Termín porodu, který je ten pravý?

wendys1994
3. dub 2018

Zdravím těhulky, jsem ve 33.tt a čím víc se blíží porod, tím víc mi vrtá hlavou, který termín je ten pravý? :D TP podle poslední MS mám 27.4.2018, ale podle UTZ je TP 23.5.2018. Měla to některá taky tak vzdálené a kdy jste nakonec porodily? A ještě jedna otázka na maminky. V 31+6 jsem byla na screeningu a váhový odhad máme 1892g. Měla některá podobný odhad a kolik vaše dítka nakonec skutečně vážila? Díky moc

kafr
4. dub 2018

Takových dotazů a diskuzí je tu mraky, i docela nedávných. Závěr je tento:
Dítě není Excel, nedá se spočítat ani váha (opravdu odhad) ani termín porodu (prostě až se mu bude chtít).
Já mám termíny 23.a25.4. takže orientačně říkám, že rodím na Jiřího a prakticky to čekám někdy od příštího týdne do 2.týdne v květnu... No stres, ven se dostat musí. 😉😘

kachnicky
4. dub 2018

Tak TP rozdílný o měsíc, je dost zvláštní, každopádně to bude odpovídat dle UZ, hlavně bych se řídila TP stanoveným ve 12-13tt.... A odhad je odhad, já osobně mu nevěřim, já z odhadu 2990g o 14 dní později porodila 4100g..

zelenaesmolda
4. dub 2018

Ja to mam taky tak,podle posledni MS termin 5.4.,podle scanu 30.4.

wendys1994
autor
4. dub 2018

@kachnicky jojo, to je, ale s cyklem 35+ i GynDr gratulovala, ze jsme zvladli pocat prirozene...bude to loterie, no uvidime ktery TP je ten spravny :D vim, ze tohle clovek nenaplanuje jako dovolenou...proste az to prijde tak to prijde.

wendys1994
autor
4. dub 2018

@zelenaesmolda tak to uz mate za par, jak se rika 🙂 at vse probehne bez komplikaci a jste zdravi 🙂 klidne se tu pak pochlubte, kteremu TP jste byli blize.

mamina1995
5. dub 2018

@wendys1994 Jsem na tom uplne stejne. Po 2. porodu mam cykly 35-42 dni 😂 takze TP mam podle ms 1.11.2018 a podle utz 25.11.2018 a ridime se podle utz

konidana
5. dub 2018

U 1. Ditete jsem mela termin 18.12. Druhý 21.12. A mimco se narodilo až 31.12.😎

zelenaesmolda
5. dub 2018

@wendys1994 dekuji, uz abych to mela za sebou,mam toho dost 🙂

wendys1994
autor
5. dub 2018

@konidana tak to jste mě moc nepotěšila, snad na tom nebudeme stejně :D i když se mi asi budete divit, odpočítávám dny do porodu a někdy si říkám, škoda, že nejsem fena, ta je březí 63 dní (+/- 6 dní) a hotovo, 9 měsíců je dlouhá doba...jednak se nemůžu dočkat, až bude malý s náma a jednak jsem ráda, že lezu...

zelenaesmolda
5. dub 2018

@wendys1994 jsi me pobavila s tou fenou :D
ale bud rada,mohla bys taky byt slonice :D

2hanah
5. dub 2018

@wendys1994 Hlavně bych se neřídila tím prvním, pokud nemáte plánovaný císařský řez kvůli nějakým komplikacím, protože 27.dubna asi budete "teprve" 36.týden, ne? To by miminko ještě mohlo mít čas, asi Vám řekli první krajní ternín, kdy byste mohla počítat s porodem, jinak mi ty Vaše termíny taky nedávají smysl. A odhadem se fakt neřiďte, ještě jsem se nesetkala, že by se trefili, většinou vídám, že se seknou až o půl kila víc, ale i méně.

wendys1994
autor
9. dub 2018

@zelenaesmolda no, to jsem taky říkala, ještěže jsem člověk :D @2hanah naštěstí celé těhu máme bezproblémové, malý je doslova tabulkový, v prvním trimestru jsem zvracela jen 1x a to ještě z pomazánky, kterou jsem potom po celou dobu nemohla ani citit, takže by mě mohlo spousty žen závidět. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru