Odnaučení od plen u 2leté dcery

vm84
20. bře 2017

Maminky prosim o radu. Dceru 2 roky ucim na nocnik. O kakani si rekne a udela bobek do nocniku ale s curanim je to horsi. Posadim ji ja nocnik a neudela nic ale jak ji obleknu tak se vzdy pocura ☹ ale ucime se 14 dni.

normalnimatka
21. bře 2017

no tááák, tak to už je an dobrý cestě si mysim;) když se nevzteká nebo tak, stačí, aby to tam prostě docvaklo🙂
jinak možná že by taky pomohlo, kdyby jakoby víc cejtila pak to mokro, dát do jednorázovky jednu látkovku třeba...ale nefunguje to u všech.

vm84
autor
21. bře 2017

Aha. To je dobry napad ze by ji to mokro vadilo. Preci jenom ta latkovka bude vic mokra nez jednorazovka ze 🙂

smallinka
21. bře 2017

Dneska na dvorku si dcerka řekla a vyčůrala se v čupu když jsem ji držela 😉 super....ale někdy se počůra prostě to není 100 procentní a dlouho asi nebude.....super mám radost...jinak si myslím, že dřív byly pouze látkové pleny a tím pádem děti byly v mokru a naučily se dříve na nočník...dokud jsem nechávala klasickou jednorázovou plenu tak se občas holky vyčůraly když jsem je tam posadila náhodou to vyšlo, ale samy si neríkaly. To až dostaly pouze obyčejné kalhotky a punčošky...a moc jsem se tomu bránila, protože máme koberec ☹ ale dobrý je že se všechno vsákne do punčošek a kalhotek. Takže za mě, s jednorázovou plenou se dítě těžko naučí na nočník.

normalnimatka
21. bře 2017

no na všechny děti to rozhodně nefunguje....pročítala sem kdysi diskuze, kde mámy porovnávaly třeba svoje děti, který jedno odplenkovali jednorázovkama a druhý látkovkama, a z celý diskuze vycházelo, že u někoho naučení na záchod s látkovkama souviselo, a u někoho vůbec... ale podle mě to určitě u někoho souvisí. generace našich rodičů obecně se učily děti na nočník průměrně mnohem dřív, než dneska. myslim si, že látkovky na to měly vliv mimojiné🙂

aklin
21. bře 2017

Maminky potřebuji poradit. Dcera má 21 m. Od 19 m. sama si říká, že chce čůrat a kakat, občas nehoda, učurnutí. Dovršila 21 m a nastal problém v tom, že se ani neobtěžuje říct, že chce čůrat, jen skříži nohy a čeká co ja na to, a nebo řekne a hned čůra ještě do kalhot nebo při stahováni tepláku. Pokud se ji zeptáme, vždy odpoví ne. Jakmile ji ukážu mokré teplačky je ji to jedno. Pokažde vysvětlujeme, zlobime se na ni, ji je to uplne fuk, jako kdyby se ji to vůbec netýkalo. Situace po 5 dnech, kdy ji necháváme čůrat do kalhot, se jen zhoršila, už ani nenaznačí, že chce konat potřebu, jednoduše se vyčůrá. Nočník má neustále na očích, jen kolem něj prochází. Mokré ji 100 % nevadí. Když se ji zeptáme, jestli je mokrá odpoví „ano“, vadí ti to? odpověď „ne“. Ve většině případě dělá, že neslyší a slyší jen to co chce.

izz76
21. bře 2017

@aklin Možná období vzdoru,zjistila,že čůrat na nočník je pro vás hodně důležité,tak dělá pravý opak. Zkus čůrání neřešit,občas posadit na nočník,když se počůrá nekomentovat,přvléknout,prostě dělat,že to vůbec není důležité 😉

aklin
21. bře 2017

@izz76 tohle všechno děláme. Nekomentujeme, nechávám ji i nějakou dobu v mokrém. Nemůže posazování narušit uvědomění si?

soda365
21. bře 2017

@normalnimatka zkoušela jsem kombinovat, ale já nejsem tak všímavá matka abych pokud dítě nevydá charakteristický zvuk na pohled poznala, že čůrá nebo kaká

@vm84 se sprchou jsem to zkoušela, ale ani to u nás nezabralo a Tadeášek se nevyčůral

vm84
autor
21. bře 2017

Mala si taky na curani nerekne. Na kakani jo. Ted se vzbudila ja ji posadila na nocnik a vycurala se v pohode

kikakiki
21. bře 2017

Syn 2 roky,postupně učíme 4 měsíce.Kdyż nechce nenutim ho,nejdýl vydrží sedět při pohádkách i půl hodiny a nic.Když ho sundam z nočníku běží pro plenku abych mu jí dala a hned se vyčůrá.Sám si neřekne,naposledy se troooošičku vyčůral do nočníku,tak jsem ho vychvalovala,dostal čokoládku a nechala ho bez plenky,jenže než jsem stihla nočník vyprázdnit tak vyčůral na podlahu ooooobr louži 😲 S kakáním je to tak že řekne kakáš ale až když má nakakáno

petulinecka1234
24. bře 2017

První dítě holka ve 20 měsících bez plenek i na noc - dávala jsem na nočník od té doby co seděla. Malej teď 25 mes. a přes den je bez plen, ale často se i počurá a sám si neřekne musím ho dávat. Na spaní pleny má. A i u něj jsem postupovala stejně jak u malé a stejně má svou hlavu... Na nočník ani WC mi moc nechce sedat, hrozně se u toho vzteká ... Někdo řekne, dát dítě hned jak se vzbudí, já dám ráda, ale když dělá u toho scény a nepomáhá po dobrém ani po zlém... Děti k tomu dospějí, když nebudou chtít, tak tomu nepomůže nikdo... ( Mám odzkoušeno po dobrem (kokina) i po zlém (na zadek, nadávání, studená voda) A pak jsem si řekla, než mít doma traumatizované dítě...

ivanatomas
24. bře 2017

@vm84 My sme chvalili kazdy uspech na nocniku. Hlavne kazde dite je jine.Ja jsem si s detma pri sedeni na nocniku cetla knizku,nebo jsme zpivali.U nocniku nespechejte.A nebo jsme si sedeli na zachode spolu.Ja na mise,a dite na nocniku.Ale nedoporucuji odmenovat sladkostmi kazdy uspech,muze se to obratit proti vam treba v budoucnu.Pro kazde dite je dulezity obdiv rodicu.Mluvim ze zkusenosti.😉

vm84
autor
24. bře 2017

Maminky chci se s vami podelit o radost a uspech. Uz to celkem zvladame. Mala si sama sedne na nocnik a vzdy se vycura 🙂 ale take mame obcas nehody, a na odpoledni spinkani take chodi bez plinek a zatim dobry 🙂 moc vsem dekuji

revunka
24. bře 2017

My osobně, taky netlačily. V roce a půl jsem ho na nočník nedostala ani náhodou a to ostatní stejně malé dětičky si na nočník sedli a vyčůrali se.. Myslm, že děťátko to musí pochopit.. Zkoušeli jsme, začal čůrat, ale nezvládal kakání. Pak se i to naučil, když se několikrát pokakal do kalhot.. Takže přes den doma jsme byly bez plínky. Ale jak jsme někam šly nebo na spinkání plínku měl. Teď v únoru malému byly 2 roky a chytl neštovice.. Měl je na pinďourkovi, a tak jsem si řekla, že to risknu a tak jsem mu plínku nedala ani na noc, je pravda, že prvních pár nocí, jsme se vůbec nevyspali.. No a teď. Malému jsou 2 roky a 1 měsíc. A my jsme bez plen úplně. Dávám ho vyčůrat večer než jde spinkat.. Pak později než jdu spát já a vydrží mi až do rána 🙂 Chce to počkat, až dítě k tomu dospěje, samozřejmě vysvětlovat a být důslední. Držím palce