Roční dcerka má strach z bubáků, co s tím?

gumak
18. srp 2017

maminky, chci vás poprosit o radu. Naše skoro 2-letá dcerka se začala bát bubáku, zjistili jsme,že jí to říká babička (když nebudeš jíst přijde bubák atd.) bohužel nevíme co s tím? Dcera se uprostřed noci budí s hrozným křikem,že si pro ni přišel bubák, spousty věcí se bojí... chtěla bych poradit jak na ni ? Bohužel vysvětlování,že bubák není a zakázání babičce používat strašení nezabralo :-/ nemáte nějaký osvědčený trik ? Třeba knížku nebo tak ? Budu ráda za jakoukoliv radu 🙂

misa357
18. srp 2017

Nenechávat s babičkou, dokud se nezačne chovat, jako dospělá osoba 😔

hermelinah
18. srp 2017

Doma máte přeci hodný bubáky, pomáhají prát prádlo, vyklizi drobky z podpostele. hlavně ji v noci hlídají aby se jí dobře spalo, plysova příšera je skvělý bubák a klidně se s nim může kámošit, protože ji nic neudělá ;)

rebe
18. srp 2017

Asi bych neříkala, že bubák není, protože pak logicky jedna z vás dvou lže, buď ty, nebo babička, obojí je dost hloupé. Takže určitě spíš vymyslet, jak na ty bubáky vyzrát. Může ji chránit plyšák, nějaké kouzlo. Nebo třeba táta, který všechny bubáky zbije. A velké bububu na babičku, snad dokáže pochopit, že je lepší, aby dítě nejedlo, než aby se v noci budilo hrůzou. Taky by jí mohlo dojít, že ji vnučka jednou prokoukne a bude ji mrzet, že jí babička lhala ☹

prostejina
18. srp 2017

Sprej proti bubakum, vysoce účinný! 🙂 a vynadat babičce = hlavnímu bubakovi.

gumak
autor
18. srp 2017

s babičkou to vyřešil manžel, spíš mi šlo o tu malou, bylo mi jí hrozně líto, mám pocit,že už jsem zkusila všechno proti bubákům a nic :-/ , zkusíme jí vysvětlit,že u nás pomáhají 🙂 děkuji za rady 🙂

rajecka
19. srp 2017

Já bych teda babičku klidně zazdila a řekla malé, že si to vymyslela, aby jí postrašila. Myslím, že když do toho začneš motat ještě hodný bubáky, nebude to moc pobírat ale hlavně jí potvrdíš, že opravdu existují a stejně se bude bát. Starší dceři jsou 4 a taky je hodně bojácná, bojí se tmy, zlých snů atd a od malička ji ujišťuju, že nic nadpřirozeného neexistuje. Kromě ježíška samozřejmě 🙂 Nevíš jak si to ta hlavička pobere a pokud to není vyložen zlobivec tak bych všechny strašidla popřela.

jaja01k
19. srp 2017

Ja bych normalne rekla, ze zadni bubaci nejsou. Na "ale babicka rikala..." odpovidam, ze se babicka spletla, nevedela apod. Zatim to funguje a klukum to jako vysvetleni staci.