Už jsou z nás batolata, aneb pokec o dětech.

dzej
18. čer 2009

ahoj holky,
tak nás přesouvám do batolat, ptz už do kojenců nepatříme 😉

sajmon113
6. srp 2009

Děkuju za chválu, lítám tady skoro u stropu 🙂
Jindři to křeslo se mi taky moc líbí, ale bohužel není naše ☹ . To je fotka z dovolené, měli tam takový nábytek na terase.
Ivi Vojta je taky žárlivec, když manža odchází do práce a dává mi pusu na rozloučenou, rychle přiběhne a taky mě hrozně pak mucká, jsou to malí vyčůránci 😀
Nadi my jsme se teď taky hodně rozkecali, ráno na mě z postýlky volá mama, a když dělám že neslyším tak začne volat tata, chce prostě aby ho někdo vytáhnul. Ale jinak mluví svým vlastním jazykem, v jednom kuse a já mu pořád vysvětluju, že moc hezky mluví, ale nic mu nerozumím 😀 Jinak už to je fakt docela akční, vařila jsem mu oběd a jak jsem se na chvilku otočila k němu zády vylezl na auto odrážedlo a chtěl se na tom postavit. Pak mi vylezl na křeslo a po opěradle až nahoru. Ráno když jsem stlala v ložnici tak mi zase vlezl do skříně a jak vylezával tak mi vysypal všechny věci, které tam byly. V koupelně mi zase vždycky vyhází všechno ze skříňky pod umyvadlem a někam nám schoval špunt z vanny. Zřejmě už je schovaný navždycky, prohledala jsem kdeco, ale nikde není 😠 😠 😠 Jo jo, vždycky jsem říkala jak už to bude super až začne sám sedět, až začne lézt, až začne to a ono a každý mi vždycky říkal jenom počkej, to pak teprve bude a já nevěřila. 😠 😠 😎 😀 Jo, koukla jsem na fotky a vůbec mi nepřipadá, že je ten klučina o tolik starší. 😲

nadik
6. srp 2009

Simčo, fakt mě ten tvůj dokonalý popis rozesmál, ten špunt to je dobrý 😀 , my ho máme naštěstí na šňůrce, ale zase to dělá s klíčema.... ještě tedy nedosahne, ale pak to bude mazec, jestli to nevyndáme ze dveří tak se někde zamkne. My se snažili škříňky zalepit a to samé i v koupelně, ale jak už má sílu, tak tu lepenkou strhne tím jak se snaží silou ty dvířka otevřít.... Jakmile v regálu v jejím dosahu leží cokoliv tak to přenáší. Dnes mi dokonce z postýlky co má jako hrací oškubala i palmu, fakt nevím jak tam dosáhla, ale bylo to všude.... možná i něco snědla... ☹ . Fakt to není prča, já se taky furt těšila přesně jak píše už aby..... a tohle jsem fakt nečekala..... 🙂 Mám strach z té chaty, ale doma furt bejt fakt nemůžu stačilo to loni, to jsme byli jen pár dní po 6ti nedělí a pak už jen doma, ale byl to pro mě relax....Ter spala v kočáru i 4hodinky v kuse, takže já se opalovala paráda. Teď jsem ráda, když zalehne po o.... a já můžu alespoň na netík. Tak zatím papa

dzej
autor
6. srp 2009

ahoj holky 😵
tak jsem zběžně dočetla. Koukám, že všechny děti dělají pokroky 😀 😀 😀 😝 A nový fotečky, Simča a Ivča jééé
Já jsem malé objevila dneska nějaký pupínky na kotnících na nohách ☹ tak ráno musíme běžet k dr. snad to nebude něco infekčního 😢 v neděli jedem, uplně mám hrůzu.
Moni vy si užíváte, doufám, že vše v poho..včera ve zprávách říkali, že nějací 2 češi v Bulharsku se otáčeli do protisměru z benzinky..no viděla jsem tam fabii, a vy máte octávku, tak jsem si oddechla 😔

ivulinda
6. srp 2009

Jani tos myslela mě tou Ivčou nebo někoho jiného??a kampak to jedete na tu dovču??

dzej
autor
6. srp 2009

Ivul myslela jsem Ajvi v pasu se mi zdá, že má novou fotku 😉 My jedem na Vysočinu dámská jízda 😀 😀

sajmon113
6. srp 2009

Jani tak to je pech 😨 , snad to nebude nic vážného ať můžete v klidu frčet. My se právě taky rozhodujeme jestli ještě o tomhle víkendu vyrazit stanovat. Tolik jsme se těšili, tak jenom čekáme, jaké budou hlásit počasí a pokud to bude sluníčko tak balíme pět švestek a jedem. 😎 😎 Do konce prázdnin už pak nemáme ani jeden volný víkend, tak snad nám bude přát. 😵 😵
Nadi chudák palma, jsou jak chobotnice, taky mi připadá, že má ty ruce všude a hlavně tam kde je nejmíň potřebuju 😠 😠 . Dneska si našel novou zábavu, při večerním koupání mě políval vodou z vany. A čím víc jsem se nad tím rozčilovala 😠 , tím víc se tomu ten rarach smál a vylíval víc a víc. Já klíče Vojtovi nedávám, ale manžel mu dává klíčenku z auta a taky už jí párkrát těžce hledal 😀

zoubek
6. srp 2009

Ahoj holky, všechny vás zdravím. Přeji hezký víkend. Honzík se teď natrápil s teplotou. ☹ Už jsem nevěděla čemu to přičítat: zda má úpal, virózu, nebo rostou zoubky. Teplota 38 dva dny, pak zase nic. Nechuť k jídlu. Ale našla jsem novou stoličku, tak snad to bylo kvůli zubům. Do toho pokašlával. Už se nám klube 11 zoubek, je to srandovní. Honzík má již 3 stoličky (čtyřky) a ještě ani jeden řezák (trojky) 🙂 máte to také tak? Ale můžu potvrdit, že ty stoličky dávají opravdu zabrat. Je to horší, než ty první ,přední jedničky a dvojky. Jinak nám se také Honzík povedl na poprvé po vysazení HA. Bylo to štěstí. Vážně to musí být na budku, jak psala Ivča. To nikomu nezávidím. Také jsme konečně vybrali tu cyklosedačku, už se těším až dorazí. Okoukli jsme ji v obchodě a objednali přes net, klasika 😀 Vyhrála Hamax siesta - je polohovací, super odpružená, to bude Honzík jako v bavlnce. Doufám, že se mu to bude líbit a já trochu zhubnu ta přebytečná kila 😀 Také jsem si objednala úklidovou službu na mytí oken, včera dorazily dvě paní. Měly to za 1,5 hodinky hotové. Jsem fakt nadšená. Komu nevadí, že za to maličko utratí, fakt doporučuji. Ušetří to spoustu času. Nedokažu si představit, že bych ty okna myla a Honzík by mi asistoval 😀 Mytí oken vážně nesnáším. Bydlíme v RD, máme 7 oken a velké francouzské okno v obyváku.

Honzík je na to kramaření také lump. Všechny šuplíky, skříňky... už má prolezlé. Nejvíc mě dokáže naštvat, když otvírá skříňku, kde máme koš 😠 Zrovna dnes jsem se chviličku nedívala a už vařil - vytáhl si jídlonosič - jednu mystičku, vařečku, z koše sáček od čaje a dělal míchy míchy 😀 Také mi pořád vypíná a zapíná myčku, to nevím jak zatrhnout.

Stále nechodíme. Pouze za obě ruce a když něco tlačí před sebou. Začínám mít obavy ☹ Také mě znepokojuje jeho styl chůze. Má dost vytočené špičky ven? Měli, nebo máte to také tak? Srovná se to, nebo bych pro to měl něco udělat, fakt nevím... ☹

Jo a musím se pochlubit. Ze soboty na neděli máme volno, budeme jen my dva s manžou, bez Honzíka. Moje mamka hlídá poprvé přes noc. Máme naplánovanou večeři a kino, ráno delší spánek 😀 Už se nemůžu dočkat.

Fotky máte pěkné, nakoukla jsem... Třeba se také někdy donutím. Mějte se pa.

sajmon113
7. srp 2009

Ta přezdívka Zoubek je teda příznačná, když jste takoví zubatci 😉 . To my se můžeme s těmi 4 jít schovat 😠 . Akorát mě fakt holky začínáte děsit s těmi stoličkami. My jsme trpěli při těch prvních 4 hrozně, tak jsem si říkala, že horší to snad už být ani nemůže. ☹ ☹
Nemáš náhodou nějaký odkaz na tu cyklosedačku? Blíží se mi narozeniny 😎 , a hrozně jsem si přála kolo a pak budeme taky vybírat sedačku a moc se v tom nevyznám. Taky se už nemůžu dočkat a doufám, že začnu taky trochu zhazovat ty kila. 😠 😠 S těmi okny jsi to vyřešila dobře 😉 . My sice bydlíme taky v RD, ale společně s rodiči a máme jen 2+kk, tudíž jen dva okna a z toho jedno střešní, které nemá cenu moc mýt, jenom zevnitř 😎
No a s tou chůzí jsme na tom stejně. A to jsme ještě o měsíc starší. Chodíme sice jenom za jednu ruku, ale sám vůbec. Ale ty špičky to nevím, mě připadá že Vojta chodí docela rovně. Teda když jde pomalu, jinak lítá a to pak hází nohama na všechny strany.
Tak nám počasí dalo zelenou takže zítra po obědě vyrážíme směr Vítkov a užijeme si trochu necivilizace 😎 😀 😎 😀

sajmon113
7. srp 2009

Jani jak jste dopadli u dr.? Doufám, že to byl jenom nějaký planý poplach.

ajvi
7. srp 2009

ahojík ženský,
dzej. jojo, konečně jsem vytvoříla albíko a mám i novou fotečkiu v pasu. my jdsme taky tuhle měli vyrázku - na zádíčkách - ale asi to bylo z rajčat. už jednou se mi to stalo a taky měl před tím rajčata.
zoubek - já někde četla, že trojky zuby rostou jako poslední, až po stoličkách. no my jedeme na víkend zase pryč, tak doufám, že zase nebudem řešit další zuby - a horečky. my taky nechodíme,jen za ruce, ale já tu psala, že cvičíme. jinak ty špičky do stran, no záleží jak moc. mě se na rehábce ptali, jestli to nedělá. Máťa teda nemá ty špičky úplně rovně, to je asi i blbost, já taky chodím se špičkama mírně od sebe. jde o to, aby je nevytáčel moc - to je totiž pak problém v tom těžišti. že by si vypomáhal tím, že bude mít chodidla hodně špičkama od sebe.
jinak my taky zdatně kramaříme - ze šuplat jsem vyndala všechno ostré, no ale stejně už si na sebe schodil hrnce. vylil mi načatý olej a ocet, do koše taky furt chce lézt. na myčce mám naštěstí dětskou pojistku a když není zapnutá, tak jí úplně nedovírám a ona pak nejde zapnout. Zato furt mačká na pračku, dneska mi jí vypnul uprostřed programu a ta už to neumí obnovit. z koupelny jsem všechno vyklidila, myslím prostředky, tak mám narvanou špajzku a pro všechno musím lítat.
je to prostě zábavička

😀 😀

ajvi
7. srp 2009

ještě se zeptám, máte některá pro prcka tříklku s vodící tyčí? chtěla bych jí koupit, hlavně aby měla sklápěcí stupačky, bezpeč.obruč a kdyby měla ještě chnapky, aby jí mohl prcek tlačit, bylo by to super. moc se mi líbí tříkolka Jaguár, stojí ale kolem 1700 s mš přijde platit zbytečně za značku. našla jsem levnější, kolem 900, ale zas se bojím, aby to nebyl šunt.....tak poraďte, jestli máte zkušenosti. dík

sajmon113
7. srp 2009

Ivi my jí máme a je to super, mám jí i vyfocenou v albíčku. Když jsme jí koupili začal Vojta stávkovat a nechtěl být nějakou dobu v kočárku, jenom na kole. Ale my jí máme z polska, stála 900 a prozatím nemá žádnou vadu a nebyl ani problém. Ale viděla jsem jí za tu samou cenu i v Dráčikovi. Vodící tyč se dá sundat a i takové opěrky na nohy, prozatím nedosáhne na šlapky, a taky ta ochranná obruč kolem těla, aby z toho nespadnul. Takže až bude větší bude z toho normální tříkolka. Jediné co mě na ní rozčiluje, že jsou tam kouzelné knoflíky a po zmáčknutí začne kolo hrát takové ty dětské písničky. Vojta knoflíky miluje a tu muziku ještě víc. Takže když jedeme někam dál, nejen že jsme jako pojízdný cirkus, ale já mám po takové jízdě hlavu jak pátrací balon. 😠 😠 😠

ajvi
7. srp 2009

Simčo díky,
jojo, ty hudební hračky jsou na mašli.....,když už si to občas pobrukuje i náš táta 😀

dzej
autor
7. srp 2009

ahoj holky, díky, že na nás myslíte. Tak naštestí to není infekční, pravděpodobně je to zapařený z ponožek a přasek u botiček. Můžem i mezi děti i do vody. Dostali jsme mastičku. Uff 😲
Zoubek, malá dává nohy dovnitř, jako že tlačí kotník k zemi. Prý údajně až děti chodí delší dobu, tak se na to dr dívá. Tak se na prohlídce zkus zeptat.
Tu trojkolku máme taky, stála asi 1000Kč a je super, mám ji taky v albu. Má hodně vychytávek 😉
Simčo...tak my máme ty knoflíky taky, dám ti radu...počkej až se vybijí baterky a budeš mít klid 😀 😀 😉
My taky bojujem se stoličkama 😢 je vidět jak to malou bolí. Pořád chce něco kousat. Posledně se mi zakousla do nákupního košíku 😢 😢 to bylo hrozný, ještěže je očkovaná proti žloutence. 😲
Zoubek užijte si romantiku 😉
Holky, už se mi asi nepodaří sem zítra kouknout takže se mějte moc krááááásně. Jestli bude čas, tak napíšu z pobytu a když ne, tak se ozvu až se vrátíme. Hlavně ať jsou dětičky zdravý a veselý. AHOOOOJ 😵 😵 😵 😵

sajmon113
7. srp 2009

Tak jsme jakž takž zbalení, zítra ještě pár maličkostí a razíme. 😎 😎 😎
Jani tak to je dobře, že to není nic vážného a mooooc si to užijte!!!! Jinak u nás vybité baterky neprojdou. Vybíjí se pomalu a to je pak ten zvuk nesnesitelný, natahuje se to a leze na mě z toho husina. Ale Vojtovi to nevadí a džemuje vesele dál, takže nevydržím a vyměním je sama 😠 😠 😝
Jinak ty hudební hračky mi připadají fakt jako pro pitomce. Je tolik krásných dětských českých písniček a to je samé Happy bithday to you atp. 😖
Tak já jdu na kutě, ať jsme zítra fit. Mějte se krásně holky papapapapaapapa 😵 😵 😵

zoubek
9. srp 2009

Zdravím všechny. Holky, dnes jste se tu ani neukázali. Bylo celkem pěkně, tak určitě bylo o zábavu postaráno že? Simčo, posílám odkaz na tu cyklosedačku. Je vážně super. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=6566005&tab=9 Kdy máš narozeniny? Určitě můžu doporučit. Také mám nové kolo, nakonec vyhrála značka kelys 😉 Jinak tě obdivuji za to bydlení s rodiči, to bych nezvládla. Ještě snad s mojí rodinou,ale s manželovo nikdy. To můžu zapřísáhnout 😉 Ale mít dvě okna, tak bych si je také umyla sama 🙂

Jinak ty nožičky mě pořád trápí. Vážně má špičky dost od sebe. On se i tak zvedá z kleku do stoje. Nemá nožičku rovně,ale naplocho - vytočenou ven. Ještě počkám měsíc, jestli se to nespraví, pak zajdeme k dr. Ivi, tak s tou myčkou jsi mě dostala. Představ si, že tu dětskou pojistku máme také a doteďka mě to ani nenapadlo ji zapnout. 😀 Jenže já když ji jen dovřu, tak se o to Honzík opře, když stojí a tím ji i zavře.

Ivi, tříkolku máme také, kupovali jsme ji H. k 1. narozeninám. Pro inspiraci dávám odkaz. Jsme s ní maximálně spokojeni. Má i 3.bodové pásy a vše co požaduješ. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=24172683&tab=3 Je vhodná od 10.měsíců. Později lze rozložit, je použitelná až do 3 let. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=9862195&tab=0

Jani, dík. Romantika byla super, moc jsem si to užívala. Takové volno najednou 😀 Odpoledne jsme se jeli projet na motorce, večer na večeři, v kině na Operace Dunaj- pěkná blbost. Zakončili jsme to v 23hod v mcdonaldu na ledovou kávu- teda venku na terase. Uvnitř je to hnus, ten smrad nesnáším, ani ty jídla nekonzumuji. Můžu to doporučit. Úplně to nakopne. Druhý den už se mi ale stýskalo. Mamka to zvládla na jedničku. Doslova říkala bez jediné slzičky 😀 Co mastička, pomohla Sabince?

Přeji pěknou noc a začátek nového týdne. Zítra jdeme s tchýni do města na nákupy, už trnu teď. 😀 Pa

ajvi
10. srp 2009

ahoj,
my máme tuhle cyklosedačku http://www.profi-kola.cz/detail/585001-bellelli.... jsme taky spokojeni (přijde mi hodně podobná jako má zoubek). jediný co je blbý, že nemá polstry na kšírech (ale mám pocit, že to nemají žídné) a Máťulka měl odřený krček. tak jsem si je ušila a je to 😀 .
nám jde myčka zavírat ztuha, takže jí naštěstí nemůže zavřít.
holky chci se zeptat. děláte prckům jídla, do kterých se přidává mouka. já vůbec netuším jak to s tou moukou je. vím, že už normálně dlabou pečivo, ale aby se to nějak nepřehnalo. Máťa má třeba hrozně rád omáčky a nákypy - tam se všude dává mouka.
zoubek- já taky bydlím s tcháňatama - ale jen díky tomu, že tchynička mi do ničeho nekecá a pořád k nám neleze (máme dvoupatrový domek). a má to výhodu, že tam můžeme malýho lehce dát 🙂. Jo záleží na lidech.
tak papa

ajvi
10. srp 2009

nevím, proč se ten odkaz nechce otevřít až na detail té sedačky - ale snadno to najdete pod cyklosedačkami a je to sedačka Tiger.

coriven
10. srp 2009

Ahojte,
my ted bojovali se střevní chřipkou, teda MM a já, naštěstí malou to minulo - byl to snad i komický pohled, rodiče leží, skoro se nehnou a dítě mezi nimi hyperaktivně pobíhá a když zjistí, že s nama není zábava - tak začala normálně uklízet 😀 sme se i zasmáli.
Zoubku, taky mám kolo Kelys - max. spokojenost, jen ještě na něj senat cyklosedačku (já ho mám v trošku menší verzi 😅 - teda jen o kousek, zase tak malá nejsem 😅 )
My se právě budem k našim stěhovat, prodáváme byt a na nějaký čas - doufáme, že nejpozději příští vánoce budeme zase ve svém, ale to se ještě uvidí, jak stavba bude ubíhat 😀
Při chvilce vás snad dočtu, ste to ženské ukecané 😉

cerstvamama
11. srp 2009

Ahoj holky, zdravím z Buku. Včera jsme se vrátili od moře a zítra letím do Prahy. Už se na tu mojí holčičku strašně těším! Prý už chodí za jednu ručičku (v druhé musí nosit Kvídovi tenisák, aby měla pocit, že se něčeho drží) a začala říkat první "české" slovo haf - v jejím podání je to jen "ha". Nicméně čínština pořád převažuje. Taky si prý po koupání sama roztírá po bříšku a ručkách tělový mlíko a hrozně to komentuje. 😀

cori
střevní chřipku ani nezmiňuj, dnešní noc jsem strávila na zemi u záchoda, jednak proto, že podlaha příjemně chladila, jednak že jsem neměla sílu jít do ložnice a pak to taky nemělo cenu, když jsem každých pět minut letěla na wc. Včera jsme byli na večeři, tak doufám, že to byla "jen" otrava jídlem.

coriven
11. srp 2009

Ahoj Moni,
tak jak jste si užili svatební cestu? Chvilku ji nevidíš a to je hned novinek, co? Mně připadne, že to ty děti dělají schválně, něco jim xkrát ukazuješ a nic, pak dojde babí nebo děda a oni to po něm hned opakují - no opičáci malí to sou 😅

Včera jsem se nasmála - jdeme ze schodů ven na procházku a malá dělala blbinky, tak jí říkám "dívej se pod nohy" ona se zastavila a začala zvedat nožičky a kontrolovat co má pod nohama 😀

Moni, jinak snad už je líp, noc u záchodové mísy teda nic moc 😝

sajmon113
11. srp 2009

Ahoj holky!
Tak už jsme zase doma ☹ , bylo super. Odpočinek, nedělali jsme vůbec nic 😎 😎 . Jenom se váleli u stanu všichni tři, na oběd jsme si vždycky zašli, procházky lesem, do města na zmrzku a úžasně jsme si to užili. Hlavně jsme si užili sebe navzájem. Vojta byl nadšený, že se pohybujeme v jeho zorném úhlu, tedy na zemi, spaní ve stanu se mu taky líbilo, takže příští rok si to stoprocentně zopakujeme. Akorát pojedeme radši v červenci, přece jenom noci už byly poměrně hodně chladné.
Zoubek - dík za odkaz, sedačka vypadá super, už jsme zkoukla taky celý mimibazar, ale prvně musíme koupit kolo a podle toho pak trochu sedačku. Narozeniny jsem měla včera 🙂 ale zatím nebyl čas zajet se někam kouknout na kola, ale dostali jsme tip na dobré slevy někde v Karviné, tak až bude chvilka tak jedem. Jinak bydlíme s mými rodiči. S tchýní bych nevydržela, ona není zlá, jenom se do všeho trochu moc montuje. Ale manža je super a stojí za mnou. Naši jsou právě v pohodě, do ničeho nám nemluví, když jsme chtěli předělávat nebyla jediná námitka, řekli nám jenom tolik že je to naše věc jak si co uděláme. Neměli jsme ani jinou možnost. Do bytu by mě nedostal a stavět barák je momentálně nemožné. A má to své výhody, kdykoli potřebuju něco udělat a Vojta je protivny vrazím ho babi a je klid 😎 😎
Ivi já zahušťuju moukou už od 8. měsíce, to mi řekla dr. i smetanu opatrně do omáček.
Cori já taky dneska lítám na WC docela často, asi je to suvenýr z dovolené 😖 😝
Mončo jak jste si to užili? TO ti věřím, že už se ti stýská. Vojta se na dovolené naučil sám stát a dělá to sám, tak už čekám, že snad každým dnem udělá ten první samostatný krok. Jinak dneska se pokoušel vylézt na konferák, no mazec. Si ho asi přivážu k noze abych na něj pořád viděla.
Jo a ještě jedna novinka. Představte si že jsme našli stoličku. Čuměla jsem jak puk. Má jenom 4 jedničky, pořád jsem mu kontrolovala horní dásně, jestli nelezou dvojky nahoře a v sobotu se s ním ségra před odjezdem vyblbovala a smál se tak že jsme jí uviděli, vpravo dole a je už celá venku. Tak ani nevím kdy se to začalo řezat. 😲 😲 🙂

petronilla
12. srp 2009

Ahoj holký 🙂
tak jsem si početla,mám radost ze všech pokroků těch vašich malých broučků a berušek 😵 😉.
U nás asi nic extra nového není,Adélka říká čím dál víc slov-momentálně nejvíc "FUJ",když najde nějaký binec,nebo se něco rozleje a hlavně,když ji přebaluju,ale že by chodila na nočník,to ani omylem,sedne na něj,hned vstane a řekne "není" a tím je to vyřízený 😅 .
Adámek se nám zítra v noci vrátí z Řecka,manža pro ně jede do Brna,to zase nebudu spát 😖 ,ale děsně se těším,jak bude Adélka pak ráno koukat,až Adam vstane,to bude jásotu a radosti 😵 .
Tak se mějte kráásně 🙂

cerstvamama
13. srp 2009

Ahoj holky, zase se s váma hned loučím. Jdu na operaci s očima a pak budu chvíli slepejš 😎 Hned pak jedeme na chalupu a tam není net (tak skoro není ani signál na mobil) - jak já to přežiju?
Mějte se heziky!

sajmon113
13. srp 2009

Teda Mončo ty jsi samé překvápko, co máš s očima? No hlavně ať ti to dopadne co nejlépe a moc to nebolí 😉 😉 .
Peti tak jaké bylo shledání prcků? A jak si to Adámek užil? U nás nočník je pořád docela nepřítel, když ho přinesu, že budeme zkoušet, Vojta se zvrtne na kolenou a tradáá pryč. Tak to zatím ještě nechávám tak, nechci ho nutit násilím a tím mu to znechutit úplně.
No a u nás asi nastává období dalších zubů. Vojta je ufňukaný, protivný, nic ho nebaví, pořád se kvůli něčemu vzteká, ale včera jsem nasadila homeopatika, tak aspoň v noci spal hezky. Ale jinak je i více unavený, chodí spát 2x denně. Navíc máme v sobotu oslavu mých narozenin, je mi třeba péct, chystat, uklízet 😠 😠 Tak jenom doufám, že nám nevylezou ještě teploty. 😲

petronilla
13. srp 2009

Mončo,jejku,tak ať to dobře dopadne a vidíš brzy co nejlíp 😔 😉 .Taky jsem bez mobilu a PC jak bez ruky,ale chvíli se to dá vydržet 😀.Užijte si to na chaloupce! 🙂

Simčo-ještě nepřijeli,až dneska v noci,tak dorazej domů nad ránem,tak to Adam bude asi zítra vyspávat,těžko říct,ten časovej posun a jestli bude spát v letadle nebo autě,to nevím,ale napíšu zítra zážitky ze shledání 😵 🙂 .
Já taky Aduš netrápím nočníkem,u Adama to bylo to samý,tak to tak neřeším,ono to jednou prostě přijde 😉 .
Tak ať Vojtíška moc ty zoubky netrápí,to jsou fakt chudinky,co si musí vytrpět ☹ .
Tak jdu něco dělat,dopékám extra čokoládovou bábovku 😀 a jdu dělat knedlo zelo vepřo-nám a našim,aby nemuseli zítra řešit oběd,až vstanou po cestě 🙂 .
Tak zatím přeju krásný zbytek dne 😵

cerstvamama
13. srp 2009

Ahoj, cekam az me vemou na radu. Nic to neni, nechavam si jen odstranit dioptrie. Uz nikdy bryle, ja se tak tesim! Jen mi seriznou oci laserem a hned jdu zase domu. 😀

ajvi
14. srp 2009

jejda Mončo, držím palec, to mi pak musíš poreferovat. já mám taky špatný zrak. nosím už teda léta čočky, ale to zas dost leze do peněz, v podstatě už bych to měla zpátky, kdybych na tu operaci šla, ale pořád se nějak nemůžu rozhoupat....

coriven
14. srp 2009

Ahoj holky,
já su doma sama, MM s Kájou sou u tchánovců, takže máme své první odloučení přes noc 😀 , myslím že malá si ani nevšimne, že tam nejsu. No měla bych doma trošku pouklízat, ale mně se táááák niiiic nechce, to je veget, ale ani sem si ráno nepospala 😒
Peti, tak jaké bylo shledání?
Moni, tak jak, dobrý? Až zase dobře uvidíš, tak poreferuj 😉
Sajmon, co zoubky? Snad už netrápí. My to s nočníkem taky nehrotíme. Teď Káju na něm nejvíc baví - že si na něj sama sedá, dá do něj nohu a pak dumá nad tím, jak si sednout, občas si tam dá obě a to ji pak musím chytat, přece jen ty nočníky tak pevné nejsou 😅 Ale bez plenky se jí na něj vůůůbec nechce 😠

Pěkný pátenec všem 😵

ajvi
16. srp 2009

ahoj, no kdestéééé všechny 🙂
tak se musím pochlubit, že od včerejška asi opravdu víme, že čuráme a že to můžeme ovlivňovat. včera v bazénu řekl "číí" a šahal si na pinďu - tak jsem ho postavila a on opravdu čural. strašně se mu to líbilo a chtěl čurat pořád i když už neměl co 🙂 . no a dnes jak bylo vedro, tak byl doma nahatý a když jsem mu tak po čtvrthodinkách podstrčila nočník (ani neseděl, stál a já mu ho jen nastavila), tak se vyčural. Jasně, že se počural vklidu i na podlahu a dneska už číí hlásil jen jednou, ale stejně to považuju za veliký úspěch a důvod k oslavám 😀 . tak dobrou noc