Odplenkování. Máte fígl, jak na to?

8. lis 2022

Ahoj, jdu si pro radu. Od ledna se musím vrátit do práce, malému bude tou dobou 2 a 6 měsíců. Do školky mi ho i vezmou, ale podmínka je bez plen. A to je kámen úrazu. V létě jsme zkoušeli a nic. Bez plenky lítal a čůral všude možně. Nočník úhlavní nepřítel. Ani si nesedne. Navíc mám pocit, že je pro něj už i malý. Na redukci na WC vůbec nechtěl. Když měl slipy, vydržel v mokrých a nevadilo mi to. Teď bych opravdu potřebovala, abychom to už dali. Ví, k čemu je nočník i WC, ale ... Poznám na něm jen kakání a to proto, že utíká do vedlejší místnosti. Máme i knížku o WC, prosazovali jsme plyšáky a nic. I s tátou byl párkrát na WC aby to okoukal. Vím, že je to i o trpělivosti, ale ta mi dochází. Nemáte některá nějaký fígl jak na to?

jjasmina
8. lis 2022

No figl, prostě plenku nedat a vydržet pár týdnů to pocuravani, učila jsem vždy oblecenou. U malé jsem začala po jejich 2.narozeninach.uprimne do ledna máte strašně málo času teda, tak bych sebrala plenky přes den. Ono je fakt, ze školka a pleny nejdou k sobě no. Kor u nás i trvalo odstranit plenku po spaní po obědě. Jako 2 mes na komplet odplenkovani, no u nás to trvalo daleko dyl

uzivatelkapetra
8. lis 2022

Mě malý začal šikovně, ale musel mít holou prdel(což bylo přes zimu super 🙂 ). Neuměl rozlišit totiž, že to co má oblečené není plenka.
Časem jsme se dostali i k trenkám a v pohodě.
Tuším, že jsme začali kolem dvou let a čtvrt.
Nočník jsem nikdy nenutila, jen tam prostě byl k dispozici.

pipi_puncocha
8. lis 2022

Já jsem nikdy nenutila, jen jsme měli nočník doma a věděl, k čemu slouží. Koupila jsem mu trenky z Lindexu, takové fakt krásné - s hasičema, policajtama, bagrama - zkrátka motivy co má rád a říkala jsem mu, že je může zkusit, ale pak je potřeba chodit na nočník / WC. Sám si to nějak přebral a rozhodl se ze dne na den a nehody jsme mělo snad 3? Prostě hned to klaplo. Tak možná bych mu ještě nechala nějaký čas a v prosinci třeba v advenťáku že by měl nějaké super trenky a začali jste zkoušet... Ono někdy i měsíc je velký posun u tak malých dětí.

shirilka
8. lis 2022

Aktuálně se snažím odplenkovat a s tím prádlem to u nás aktuálně funguje, několik měsíců jsem mu ho ukazovala, jak vypadá jaké jsou tam hezké obrázky ale že to už je prádlo, že to není plinecka, že do toho se čůrat/kakat už nemůže, že by ty bagry/medvídci/dinosauři plakali... Tak si dává pozor, ale spíše se musím ptát jestli nechce jít čůrat aby šel, sám si vzpomene jen jednou z deseti nebo hned jak už to má mokré no, ale tak jsou to dva a půl týdne 😄

barulina
8. lis 2022

Na to fígl asi není ne ? Mě se osvědčilo děti posazovat v tu chvíli kdy pevné seděli. Vzhledem.k tomu, že oba jsou ve fyzickém vývoji dost popředu, tak je oba prosazují od cca 8mesice. Dcera byla v roce a půl komplet bez plen, na noc ve dvou letech. Syn bez plen na den ve 2letech, a teď akt ve 2 letech a 7mewicich 14 i na noc. Za mě, tedy, čím dřív, tím líp. Dvě děti a u obou to vyslo