Složitější odplenkování u chlapce 2roky a 2měsice

janager
9. črc 2019

Zajímalo by mě, jak dlouho od doby, co.jste přestaly dávat plínky, trvalo vašemu dítěti, než si samo řeklo na nočník. Mám syna 2 roky a 2 měsíce a před necelými 3 týdny jsem mu přestala dávat plínky přes den. Má je pouze na spaní. Ale zatím ještě ani náznak, že by si řekl. Co se týče čůrání, snažím se mu to připomínat, dávám ho často čůrat. Přijde mi, že už teď zadrží a vyčůrá víc, než před těmi třemi týdny. Ale na nočník nejde. On se rozkroí, vyčůrá se do kalhot a pak řekne, čí. A když ho neprevleknu hned , začne se vztekat, jak mu to je nepříjemný. A bobek do nočníku neudělal nikdy. Vždy do kalhot.To akorát, když jsem viděla, že asi něco tvoří, rychle jsem ho na něj posadila. Popravdě nevím,. jak už dál na něj.

nabellucinka
10. črc 2019

U nas byl z plenkou taky velky problem. Mel rok a pul a chodil na nocnik,mel plynu jen na noc. Pak jsme skoncily v nemocnici s herpesanginou a byl konec s nocnikem a znovu plyny. Mel jakoby blok a zaboha nechtel byt bez pleny. Ve dvou letech ja musela do prace a maly do skolky,tak jsem zacala nechavat pres den bez pleny,byly nehody a s nocnikem nekamaradil. Tak jsme koupily detske prkenko na zachod a pak na radu detsky pisoarek. Rychle se naucil na nej chodit,libilo se mu jak se tocila vrtulka kdyz cural a bylo po nehodach. Asi pak za 14 dni kdyz uz si zvykl a sam od sebe rekl,ze uz nechce plynku na noc a byl bez pleny. Vubec se v noci nepocural a zacal se budit v noci,kdyz chtel na zachod.

bledulka84
11. črc 2019

@janager za me je po sundani pliny dulezita mezifaze, kdy chodi doma dole nahulaty a lip si tak uvedomi, ze nema plinu. A ty lip uvidis kdy cura a jeste ho treba stihnes v pulce posadit.

kspp1
11. črc 2019

Dcera byla bez plín přes den asi od 2,5 a na noc až od 5. Taky už jsem nedoufala a přišlo to ze dne na den samo.

no_title
11. črc 2019

Syna jsem teď odplenkovala ve 21 měsících, po týdnu už chodil sám. Určitě by měl aspoň ze začátku běhat "dole" nahatý. Ať si uvědomí, co se s jeho tělem děje. Napsala jsem o tom článek na blogu, tak se můžeš mrknout, jak jsem postupovala.
Jinak neposazuji, syn si neříká (neumí totiž mluvit), ale chodí tam sám.

zaba33
11. črc 2019

@janager Že se nestydíte,tak velký kluk a má ještě plenku!
Moje děti neměly plenku už ve 14.měsících 🙂

veronikav31
11. črc 2019

@zaba33 a fungovalo u vás předpokládám vysazování na nočník, že?to myslíte vy za dítě,ne dítě,že se mu chce čurat...😉

mijecka
11. črc 2019

Nijako,je prostě brzo....je vidět že nechápe co po něm chcete, syn ve dvou letech pochopil a byl odplenkovany ze dne na den...a dcerka až ve 3 letech....na diteti je proste vidět zda rozumí nebo ne

mijecka
11. črc 2019

@zaba33 to co má být za komentář!!!👹

eliska_z
11. črc 2019

@zaba33 Já se vůbec nestydím, že syn měl přes den plínku do 4 let, než si sám řekl, že už to zvládne a že ji v noci má i teď v 6 letech. Nebudu jeho a sebe deptat, když k tomu nedozrál. U dcery stejný postup zabral ani ne 2 letech a je bez plíny i na noc a bez nehod ze dne na den sama...

"Fanatické" učení na nočník, protože jiné děti to přece taky zvládly, a brání plínek před tím než je dítě připravené beru skoro jako týrání.

pathan
11. črc 2019

U dcery jsem to zkousela natrikrat, nakonec se podarilo ve 2.5 letech úplně na pohodu, počet nehod celkově bych mohla spočítat na prstech jedné ruky.

llucie78
11. črc 2019

Já jsem začala odplenkovat holku 2 roky a 2 měsíce .začaly jsme 2.6 v neděli a v pátek už si chodila a říkala sama..na noc už nedávám,měla jí už skoro měsíc suchou...tak nám to trvalo 5 dní...ale kluci jsou prý pomalejší...

veronikav31
11. črc 2019

@pajula123 vysazování není dobré,dítě spoléhá,že čurá když jej vysadíte,ne,že na čurání myslí samo.mě osobně by se taky nelíbilo,kdyby mě pořád někdo nutil chodit na wc když bych nechtěla, tak svým způsobem chápu děti.zkuste manžela ať vám kařdou půl hodiny(hodinu) říká,ať jdete s ním na záchod,bude se vám to líbit??ne,to samé děti

te_reza
11. črc 2019

Holka mi taky curala do kalhot, pak sem ji nechala par dni holej zadek a sla na nočník sama. Pak jsem ji dala kalhoty, že si musí říct a chodila v pohodě, jen pak tři měsíce chodila kadit do stanu do kalhot🙈

pajula123
11. črc 2019

@veronikav31 já to tu dala spíš pro uklidnění, že není nutné to hrotit. Že i dle doktorky je čas do 3,5 let. Syn dlouhou dobu bojkotoval nočník i záchod, blbych připomínek jsem vyslechla mraky, no nelamala jsem ho a počkala, až k tomu dozraje. Bylo mu 3 roky a 1 měsíc, když jsme se večer domluvili, že od zítra bez plinek, první den nehody, druhý méně, třetí den jedna, od čtvrtého dne naprosto v pohodě. Úplně bez stresu pro oba. A to jsem mu dávala mezitím, a ještě nějakou dobu potom, plinu ven a do auta (prý se to po sebrání pliny nemá), bylo to v zimě. Stejně jsem mu ji sundavala suchou, bylo to pro můj klid, že nenastydne. V noci se odplinkoval o pár měsíců později úplně sám. Takže já jsem zastáncem toho nic nehrotit, každé dítě k tomu dozraje jindy, do puberty pliny nosit nebude, ač tím někteří radilove z okolí třeba vyhrožují...

mozec
12. črc 2019

No mně se zrovna podařilo zčásti odplenkovat neodplenkovatelné děcko. Ukázala jsem synovi, že se dá čurat do nočníku vestoje a on to dělá hrozně rád a úplně sám chodí k nočníku, rozkročí se nad něj a čurá. A dokonce se většinou i trefí 😀 Kakání ještě vychytané nemáme.

merope
14. črc 2019

@veronikav31 Jako že je lepší když ho každou půl hodinu kontroluji, jestli není počůraný? Samozřejmě, že uvidím, jak to dopadne u mého syna, ale doufám, že tak někdy kolem 15 měsíců (v létě na chalupě) prostě bude bez plenek aspoň na den.

veronikav31
14. črc 2019

@merope ne,jde o to,že i když se dítěti nechce čurat tak ho rodiče dávají na nočník.já to nedělala, dávala jsem pozor co dcerka dělá,když se jí chtělo čurat tak byla nervozní, přešlapovala a dávala nohy křížem-to je signál proto s ní jít čurat na wc nebo nočník.i mladší syn je nervozní když se mu chce čurat a je bez plíny(na koupališti)

merope
14. črc 2019

@veronikav31 Tak oni ho typicky dávají v situacích, kdy je i běžné se jít vyčůrat - ráno po probuzení, večer před spaním a podobně. Ale uznávám, že případy mohou být různé. A zeptat se, zda dítě nechce čůrat, je zcea přirozené a rozumné - protože oni se často zaberou do hry a na to, že se jim chce, prostě zapomenou.

veronikav31
15. črc 2019

@merope když jsem odplenkovávala dcerku,tak mi švagrová dala radu: Dávej ji každých 45-60minut čurat. na češ jsem se jí ptala proč-odpověď,aby se nepočurala...ptát se srozumitelně: Chce se ti čurat? Ano-ne. Nerozumí záporům-Nechceš čurat?z 90% bude odpověď-NE. Večer před spaním jen když se odlenkovává v noci a i tak dcerka chodí sama

merope
15. črc 2019

@veronikav31 Tak ono každé dítě je jiné - některé na "Chceš čurat?" odpoví NE NE NE a počůrá se. Některé si prostě opravdu uvědomí, že se jenom zapomnělo (dělala jsem v miniškolce a tam jsme měli chlapečka, co ho maminka odplenkovávala, věděl, co má dělat, uměl si říct, ale jak se zabral do hry, tak si prostě neřekl a šlo to do kalhot - ale pak se to poddalo a už si říkal i tak).

veronikav31
10. zář 2019

@merope ale všechny děti mají jedno společné,když se jim chce čurat,tak jsou nesví, kroutí se,jsou nervozní.to dělají i větší děti,natož malé

meronym
10. zář 2019

@zaba33 Gratuluji. Máme Vám přivézt medaili?