• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Strach z cizích lidí u 9ti měsíčního mimča

18. října 2010 
Ahoj, můj chlapeček se začal strašně bát kohokoliv kdo k nám přijde na návštěvu, když někoho potkám venku a dívá se na malého, tak se taky strašně bojí. Vždycky spustí úplně hysterický pláč. Asi před měsícem to začlo - někoho se bál a někoho se nebál. Je to normální a kdy to přejde? Myslíte že si mám zvát návštěvy, aby si zvykl, nebo naopak ne? Díky za odpovědi :slight_smile:
14. říj 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, je to úplně normální, nevím tedy kolik mu je, ale nejspíš je ve věku, kdy už dokáže rozlišit mezi "svými" a "cizími". U našeho malého to začalo kolem 9m a teď už pomalu začíná vítězit zvědavost a vracet se to do normálu. Násilně bych návštěvy určitě nezvala, abych ho nestresovala, nicméně doma s ním taky sedět nemusíš. To přejde samo :wink:
14. říj 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jo, devět měsíců, sorry, přehlídla jsem to :grinning: to je mateřská demence :grinning: tak vidíš, že u našeho to bylo nachlup ve stejném měsíci :sunglasses:
14. říj 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je to období separační úzkosti, přejde to samo. Rozhodně to nelámat přes koleno a vyhovět aktuální potřebě dítěte. Určitě nedávat z ruky do ruky, zbytek rodiny a známí to musí pochopit. :wink:
14. říj 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, můj brouček se taky začíná bát cizích lidí ale jsou mu teprve 4 měsíce. Dneska se mi už 3krát rozplakal (jsem na návštěvě u rodičů) a vždycky na chlapa. Doufam, že ho přejde, zdá se mi to brzo.
15. říj 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, náš malej to měl už od 5ti měsíců..když se na něj někdo cizí venku podíval nedejbože na něj promluvil, tak spustil strašný brek a když k nám přišli na návštěvu babičky, dědové co je vídá jednou za 14 dní tak to samé a pokračuje to doteď..dělal to dřív i taťkovi, přítel z toho byl dost nešťastný, ale to už naštěstí pominulo..já pořád doufám, že je to jen období a že na nás není tak strašně fixovaný...tak uvidíme :slight_smile:
15. říj 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, u nás je to stejný. Začal s tím když mu bylo 8 měsíců, jak vidí někoho cizího, tak svěsí koutky dolů a ječí. Dělá to aji u mýho bráchy a toho vidí třeba někdy i 2x týdně. No jo, maminka je v tomhle období ta největší jistota.
15. říj 2010 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
díky moc za odpovědi :slight_smile:. Zajímalo by mě kdy to přejde, kvůli tomu skoro nikam nechodíme a když už, tak z toho mám stres a pak stejně jdeme rychle domů :frowning2: . Přitom v okolí mají kamarádky stejně staré děti a ty se na každého smějí a vůbec nechápou proč ten můj je takový strašpitel :sweat_smile:
17. říj 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jelli na kamarádky se vykašli - :wink: separační úzkost obvykle do roka mizí, trvá od pár týdnů po pár měsíců - ale je to závislé právě na tom, jak dobře si s ní poradíte - zda právě vyhovíš maximálně jeho potřebě a nebudeš ho nutit zvykat si apod. Dělat tak, aby se chlapeček cítil dobře a klidný. Přechodně třeba bude chtít být jen u tebe, bude "mamánek" - i to mu dopřát. Takhle totiž jedině separační úzkost splní svou vývojovou úlohu a tím dřív odejde.
Náš první synek začal chtít od 7. měsíce usínat jen u mě v náruří. Dopřála jsem mu to a za dva měsíce už u mě být nechtěl ani za nic. :grinning: začal mít postýlku rád.
Tohle je obrovsky důležité období -!!! dítě si začíná uvědomovat , že on a matka jsou dva lidé. Dosud se vnímalo totiž jako jedna bytost. Když si uvědomí, že matka je někdo jiný, má strach z opuštění. To je pro něj velký šok...Proto potřebuje maximálně ujistit, že přestože jsme dvě bytosti, matka ho neopustí a nenechá na holičkách, nepřijde o ni. Musí to dostat v koncentrované podobě. Jakmile udělá tuhle zkušenost, nabude jistotu do dalšího života a strach z cizích přejde. A s o to větší vervou , chutí se pustí do prozkoumávání světa a tohle naprogramování mu už zůstane.
:slight_smile:
17. říj 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
kubaka díky moc za vysvětlení :slight_smile:. Malý chce spát už pár týdnů taky jedině u mě v posteli, když ho dám do postýlky, budí se každou půlhodinu a u mě spí klidně, takže to asi taky souvisí :slight_smile:
18. říj 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek