Začíná chodit do jeslí. Jak co nejdříve odbourat pláč?

terrezka
5. říj 2009

hezký večer 😉
prosím poraďte!
moje dvouletá dcerka šla minulý týden poprvé do jeslí a plakala prý hodinu a pak byla v pohodě a pak zase začla při obědě plakat, prý je to normální říkali tety, ale i tak mě to trápí a dnes tam byla podruhé a plakala prý průběžně celé dopoledne.... chodíme do státních jesliček, jen na pět dní v měsíci. Mají tam možnost i hodinového hlídání. Tak mě napadlo zaplatit si ještě jeden den na víc, že by chodila dva dny v týdnu (úterý a čtvrtek) a ten jeden den bychom jim platili navíc za to hodinové hlídání aby si co nejvíce zvykla. ona to je totiž hrozně dlouhá doba ten týden a to ona si mezitím zase odvykne a jde tam znova 🙄 tak nevím jestli to nechat být a chodit jen jeden den v týdnu a vydržet třeba i tři měsíce než přestane plakat nebo jí tam dávat co nejvíc to jde aby si co nejdřív zvykla.... co myslíte? prosím poraďtě!!!!

draga
19. lis 2009

teri tak jsem myslela, že u vás dobrý a čtu, že se prďolka snaží ale pak brečí...no snad to nějak půjde jak píše mikulka postupně zvyšovat...ona si asi zvykla, že tam je jen kratičko ...no ale co naděláš vše je s dětma pokus omyl 🙂 a taky pak už bude trochu starší...chápu ale tebe, že to je pruda, protože za tu hodinku co čekáš si nic nestihneš ani udělat, takže obejdeš školku a jdeš vyzvedávat...držím palečky... 😉

my byli zase včera, Dála vstal radostně se oblíkl, vyšli jsme zase všechno v poho a v šatně opět jen béééé maminka...ale teta si ho dovedla a už nebrečel, tak jsem se ptala, a ona že hned jak vidí děti, tak k nim letí a zapomene, že brečel, že on to fakt prostě hraje...pak se fotili na vánoční fotky , přijel fotograf a prý se moc hezky smál (to jsem zvědavá na ty výjevy) ...dneska jsme šli spolu ven a najednou Dála křičí...maminko Dálovo děti...a šly dětičky na procházku z jeho školky...tak jim mával, nějaká holčička (já si je pořád nepamatuju) říkala tetě vidíš Dalíčka, Dalíček...a řvali na sebe ahoooj...tak to bylo takové pěkné a Dála pak pořád říkal, že jsme potkali jeho děti 🙂))

terrezka
autor
24. lis 2009

ahoj holky,
tak dnes je tam do oběda tak nám prosíííííííím držte palce!!!! dnes má ten první státní den, stáli nad ní dvě tety a ptaly se jí jestli by tam s nima do oběda počkala na babičku a ona, že by si chtěla malovat toho sněhuláka a jít na zahradu 😉 tak prý že jo teda.... tak uvidíme.... včera to bylo v pohodě, prý to jednou zkusila a na férovku řekla - já budu plakat jo teto Vlaďko a maminka si pro mě doběhne jo? 😠 😠 😠 tak jí teta Vlaďka řekla, že právě že když plakat nebude tak si pro ní maminka přijde. jinou verzi jí prý neříkali a přestala a dalo se to s ní 😅
no tak uvidíme.... na ní je jako hodně vidět, že jí mrzí, že nechodí s dětma na zahradu a že nemá na nástěnce žádný výtvor... to jí právě asi dnes zlomilo...

draga
24. lis 2009

teri to bude v pohodě ...už jste asi doma 🙂 tak písni ...

no my jdeme zítra 😎

terrezka
autor
24. lis 2009

holky píšu až teď páč jsem si dnes udělala polízanici 😒 dobíhala jsem tramvaj a zvrkla se mi noha a mám výron jako pr.... a berle... 😠 😠 minimálně na týden... booože
dnes jesličky prý šly. vyzvedávala jí babička a tety říkali, že na zahradě byla milionová 😵 prý nejlepší ze všech, smála se, hrála si, zpívala 😉 když přišli z venku tak prý fňukala, že si prostě občas vzpomene a popadne jí to... ale zase na druhou stranu, to tam popadne každé druhé dítě občas za den... tak z toho si zas tak hlavu nedělám.... no i ona byla nadšená 😵 říkala že malovala sněhuláka, zpívala tetám princeznu ze mlejna, klouzala se na klouzačce 😉
takže zítra zase do oběda... akorát já jsem mimo ☹ ráno jí tam bude vozit manža a půjde pro ní babička, v pátek akorát musím vymyslet kdo pro ní půjde... páč já o berlích a dítě utahané z jeslí fakt nezvládnu odtáhnout tramvají domů 😅

evi3
24. lis 2009

Terezka, je to nadělení, ale možno to s ňou pojde v takejto "krízovke" jednoduchšie 😉 .
My sme po prvom zvládnutom týždni, premaródili 10 dní, minulý týždeň bola od stredy a dúfam, že vydržíme do konca mesiaca ... Ráno stále vymýšľa, že chce ostať doma, ale keď sa otvoria dvere medzi šatňou a herňou, zabúda na matku a odchádza bez rozlúčky 😀.

draga
24. lis 2009

teri teda to je mazec...tak ať máš nožku co nejdřív v pořádku...no a vidím, že Andulí to zvládá už na jedničku...my zase zítra...už teď u uspávání mi říkal, že zítra do školky nepůjde 😖

evi3
25. lis 2009

Tak dnes bolo zase všetko inak.
Odchod z domu a cesta OK, už som sa tešila, že sme vyhrali, ale v jasličkách rev "DOMAAA" ... Dúfam, že to tam zvládne, lebo som ju počula aj vonku, keď som už šla na autobus 😖 .Tak sme mali premiéru ... ono to teda bolo možno aj tým, že dnes výnimočne spala do šiestej, tak to "doma" na ňu prišlo až tam a nie ešte doma. Ostatným kolegom želáme lepšie vykročenie

terrezka
autor
25. lis 2009

evi to mě mrzí, ale myslím, že oni pokud nejsou ty typy co jim to nedělá problémy tak to prostě zkouší seš můžou....
dnes jí tam vezl manžel a volal mi, že v autě a v šatně brečela, že bude kakat doma, tím jako chtěla nenááápadně naznačit, že se třeba tatínek zlomí a pojedou domů 😅

draga
25. lis 2009

holky u nás stále stejný scénář, vstávání, cesta ok a v šatně najednou smutný obličejík a brekot...maminka tadýýýý...no předala jsme ho, slyšela ještě chvíli ječet ale prý pak už byl zase v poho...minule mi říkala *teta* že náš synáček je opravdu ten co to zkouší...že potom už je úplně v klidu...herec jeden...ale srdce mi to trhá... 😲 vůbec si neumím představit od února, že to bude každodenně a hlavně na celý den...vůbec nevím jak to bude zvládat se spaním, to jsme ještě nezkoušeli ☹

terrezka
autor
25. lis 2009

draga jestli to ráno opravdu zkouší tak si myslím, že to spaní bude v pohodě 😉 ale být tebou bych to fakt vyzkoušela ještě před tím únorem... aby ti si mohla být v klidu a věděla si co bude... já bych to teda tak asi udělala 😅
my budem do pondělka chodit do oběda a uvidáme po pondělí... buď bude chodit stále na hodinu denně nebo začnem vynechávat dny... že půjde třeba pondělí, úterý a čtvrtek... a jeden den z toho bude státní a pokud bude v pohodě do toho oběda tak zkusíme spaní do vánoc... ale uvidím podle toho jak to bude zvládat...
dnes prý byla zlatá opět venku 😉 prý si prostě občas vzpomene a fňukne, ale to mě netrápí, páč vím, že tam si fňukne každé druhé dítě, takže to už mi srdce netrhá 🙂 asi je to hnusný, ale když vím, že to je normální, protože jsou ještě fakt malinký tak to mě tak nebolí než když mi jí na začátku rvali z ruky 😒 akorát babička říkala, že je asi pěkně hubatá páč jí slyšela jak tam prohlašuje, že ten obídek nechce, že to nepapá atd.. přitom měli pangase a toho miluje 😀 a když sme jí doma říkali, že to se nedělá v jesličkách že tam se hezky papá a poslouchá tety tak nám odpověděla - a můžu teda říkat do prkýnka 😠 😠 😠 😅

evi3
25. lis 2009

Tak u nás dnes po rannom výstupe celý deň v jasličkách spokojná, vzorná ... hérečka 😝
Draga spania by som sa nebála, Soňa je celoživotný bojovník proti sánku, ale v jasličkách vládne davová psychóza alebo čo, lebo len jediný raz robila, že nejde ... to tam chodila 5x mesačne.
Zajtra nejdeme s tatkom autom, ale berem na ňu kočiarik, tak dúfam, že mi z neho nebude vystupovať za jazdy ...

draga
25. lis 2009

teri já si dneska vyslechla, od tety, že Dalí nechtěl papat polívku pak dodala že mlíkovou...tak jsem pronesla, že tu sjem taky nikdy nejedla...a ona se usmála a naznačila, že ona taky ne...tak jsem s manželem přemýšleli, proč vlastně pořád v těch školkách tohle vaří, když nezmáme nikoho kdo by jí jedl... 😀 😎 no s tím spaním uvidíme, jsme sama zvědavá...doma spí klíďo i 3 hodiny tak by s ním neměli tolik práce 😀 😎

evi to je přesně ono máme herce 🙂 kdyby jim za to aspoň platili co? 😀 😉 zítra držím palec...Dála měl období, že kočárek nechtěl ani za úplatek...zato teď si 2x prosadil, když jsme šli nakoupit, že chce jet kočárkem...tak jsem měla opět dobré pocity z nakupování, žádný stres, všechno jsem si prohlídla...nikde jsem ho nemusela chytat, nic hlídat...paráda 😀

evi3
26. lis 2009

doma v pohode, cesta v pohode, pred jasličkami začala kriviť pusu, v šatni tiež, keď sa ukazala "teta" tak sa aj chcela smiať a aj chcela plakať, bola to celkom sranda ... uf, dnes bez plaču ...

terrezka
autor
26. lis 2009

evi supééééééééér 😵 to je fakt děs jak to zkouší 😅
my dnes též v pohodě, prý byla v pohodě, chce si pořád zpívat až z ní nemůžou páč chce aby zpívali i tety 😀 jediné co je problém je to, že ona na ně zkouší si vše co chce vydobít jekotem 😠 prý jí musí pacifikovat co si může a nemůže dovolit 😒 babičce říkali, že jí taky ne všechno můžeme dovolit, ale to platí právě nejvíc pro babičku... babička no, takže ta je schopná jí snést modré z nebe jakmile nakrčí pusu 😠 😠 musíme se doma obrnit a vydržet ten její ječák a nastolit tvrdý režim na to co může a nemůže. např. lentilky, dříve směla 4 lentilky denně, ale jakmile přijede babička tak ta jí dovolí klidně i celou krabičku 😠 a ona řve dokud nedostane další, takže jsem bouchla do stolu a rázně jsem své mamince řekla, že takhle prostě ne! ano dovolím jí lentilky, některé děti je nejedí vůbec, ale všeho s mírou....
jinak říkala teta, že od příštího měsíce můžem zkusit spaní 😉 prý jako se dá ukecat ke všemu, nebrečí nebo tak, jen je prostě ukecavá no 😅

terrezka
autor
30. lis 2009

tak holky zítra spinkáme v jesličkách tak držte pěsti!!! 😉
dnes byla opět do oběda a prý střídavě oblačno, ale ať si z toho prý nic nedělám, že to každé dítě tam min. jednou za den fňukne 😒 ale jinak prý byla hodná a říkala i že se těší že tam bude zítra spát 😅

evi3
1. pro 2009

zdravím spolubojovníčky 🙂
u nás mierny pokrok. Ráno ma vysadia z auta na zastávke a ďalej pokračujú sami dvaja. Včera bola obľúbená "teta Matina" tak to bolo úplne v suchu, dnes bola iná teta, tak trochu krivila pusu, ale vraj len chvíľu a napochodovala tiež. Terezka, spania sa fakt neboj 😉

terrezka
autor
2. pro 2009

evi no super 😵 ono to fakt chce na ně pomalu...
nám se ta opatrnost a pomalost včera vrátila 😵 😵 😵 vše bylo v pohodě, dnes jsem tam i volala, že přijdeme až v pátek na mikulášskou, říkali, že byla včera perfektní, zlatá a bezvadná, žádnej problém, že klidně můžem přejít na spaní. tak jsem ráda, konečně jsem tam kde jsem chtěla být 🙂 ty úterky tam bude chodit od osmi a ve tři jí bude vždy vyzvedávat tchýně, půjdou k nám domů a v pět tchýně musí odjíždět a bude jí střídat manžel, babička si užije vnučku a ona si užije děti v jesličkách a pak babičku. Akorát jí dnes přijde hrozně divné, že nejdeme do jesliček 😅 teď jsem připravila oblečení, protože za chvíli pádíme na plavání a ona už je nahatá a že se jde oblíkat do jesliček 😀 tak jsem ráda fakt! po dvou měsících, ale jsem ráda, že jsme na ní šli opatrně... akorát se ještě bojím jak to bude mezi svátkama... naposledy vlastně půjde 22. prosince a pak až 5. ledna... takže bude mít 14 dní mezeru... tak doufám, že zase neodvykne 😕

evi3
2. pro 2009

super 🙂 ,
dnes sme skúsili o level vyššie. Pracujem dnes z domova a ráno šli sami dvaja, ja som sa teda obliekla do riflí, akože tiež odchádzam 😉

terrezka
autor
2. pro 2009

evi to je dobrý pokus 😉 to by mohlo vyjít 😉

draga
2. pro 2009

holky super vidím pokroky 🙂) my teda tento týden jesle vynecháme, protože Dála soplí a kašle a nechci aby se tam nakazilo jiné dítko, případně aby se to tomu mému nezhoršilo, půjdem až příští týden.

teri tak už máte i spaní za sebou to je paráda...nás to teprve čeká a jsem na to moc zvědavá...nevidím to nijak růžově... 😉

terrezka
autor
2. pro 2009

draga já se toho hrozně bála a nakonec to bylo úplně nejvíc v pohodě 😉 do telefonu mi řekli - vůbec žádnej problém, byla suprová, takže jestli si pobrečela chvíli po tom co se vzbudila je normální, to si občas pobrečí i doma.
takže se fakt nemáte čeho bát 😉 😉 😉

draga
2. pro 2009

no teri uvidíme, zatím mi to ani v jeslích nenabídli aby tam spal...a to už má od února chudinka chodit natvrdo 😝 si to neumím představit ani já sama 😉

terrezka
autor
4. pro 2009

holky tak mi máme dnes za sebou druhé spaní a na 1 s *** 😵 😵 😵 i s mikuláše to zvládla 😅 byla prý v pohodě, bezvadná akorát kolem té druhé si to pokazila že začla fňukat asi prý jak odcházeli děti domů... přišla jsem si pro ní v 14:45 ale nebrečela teda zrovna... akorát teta říkala, že poslední půl hodinku je taková smutnější asi právě z toho jak viděla děti odcházet a ona nic... mikuláše se nebála, čerta taky ne, zazpívala, poděkovala, a pozdravila 😀 dostala nadílku takže byla nááááprosto spokojená 😀 😀

evi3
4. pro 2009

Je to kočička šikovná 😵 .
My sme zase doma s rýmičkou ... včera sme boli len pre kľud v duši u našej tety dotorky, keď sme sa vracali tak hovorím "ideme domov", ona na to "nenene" a došli sme k tomu, že chce ísť do jasličiek ... sa picnem z tohto 😝 😉. Dúfam, že do pondelku bude fit, lebo doma jej chýba kolektív a vymýšľa strašné lotroviny ...

draga
5. pro 2009

teri tak vidíš, nakonec to opravdu asi bylo jen tou špatnou adaptací...škoda toho začátku snad už to máte v pohodě 🙂 Anička je šikulka 😉

evi my taky pořád rýmujem 😝 tak ať jste brzo fit 😉

draga
8. pro 2009

tak dneska jsme šli po delší pauze a celkem dobrý, Dála, že prý se těší...vletěl do třídy ani jsem se nerozloučila...navíc dneska měli ještě opožděnýho mikuláše tak dostal dáreček...a prý půjde zítra zase (asi bude zklamaný, že nedostane nic 🙂

terrezka
autor
8. pro 2009

draga no super! 😵
my byli taky dnes a opět na spaní a prý super, babička se teda moc neptá takže asi dobrý 😅 akorát moje mamka dostala chřipku takže jde znova ve čtvrtek, pak v pondělí, protože do práce místo v úterý jdu v pondělí a pak půjde až v novém roce 😒 holky myslíte, že od ledna začnem zase nanovo nebo že jako už si tam zvykla a bude to dobrý 😕 já se toho hrozně bojím....

evi3
9. pro 2009

aj my sme boli včera po zdravotnej pauze, a super, len čo sa otvorili dvere tak tam zmizla. Zato dnes tam predviedla scénu "neneneeee" na všetko ... nechcela mi podať vyzlečený sveter, vliezla si do rohu za skrinky a "neee"... 😅 no klasický hysáčik, štartujúci na čokoľvek 😝.
Myslím, že v novom roku už pojde ako do známeho. Bude poznať deti ktoré tam chodia a určite sa už bude tešiť 😉

draga
9. pro 2009

jo tak my dneska taky s brekem...se fakt picnu ...

teri já si myslím, že u vás to bude už v pohodě... 😉

fran
17. pro 2009

Ahoj, tak jsem si to tu procetla a trochu se lekla. Chcem dat malou (dva roky) od ledna do skolky (soukroma, statni nebere).
Ma dost podobnou povahu jako holcicka Terrezky. Chodime do materskyho centra, tam si me nevsima a nebreci a do hernicky. A tam taky v pohode. Tak doufam, ze to bude ok. V lednu zacneme chodit na tak zvane zvykani - je to zvykaci program te skolky. Maminka tam s ditetem chodi cely tyden a pomalu ho tam nechava samotne. Takdrzim palce Andulce bambulce, at to zvladne krasne a budu doufat, ze my nebudem mit problemy. 🙂