Nočník v letadle. Jak řešíte?

zuzita15
1. črc 2023

Ahoj holky, v úterý letíme s holkama (5 a 2.5) 5h v letadle, mladší je půl roku bez plen, ale střídavě mívá “zapomínací” období a sem tam se přičůrne, hlavně si často říká na poslední chvíli. Jak to řešíte v letadle? Před vzletem ji dám vyčůrat, to dobu vzletu vydrží, ale přistání asi neodhadnu a přesně vidim, jak mi při rozsvíceném “připoutejte se” oznámí “mami čulat” 🤦🏽‍♀️ stejně tak bývají někdy fronty u záchodu, sice předpokládám, že mě s miminem někdo nechá předběhnout, ale můžu narazit na pitomce… chci vzít na palubu takový menší nočník, ale nevím, jak by na mě koukali, když bych jí na něj v uličce posadila… kakání nějakou dobu udrží, takže spíš pro potřeby čůrání, ačkoliv někdy zahlásí, že chce čůrat, a rovnou se nepředvídatelně i vykaká… plínu si nasadit nenechá, nechce jí teď ani na noc.

Máte nějaké tipy nebo zkušenosti? Mám z toho docela hrůzu.
Děkuji ☺️

misha31
1. črc 2023

Urcite plinu do letadla. Pri pristani stejne musi byt pasy zapnute, nebude moznost ji dat na nocnik a kdyz to nevydrzi treba 20 minut udrzet, tak bych nad nicim jinym ani nepremyslela.

malanoha
1. črc 2023

Chce nechce, dala bych ji plenkové kalhotky. Nočník v uličce fakt neee.

zuzita15
autor
1. črc 2023

@misha31 ona je ale strašnej paličák 🙈

zuzita15
autor
1. črc 2023

@misha31 jinak teda vydrží nečůrat dlouho, ale samozřejmě, pokud se jí chce čůrat, tak 20min nedá, ale to by nedala ani ta starší, to bych upřímně v akutní fázi nedala ani já 😄 2h v autě vydrží i bez čůráni, vydrží i do možnosti zastavení, takže není ten případ, že by v době “mami čulat” už čůrala

martiina_k
1. črc 2023

Paličák nepaličák, plenku bych dala taky.

zuzita15
autor
1. črc 2023

@martiina_k násilím?

lenulen
1. črc 2023

@zuzita15 vysvetluj pred dovolenou, jak to v letadlo chodi, pred vzletem jdete curat a pred pristanim taky (urcite by ti letuska mohla prijit rict, ze za chvili se bude pristavat). Pokud ji ukecas na plenkove kalhotky, tim lepe. Jinak nahradni obleceni a nepromokavou podlozku jedine 🤷‍♀️

martiina_k
1. črc 2023

@zuzita15 tak jako je to 2,5 leté dítě, ty jsi za něj zodpovědná, ty jsi rodič. Pokud si vzpomene, že se bude naklánět z okna 10 patrového paneláku, tak jí necháš, protože je paličák? Nám se třeba teď 2,5 letá dvojčata (jedno z nich extra paličaté) odpoutávají ze sedačky při jízdě v autě. Mám je nechat? Ne, nenechám, prostě důrazně vysvětlím, že takhle ne, prostě nemůžou být odpoutaný, tečka. Vztekají se, řvou, ale prostě jim to nedovolím.
Zrovna v tom letadle můžeš risknout, že se ti nepočůrá, ale když počůrá sedačku? No nevím, já bych si tu ostudu nelajza. Dopředu bych jí na to připravovala a před cestou dala tu natahovací plenku. Nebo druhá varianta - nikam neleťte.

zuzita15
autor
1. črc 2023

@lenulen taky mě napadla podložka. Vysvětlit si to bohužel nenechá ani na tu noc a ráno není suchá. Dávám ji po usnutí plenkové kalhotky přes pyžamo. Je uzounká, ale zároveň má stehýnka a ta plína jí vadí…

zuzita15
autor
1. črc 2023

@martiina_k tak snad je rozdíl život ohrožující situace a pitomá plína, ne? Já přece nebudu za každou cenu nutit dítě do plíny, když jí to na životě fakt neohrožuje. Existují nepromokavé podložky, počůrané sedačky se opravdu nebojím

1772
1. črc 2023

Pitomec, co vás nepustí s dítětem přednostně na WC? Tak s tímto postojem raději nikam neletejte.

zuzita15
autor
1. črc 2023

@1772 jasně, dospělý člověk, kterého bych slušně požádala a poslal by mě kamsi (a takoví existují), je velice roztomilý člověk. A ne, neuznávám kult dítěte, jen očekávám trochu pochopení ve svízelné situaci

ahyt
1. črc 2023

Za me,kdyby vedle me male dite curalo v letadle do nocniku,tak by mi to hodne vadilo.Podle me naprosto nevhodne.A to deti neskutecne miluju

1772
1. črc 2023

@zuzita15 Jenže to pochopeni v této situaci může chtít i ten dospělý 😃. Myslím, že ve frontě na záchod v letadle nestojí nikdo pro zábavu.

zuzita15
autor
1. črc 2023

@ahyt asi jo no, jen mě to napadlo jako nouzovka

mdch91
1. črc 2023

Co treninkove kalhotky? Rozhodne bych na dite nervala plenku nasilim (ackoliv je to pro nekoho tak zasadni situace jako ze ji nechate skocit z 10 patra :D), podlozku, nahradni obleceni a v idealnim pripade ty kalhotky

ivis_b
1. črc 2023

Podle mě buď to dítě už umí chvíli vydržet, pak nepotřebuje plínu. Dám před vzletem vyčůrat a pak to půjdu zkusit v průběhu letu, i když nebude hlásit potřebu. Čekat až si řekne u tak malého dítěte v letadle může být problém, takže bych prostě šla na wc třeba po hodině letu. Nebo to dítě takhle prostě nezvládne, a tak dostane plínu. Když tahle varianta nepřipadá v úvahu, tak prostě nikam neletím. Nočník v uličce je fakt hloupý nápad, navíc pochybuju, že by to letušky tolerovaly.

lenulen
1. črc 2023

@zuzita15 to bude dobry, kdyz nebude moc pit a pujdere preventivne curat, nepromokava podlozka,nahradni obleceni a vubec bych se nestresovala 😉

vendes
1. črc 2023

Tříletá měla na let plenku. Prostě jsem jí vysvětlila, že se v letadle se může stát, že nepůjde jít na záchod, tak ať má radši plenku pro jistotu.
Dítě sedící a kadící na nočníku v uličce by mi teda vadilo.

tereza0111
1. črc 2023

Nezlob se, ale co je to za pristup? V letadle muzou svitit zapnute pasy klidne dele nez hodinu, potom co konecne zhasnou se obvykle pulka letadla nahrne k toaletam. A podle tebe to jsou pitomci, kdyz nepusti TVOJE DITE sednout? I dospely muze mit nemocne ledviny nebo to muze byt zkratka starsi clovek, ktery vydrzi stejne spatne jako dite...

Posadit dite v ulicce v letadle na nocnik by mi prislo maximalne bezohledne. To ma jako spolucestujici snaset vedle sebe vylucovani nekoho ciziho? To snad nemuzes ani myslet vazne

Proste ji dej plinu. Jestli ji nechces davat plinu, zustante doma. Nebo se taky muze pocurat, jestli je to lepsi nez plina... Kazdy ma nekdy palicate dite, ale jen velmi zvlastni rodic mu ustupuje a ocekava, ze se prizpusobi zbytek sveta.

fyii
2. črc 2023

@zuzita15 uz jsem toho nalitala faakt hodne a teda nocnik v ulicce jeste nebyl. ono to pak taky by bylo treba nekam vylit a prochazet ulickou s plnym nocnikem, kdyz se letadlo ruzne naklani mi neprijde slusne vuci ostatnim. Litam od narozeni i detmi a vzdy dokud nebyly vetsi mely preventivne plinu i kdyz kluk ji uz davno nechtel.Proste jsem mu to vysvetlila jako fakt a hotovo. A to litame daleko vic jen dalkove lety. Fakt na palube nebudes jedina s ditetem a ani bych se nedivila, kdyby si na tobe kvuli nocniku v ulicce nekdo pekne smlsnul. Tohle je proste bezohledne a neslusne vuci ostatnim.

skarol
2. črc 2023

Dala bych podložku a učící kalhotky

laxesis
2. črc 2023

Taky lítáme, ale v životě by mě nenapadlo otravovat cestující nočníkem. To je kekel i pro mě jako matku.. tím tě nechci nějak hanit, byl to asi nápad ve zkratu, ale takle tudy ne🙂 stejně tak není cesta si myslet, že s dítětem má někdo nárok jít dřív na wc. No nemá. Už tu bylo psáno, i dospělým lidem se může chtít stejně a respekt je na místě. To že se někdo rozhodne cestovat s prckem je fajn, ale za to ostatní nemůžou. Pokud mám dítě, co nezvládá, tak cestu odložím, nebo dám plenu, učící kalhotky, podložku, vložku pro dospělé, cokoliv.. a nebo to prostě necháš, na sedadlo dáš jen tu přebalovací (i 2) a když se stane, tak ji převlečeš, dáš novou podložku a hotovo..

zuzita15
autor
2. črc 2023

Panebože, tady ty diskuze jsou opravdu plné útočných ženských, že já se vůbec na něco ptám… na dítě mám rvát plínu násilím, protože jinak mi “vypadne z jedoucího auta” nebo “vyskočí z okna”, mám dřepět s dítětem doma, protože nevydrží od doby, co si řekne, nečůrat hodinu, ale člověk s nemocnými ledvinami, co to taky nevydrží, létat klidně může a já jsem vlastně ta 🐄 a nočník dámy byl pouze a pouze nápad jako nouzovka, protože mi to přišlo lepší někde vzadu u záchodů nebo pod nohama než počůrané dítě, ale nechám si to klidně vymluvit, nemusíte mi hned nadávat, jak jsem bezohledná a nechutná.

Uznávám, že slovo “pitomec” jsem asi použít nemusela, nicméně to většinou bývají mladé evidentně bezdětné ženské nebo chlapi kolem 50, upřímně tam problém s ledvinama neočekávám, u dědečka nebo babičky bych to pochopila.

Ptala jsem se na tipy, jak to dělá někdo jiný, protože ne každý dřepí s malým dítětem bez pleny doma na zadku.

Takže děkuji těm, které mi nějaké tipy daly.

Tímto končím diskuzi, nebaví mě ty útoky číst, nemyslím si, že bych si dovolila napsat tak strašný dotaz, ale zřejmě ano.

adelka951
2. črc 2023

Kup učící kalhotky, vypadají jako kalhotky, ale mají nepropustnou vrstvu. Dítku vysvětli, že jsou to speciální kalhotky do letadla a bez nich ji tam nepustí.

teate
2. črc 2023

@zuzita15 Ale to nikoho nezajíma, že je paličák. Ty jsi její matka, tak jí to budeš muset vysvětlit. Nezlob se na mě, ale fakt bych nechtěla sedět v letadle, kde cizí dítě sedí na nočníku v uličce, kde navíc furt někdo chodí sem a tam. A to ještě za předpokladu, že se “nepředvídavě” vykaká. Cože. V letadle, v uličce. 🤦🏻‍♀️😅😅 Kde nejde ani nic vyvětrat. To se kvůli utoku zdejších matek klidně rozčiluj. Mně se zase zdá, že když někdo položí takový typ dotazu, tak se nemůže divit reakcím jiných žen, kterým to taky nepřijde normální. Jsou tam celkem 4 záchody (v běžném letadle) nebo jí dej plínu. Jsou ještě super učíci kalhotky, vypadají jako kalhotky, ale nepropousti moč. Jenže už je neděle a v úterý letíš. Tak to asi nic, no.

somalicats
2. črc 2023

@zuzita15 I mladá ženská může mít dráždivý močák, takže může mít stejný problém jako to dítě. To jen na vysvětlenou. Jinak doporučuju se moc nerozčilovat, ono píšeš tu stylem "já jsem matka a mám dítě a kdo je víc". Pokud chceš lítat s malým dítětem, tak mu holt budeš muset vysvětlit, že do letadla mít plínu musí. Já lítám poměrně často a fakt bych nechtěla sedět vedle matky s batoletem, co tam bude kadit do nočníku nebo nedejbože na sedadlo, ač na podložku.

laxesis
2. črc 2023

Já zas úplně nerozumím tomu, proč někdo předpokládá, že by ho měl někdo pustit, jen proto, že má dítě :D ti lidi si zaplatili svůj lístek, neplatili si bonus "+matka+dítě" .... jsou to cestují a taky mají nárok, aby se jim chtělo HODNĚ čůrat, přestože je jim třeba 20, nebo 25 let. Já cestovala od mládí opravdu často a můžu říct, že matek s dětma typu "uhni, teď jdeme my" je bohužel plno. A mají zkreslenu představu o tom, že pokud je nepustím, jsem pitomec, stejně, jako jsi to napsala. No ne. I v mých 20 jsem měla spoustukrát situaci, kdy se mi chtělo už fakt strašně, čekala jsem v řadě 15 minut a skoro jsem to pustila, nebo jsem prostě nutně potřebovala toaletu použít z jiného důvodu. Mohla za to jedna mini ledvina? oslabené pánevní dno? skoro protečená vložka, nebo naopak situace bez vložky, kdy mi ms přišla o týden dřív? Kdo ví. Ale i mladé žáby řeší problémy, i když můžou vypadat "v pohodě". Takže ne, já bych vás v jednom z těchto případů taky nepustila a to mám dítě a jsem matka, která se snaží ostatním vyjít vstříc, když to jde. Ohleduplnost byste si měli zabalit s sebou. U toho dítěte se navíc případné počůrání vyřeší líp, než u dospělého, protože každý rodič má snad v příručáku minimálně náhradní oblečení pro dítě, což dospělí většinou pro sebe nenosí. Se synem jsme taky letěli, prostě chodil preventivně na záchod co chvilka, kdyby náhodou, vysvětleno = pochopil. Kamarádky s dětma do 2-3 let zas nasadily plínu, jedna normální dámskou vložku, další jely bez ničeho a holt to děcko nestihlo, tak se převlíklo no. Ubrousky s sebou, ať to jde utřít i okolo, nejen na dítěti. A děcka to zvládly, nikdo si nenesl trauma z toho, že musel snést chvilku nepohodlí. Myslím si, že pokud to jde, někdo vás pustí, lidi nejsou úplné hovada. Ale nemůžete na to spoléhat, počítat s tím a už vůbec se cítit uraženě, pokud se to nestane. Všichni můžou mít důvod, proč ne. A vy jako rodič se máte o to mrně postarat a zajistit situaci "co když". A k tomu jsem už předtím pár tipů napsala 🙂 šťastnou cestu a hezkou dovolenou=)

kkacca
2. črc 2023

Teď jsme letěli a malej mohl na zachod, ikdyz svítily pasy…

ai30
2. črc 2023

@zuzita15 Ja bych se toho nebala, urcite s sebou vzala plenkove kalhotky a veci na prevleceni, ale podle me je klic k uspechu chodit na zachod preventivne a zvladnete to.
A muzu te uklidnit, mam toho najezdeneho s detma hodne a stane se uplne vyjimecne, ze by nam pri cekani na zachod nekdo nenabidl, ze muzeme jit prvni. Kdyz vim, ze to dite vydrzi, tak s diky odmitnu, kdyz je to akutni, tak s diky prijmu, ale vazne nas pusti skoro vzdycky, Ja to taky nabizim a i jako bezdetna jsem to nabizela, je to normalni soucast slusneho vychovani. Ale stejne tak, jako jsou lidi, co se budou v tramvaji s devadesatiletou babickou a tehotnou zenskou pretahovat o sedadlo, protoze si zaplatili stejne, tak jsou i ti, co te na ten zachod nepusti. Ale podle mych zkusenosti je obou minimum.
+ Lifehack pro vsechny drazdive mocaky: v situacich, kde je malo zachodu, jdete na zachod tehdy, kdyz se vam zacne chtit, nez az tehdy, kdyz uz vam to pomalu tece po noze. Pak se nebudete muset o zachod pretahovat s dvouletym ditetem.🙈