Syn ubližuje dětem ve školce

misule55
21. říj 2017

Potrebuji poradit. Syn 2 a trictvrte roku. Od zari chodi do skolky, je tam spokojeny, tesi se tam. O to vic me prekvapila ucitelka, kdyz mi v patek sdelila, ze syn zlobi, ublizuje detem, zducha je, stipe do obliceje, kdyz placou,smeje se tomu. Nikdy jsem ho nevidela se takto chovat. Je pry liny, nechce se oblikat, nici hracky. Jsem uplne nestastna, znam ho jako zlobidlo,ale zaroven mile pratelske dite. Je ale hrozne tvrdohlavy, kdyz si neco umane je tezke to zmenit. Dneska jsme tedy trenovali oblikani, a je to tragicke, nesoustredi se, chvilku se vzteka chvilku smeje, vubec mu nerozumim. Bojim se,zeho ze skolky vyhodi. Partner pracuje v zahranici,jezdi tak jednou za 6 tydnu, ja v zari nastoupila do prace,ktera me moc bavi,mam 6 hod. uvazek. Navic pred mesicem umrel muj otec...takze je to opravdu narocne. Snazim se mu venovat,ale sama mam co delat se sebou,abych vsechno zvladla. Nemste nekdo radu, co s nim?

nelam
22. říj 2017

@opifka rozumim,ja se snazim byt pouze objektivni. Ja kolem sebe nemam tolik pripadu zdrcenych rodicu skolkaru a ze zkusenosti (mam kamaradky ucitelky ms) maji na tridu tak 2-3 zlobice.
Nicmene jeste jednou zminuji fakt,ze povazuji za vhodne rodici sdelit, jak se dite chova (asi se mezi dvermi nebude bavit o receptu na babovku nebo otviraci dobe Alberta). Prijde mi,ze dneska se vsichni osivaj,jak kdyby meli podebranou patu,kdyz jim nekdo rekne,ze jejich capart delal to ci ono,vsichni se divi,ze se dite chova v kolektivu jinak. A misto reseni jsou tu pak takove diskuze,ze kterych vsichni usoudi,ze uca je k*ava. Vestecka koule hadr 🙂 Ja svuj pohled a prvni krok k reseni nabidla. Servilne proto,ze druhy krok je timto "nasmerovanim" na te ucitelce. A selze-li,pak muzete ucinit zaver, ze si s ditetem neporadil rodic,ani pedagog a muzem se soupnout zas o krok dal. Ale to pravdepodobne vubec nebude treba,protoze se tu bavime o ani ne 3letem diteti,ktere za pul roku bude nekde jinde. Takze se zahraje o cas a za chvili se situace uklidni, ucitelka nebude zasedla na dite ani rodice a bude klid! (Ted hadam,ale je to vetsi pravdepodobnost,nez kdyz prijde mama dat ucitelce na poprve sprda do dveri,at si prcka zpracuje).
A vubec nesnizuji moznost,ze konkretne zakladatelka nema stesti na spatneho ucitele,muze to tak byt,ale vidite ten celkovy dojem,jaky to zanechava? Ucitelky pyzdy,musej si poradit,me dite je doma hodne... to jsou stokrat omilane pisnicky,ktere rovnovahu v ceskem skolstvi nenastoli. Ucitelky si stezuji na deti,protoze se neumi chovat (pravda) a rodice na ucitelky,ze neumeji ucit (tez bohuzel nekdy pravda). Tak nebudme jako deticky,"ona si ale zacala". Clovek muze pracovat na sobe,s okolim se manipuluje hur.

opifka
22. říj 2017

@zuzau2
Protoze sveruju sve dite do pece odbornikum, od kterych ocekavam, ze budou znat svou praci. Tech, kteri mi tvrdi, ze adaptace na skolku je pro dite narocna, ze si musi zvyknout a o to vic umocnena treba situaci doma - sourozenec, stehovani atp. Nebudou se podivovat nad tim, ze Martinek mrsknul po Tobiasovi bagr a cekat, ze to za tri hodiny vyresi jejich mamy. Ona ta spoluprace jednostranne totiz nejde. Ja pro to ze sve strany udelala a jeste udelam dost konzultaci s pediatrou a naslednymi kroky, ovsem z jejich strany zatim pokracuje jen vycet nemoznosti. Pozitiva nula. Zadna zmena pristupu, jen se chytli me nabidky vysetreni u mudr jak hvn kosile a cekaji, jestli doktori vyrknou nejaky ortel. Pritom dobre znaji nasi situaci, udelala jsem ten prvni krok a vedi, ze se mi chovani syna taky nelibi. Ale ja nemam sanci to ovlivnit, pokud budou ignorovat fakta, cekat se zalozenyma rukama, az ja to vyresim a dal si jen stezovat.

shine2015
22. říj 2017

@nelam souhlas!

zuzau2
22. říj 2017

No bude to spíš o tom, že učitelka zjišťuje, jestli se takto chová i doma nebo jestli se to děje právě jen ve školce. Každé dítě reaguje na změny jinak. A adaptace je pro někoho náročná, ne že ne, jsou děti, které ve školce brečí ještě v pěti letech. A stejně tak, jak píšete o učitelkách, že ignorují, tak někdy i matky ignorují své děti....a jsem tomu často svědkem třeba na hřištích apod.....dítě mlátí druhé, cizí dítě a matka klábosí s kámoškou 🙂

nelam
22. říj 2017

@odula to ti muzu vysvetlit uplne snadno. Protoze neni buranka.

Tys me svym resenim neobohatila, takze misto stekani se tesim na odpoved k otazce. Nebo snad omlaceni literatury z psychologie o hlavu patri vyjma me i ucitelce a situaci vyresi ku spokojenosti vsech? 🙂

nelam
22. říj 2017

@opifka haha...pardon za odboceni,ale ted zrovna po volbach je to tak usmevne "sveruji dite do rukou odborniku,tak ocekavam,ze budou znat svou praci" 😀 a my sverime zem takovym manickam. V Cechach se nadava na vsechny a na vsechno,od politiku pres ucitele,po doktora i nemakacenka ve vykopu.
Z Vaseho prispevku bohuzel vyzniva opravdu nekompetentnost,nebo minimalne neochota k reseni problemu. Ja ma proste rada jasne citelne pozadavky obou stran a umim se ozvat - ano,chapu problem a pro jeho reseni jsem udelala toto. Nevyresil se? Dejte mi instrukce,jak resit. Nezabralo? Kam se mam obratit. Na toto by mel ucitel byt schopen odpovedet. A chapu frustraci,kdyz se snazite a ze strany skolky jen vycitky a nepochopeni. V nasi skole byl vystipan zlaty amos a skvela hudebkarka,vsechny matky s napady jsou "strelene biomatky",misto hriste pro deti budem mit tenisove kurty a betonove parkoviste. Verte,ze chapu tu bezmoc!

zuzau2
22. říj 2017

@opifka A ještě doplním....já mám děti tři, nikdy nikoho nebouchli, tím nechci napsat že mám skvělé děti a že jsem skvělá matka, ale jen to, že to asi nebude ignorací učitelek. Každé dítě je jiné a jinak reaguje na různé situace.

Jinak dotazované mamince přeji ať se vše brzy vyřeší

1772
22. říj 2017

Souhlasím s těmi, které v první řadě radí domácí komunikaci s dítětem a fyzickou i psychickou přípravu na školku. Odstavujeme dítě z domácího prstředí ve věku, kdy se učí složitější samoobsluze a komunikaci s ostatními. Tím více se mu musíme doma věnovat, protože tohle učitelky u každého díttěte zvlášť zvládnout nemůžou. Mohou doma nabyté schopnosti rozvíjet, ovšem s naší maximální spoluprácí. Nejde přece o to, že dítě do školky odkládáme a zbavujeme se tím zodpovědnosti za jeho chování.

shine2015
22. říj 2017

@zuzau2 souhlas - buď to matka neřeší nebo dítě omlouvá ze je ještě malé na což já jsem alergicka - jaké malé základy chování třeba vstepovat od začátku.... i můj syn kterému nejsou 2roky chápe ze nekomu ublížil a ze se musí omluvit... ano byl mu cca rok a půl a plácl dceru, toto chování se stalo víc než jednou, poprvé se omluvit nechtěl nicméně jsme na něho zatlačili s manželem oba... poprvé brecel a trucoval hodinu, ale dali jsme mu jasné najevo ze toto ne... podruhé to bylo podobne, šle nepolevili jsme. Po třetí jsem ho donutila stát před dcerou aby se díval jak brečí ať vidí co způsobil a ještě jsem mu to opakovala ze to je kvůli němu ze se to nedělá ze má bolistku a ze se musí omluvit..... Koukal plakal a pak ji objal. Dnes když do sebe narazí strčí ve hře se bouchnou placnou už jde hned ani mu nemusíme říkat ani tam nemusíme být a omluví se - obejme ji pohladi někdy dá pusu.... všechny tři naše deti jsou k tomu naučené a když někdo upadne i svoji vinou druhy nebo i třetí mu jdou pomoci. A to synovi ještě nejdou 2roky.... holkam je 5 a 6 let čerstvé..... omluvit se ale musí i ony jemu když se něco stane.... a to samé ve školce...
podle mě to je hodne o tom jak to řeší rodiče a pak i učitelky... ale je to zejména o rodičích vysvětlovat vysvětlovat a nedělat ze to moje dítě to nedělá nikdy to nezkusilo apod nebo hl omlouvat ze je ještě malé....k tomu když je kdokoliv zlý je potřeba se postavit celem a opravdu ihned na začátku dat najevo ze toto se nedělá a v žádném případě netoleruje. Není to spravne bez ohledu na to jak těžké to to dítě zrovna má - ze je ve školce jen chvíli a je to změna prostředí apod. Dítě musí vědět ze i když má samo trápení a s něčím se vyrovnává neznamená ze musí dal působit bolest nekomu jinému.... naopak by mělo pochopit ze tudy cesta nevede.

shine2015
22. říj 2017

A jinak dnes už je to spis ve hře a ne tak ze by se cíleně tloukli, to vůbec ne.... a holky ty se snad ani nikdy neplacly....

odula
22. říj 2017

@shine2015 o mazani medu kolem huby psala uzivatelka,na jejiz prispevek jsem reagovala. To je asi tak vsechno co k tomu chci rict.

odula
22. říj 2017

@nelam takze znameni toho,ze nekdo neni buran,je servilita. 😀 aha.

odula
22. říj 2017

@nelam jinak to,ze ucitelka oznaci male dite jako line je konstruktivni a diplomaticke konkretne v cem ?? Maji byt "diplomaticke" (to jest ppdle tebe servilni a mazajici med kolem huby) jenom matky zatimco ucitelka muze legitimne kritizovat dite a vynadat matce? Promin,ale takovehle postaveni ucitelu mi zapada do atmosky ve skolstvi pred rokem 89. (A jo,pamatuju to. A taky muzu srovnavat pristup ucitelek v zemi, kde ziju,a v CR . uz jenom to,ze radis byt servilni vzhledem k ucitelce, o cemsi vypovida. A pokud se tyce obohacovani TEBE,opravdu na to nemam nejmensi aspirace. Ani nevim proc bych mela 🙄

nelam
22. říj 2017

@odula a ze sis zrovna vybrala z toho vseho,ze je dite line. To mi take nepripada v poradku. Ovsem neprijde mi to jako jadro pudla, podstatne mi prijde ublizovani ostatnim, niceni hracek a posmivani se detem,kterym ublizil! Sebeobsluhu preci zakladatelka doma poresi.
A nezlob se,zkusenost s predrevolucnim skolstvim nemam,s tim ostatnim ano,at uz statnim,nebo alternativnim,u nas,v Nemecku a UK. S uplnym neznalkem se nebavis. A neprijde mi nic spatneho na tom oznamit rodici,ze je problem! To jako matka ocekavam,jinak to prece nebudu vedet,kdyz se dite doma chova jinak. O legitimni kritice a vynadani matce tu prece neni rec.
Nemusis obohacovat me,obohat ostatni,vzdyt je tu dotaz k problemu 🙂 zatim jsi akorat, jak bys to nedelala.

janulkakraniska
22. říj 2017

@terezapetrova Popravdě ani nevím,jak to jejich rodiče řešili. Jen vím,že je hledala i policie.
Já osobně opravdu nemám moc dobré zkušenosti s ucitelkama. Na druhou stranu nerada podryvam jejich autoritu před dětmi.Vzpomínám jen na jednu mladičkou slečnu,která do školky přinesla takový svěží přístup,jedině s ní bylo vše,podle mých představ.Ale opravdu tím nechci říct,že bych za své děti dala ruku do ohně,ani těm ucitelkam nic nevycitam a nekomanduju je.
Jen si představuji jinak pojmy.Nemyslím,že autorcin syn opravdu někomu tolik ubližuje.Řešili jsme skutečně horší věci.Náš syn byl opravdu dost bity.S agresorem ale měli problémy i jiní,ne jen já.Děti škrtil,rozbité hlavy kamenem,apod.
Takže mě to opravdu přijde,jako prkotiny.Ale i nad tím je potřeba se samozřejmě zamyslet.😉

odula
22. říj 2017

@nelam ja jsem se k problemu uz vyjadrila. A to tak,ze postoj ucitelky (nekonstruktivni kritika a apriorni negativni hodnoceni ditete bez ohledu na jeho vek) se mi nelibi. A ze bych od ni chtela,aby ty problemy resila TAKE v ramci svoji kompetence a to primo ve skolce ( uz to tu i zaznelo - jak ma rodic resit problem ktery se udal x hodin pred tim,nez si dite vyzvedl?) Zajimalo by me,jestli k tomu mela ucitelka svuj nazor,popsala jak situaci resi nebo kde si mysli ze je problem. A to ze si vsimam hlavne oznaceni ditete jako lineho - no ano,to totiz podle me hodne vypovida kdyz uz ne o odbornosti (rozptylene dite ktere si ve dvou a neco neumi poradit s oblekanim urcite neni line) ale take o mire empatie dane ucitelky.
S tim obohacovanim dej pokoj. Jednak to je subjektivni zalezitost,druhak je to off topic a tretak i kdyz neobohatim tebe ,neznamena to,ze si z toho co pisu nevezme nikdo nic. At uz pozitivniho nebo negativniho.

kittykat22
22. říj 2017

@misule55 v nasej skolke bol tiez chlapec ako mas ty. Musel odist pretoze s nim nebolo mozne pracovat. Systematicky ublizoval inym detom, vyhladaval prilezitost ako ich napadnut alebo spravit zle. Stacilo ze sa ucitelka otocila a on sa rozbehol a zhodil dieta. Riesilo sa to styri mesiace a on nic. Dohovarali mu, vysvetlovali, separovali ho ale nic nepomohlo. Nakoniec z toho bolo hrozne psycho a musel prec. Jeho maminka zalamovala rukami a hovorila ze on je taky aj doma. ALe u nich bolo zjavne zlyhanie vo vychove, pretoze ona nevedela co s nim a snazila sa s nim len pekne - co u neho nebolo moc mozne, pretoze bol uz v 2 rokoch presibany a velmi dobre vedel co robi.

nelam
22. říj 2017

@odula jsme tedy ve fazi,kdy si obe nechame situaci vysvetlit a dal? To samotne ma uz zakladatelka urcite za sebou.

shine2015
22. říj 2017

@kittykat22 jistě ze dítě už v tomto veku ví.... nám deti všechny mezi 18 -22mesicem i chápaly slovo děkuji a prosím a i ho užívaly...nerekly děkuji ale ďa, ďak nebo ďaka - poprosily rukama k sobě , ale přesně vi i věděly kdy se používá a používaly to...
Taky si myslím ze je to ve většině případu věc rodičů ... proste kde domluva a příklady nepomuzou tak proste holt je nutno přistoupit k jinym metodám... kdyby nás syn toto dělal a nepomohlo by když by viděl ze druhé dítě brečí a ještě by se smál tak by dostal na zadek a proste žádné benefity atd já jsem v tomhle nekompromisní a přiznám se ze se snažím dělat maximum, mě nevadí když si neuklidi hračky nebo jdou spát později, vše máme dost o domluvě a dohodě, jsem schopna a ochotna z mnoheho slevit... ale ne co se týká chování k druhým lidem dětem ale i zvířatům a pak i věcem přes to u nás vlak tzv nejede.... v tom nedělám ústupky.

odula
22. říj 2017

@nelam ja prave myslim ze ne,ponevadz se to stalo v patek a je nedele. A vzhledem k tomu,ze pisatelka je z cele situace nestastna, to na konstruktivni vysvetlovani prilis nevypada. Takze co dal? To zavisi na tom,jak se bude odvijet dialog s tou ucitelkou.pochopitelne.

nelam
22. říj 2017

@odula ok,uz to nechte byt. Chtela jsem zakladatelce nasninit,jak bych to resila ja. Snazila jsem se podat to komplexneji nez napsat jen "zeptejte se,jak to ucitelka resila", protoze se domnivam,ze to zakladatelce moc pomoci neprinese.
Myslim,ze zadny rodic pri takovem rozhovoru nestoji,necuci jak puk a rika "ano,pane",ale to je fuk,k tomu nemame fakta.

misule55
autor
22. říj 2017

Dekuji za nazory, lehce se diskute zvrhla. Jen chci rict, ze vubec nehodnotim ucitelku...nemuzu nic spatneho rici, i kdyz zpusob, kterym me o veci informovala povazuji za zvlastni. Syn zlobi i doma, je extremne tvrdohlavy, snazim se s oblikanim, ale on opravdu jwn sedi a hlefi a bude sedet a hledet klidne dve hodiny, nepomaha nic, je to fakt o nervy...i kdyz mirne pokroky jsou,ale je to narocne. Co se tyka te agrese, vubec nevim, nikdy jsem.ho nevidela se takto chovat, docela me to ale desi...budu se muset s ucitelkou na nejakem reseni domluvit. Jsem pro to ho pottestat hned po cinu, co ja mu mam.po 6 hodinach vysvetlovat, uz davno nevi...snazili jsme se o tom bavit,tak.uvidime. Vsem diky 🙂

nelam
22. říj 2017

@misule55 drzim Vam palce. Klucik je maly,predpokladam,ze nastoupil v zari. Nepropadejte nepokoji,urcite se to zlepsi 🙂

kittykat22
22. říj 2017

@shine2015 to iste aj u nas. Ale tento problem v skolke gradoval a my sme doma riesili so synom ze ho chlapec zhodil alebo udrel, riesili sme to s ucitelkou. A po nejakych tyzdnoch prisiel syn k manzelovi a uhryzol ho do ramena. 😨 To bol prvy vypad agresie - ktoru sme predtym u neho nepoznali. Potom zacalo hadzanie hrackami, potom ma udrel a z naseho velmi dobreho chlapca sa stal agresor. Samozrejme ze to bol dosledok agresie v skolke - pretoze nebol jediny ktory zmenil spravanie. A samozrejme sme mu to netolerovali a dostal na zadok. Ale nebolo mozne to zastavit. Preto musel ten maly chlapecek ktory bol agreivny zo skolky odist, pretoze cela skolka isla hore nohami. Syna sme davali dohromady este 3 mesiace po odchode. Postupne sa vsetko vratilo do starych kolaji. Bola to hrozna skusenost.

shine2015
22. říj 2017

@misule55 on ale ví co udělal špatně ve školce - musí to řešit učitelka s nim a pak i vy doma klidně zpětné ... a kontaktovala bych psycholozku ať vám zkusí poradit i ona....
Za mě teda je strašne dobre, ze ro řešíte. Chápu ze je těžké to vidět u svého dítěte - nám holky toto nedělaly ale u syna když to začalo bylo mi těžko ... aˇnavic když hodinu trucoval já jsem tak nevěděla co s nim, on udělal ně a nešel .... což teda nastoupil i manžel a proste všichni jsme se spolcili aby pochopil a do tydne byl klid.
Možná by bylo vhodne aby nejen dospěli ale když bude ve školce i deti se spojily a řekly mu ze takhle ne. Takhle zlobil chlapeček ve školce a řekla jsem holkam ať řeknou i ostatním dětem a rovnou se zastanou kohokoliv koho se to bude tykat....
drz se, vím ze je to psychicky o nervy, ale jiná cesta než nezavírat oci není. A je strašne dobre ze to řešíte.....verim ze brzy to bude dobre a oddychnes si stejne jako my 😉 Držím pěsti!

pabka
22. říj 2017

@nelam mi mluví z duše. Už jsem začínala mít pocit, ze dělám špatně něco já, když se snažím s učitelkou v klidu domluvit a ne ji okamžitě sprdnout, obvinit z kafickovani a “poradit ji”, ať si znovu otevře učebnice ze školy a obnoví svoji odbornost.
I mě prijde normální a naopak prospěšné, když učitelka sdělí rodičům, jak se jejich dítě chová, v čem má mezery a případné nedostatky. Vždyť zakladatelka v příspěvku nepíše, ze byla učitelka nepříjemná, zla, prehazovala na ni vinu apod., naopak sama potvrzuje, ze i doma například nácvik oblékání byl katastrofa. Takže učitelka ani “nekeca” a nejspíš jen popisuje situaci. Myslím, ze zejména v chování dítěte (oblékání opravdu lze časem nacvičit) má hrát první housle zejména rodič. Ano, nemůže dítěti vynadat za konkrétní hod kaminkem ten den dopoledne o pět hodin dřív, ale v celku musí pracovat s dítětem zejména on a učit ho, jak se chovat.
Přesně, přijde mi, ze každý v první fázi hledá chyby jinde, ohradi se proti ucitelce, místo aby pracoval sám na sobě a svých dětech.
Někdo se tu dotazoval, jestli vůbec někdo zná kompetentní a hodné učitelky, tak říkám, ze ano, já určitě. U nás (a podotýkám co vím i u všech mých kamarádek) jsou učitelky super a to tvrdím i přes to, ze i moji dceru “si dovolily kritizovat”. A proč? Měly zkratka pravdu. Když nastoupila do školky, byla nejpomalejsi ze všech, kouká kde co lítá a nedělala, co měla. Zdrzovala pak ostatní, museli na ni čekat atd. A pozor, já byla rada, ze to se mnou učitelka řeší a říká mi to, po čase jsme to dokázaly zlepšit, ale za boha by mě nenapadlo prehodit na učitelku zodpovědnost a říct si od toho tam je, tak ať si s tím poradi. Nevím no, fakt mě to nenapadlo.
Ale to už jsou diskuze mimo, nevíme, jak přesně věc podala učitelka, jak závažné je chování chlapce atd atd atd, mě jen zaujaly některé přístupy zde zmíněné, jelikož odjakživa mám přesvědčení, ze hlavní roli ve výchově má rodič. A též jsme řešili agresi ve školce od několika deti a povím narovinu, agresori mě pekne stvali a přístup rodičů “za to my nemůžeme a nemůžeme s tím nic dělat” mě stval ještě víc.

shine2015
22. říj 2017

@pabka Heled ale zpětné to řešit lze úplně v klidu - zeptas se co bylo ve školce a pokud se neprizna tak bych vyrukovala s tím ze paní učitelka říkala ze po někom hodil kamenem nebo udělal to nebo ono tak co mu k tomu řekne on sám? A proč mi to neřekl hned? A proč se tak zachoval.... ze se to nedělá a ze jak by bylo jemu zda by on chtěl aby někdo jiný házel kameny po něm? Jestli se máme taky tak chovat?? Pokud by zapiral řekla bych OK paní učitelka říkala něco jiného tak půjdeme a zeptame se toho dítěte kterému to udělal.....
Myslím ze to lze i doma řešit zpětné 😉

drakenn
22. říj 2017

Já už teda mám školku se syny za sebou. Ale vzpomínám si na nástup mého prvního - 3 letého. do školky šel vlastně jen nahlédnout - byla jsem tehdy těhotná a připravená ho vzít kdykoliv zpět. Klaplo to, do školky chodil rád - bez řevu a jakéholiv zvykání.. Druhý syn chodil do školky společně s prvním, měli smíšené třídy. Ale když starší odjel pryč na 3 týdny, vzala jsem mladšího ze školky - plakal a plakal.. nedával to bez bráchy. Dokonce ani po jeho příjezdu. Byl další 4 měsíce doma - prostě nezralý na školku,což jsem respektovala.....Takže není řečeno, že v jednom zařízení bude v klidu, a v druhé také musí!

chybu vidím v násilně dávaných dětí do školek s tím, že pláčí a matky tvrdí - je to normální. Ne, není to normální - jen tam děti normálně pláčí až si jako zvyknou,. Což není zvyk ale donucení....
A tahle debata - strčím nezralé dítě do kolektivu stejně nezralých dětí a čekám zázraky...Chudáci učitelky..

misule55
autor
22. říj 2017

@drakenn Hele ta diskuze byla o necem jinem, kdyby tam byl syn nestastny, vzala bych ho...jenze on je tam spokojeny, tesi se tam, ma tam.dokonce kamaradku. Neplakal vubec, chodil jiz predtim do miniskolky...zadne zazraky nikdo neceka...ptala jsem se,zda ma nekdo s podobnym chovanim zkusenost, prip.co pomohlo...takze jsem tvuj prispevek moc nepochopila

misule55
autor
22. říj 2017

A uz bohuzel doma byt nemohu...vypada to,ze s malym zustanu doma a na davkach opravdu byt nechci. Takze ano, mozna je to trosku nasilne,ale ja do prace musela a nevim tedy,kde jinde nez do skolky byvh ho mela dat