Období vzdoru, kdy se děti začaly lepšit?

bartovaandrea
28. čer 2017

Ahoj holky, od 17m se moje driv zlata holcicka zmenila v tvrdohlavou priseru. Ze zacatku jsem se snazila furt vysvetlovat co a proc se dela nebo ne, proc to nemuze dostat. Ted ma 2r cerstve a je furt horsi a horsi, ke vsemu ted zacla zkouset co muze. Uz jsem na masli. Snazim se ji den vyplnit, aby se nenudila a zvbytecne neplakala z nusdydy. Ona je hrozne akcni uz od miminka. Prijde ze uz jen kricim a nedelam nic jinyho ☹ . Rikam si ze bych ji mela vzit k psychologovi, ona zacne rvat a brecet I kdyz ji treba hezky poprosim, jestli by mohla byt tissi, kdyz miminko spi. Do toho mame miminko jeste, dikybohu ta je hodnoucka. Snazim se s ni domlouvat po dobrym, vysvetluju, rikam co nas ceka ten den, ale jak dela naschvali tak se neudrzim a denne ji placnu ☹ . Holky kdy se vase deti zacli lepsit?

luckaamilan
28. čer 2017

Vraj sa to zlepsi tak po 3,5roku.
Obdobie vzdoru byva od 2,5 do 3,5 roku. Oficialne sa ten termin vola terrible2.

Nie je to ale pravidlo. U vas to urcite urychlilo nove miminko...

barumat
28. čer 2017

Hlavně bych si být tebou uvědomila, že TY jsi máma. TY určuješ pravidla. Zní to jako blbost, ale ono to dělá hodně. Někdy člověk musí být na děti ošklivý, ale tím se vytyčují mantinely. To, že někdo říká, jak to krásně dělá po dobrém a vysvětlováním, tomu nevěřím. Takhle malé dítě potřebuje jasně sdělené jasné a jednoduché informace, a potřebuje cítit autoritu. Ne policejní režim a řezat, to ne. Ale jasně sdělit, že tohle NE a třeba se (poser) zblázni, ale prostě to nedostaneš, chvíle hysterie a breku, ale pochopí to. Několikrát, ale pochopí. Období vzdoru není ničím jiným než vytyčováním hranic, kdo až kam může. Je to vysilující, to je jasný. Ale o tom to je. Díte zkouší. Vydrž. Čím důslednější budeš, tím víc toho posléze sklidíš. Samozřejmě při zachování mazlení, laskání, objímání, obecně projevů lásky. Díte nesmí nikdy cítit , že ho nemáš ráda (nebo by tedy nemělo, někdy se to nepovede, to je ale přirozené). Každopádně já mám dceru 14m a někdy mám pocit, že říkám jen ne, nesmíš, přestaň, atd. Ale třeba dneska v autě - malá se nudí, tak prostě začne vřískat. Dám jí hračku, mluvím na ní. Vříská, cloumá popruhy v sedačce. Mluvím dál, nabízím dál hračku - ječí, zmítá se. Zvýším hlas, vyjeveně kouká. Za chvíli začne vřískat zase. Zvednu hlas a lehce ji bouchnu do nohy v botičce. Mluvím na ni, kouká na mě, zkusmo zaječí, říkám NE, bla bla. Po pěti minutách začala vřískat zase - zvedla jsem ukazováček a byl ticho. Všechno jde. Samozřejmě zítra bude v autě vřeštět zase. Důležité je, aby věděla, že mamince to vadí, nemá k tomu důvod, a že se máma bude zlobit. No... Všichni se snažíme, tak uvidíme, co za sebranku z toho vyleze 😀

hani007
29. čer 2017

@bartovaandrea na fb si najdi skupinu Nevychova a zdarma se mailem pres nejaky ten odkaz prihlas na jejich online kurzy. Jak rikam je to zdarma a urcite ti to pomuze 🙂

izz76
29. čer 2017

@bartovaandrea U nás bylo nejšílenější období 2-2,5roku,vztekání,neposlouchání... Já vůbec nejsem přísná matka,neumím to,takže přiznám,že jsem ji pro klid často ustoupila,trpělivě vše vysvětlovala,snažila se i při těch scénách zůstat v klidu,dopřála jí volnost,trvala si jen na nezbytných věcech,třeba jít za ruku přes silnici,netahat kočku za ocas,nikomu nervat hračky z ruky apod. Kolikrát už jsem byla vyčerpaná,ale toto období je pryč,kolem 2,5 začala být najednou postupně rozumnější,teď za 2měsíce jí budou 3roky a jen se divím co mám za bezproblémovou holčičku se kterou se ve většině případů dohodnu,samozřejmě se najdou situace kdy neposlouchá,rozčiluje se,ale s tím vyrválem co býval se nedá srovnat😀 V podstatě radu nemám,jen vydržet 😅

bartovaandrea
autor
29. čer 2017

Diky holky 🙂 uz aby mela alespon ty tri roky 😀 . Mam vycitky kvuli miminku. To je tak hodna usmevava broukajici holcicka a nemuzu se ji tak venovat jako Natalce, ktera byla ukricena a protivna uz jako miminko. Mam je rada stejne, ale vic casu musim venovat te starsi, ikdyz bych chtela aby to meli fifty fifty.

thesun
3. črc 2017

u nás začlo období vzdoru už kolem 16-17 měsíců... jestli to je teda vůbec možný ☹ jsem vyřízená, zničená a jak bylo řečeno, připadám si že jen zakazuju, křičím a sem tam i plácnu.... malá se vzteká - má takové stavy, kdy mydlí hlavou o dlaždice, když ji chci zvednout tak ze sebe udělá haribo medvídka a je jak z gumy... dneska mi utekla na procházce snad 250m ode mne do louky a tam ječela, já odcházela a volala ji po dobrém, po zlém... došoupala se ke mně se řevem asi po 40minutách.... vydržet tam na ní čekat bylo fakt něco ☹ mám z ní asi i tik v oku. U starší jsem takové výchovné problémy neměla ☹ nastavuji mantinely a malá se jim brání hlava nehlava ☹ soused mi řekl, že dítě takhle zlobit ve své podstatě nemůže a že to na ní přenáším já.... jenže opak je pravdou, já ráno vstanu, že bude pěkný den a poté co malá začne s terorem tak mám po náladě ☹ sorry za sloh, ale dneska jsem i už brečela ☹

bartovaandrea
autor
6. črc 2017

@thesun tak to mame stejny pocity a vis ze tik jsem taky mela 😀 . Je to strasny, clovek vstane, ze udela hezkej den, vymysli kam je vzit aby se nenudili a stejne musi koukat na ten kyselej ksycht a poslouchat jak rve....

stefikat
6. črc 2017

Přidávám se do klubu. Syn má rok a půl a široké okolí mu říká Hitler v plínách. Neumí ani kňourat, rovnou řve. Chce tlačit kolo do silnice, tak chytnu řidítka, jasné nesmíš s vysvětlením-odpovědí mi je kousnutí do ruky a následný řev na celou vesnici. Odnáším dítě i kolo... A takhle pokračujem až do večera, protože už nepotřebuje spát. Od narození vyžadoval hodně pozornosti věčně křičel-drží ho to do dneška. Teď to vyladil tak, že když mu něco zakážu, tak mě kousne, když ho mám na ruce, rovnou mě napřaženou rukou plácne do obličeje. vysvětlování vůbec nezabírá, takže vše rovnou vrací. Taky ho kousnu, taky ho plácnu přez ruku. O odborné pomoci jsem taky přemýšlela, ale pár vzkušenějších matek s vícero dětma mi vysvětlili, že je to normální zdravé dítě, které je jen neuvěřitelně vzteklé a brání si svůj názor za každou cenu. A tik v oku jsem měla celý minulý týden 😀 Nejlepší jsou pro mě horké dny-bazén v kombinaci s trampolínou dělají divy, syn se unavý a ve vodě nemá hysterické výlevy 😉 Poradím jen pevné nervy a vydržet... A že to je těžké, o tom není debat.

yelowangel
6. črc 2017

Nám to už asi taky začlo. Náš malý brouček se vzteká kvůli všemu, neposlouchá, vymrčuje si, když se mu cokoliv nelíbí začne mlátit hlavičkou do čehokoliv okolo, zemí počínaje když nemá nic lepšího po ruce a zdí, sloupama, postýlkou, stolem...konče. Milionkrát za den. A koukám že to bude asi čím dál horší. Mě ještě jakštakš poslechne protože ví že mu s klidem jednu plácnu když už to fakt přehání, ale s partnerem si v podstatě dělá co chce. Docela se bojím co nás další rok čeká...Jak jste to řešili s tím otloukáním? Mám ho nechat ať se praskne opakovaně a vydržet a spolíhat na to aby si neublížil a nebo ho odchytnout a vysvětlovat? Nebo jinak? Přijde mě že už to je u nás fakt extrem..

marfuska1987
6. črc 2017

@thesun rozumím, já mám tohle doma asi týden a hned double... Toho řevu co je u nás skrz maličkosti mně dohání na pokraj příčetnosti... Kolikrát si připadám jako ve špatném snu a doufám že se vzbudím a ono nic... Takže tuny čokolády, zatnout zuby, nevidět, neslyšet a nějak přežít...