• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

V 18 měsících váží málo. Poraďte recepty, aby přibrala

12. února 2016 
Naše dcera taky váží kolem 8,5 kilo a něco málo přes 70 cm, je prostě drobounká, hubeně rozhodně nevypadá, krásně papá, celkově prospívá, je šikovná. Já jsem taky menší, asi to taky nijak jinak neovlivním. Naopak u nás doktorka zase uklidňuje mě, když se jí ptám, že je tak malinká... :slight_smile: Se synem měli stejnou porodní váhu, byl akorát větší, ale jinak je hubeňour, každý je jinak stavěný... Určitě buď v pohodě...:slight_smile:
9. srp 2013 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
veruska007 děkuji manžel má 175 a váží 56 kg takže má dost podobnej metabolismus jako váš muž a malá to má bohužel po něm taky malá papá nonstop a přibírá pomalu a nebo vůbec a s kšandama i páskama máme také skušenosti a taky mi doktorka nevěří že normálně papá.... a llluckaaa taky to vyzkoušim tučnější pokrmy už jsme taky zavedly snad to zabere ale jinak papá nonstop i sem jí jako mimi kojila skorem každou hodinu a mlíka jsem měla dost ale metabolismus udělal svoje drobnější je už od narození
9. srp 2013 ve 13:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
papuellka děkuju:slight_smile: Já vždycky když odejdu od doktorky tak to cca týden vstřebávám
9. srp 2013 ve 13:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
v roce a půl 8 kg - to je moje dcera Verunka
12. srp 2013 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Náš kluk v roce měl 9 kilo, ve dvou 10 kilo. Když potřeboval přibrat, drtila jsem mu do všeho piškoty - do kaší, do ovoce, všude. Dnes je stejně drobek, ale zdravý a čilý jako čert :slight_smile: (4,5 roku, 100 cm, 14,5 kg)
13. srp 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa no, s těmi oříšky bych raději u takového prcka brzdila, je to velký alergen
13. srp 2013 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Já bych v tom problém neviděla. Alergen to sice je, ale poslední průzkumy prokázaly, že oddalování alergenů ve stravě nemá vliv na vznik alergie. U malých dětí je spíš nevhodná konzistence, protože hrozí udušení. A taky může být problém s kvalitou, protože oříšky rády přesniví a žluknou. Ale tohle si určitě každá maminka ohlídá, aby nedala dítěti něco zkaženého.
14. srp 2013 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Doktorka zbytečně stresuje maminku.Moje dcera měla v roce 8 kg,ve dvou 9 kg,ve třech 11 kg a ve 4,5 má 14 kg.Má také rychlé spalování a často chodí na velkou,jí celkem vše,jen ne moc velké porce a naštěstí není na sladkosti :slight_smile: Doktorka mě nikdy nestresovala,spíš ať jsem ráda :wink: Pokud dítě jí vše,nevidím problém.
14. srp 2013 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamila297
@llluckaaa přesně tak, oddalovat se to nemá (zavádění alergenů). Já už před 1.naroz. začala dávat malému do kaše mandlové "máslo", později i tahini pastu, vždycky tak 1 lžičku, a když nebylo, dala jsem olej nebo máslo. Děti potřebují dost tuků.

Jinak náš syn je taky pěkný hubeňour, v pase mu skoro vše padá. Na roce měl 8,5kila a na roce a půl měl teď 10,1kg. Vždycky byl váhou pozadu, ale výškově zase nadprůměr. Teď už se mu výška srovnává, řekla bych, už neroste tak hrozně rychle.
14. srp 2013 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě jsem si vzpomněla na jeden článek o tom, jak zdravě přibrat http://www.margit.cz/jak-zvysit-hmotnost/ :wink:
14. srp 2013 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
děkuji....
14. srp 2013 ve 14:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náš chlapeček v roce a půl také 8 kg, doktorka ho chce časteji vidět, ale já z něj mám dobrý pocit a tak se tím snažím nestresovat..:slight_smile:
12. únor 2016 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek