Nurofen na zoubky, jak často a dlouho jste ho podávaly?

sanousek
25. říj 2014

Maminky,chtěla jsem se zeptat,jak často a jak dlouho jste podávaly mrňouskům sirupek Nurofen při růstu a bolení zoubků? Já ho dávám malé na noc,ale nevím jak dlouho jí ho tak můžu podávat... Děkuji za odpovědi. 😉

lv
25. říj 2014

v úplně krajním případě, kdy měla horečku, naběhlé dásně, proplakala by noc..asi 4-5x za všechny zuby..v kuse bych podala max 3dny.

gosa22
25. říj 2014

místo Nurofenu raději dej Paralen nebo Panadol (prostě s paracetamolem), je to šetrnější a můžeš to dávat i pár dní 😉

sanousek
autor
26. říj 2014

@gosa22 Panadol sirupek právě máme,ale když vidím,jak tu všichni opěvují Nurofen,myslela jsem,že je lepší. 🙂

ivular
26. říj 2014

@sanousek Nám paracetamol na zoubky moc nezabíral ☹ Zato Nurofenu stačilo dát poloviční dávku a úleva byla aspoň na pár hodin zřetelná. Jednu dobu jsem jej taktéž dávala celkem pravidelně na noc (tu poloviční dávku). Měla jsem sice výčitky, ale byla jsem na pokraji psychických i fyzických sil a syn taktéž 😝

sanousek
autor
26. říj 2014

@ivular Souhlasím,kdyby nebylo zbytí,taky jí ten sirupek necpu,ale abych mohla fungovat další den,tak se taky potřebuju vyspat. Dnes na noc jsem sirupek malé nedala a spala jsem asi 4 hodiny,což mi fakt nestačí a dnes jsem jak mátoha... 😒 😀

gosa22
26. říj 2014

@sanousek vůbec ne, je to větší dryják...Panadol i Paralen sirup našemu malému moc chutná, na zoubky parádně fungoval a je šetrný k žaludku...nad Nurofenem jsem ani neuvažovala, jelikož sama tyto typy léků neberu, je mi z nich špatně, pouze paracetamol... 😉
v nejhorším asi ten čípek je schůdná varianta...ale jen výjimečně

nasekuratko
26. říj 2014

já teda na zoubky sirupy nedávám vůbec. Stalo se to pouze jednou když už malý nešel několik hodin uklidnit. A to jsem dala Panadol. Nurofen bych nedala... ani já sama bych si to nevzala.

sanousek
autor
26. říj 2014

@nasekuratko Několik hodin? 😲 Tak to bych nedala,já mám nervy,když se mi v noci budí s řevem jen na chvilku,ale zato často. A kdyby to šlo,tak jí ten sirup cpu pořád,aby byl klid. 😀 Ale je mi jasný,že to nejde,tak jí ho prostě dám až budu vidět,že ji to moc trápí,uvidíme... 🙂
@gosa22 Děkuji za info. Jsem ráda,že vím,že Panadol je šetrnější. 😉

nasekuratko
26. říj 2014

@sanousek jo, zkoušela jsem první homeopatika, gel na zoubky, chladící kousátka atd. a až jako poslední beru ten sirup. Jen přece je to lék, navíc pořádně doslazovaný, takže u mě je to opravdu až poslední řešení. 😉
Nechci mu ničit imunitu a hlavně pak chci, aby mu něco účinkovalo proti horečce. Když si na toto zvykne, tak co potom.. Ale každý podle sebe. Já u sebe taky neberu nic na bolest. Když je uplně nejhůř, tak paralen, jinak nic. Taže to beru podle sebe. 😉

sanousek
autor
26. říj 2014

@nasekuratko Jj,taky to mám tak. Odmalička nám maminka podávala léky až už bylo nejhůř a teď když něco bolí,zobnu Brufen a do 5 minut bolest mizí,kdežto druzí pořád fňukají,jak jim léky vůbec nezabírají... Takže taky nechci,ať si malá zvyká. Zítra se chystám do lékárny taky pro nějaký ten gel na dásně a uvidíme... Závidím maminkám,které o prvních zoubcích vůbec nevěděly. 🙂

hanyzka11
29. říj 2014

@sanousek jak to tu čtu, tak si přijdu jako matka, co krmí děti léky :D já na tom nevidím nic špatného. nejsem pro preventivní dávání, ale když to bolí, tak proč nedát. dětem třeba gel nepomáhá. účinkuje pouze chvilku. takže ho používám jako potvrzení, že je fakt bolí zuby (když se po něm na chvíli uklidní). ale moje děti na to dost trpí a pláčou bolestí a nemůžou spát. nebo se třeba co půl hodiny budí. takže za mě určitě dát pokud to dítě bolí.takže dávám. krom toho, že se člověk potřebuje vyspat a ne chovat celou noc. dá se to vydržet pár dní. ale pár měsíců???🙂

sanousek
autor
29. říj 2014

@hanyzka11 Buď v klidu,já jsem to samý. Ať si říká kdo chce,co chce,já se,přesně jak ty říkáš,taky potřebuju vyspat,abych mohla fungovat pak celý den. Teď máme menší pauzu,ale každým dnem se nám zřejmě začne prořezávat vedlejší zoubek a koupila jsem si sirupek do zásoby. 😉 Nedávám jí ho preventivně,ale jakmile nezabere gel,nastupuje sirupek. 🙂

tarra27
29. říj 2014

@hanyzka11
@sanousek holky souhlas...navíc když nás bolely zuby, taky jsme byly rády, že nám něco zabralo - at injekce u lekaře, nebo tabletka, než jsme k lekaři dojeli....vyspat se musí jak miminko tak maminka 😉

klidne bych to prostřídala s paralenem, kdyby dávka nurofenu nezabrala, doporučoval nám to nejeden lekař....že když se nevejdeme do intervalu na další nurofen, at dáme v mezičase paralen...ale věšinou o zabere a nemusíme dávat přesně a pořád....kmbinace s gelem...

jsme mámy, chceme pomoci dětem...a děláme to tak jak cítíme, aby se netrápilo....a nikdo by podle mě nedával léky jako na běžícím páse kdyby miminko nepotřebovalo..... 😉

já bych chtela videt nekoho, kdo by to i jako dospělý měl jakože vydržet na bylinkách...nebo i jen tak bez ničeho...

anty
29. říj 2014

Tak naší malé se teď prožezávají poslední stoličky a je to teda mazec, dva dny teplota, pak už ne, ale v noci ji to budilo, takže jsem jí na noc dala nurofen a je krásně vyspinkaná spokojená do druhého dne. My teda nemocní nijak nejsme, takže neřeším, jestli dát sirup nebo ne. jen si říkám, když nepomáhají gely a já nevím, co ještě, tak tohle je to nejmenší zlo. Takže za mě určitě nurofen, protože malé se opravdu ulevilo.

sanousek
autor
29. říj 2014

@tarra27 @anty Holky jednoznačně souhlas! 😉

pabka
29. říj 2014

Tak napriklad nasi male nezabral Paralen ani Panadol na nic - ani na zuby, ani na horecku, zato Nurofen zabira spolehlive a vzdy. Nedavam ji ho taky zbytecne, ale lepsi, nez aby se to telicko trapilo celou noc bolesti zubu, je ho klidne dat... Zvlast na noc, aspon se vyspi a nabere silu. Jinak trpim na migreny uz od puberty, beru Ibuprofen po platech a i po tech cca 15letech porad zabira, takze par davek Nurofenu navic diteti podle me nemuze zpusobit, ze pri horecce pak uz nezabere...

veroon1
1. lis 2014

v lekarne mi poradila p.lekarnice na zuby urcite nurofen misto panadolu..panadol je pry spis na teploty ..ja davam