Vývoj dítěte, jak to bylo u vás ve 3 měsících?

alikam
24. bře 2016

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, co všechno už vaše mimčo zvládalo ve 3 měsících? Jak si tak pročítám všemožné stránky, tak mi přijde jestli nejsme nějak pozadu.. Malá bude mít za čtrnáct dní 3 měsíce.. Od 6 týdnů si se mnou "povídá" a směje se, kope nožičkama, prostě na mě reaguje pěkně. Nedávno se taky naučila reagovat na pověšené hračky na hrazdě a v kočárku, cíleně do nich bouchá, povídá u toho a nadšeně kope nožičkama.. Co se pasení koníků týče, tak hlavičku udrží i nějakou dobu pěkně, ale na to musí mít náladu, občas jenom cucá podložku.. Ruce má v puse pořád.. ALE to je tak všechno.. Pokud jí nosím, hlavičku neudrží skoro vůbec, jenom chvilku, jinam pořád přidržuju radši.. Ručičky 90% dne stále pevně v pěst, o hračky se zajímá jen pokud visí před ní, pokud s ní pohybuju, tak se za ní neotáčí, absolutní nezájem.. Ruce si taky neprohlíží, ani nespojuje.. Ani pokus se otočit na bok, leží jen jak prkno na zádech.. Jen se ptám jak to bylo u vás, protože nemám žádné srovnání, kamarádky ještě děti nemají, a když jsem viděla video 3 měsíčního miminka, jak drží samo hlavu a otáčí se za a bedlivě sleduje celou dobu hračku, přišlo mi, že tomu se ani neblížíme.. Je tedy fakt, že byla hrozně spavá, a prakticky mi dva měsíce akorát chrněla a jedla, takže cvičíme a hrajeme pořádně teprve chvíli.. Nechci zbytečně plašit, ale taky nic podcenit, pořád se teprve učím🙂 omlouvám se za román

danuskahe
24. bře 2016

Ahoj u nas ve 3m jeste ani poradne nepasla koniky. Ruce si nespojovala a ani neprohlizela. Hracky ji naprosto nezajimaly a o nejakem otaceni na bok nemohla byt rec. Jen se smala,vydavala zvuky a kopala nozkama. Ve 4m pak najednou dohonila spousta veci. V sobotu ji bude 5m a prevaleni na bok nebo z briska na zada porad neumi ale dle dr. Je vse jak ma byt🙂 kazde mimco ma sve tempo

sisstin
24. bře 2016

@alikam kazdy dite je jiny, syn ve 3m horkotezko pasl, dcera pase od mesice, ve 3m si prendavala hracky z ruky do ruky, nohy si davala vysoko nad podlozku a pretacela se na bok...

iveta93
25. bře 2016

Já bych se vůbec nestresovala co umí jiné miminko. Vy se k tomu dostanete taky neboj. ;) Navíc ono se třeba zdá, že nepostupujete a najednou to zničeho nic umí. Ona si tam dospěje svým tempem. 🙂 Naše třeba koníčky pase, přetáčet se neumí, ale už se plazí. A to budeme končit 4.měsíc. A co jsem četla tak by se měla přetáčet, ale plazit ne. Nestresuj se. 😀

gnozka
25. bře 2016

Nase mala bude mít za tyden 5 mes . S pasenim porad bojujeme nejake otočení na bok nebo snad ze zad na brisko nehrozí 🙂) jinak dela vse úměrně k veku . Ale kdyz ji bylo taky 2,5 tak na tom byla možna stejne 🙂 hlavne klid . Ja to taky porad řešila protoze nase rehabilitacni porad prudi co uz ma dělat ale nase Dr me vždy uklidní ze az se ji bude chtít tak to udělá 🙂

alikam
autor
26. bře 2016

Díky, tak jste mě uklidnily🙂 Obecně jsem naprostý flegmatik, co nic moc neřeší, ale tohle je pro mě všechno nový, možná že už doma začínám jednoduše blbnout 🙂 Nechám tomu zatím volný průběh a zkusím přestat tolik zkoumat co by už měla a neměla..🙂 a díky za odpovědi, potřebovala jsem hlavně nějaká srovnání abych věděla🙂

hanih
26. bře 2016

@alikam Pokud si nejste jistí, poradila bych zeptat se doktorky. Ale neporovnávala bych s ostatními. Opravdu je každé dítě jiné a má jiné tempo. My máme zas opačný problém - malá jde na všechno hrozně rychle. Ve třech měsících už se točila na bříško a teď v pěti už péruje na kolínkách. Doktorka se bála, aby to nedělala špatně, když je to tak rychlé, a neměla pak problémy s tím, že zapojuje špatné svaly apod. Naštěstí to ale zatím vypadá v pohodě 🙂

alikam
autor
26. bře 2016

@hanih Čeká nás právě prohlídka ve 3 měsících, tak to samozřejmě s dětskou proberu🙂 Jen jsem byla zvědavá, jak to měli ostatní.. No vy jste teda superakční proti nám, malá se asi nemůže dočkat až bude běhat:D