Pláče a vyvádí na návštěvách, bojí se cizích lidí

bebe_84
16. lis 2014

Mám skoro 6měsíční holčičku. Sama nejsem moc společenská, takže je možný, že to má prostě v sobě po mně. Kamarádů máme málo a hlavně nikdo nemá mimčo, takže se náš styk smrskl na minimum. Babičky daleko. Takže v podstatě malá tráví 95% času se mnou, 5% času s manželem (pracujícím, ne že bych mu malou nepůjčovala 😀 ). Ale... Když přijdeme někam na návštěvu, začínáme tím, že se ji snažím nechat rozkoukat ve své náruči. Bohužel i tak po chvíli většinou spustí ječák. Pokud ji někdo (stejně nakonec já nebo manžel) chová, ještě to jde a bulí jen občas. Ovšem nesmíme ji položit - kamkoli, to spustí tak příšernej ječák, že nestíhá ani nádechy. Co mě ale trápí nejvíc, tak to, že se nenechá ani nakojit. Jak ji dám do polohy vleže k prsu, začne to na novo a řve a řve a řve. Vygradovalo to minulý týden u mých rodičů, kdy byla 9 hodin hlady, protože jsem ji prostě nenakrmila. ☹ (bydlí 120 km daleko a něco jsem potřebovala vyřešit, takže úplně nešlo se sebrat a být za půlhodinku doma).

Máte to někdo taky tak? Jsem z toho celkem zoufalá, když už se překonávám já a snažím se "družit", dopadne to takhle. Na návštěvách si převážně se všemi vyměním pozdrav na začátku a na konci a zbytek návštěvy utěšuju. Nehledě na to, že mě to vždycky tak psychicky rozloží, že pak dlouho na žádnou návštěvu nemám ani pomyšlení. ☹

luciksima
16. lis 2014

také jsme tohle přesně prožívali...já s ní nakonec i na návštěvy přestala chodit to se prostě nedalo kamkoliv jsme vlezli řev hned ve dveřích a řvala dokud jsme nebyli pryč...malá to měla od narození a trvalo to tak do 10m...ted už je v klidu a neřve jen občas jak vidí po dlouhé době někoho cizího i u nás doma tak spustí,ale ne tak jako dřív...

bebe_84
autor
16. lis 2014

@luciksima 10 měsíců? To mě regulérně šibne. 😅 A přešlo to prostě samo od sebe?

luciksima
16. lis 2014

@bebe_84 jj přešlo jí to samo od sebe...už se ani tak moc lidí nebojí tak jsem ráda...jsem myslela,že jí to nepřejde nikdy jak moc vyváděla..

bebe_84
autor
16. lis 2014

@luciksima Tak to budu doufat, že to přejde i u nás, protože tohle je síla. 🙄

tappi
16. lis 2014

Mne to delal syn tak od 8 mesicu, ted uz teda neplace, je mu rok a v cizim prostredi je nejisty, hraje si jen, kdyz jsem blizko ( nebo kdyz zmizim a nevsimne si toho). I u nasich ho musim dost chovat nebo sedet hned vedle nej. Kdyz jsme u nas doma a mame navstevu, tak je to to same. Starsi dcera to vubec nedelala, tak ted jen cekam, az ho to prejde 🙂 .

lv
17. lis 2014

Mě to přijde normální, ze se boji, nenechá se položit, chce byt u maminky nebo tatínka, v náručí v bezpeci..tedy obě holky to tak měly, starší o trochu míň, ale mala hodně, nedej bože kdyby na ni někdo sahnul, pochovat neexistuje..nakojit se tedy zvládla, to tas kdykoliv-kdekoliv, protože jedla po 1,5h ale musela jsem byt v místnosti sama, v tichu..tak probíhalo i návštěvy, já 90% času sama nekde v cizí ložnici s malou v náručí..tak se moc nikam nejezdilo. Prarodiče je u nás jiný případ, jedni jsou 10min cesty, druzi 25km. I ji o trošku dřív může začínat separační úzkost /to může pěkně řvát i doma, jen když ji zmiznete z oci..neví ještě, ze se vrátíte a křičí strachy/.

marketa233
17. lis 2014

V několika knížkách jsem četla, že dítě kolem 7., 8. měsíce pozná, u koho je v bezpečí, většinou u rodičů. Ostatních se pak bojí. Je to dáno z minulosti, kdy to byl jediný nástroj dítěte, jak se bránit před predátorem.

mjanca
17. lis 2014

@bebe_84 Mela jsem to taky tak, s tou mladsi, trvalo to do 3 let, vseho a vsech se strasne bala :(. Po 3. roce je uplne jina, neboji se naopak nikoho a niceho.

bebe_84
autor
17. lis 2014

@lv
@marketa233 Holky,já bych i třeba pochopila ten pláč. Mě ale trápí to kojení. Nemůžu ji nechat každou návštěvu hladovět. Když jsme poblíž domova,tak dobrý,prostě odjedem. Ale když jsme daleko,tak co s ní. ☹

bebe_84
autor
17. lis 2014

@mjanca čím dál lépe. 😀 do 8 měsíců, 3 let... asi si začnu vybírat psychiatra 😀

tkanicka
17. lis 2014

nejde třeba aspoň u těch rodičů kojit někde v klidu? Prostě bez publika? Jinak u nás v tomhle věku obě děti už baštily příkrmy, takže jsem se snažila návštěvy zvládnout s příkrmem, ale třeba starší dcera dodnes (3,5 roku) občas drží návštěvovou hladovku, prostě se není schopná normálně najíst před "cizími" lidmi

bebe_84
autor
17. lis 2014

@tkanicka to víš,že jsem zkoušela. Zalezu si do jiné místnosti,kde je klid a jsme tam samy. Bohužel jen ji položím na klín,spustí a je po jídle. ☹ Příkrm jsem zkoušela u rodičů taky a nesnědla ani lžičku. ☹

mjanca
17. lis 2014

@bebe_84 no, nekdy ten dr. by nebyl na skodu 🙂. Drzim palce. Az bude o neco starsi, tak to nebude tak hrozny, ale Zuzka opravdu byla straspytel az do tech 3 let, ale nemela takove sceny, jako kdyz byla malinka do jednoho roku.

nupta
Autor odpověď smazal
Zobraz