Vzteká se na břichu i na zádech, 7 měsíců

arwen_arina
8. kvě 2017

Moje miminko je od narození spíše klidné, hrála si pod hrazdičkou třeba i dvě hodiny sama, teď se naučila otáčet se na bříško, což jsem moc ráda, měla totiž třmínky. Jenže se po chvíli začne na bříšku v ohradce vztekat, tak ji otočím na záda a to se vzteká ještě víc. Navíc ji nemůžu každých pět minut obracet, nesedím u ní pořád. Můžu ji nechat se vyvztekat, aby si na to přišla sama? Vím, že dětem se moc pomáhat nemá, že se to musí samo naučit, ale hodinový křik mi moc dobře nedělá. Z hlediska vývoje jí chci nechat volnost a ne ji mít často v houpátku. Co myslíte, maminy?

karlajasmine
8. kvě 2017

@panickatlamicka můj 18ti měsíční syn už má 13kg 🙂 ale je hodně vysokej.

petrasipkova1
8. kvě 2017

Teeda'radu nemam,ake diky za dotaz'nikdy bych neverila,ze takove dite existuje,mazec,pro me nepredstavitelne,dcera nez zacala lezt byla neopustitelna,nedalo se vzdalit na krok, byla bud v nositku nebo jsem lezela u ni, 2 hodiny si sama hrat, to by me nenapadlo ani ted ve skoro 2 letech, ze je nekdy neuveritelne jak jsou ty miminka odlisna.

hanka_333
9. kvě 2017

Závidím, že vydrží dvě hodiny sama. Syn to zvládne tak 10 max 20 minut a také spíš dopoledne, nebo když není unaveny. Jinak si musím hrát s nim. Pokud to nedělám, mručí chvilku a pak brečí.

Asi se to u vás nezlepsi, dokud se dcera nenaučí sama otáčet zpět.

arwen_arina
autor
9. kvě 2017

@panickatlamicka ona je hodne velika uz od narozeni,mega macek 🙂

arwen_arina
autor
9. kvě 2017

@petrasipkova1 ja jsem ji uz od narozeni zvykala na to, ze jsem vedle ni,ale neni porad v centru deni, mela jsem odstrasujici priklad z rodiny, kdy se rodice holcicky vyzadujici pozornost neustale malem rozvedli :( mame denni rezim, ale urcite čtyrikrat, petkrat denne si s ni hraju a venuju se ji a vecer zase manzel🙂

petrasipkova1
9. kvě 2017

@arwen_arina No já jen co jsem jí chtěla položit, tak plakala jako šílená už v porodnici, takže to by nešlo, když byla položená mimo mě, tak byla alespoň přicuclá na prsu 😀 Ale to si nestěžuju, to je jen konstatování, jsem ráda za toho mýho mazlínka. Já mám naštěstí nejlepší kamarádku která provozuje kontaktní rodičovství se 4 dětma které má jako schudky po 2 letech a je to můj vzor, úžasná rodina ve všech směrech, takže mám zase v blízkosti opačný případ. Manžel je naštěstí stejnej jako já, nám to žádné problémy nezpůsobilo, asi záleží jaký je chlap, jak moc je sebestředný.

panickatlamicka
9. kvě 2017

@arwen_arina no svadet manzelskou krizi na dite, co potrebuje vyhradni pozornost a peci... Podle me takovy vztah nestoji na pevnych zakladech, ohrozi-li jej takova „blbost" jako prirozena zavislost ditete na svych rodicich.

sajul
9. kvě 2017

Ja teda zavidim to klidny dite. Me syn v 7 mesicich uz zacal obchazet nabytek. 😀 asi bych se nebala vetsiho kontaktu, nevim co delas za praci, ale spoustu veci muzete delat spolu, ona vedle tebe, nebo ty vedle ni. Ted ji mozna staci, ze neni v centru deni, ale aby se to pozdeji neotocilo, a nevybirala si to v dobe, kdy uz to ostatni deti naopak nepotrebujou 😉

denisamx
10. kvě 2017

Jen k tomu nosítku či šátku.. v dobře zvoleném či správně navázaném můžeš nosit dlouho.. já teď půjdu s malou trek 20km 😉 u nás neexistuje kočár, chce se jen nosit. Vyžaduje neustálý kontakt a mně to nevadí, přijde doba a nebude chtít o rodičích ani slyšet, tak proč si to teď neužít 🙂 a jak mi bylo vtloukáno: Chované děti jsou vychované 🙂