto pripade deti,nez jsou rodice,neni snad spatne,nebo?pro vysvetleni-davky budu pobirat do pr.roku do pul dubna,pak nastupuji zpet do prace,protoze ikdyz bychom chteli,dalsiho,nebo dalsi sourozence ji doprat nemuzeme!

somalicats
26. srp 2016

@kyzl30 V klidu. Moje prostredni chodi do skolky od dvou let, miluje spolecnost a kolektiv deti. Chodi na dva dny v tydnu a kolikrat si bali batuzek i v nedeli, ze jdeme do skolky. Jsou deti, ktere ten kolektiv berou uz driv a ten kontakt jim jen prospeje.

kyzl30
autor
26. srp 2016

Prave,to si taky myslim..Mala je na svuj vek hodne rozumna a tak si myslim,ze kdyz mame moznost ji tam dat,bez toho,ze zabirame misto atd a ja nevim ceho vseho,tak ji jen prospeje vyhrat si i s jinyma a hlavne tema deckama teda..Co s dospelakem furt..Proste jsem se zeptala,protoze to nevim a nektere ty nazory... Boze,na to se fakt nikdo nepta.takze dekuji somalicats a vam,ktere chapete,co byla hlavni otazka..

paja.83
26. srp 2016

My taky budem chodit do skolky od zari, narozenej je v breznu a do brezna budu jeste doma, pak se vracim do prace. Vzali mi ho ted na posledni chvili, byl mezi dvema detma, ktere nebyl prijaty. Dnes mi volali, ze rodice odhlasili dva sourezence, tak muzem nastoupit. Tak snad to zvladneme.

kyzl30
autor
26. srp 2016

Urcite zvladnete🙂 je to sice takovy divny pocit z prvu,teda pro me,ze ji davam "cizim" lidem,ale protoze mame neco za sebou a jsem az moc bojazliva kvuli tomu,jsem rada,ze nebude jen se mnou a pozna i deti kolem..ale u nas jsou super ucitelky,skolicka krasna,hriste..nakonec ani za mamkou nebude chtit jit domu😀

paja.83
26. srp 2016

My budem dojizdet asi 6 km do skolky, tyhle male deti tam berou bezne, mistnima kapacitu nenaplni , tak dobiraji deti z okolnich vesnic. Bude ve tride s mensima detma a skolku vsichni chvali. ☺