2 děti brzy po sobě, jak vše skloubit?

lenulia15
30. říj 2014

Ahojte maminy, hledám odpovědi na pár otázek ohledně péče o 2 děti. Letos v lednu se nám narodil syn Kryštůfek, šel ven císařem. Vše proběhlo bez komlikací. Teď když má malý 9 měsíců jsem asi zase těhotná (k dr. jdu v pondělí). I když to ještě nevím jistě už se mi v hlavě rojí myšlenky typu, jak to vyřešíme se spaním? Malý spí v postýlce, která je přiražená k naší posteli... , jak to máte vy? zkušenější? A jak s procházkama? Malý už sice chodí, ale na procházce bude chtít i spočnout v kočárku...koupit ten "dvojtý"? No jestli se to potvrdí, bude to mazéééc 🙂 Předem děkuji za příspěvky 🙂

tarra27
30. říj 2014

@lenulia15 Ahojky..my máme holky 14mes od sebe, plánovaně...kočárek pro dvojčatka, rovnou sporták, sedí vedle sebe...dříve byla mladší v tašce, doporučila nám to paní, sklopili jsme uplně nejvíc do lehu a ušetřili za korbičku, kterou bychom stejně nevyužili....spaly do 1 roku odděleně, aby se nebudily....jedna s tatínkem druhá se mnou...občas jsme se sešli s manželem v obýváku a spaly tam my dva a holky na vysílačkách :D jsem moc ráda i manžel je rád, že jsme je měly brzy po sobě...když jsme přijeli z porodnice, první cca mesíc náročný, jak si vše zorganizovat atd...pak přišlo bolení bříška, pak zoubky...ale vše se dalo zvládnout...cal gel, paralen, nurofen když bylo potřeba....starší od začátku brala ohledy, doporučuji vše dokola vysvetlovat.....deti to pochopí....i když vypadá, že ne 🙂 a za mě super, šla bych do toho znova...navíc máme holky a mají k sobě blízko, ted mají 2 a 3 roky...a paktují se proti nám, bojují, jedna na druhou čeká, brání, chrání, jak dostane neco jedna, chce i pro druhou nebo se rozdelí...nekdy se zlobí, ale popusinkují, pohladí....ted jsme jedli u stolu a nejmenší spadla ze židle, spíše se lekla než že by ji neco bolelo, vzala jsem ji na klín, starší přestala jíst, zvedla se od stolu, začala ji hladit, že má trápení, bobi malá, obešla mě, pusinku dala, pohladila, objama mě i s menší dcerou...začala říkat to bude dobrý.....já i manžel jsme na sebe hleděli, neschopni slova....já slzy v očích....nádhera.....Díky Bohu za ně 🙂
Takže se neboj, určitě to zvládneš/te....hlavne pořád vysvetlovat...kočár pro dvojčata, aby nemelo starší dojem, že o neco přišlo.....my teda - starší nechtela na nočník, jelikož mladší chodila taky na plenky, tak než starší začala na wc a nočník, je to asi dva mesíce....a volají na sebe...jmenem kakej, a druhá kakám....🙂 ale nikdy jsme starší nenutili, když něco chtela, měla to...a snažii jsme se, aby nemela dojem, že je to na její ukor....brali jsme ji skoro jako dvojče, jen jsme vysvetlovali....a pořád dokola.....
od roku spí spolu na obrovské matraci, my nekdy i snima....a je to super....

jija
30. říj 2014

@lenulia15 ja mam deti od sebe 15 mesicu, otehotnela jsem 6 mesicu po cisari, kocar jsme meli jako @tarra27 jsou vedle sebe a kdyz spali krasne se tam drzeli za roku, starsi od 21 mesicu do kocaru nechce tak mame normalni sportak a skejt, starsi sel v roce do pokojicku a mel tak vetsi postylku, ted je v posteli a v lednu az ji bude rok pujde mala za nim do postylky, starsi malou chrani, nesnasel, kdyz mu k ni lezly jine deti🙂 , kdyz place utesuje, nosi dudlik, snazi se krmit... Akorat ta mala zaskvara ho ted tyra, bere mu hracky a tak, ale reaguju tak, ze kdo ma hracku prvni ten ji ma, u nas nebyl problem s plenami, mame problem s dudlikem, ktery nejde velkemu zatim zrusit
Jinak kdyz jsem zjistila ze jsem tehotna mela jsem to jako Ty, sok, ale spis jsem se bala abych nezanedbavala starsiho, precetla jsem tady diskuze a uklidnila jsem se,manzel to vydychal dele, ale nikdy jsme nepochybovali ze druhe chceme a budeme milovat, neboj bude to krasne🙂

milmic
30. říj 2014

@lenulia15 Já mám děti od sebe sice "až" dva roky, ale zrovna spaní jsem vyřešila elegantně. Dcerku jsem přirazila k posteli v její postýlce, synka jsem dala do zavinky vedle sebe do postele, z jedný strancy já, z druhý strany postýlka dcery, takže nemohl spadnout. Spali jsme takto do jeho 3 měsíců. 🙂
Potom jsem synovi udělala balkonek z postýlky, dala ho v mojím nohám jakoby a dcerku jsem si hlavou přirazila k mojí hlavě. Trošku noclehárna, ale měla jsem blízko oba, na kojení jsem se k synovi sesunula dolů a dcerce jsem podala něco, když potřebovala v noci. 🙂
Kočárek jsme neřešili, dcerka měla skejt teda, anebo šel malinkiý do šátku a dcerka do golfek.

A i když mám děti od sebe přesně 2 roky a třetí bude zase dva roky, chtěla jsem je blíž k sobě. 🙂 Děti jsou skvělá parta potom, čím blíž k sobě mají, tím lépe si myslím. 😉

majvik
30. říj 2014

no, taky by mě toto téma zajímalo... jestli vše dopadne tak jak má, budeme mít děti 14 měsíců od sebe🙂 na jednu stranu se těším, ale na tu druhou z toho mám hrůzu jak to vše zvládneme... Sourozenecký kočár kupovat nechci - chci to zkusit že jedno dítě budu nosit v šátku a druhé vozit - na střídačku, aby si kočárek užili obě🙂 spaní nevím jak vyřešíme, protože dětský pokoj potřebuje rekonstrukci a do té doby to asi nestihneme, takže budeme muset být v ložnici všichni pohromadě🙂 ale nevím jestli koupit starší už velkou postel, nebo mrněti přikoupit ještě jednu malou postýlku... a jak budu zvládat prát plenky (látkujeme) na obě děti, si taky neumím moc představit, takže doufám že malou hodně rychle odplenkujeme🙂 no prostě to nějak zvládnout musíme 🙂

tarra27
30. říj 2014

@majvik my jsme meli hned další postel v ložnici, když se ještě nenarodila mladší a spali jsme tam všichni...až pak jsme se rozdelii...a sourozenecký já bych ho doporučila...starší nikdy nechtea do kočáru, ani sportáku, to byl řev vždycky celou cestu...a jak se narodila mladší, si to užívá....fakt i ted je nekdy vezeme...navíc je to praktické, když potřebuješ, dáš je tam a jedete...uvidíš...my na sourozenecký sporták, kdy jsou vedle sebe nedáme dopustit....udelal nám velkou službu a hlavne starší nemela dojem, že je odstrčená, že má neco mín, že musí stát na skate nebo jít pěšky atd....a spolu se i zabavily...fakt u nás super...

a dudlík nemela ani jedna...nechtely...ted asi dva mesíce zpet ho objevily a tak s ním nekdy z legrace chodí...ale jen z legrace...jinak ho nikdy nechtely....a nekdy si hrají na miminka a my jim děláme mimi mimi malá malá a ši ši ši..nosíme je jako miminka a ony se smějí...

za mě na začátku než se zajedeš, max do jednoho roku a pak si pslu vyhrajou....spolu vaří spolu vše delají...je to super...

hrasok100
30. říj 2014

Naši mají od sebe rok a devět měsíců...a je to těžké, ale lepší se to každým měsícem. Starší dcerka byla hodná a to čeho jsem se bála nejvíc - že bude žárlit - se nekonalo 🙂 Ale první dva měsíce po porodu byli těžké na organizaci času a pod, babičky máme daleko, ale snažili se pomoci co to dá, jsem za ně moc vděčná. Se spaním jsme si je s manželem podělili - on spí s malou a já s malým. Kočárek jsme dostali dvoukočár -ten co jsou místa za sebou - malý měl korbičku a malá sporťák, manžel s nimi chodí na procházky po lese a malá by to neušlapala. Já většinou na hřiště vemu pouze sporťák a malá frčí na odrážedle. Jo a bez nosítka (Ergobaby) bych se neobešla. Děti si zhruba od malého půlroku spolu chvilku pohrají, takže je čas třeba navařit, nebo si alespoň odskočit na záchod 🙂 Věřím, že to bude čím dál lepší a až půjde malá do školky, to ještě bude paráda. Každopádně držím palce!

castava
30. říj 2014

Jsem moc ráda za tuto diskuzi. My budeme mít děti 20 měsíců od sebe a poslední dobou nad tím hodně přemýšlím, jak si vše uzpůsobit aby to klapalo. Mám výhodu tu, že mám ve vesnici dvě babičky a dvě tety, které si děti dle potřeby rády rozeberou 🙂 Doufám, že se vše krásně zkloubí a starší si na mladší brzy zvykne a nebudou žádné větší problémy se žárlivostí.

kocour1
30. říj 2014

Já se také přidávám do diskuse, protože mě v lednu čeká také další porod a děti budu mít přesně dva roky od sebe. Stejně jako zakladatelka, tak pořád přemýšlím a špekuluji jak to zvládnu, jak vyřeším spaní apod...bude to asi záhul, ale na druhou stranu mě uklidňují zprávy těch, které už to mají za sebou a že to nebylo tak strašné a že se vše dá vyřešit🙂. Píšu si blog a zrovna i o svých pochybách a starostech s příchodem druhého dítěte tam píšu. Tak se můžete mrknout🙂. http://materskadovolena.blogspot.cz/

elielizabeth
30. říj 2014

Máme děti 20 měsíců od sebe, k tomu 3 pejsky a ikdyž je mladší maminčin závislák a nemáme hlídání, tak to zvládáme skvěle. Bála jsem se prvně dost, ani nevím čeho. Spíš možná problémů v těhu a malý se narodil o 3 týdny dřív, ale ikdyž neměl jako miminko žádný režim, tak jsme s dcerkou dělali vše pořád stejně podle našeho a on se přizpůsobil. Děti mají každý svou postýlku a jsou s námi v ložnici. Prvně se koupe mladší a mezi tím, co uspávám, tak se koupe starší (hlídá taťka), máme zatím jen jednu jídelní židličku, takže se nají prvně vždycky ten, co má větší hlad 🙂 na procházky a výlety máme dvojčátkový kočár a když jedu dálkovým autobusem na kafčo k mamce, tak pro syna Manducu a dcerka po svých. Jediné, co bylo přes půl roku náročnější, že po obědě chodili spávat na střídačku a vždycky, když jeden spal, tak druhý chtěl mou maximální pozornost 😀 Ale už začínají spinkat zároveň i po obědě, takže já si mezi tím můžu dát i v klidu kafe. Nebojte se, ono, jak se vrátíte z porodnice, tak to půjde samo levou zadní, vždyť jednoho prcka už jste vypiplaly 🙂

tarra27
30. říj 2014

@elielizabeth taky jsme to srovnali a ted kolikrát spím/e s holkama odpolko taky nebo mám dve hodky klid 🙂

tarra27
30. říj 2014

@castava my jsme malou nikam na hlídání nedávali a je to podle mě lepší...neměla dojem, že je odstrčená....já si myslím, že se musá vest k tomu, že jsme rodina, že holt počká....nebo že to prostě přizpůsobíme...holky jsou krásně naladěné, mají se rády, přizpůsobí se..atd atd....a to na kontroly, očkování, všude všichni společně....dokonce když byly nemocné, my jim kapali do nosu, jedna druhou vždy držela za ruku...nádhera.... udělali jsme dobře myslím....
známá dávala syna k babičce tetě atd...a dnes ji spolu decka nevydrží, žárlí, ten starší je zlý.....není zvyklý se přizpůsobit, vše mu vadí, má dojem, že byl odstrčený....

lenulia15
autor
30. říj 2014

Jéva paráda holky, moc děkuju za komenty 🙂 Furt si opakuji, že to určitě zvládnem, ale ten začátek bude určitě chaos nad chaos. Svým způsobem mám ještě čas něco takového řešit, ale nedá mi to... 🙂

tarra27
30. říj 2014

@lenulia15 zvládneš to, neboj....není to tak strašné...jen když jsou pak be nemocne, tak tři dny je špička, krize, ale pak zase dobré .) doporučuji v chřipkovém žádné návštěvy 🙂

kluziste
1. lis 2014

jé, bezva diskuze, taky se přidávám 🙂 na začátku května čekáme další miminko, takže budeme mít děti taky tak 15 měsíců od sebe. U nás to sice bylo plánovaně, chtěli jsme děti brzy po sobě, aby k sobě měly blízko, ale i tak z toho začínám mít hrůzu... 😅
Karolínka spí už několik měsíců ve vlastním pokojíčku a mám ji na chůvičce, v noci k ní vstávám a v pohodě to zvládáme, takže malinké si vezmeme do ložnice nejdřív do cestovní postýlky na to vyvýšené lůžko, a tak ve 3 měsících bychom uý dali Káje velkou postýlku se zábranou a malou postýlku miminku.
Sourozenecký kočárek máme už v garáži, koupili jsme tady přes bazar tandemový kočárek v super stavu za minimální peníze, takže paráda, věcičky po sobě děti podědí (holt případný chlapeček občas tu růžovou na doma dostane, no...🙂 ) a ostatní vyřešíme nějak za běhu, ale snad toho nebude už tolik potřeba.
Spíš se bojím také toho skloubení chodu domácnosti, odlišných rytmů u dětí, ale to chce asi pár měsíců, aby si všechno seldo.. Naštěstí se u nás hodně zapojuje tatínek - přebaluje, teď co jsem těhotná tak téměř výhradně koupe, o víkendu ráno vstává, abych si mohla odpočinout... 😵 takže myslím, že tak nějak přirozeně přijde to rozdělení péče o děti, jen ty všední dny budou masakr a třeba nakupování apod. 😀 😕 ale nějaký způsob už si najdeme, něco jsem si nedokázala představit ani s jedním miminkem a všechno nakonec šlo, tak co 😉 😎 😀

lu777
1. lis 2014

@lenulia15 určitě kočárek pro dvojčata, o tom žádná 😉 ono chodit je jedna věc a pak něco ujít a jít rozumně, za ruku apod. je věc druhá 😉

nakupování - tak já to s malými dětmi dělala tak, že jsem dělala jen malé průběžné nákupy.. na větší chodil muž 1x za týden, to se fakt nedalo

hlavně se nestresovat moc domácností... hodně spi, vař jednoduše, dělej co je nutné (já jsem třeba přestala prakticky žehlit, pořídli jsme si sušičku a to je super pomocník)....
a určitě doporučuju v zimním období něco na imunitu a moc nenávštěvovat, ty nemoci u dvou hodně malých dětí naráz jsou nářez...

polaks
7. lis 2014

Ahoj mám 3 deti,z toho dvaja chlapci sú od seba len 13 mesiacov,ale všetko sa dá zvládnúť,mala som pre nich súrodenencký kočík HAUCK Duett,vyslovene súrodenecký,no po odobratí dolnej sedačky vypadal,ako kočík pre jedno dieťa,takže sa dal krásne využívať dlhodobo.Spanie som vyriešila jednoducho,moje deti už od jedného roku spávajú na normálnej posteli,takže keď sa nám narodilo tretie dieťatko,starší syn šiel do pokojíku k sestričke a drobec zostal v postielke.Zo začiatku to bolo najťažšie skĺbiť časovo,ale potom ten rytmus prišiel sám,jedno prebaliť,potom druhé,jedno nakojiť,potom druhé a tretie nakŕmiť a šlo to. 🙂

krevetaci
8. lis 2014

Ahoj já se přidávam. Máme 8 měsíční dceru a v půlce května bude na světě sourozenec. Je to neplanovane ale už teď se na miminko těším i když se děsně bojím jak zvládnu dvě mimca. Malá zhruba do 4 měsíců pravidelně od sedmi do devíti večer plakala a nedokážu si představit jestli to bude mít stejné mrňous jak obstarám malou (koupání, večeře, uložení). Já jsem malou nikdy nenechávala vyplakat, vždycky jí zabralo zavinuti a pritisknuti k tělu. Zkrátka nechci ani jednoho o nic ochudit. Chtěla bych se zeptat od kdy spí vaše děti ve svém pokoji?

skavenka
22. lis 2014

Já to mám tak,že mame od sebe deti neceleho dva a pul roku 🙂 tehotenstvi mi dalo zabrat,ale zvladli jsme to 🙂 ze zacatku to bylo dobre dokud to miminko jen lezelo ,ted jak mala leze a obchazi,bere mu hracky tak ji starsi braska obcas postrci,ale jinak je to prima ,myslim si ,ze mame vic hezkych chvilek. Jinak mala s nama spala v loznici v postylce a maly u seb ev pokoji a az jsme v noci nekojila coz bylo cca od sedmi mesicu spi decka spolu. KDyz me mala potrebovala a maly taky resila jsme to tak,ze jsem si malou navazala do satku,strcila ji prso a stavela vlacky a muze to znit jakkoliv silene :D na vecerni koupani jsme si poridila plastove lehatko do vany a mohla je tam strcit oba, pred koupelnu dala cestovku. Vytahla mimino oblekla a vse strcila do postylk,yabyhc videla na toho starsiho a pak sem oblekla jeho .Satek mi byl velkym pomocnikem a pokud se tomu vylozene nebrnaite mohu jen doporucit 🙂 a take jsem se snazila,aby moje pozornost byla rozdelena a ne vzdy melo miminko prednost,aby se kluk necitil odstrceny

skavenka
22. lis 2014

Jo a na zacatk ujsme meli problem s udrzbou domacnosti :D a tak je take potreba se nad to malicko povznest a byt naladeny hlavne na deti 🙂

mandala
22. lis 2014

Holky mám od sebe 14 měsíců. Máme výhodu, že máme velkou ložnici, takže starší jsme přestěhovali, ještě než se narodila druhá, do připravené menší postele a mimčo do postýlky po té starší. Nejhorší asi bylo zkloubit spaní přes den, prakticky pořád některá spala, takže jsme skoro nikam nemohli. Jinak ono to všechno nějak vyplyne samo, až to bude na světě, myslím, že ted nemá moc smysl dávat rady. 🙂

v82
11. led 2015

Holky máme od sebe plánovaně 15 měsíců. Rozhodli jsem se tak, ale až po porodu prvního dítka, takže jsme měli klasický kočár a pak najednou jsem řešili, že budeme muset koupit dvoják. Nakonec máme z druhé ruku Phil and Teds je super. Občas jedu s klasickým a větší jde pěšky, protože v kočáře moc být nechce. A když nutně někam potřebuju s oběma tak vezmu dvojkočár. Naštěstí jsou holky parťačky, mají se rády a pořád chtějí být spolu, takže nemáme zatím problém se sourozeneckými vztahy 🙂 A spaní zatím máme tak, že mladší, které je půl sedm měsíců spí s námi v posteli a starší zatím vedle postele v postýlce 🙂 Do budoucna uvidíme. V pokojíčku zatím máme krámy, ale časem to budeme muset nějak pořešit 🙂

maguldik
22. bře 2015

Ženy, přidávám se k diskuzi, dneska jsem si dělala tt a pozitivní (neplánovaně přes HA) - malé je teď 8m, jsem v šoku,
bydlíme v bytě, ale hlavní je to, že přítel je kamioňák - od neděle večer do pátku (soboty) mimo domov, v místě žádná babička, teta... nikdo. Neumím si to představit, co sama budu dělat s tak malými dětmi...

ojo
22. bře 2015

Ahoj holky, kluci jsou od sebe 16 měsíců a taky jsme to zvládli 🙂 ze začátku jsem pořídila dvojkočár powertwin...na to, že jsem byla vždy proti trojkolkam, tak vážně super...využila jsem ho teda hodně 🙂 spali jsme všichni 4 v ložnici, děti každý svou postýlku, Tom se první týden pár dní budil i s malým,že na mě koukal, co dělám (kojím), ale pak už vůbec...navzájem se nikdy nebudili 🙂
nakupování s oběma bylo tak, že vajíčko na vozík a menší do košíku 😀 😀 domácnost zkrátka průběžně, večer to bylo tak, že jsem vykoupala staršího, uvařila kaší a dala mu jí do flašky, pak jsem vykoupala mladší a kojila...po kojení jsem uložila staršího a mladší jsem si nechala u sebe, než jsem šla spát 🙂
spaní měli kluci ze začátku na stříkačku, mimino dopoledne, po o starší a odpo zase mimino 😀

no a nejhorší období bylo až když začal mladší lézt, to už začli boje o hračky a vysvětlování staršímu co nesmí mladšímu dělat (házet po něm kostky apod.) a že o hračky se zkrátka musí dělit...trvalo to asi půl roku, že jsem z toho byla fakt na prášky, ale pak zase zlom a pohoda 🙂 dneska jsou největší parťáci, je fain, že mají tak blízko k sobě, zajímají je stejné věci a tak 🙂

já si ten malý rozdíl nemůžu vynachválit, chceme ještě další děti, tak mě nebude vadit, když bude zase malý rozdíl 🙂

martina1408
27. bře 2015

@lenulia15 Ahoj, jsem matka tří dětí, které jsou ve věku cca 2,1 a 2 měsíce. Chtěli jsem s manželem velkou rodinu, on sám má čtyři sourozence. Děti se nedají plánovat, jsou požehnáním. Když jsem zjistila, že jsem potřetí těhotná, byla jsem v šoku. Nevěděla jsem, jesti se smát nebo brečet. Dlouho jsem se s tím prala, ale nakonec jsem to malinké v bříšku s láskou a radostí přijala. Díky Bohu i třetí těhotenství probíhalo bez komplikací a malej Pavlík se narodil za cca 3 hodiny. Manžel si vzal tři týdny dovolenou, aby mi pomohl. Po třech týdnech šel zase do práce a já na ně zůstala sama. Ani si už nepamatuji, jak jsem to zvládla, hrozně to uteklo. Důležité je si udělat pravidelný režim.Vařit den předem nebo jednoduchá jídla a hlavně nedělat si s ničím starosti, nějak se vše zvládne!!!Teď to máme sice náročnější, ale myslím že až budou budou děti větší, že to přinese ovoce, když jsou věkově blízko. Trpělivost, trpělivost a trpělivost !!!!! Buďte za děti vděčn emoticon í, v dnešní době je hodně párů, kteřým se nadaří počít miminko a nebo kteří jdou na potrat. Přeji všem maminkám pevné nervy a sílu do výchovy, zvládnete to, vždyť jsme k tomu povolaní, abychom byly báječnými matkami. emoticon

adam2014
31. bře 2015

Terra27 můžu se zeptat jaký kočárek jste si pořídili pro holky? Bydlime v paneláků a nevím jaký vybrat,aby ta manipulace nebyla obtížná. Ada bude mít 14 měsíců jak se malá narodí.

tarra27
31. bře 2015

@adam2014 easywalker duo..je báječný, skladný, za mě super. a pořizovali jsme ho z bazaru a jen sportak, madší byla chvíli v tašce ve sportáku na nejnižší uroven.....

martina1408
1. dub 2015

@adam2014 Máme dvojkočár od ABC design a taky bydlíme v paneláku, ve zvýšeném přízemí. Kočárek ale parkujeme v suterénu pod schodama a děti nosíme nahoru.

adam2014
2. dub 2015

Mě zaujal TFK twinner duo,ale počítám s tím že malí dlouho spolu jezdit nebudou tak bych na tu chvilku koupila nějaký bazarovy a teutonii co máme novou pro Adu bych schovala a a pak ji vytáhla až se bude vozit jen mladší a Adovi se dokoupi skate. Ale judu to řešit až před porodem,ale nedělám si iluze, že by Ada ve 14mesicich běhal v pohodě bez kočáru.

czladybug
25. pro 2015

Dobrý den,čtu tady spoustu diskusi na toto téma a chtela bych se take podělit a poprosit o radu..mám doma 14m holčičku a 2tydenniho chlapečka. Malou jsem si hodně piplala a mely jsme zajety režim na spaní. Všechno ji vzbudí a ráno je problém spát déle než do pěti-šesti hodin. Take jsem absolutně nečekala,ze bude zarlit a to,co poslední 2tydny predvadela,to bylo šílený..nemusím vám vysvětlovat,ze v sestinedeli jsem extrémně litostiva a pořad brečí kvůli malé,jak příchodem malého trpí a tím i ja..malej je úžasnej a miluju ho,jen nevim jak rozdělit tu peci rovným dílem a take jak to udělat s nočním spaním. Přes den mám malého v obýváku v cestovní postylce,kde s nim i spím. Vždycky jsem uspavala malou,teď s ni spí tatínek. Ale absolutně nevim jak to udělat,abysme mohli spát v ložnici,nějak nevěřím,ze si malá zvykne a nebude se budit..takhle se alespoň par hodin s malým prospim..nevim,jak to udělat,aby to fungovalo pro všechny..

kathyxkathy
25. pro 2015

@czladybug doporucuji skupinu Deti narozene brzy po sobe... Vsechno si casem sedne, budou narocne dny i mene narocne. Vyuzij toho, ze miminko ted hodne spinka a venuj se co nejvice starsi. Bude lip!