Suchá plínka v noci - neekonomické, ale nutné?

nugetka20
31. črc 2018

Hezký den, jdu si pro radu. Synovi je 25 měsíců. Jsem "líná matka", takže odplínkování jsem nechala čistě na něm - a během 3 dnů začal sám hezky chodit na nočník, říkat si, neřeší, zda jde udělat bobek, nebo se jen vyčůrat. Potřebuje pouze asistenci na sundání spoďárů a rozsvítit v koupelně 🙂 Odplenkovaný je od začátku měsíce července. Na poobědové spaní mu plínku už taky nedávám, vyčůrá se před a po, měli jsme zatím jen jednu malou nehodu zezačátku. Přes den se občas stane, že zahlásí pozdě a pár prvních kapek jde do spoďárů (když si hraje s dětmi a zapomene se), jinak je opravdu šikovný a já na tom nemám opravdu žádný podíl, jen abych slyšela, když na mě hejká šššš-šššš 🙂

Na noc mu dávám Pampersku, protože si říkám, že zas tak ideální to přeci nemůže být - občas se v noci vzbudí sám na čůrání, mám nočník nechaný u postýlky, takže si vyleze, já sundám plínku, vyčurá se, nandám plínku a spíme dál. Defakto od začátku je tato noční plínka také suchá. A to je právě to - přijde mi strašně neekonomické a k přírodě neuctivé vyhazovat takto suché plínky, protože lepík pak už nechce po 2 nocích držet :( Co s tím? Furt čekám, že to přeci musí přijít, že se počůrá a nechci ho tím zradit hned ze začátku (má návlek na matraci samozřejmě), když mu to jde tak hezky.

Jak dlouho jste drželi ještě noční plínku? Jak jste to celé řešili - tedy vyhazování suchých nelepících Pampersek? Děkuji za radu.

1miska
31. črc 2018

@nugetka20 po trech nocich kdy po sobe byla plenka sucha byly holky bez, starsi se pak pocurala jen jednou, mladsi asi 5 x

hojda
31. črc 2018

už bych nedávala.

maaadar
31. črc 2018

Taky bych nedavala. Ale dala bych do postylky chranic matrace nebo nejakou nenasakavou podlozku, jestli jeste nemate 🙂

sarriku
31. črc 2018

Porid dve latkovky a jedny svrchni a mas to i na druhy

nugetka20
autor
31. črc 2018

@maaadar chránič matrace máme od narození, syn má poměrně kvalitní matraci, takže jsme s ní koupili hned i ten chránič, aby měl postýlku čistou, kdyby se stala nehoda 🙂

nugetka20
autor
31. črc 2018

@sarriku látkovky mám, plnej regál 🙂 nikdy jsme je nepoužila, jsou super na utírání prachu a mytí oken. Takže moc nevím, jak se to instaluje na dítě - druhé mít nebudeme :(

konidana
31. črc 2018

Nutné fakt ne. Já u syna ani na suchou nečekala, přišlo mi neekonomické dávat pleny na noc ještě ve 4 letech a dál bůhví dokdy. Během měsíce dvou se naučil (s mou intenzivní asistencí 😅) sám se na čůrání budit a sám se pak i chodil vyčůrat. Dcera měla noční plínku suchou brzy, ale ještě měla pleny před den, tak jsem tu na noc sebrala asi po měsíci,dvou, co byla suchá. Znamenalo to pro mne ovšem vstávat s ní ráno v 5 tak mi trvalo než jsem se rozhoupala 😅 (plenu na noc jsem jí sebrala v 15.m, přes den ji nechtěla od 18.m)

kac_kac
31. črc 2018

Starší dva holomci by v noci čůrali do plínek snad doteď kdybych jim ji nesebrala. Takovouhle ideální situaci vůbec neznám. Já už bych plínu nedávala, jen nepromokavé prostěradlo (investice cca 500,-) a kdyby to holt někdy nevyšlo tak se postel převleče a vypere 😉

rencinka87
31. črc 2018

Mame to podobne, malymu bylo 6.7. 2 roky a nekdy tou dobou jsme zkusili plinku nedat. Zezacatku jsem mu to porad pripominala, zapomnel se treba na hristi (nebo spis proste odmitl prerusit hru a pak uz to pustil), davala jsem ho proste pravidelne vycurat, nehod bylo par, a prave hned od zacatku mel plinku suchou i odpoledne i po noci. Ted posledni dny dokonce rano prijde a hlasi sam, ze potrebuje vycurat, taky jsem ho vcera poprve nechala cely den, aby si rikal, nehoda nebyla ani jedna, poobedovy spani uz mel asi trikrat bez plinky a dobry a nocni jsme zkusili vcera poprve a vydrzel. Takze uz davat nebudu, tak ma nepromokavy prosteradlo, takze to neresim, vysvetlili jsme si, ze plinku nema a ze kdyby se cokoliv stalo, ze se nic nedeje.
Takze uz bych nedavala.
U nas je problem jen s kakanim, nedokaze to do nocniku/zachoda, beha a place, ze ho to boli/tlaci, takze si rekne o plinku a kaka vestoje opreny o me. Ale verim, ze to je taky jen otazka casu,nez si to vsechno sedne.

jaber
31. črc 2018

A co zkusit ty natahovací plenky pampers pants? 🙂

nafuka
31. črc 2018

Mám eko natahovačky, jsou dražší, ale u nás bylo jen pár suchých nocí, jinak načurané. Takže noční plínka je stále aktuální.

nugetka20
autor
31. črc 2018

@jaber není problém v plínkách - ale v tom, že mi to přijde hrozné, vyhazovat sucho použitou - nepoužitou plínku. Asi mu dám ještě 14 dní a pak plínku už nedám vůbec 🙂

hafika
31. črc 2018

Tak sama asi vidíte, že plenka není potřeba, takže ji zkuste nedávat. Když by bylo víc nehod za sebou, můžete se k ní vrátit. Syn se třeba v době odplenkovani už několik měsíců v noci nepocuraval, tak jsem mu vzala pleny rovnou a nehody byly jen přes den. Stejně staré dcery ale plenku na noc potřebovaly. Každé dítko je jiné, ale některé zvládnou necurat v noci celkem brzy.

lida9
31. črc 2018

ja pampersky nechavam, kdyz jsou suche, taha je i 7 noci... mame ty zelene obyc, vzdycky rano zalepim lepiky tak jako u nove nenacate plenky a tyden lepit vydrzi urcite☺

ladyhacek
31. črc 2018

Po 4 nocích kdy byla plná suchá jsem mu ji vzala.
Já mám látkové přebalovací podložky tak jsem pod něj dala tu + ještě staré povlečení takže když je nehoda tak vezmu jen to a spí se dal - nemusím prevlikala celou postel 🙂. Bez plen je od ledna ale občas noční nehoda je. Neřeším - stane se 😉

luj89
31. črc 2018

tomu nerozumim, tak kdyz se ditko v noci nepocurava, nemusis mu plinku davat ne? navic kdyz ma na matraci chranic.

zdenkaklok
31. črc 2018

@nugetka20 Vyřešila jsem to tak, že jsem začala kupovat pants plenky, prostě ty kalhotkové, tu si holky zvládají sundat samy, teda starší už jí nemá, ale mladší na noc ano. A používám jí třeba čtyři dny, protože se do ní nevyčůrá a vyhazuji ji proto, protože je taková už zdrclá 🙂

hermelinah
31. črc 2018

Taky sem u mladšího čekala až se odplenkuje sám, a rovnou ten den sundal i noční plinu a od te doby jen jedna nehoda v začátku 🙂 Takze za me sundat i na noc 🙂

yan01
31. črc 2018

@nugetka20 Asi bych vyzkoušela nechat ho bez plenky a uvidíš jestli bude plenku na noc ještě potřebovat a nebo bych mu dala tu látkovou, tak alespoň je využiješ 🙂, ale máš pravdu, že jsou super na uklízení, taky je používám 🙂

radecka1
31. črc 2018

Přestala bych dávat. Občas možná bude nehoda, ale chránič matrace to zachrání a zbytek přeperete. Jinak jedno dítě přes spaní nikdy nemělo plenu suchou, ale už si ji nechtělo brát. Tak jsem ji sundala, i když se mi do toho moc nechtělo, a najednou vydrželo celou noc nepočurané.

ivuse20
1. srp 2018

Já jsem četla že když dítě má týden po sobě rano suchou plenu tak ji na noc nedávat. A jestli máš tu nepropustné prostěradlo tak bych se toho asi tolik nebála. Mě by asi tak vadilo vyhazovat suché pleny

evik19
1. srp 2018

@nugetka20 Syn mel na noc suchou plenku asi od roku a pul, zdalo se mi to nejak neuveritelne brzy, tak jsem mu ze setrvacnosti davala na noc plenky jeste cca 2 mesice, nez jsem pochopila, ze ho fakt muzu nechat bez a zadne nehody neprisly. Ja bych ho nechala treba tyden pro jistotu s plenkou a pak uz bych nedavala. Kdyz se stane nehoda a maly uvidi, ze se nezlobis, tak z toho nebude mit trauma.

betelgeuzz
1. srp 2018

Jakmile bylo pár suchých nocí po sobě, přestala jsem plenku na noc dávat, starší asi ve 2,5, mladší měla necelé 2, ta si o to sama řekla, že už plenku nechce. Na posteli byla nepromokavá podložka, takže když se počuraly, stáhla jsem to, dala nové prostěradlo, otázka 5 minut. Ani to tu druhou neprobudilo, když spaly spolu v pokojíčku. Někdo to dělá tak, že má na sobě natáhlých víc nepromokavých prostěradel a když je nehoda, jen stáhne to vrchní.

kejt29
1. srp 2018

Po 14 suchych nocich jsem plenu nedala a zadna nehoda se nekonala zatim. Bez pliny na spani je mesic....

mysicka_lb
2. srp 2018

U nás to bylo přesně jako u tebe, také jsem "líná matka" a také přišlo odplenkování z ničeho nic, najednou a bez nehod. Plínku na noc jsem dávala, vždy byla suchá. Vždy jsem ji pak vyhodila, dbám spíš o hygienu než o ekologii. Jednoho dne, bylo to tak po měsíci nebo po dvou, mi řekl, že už ji nechce. Tak jsem ji přestala dávat. Nehodu neměl dodnes a je to už dva roky od té doby🙂

nugetka20
autor
28. srp 2018

Moc Vám všem děkuji. Plínku na noc jsem zrušila - a zatím jen jedna malá nehoda, když měl teploty (ťuk ťuk ťuk), rostou nám ještě 4 zuby, tak asi proto. Jinak je opravdu vzorný. Asi jsem se toho bála víc, než bylo třeba 🙂