Stop kojení, čím nahradit mléko?

tete20
7. bře 2018

Dobrý den, malá má 13 měsícu. Chci přestat kojit do léta. Čím nahradit mléko? Dávali jste někno už plnotučné kravské? Má se dávat až od dvou, dříve ho davali i miminku. Dr mi rekla ze mam zkusit sojove, mandlove atd..má někdo zkušenost? A jak jste odnaučili usinání u prsu? Děkuji za odpovedi. Blbé komentáře že malá je jeste malinka, ze mam kojit atd si nechte.

absintka19
7. bře 2018

Kravske bych nedavala. Batoleci mleko bych volila misto roztlinych-uvidis jak ji budou chutnat, ja volim Nutrilon. Rostlinne muzes taky pro spestreni. Kojeni je tva volba, tak se nenech nikym nutit 💋 U nekoho staci jen polozit do postylky (u nas) u nekoho vyhovuje houpani, spivani, hlaueni ja bych urcite volila kontakt telo+telo, nechat usnout na sobe napr. Hodne zdaru a uvidis neco zafunguje. Pekny den

konidana
7. bře 2018

Po odstavení (v 15.m a v 13.m) jsem dětem nabízela sunar i plnotučné kravské a nechtěly ani jedno. Pokud má pestrou stravu (sýry, bílé jogurty, maso, luštěniny) mléko nepotřebuje. Moje děti mléko cca do 3 let vzaly jen v kaši a v lupínkách. Tekuté po třetím roce v podobě kakaa (dřív nechtěly ani to)

puresin
7. bře 2018

@tete20 Mne mudr u obou starsich deti chvalila, ze davam batoleci mleko jeste ve trech letech, i kdyz si zbytek rodiny klepal na celo. Pry je to do tri let to nejlepsi, co muze byt. Za me doporucuju zn. Hami, totalne vyhralo DTest (narozdil od propadaku Sunaru a Nutrilonu). Pokud diteti chutna a financne zvladate, dala bych kazdopadne pokracovaci UM.

puresin
7. bře 2018

@tete20 A usinani u prsa nahradil holt dudlik - par noci byl vztek, ale do tydne uplne v pohode. 🙂

olga_
7. bře 2018

Sójové mléko rozhodně ne. Je to nefermentovaný sójový výrobek a má vliv na vývoj pohlavních orgánů atd. Ostatní neporadím. Zapracovala bych na pestré stravě a případně nějaké UM.

treasurka
7. bře 2018

Kravske davam detem s doktorcinym pozehnanim od cca roku a zadny problem neni.

ishumisz
7. bře 2018

Sojove bych nepila teda ani ja. A misto kravskeho co treba kozi?

bekyc
7. bře 2018

Zkoušela jsem po odstavení nejdřív rostlinná, rýžové (to hlavně), pak i makové, mandlové, kokosové... nechytlo ho ani jedno, tak měl Hami. Kdyby se ale povedlo UM nedávat, tak bych byla radši. Myslim že jsou i lepší způsoby jak doplnit mléčné výrobky. Vyzkoušejte a uvidíte.