Khadi henna. Je opravdu permanentní?

muskaaaa
10. únor 2024

ahojte dcera si chce zabarvit vlasy na rysavě hennou. vybrala si značku khadi, když ty v dm prý nejsou čistě přírodní, ale na obalu je napsáno že je permanentní, ještě si nebarvila vlasy a neví, jak jí to chytí, takže by byla nerada, kdyby se to nesmylo časem. opravdu je tato henna permanentní?

magdaveselkova
10. únor 2024

@muskaaaa nemám teda zkušenosti s touto hennou ale popravdě nechápu rozdíl. Moje sestra se hennou barví roky na zrzavo a vlasy má stejně zničené jako já z klasických barev. Třeba mě někdo vysvětlí 😉 docela by mě to zajímalo
Ještě bych ráda řekla že moje ségra jede hodně bio život 😂 takže vybírá všechno nejšetrněji a nejzdravější. Není to že by brala nejlevnější zboží

lobella
10. únor 2024

@muskaaaa tak kazda henna tedy co barvi je permanentni, intenzita barvy s mytim lehce klesne,ale hennu nevymejes ani poradne nestahnes jako chemicke barvy, proste musi odrust, ani kadernici se nebude chtit do pripadneho stahovani barvy, hrozi nazelenale vlasy...jinak rozdil je v tom,ze henna neprostupuje do vlasu,ale jen ho obali,kdezto chemicka prostupuje dovnitr vlasu

lobella
10. únor 2024

@magdaveselkova henna vlasy vysusuje,muze je mit vysusenne, jinak henna spis vlas chrani pred poskozenim,jelikoz jej obali, pouzivala jsem hennu roky a proste to chce cas od casu dat poradnou masku,aby nebyly suche

hanka_12345
10. únor 2024

Tak jak to je? Jednq tvrdi zr.to vlas obali a chrani, druha z toho ma vlasy zniceny...
Tady neco nesedi😅

muskaaaa
autor
10. únor 2024

ak já tomu fakt nerozumím, hena má být přirozená, nemá vysušovat vlasy, ale naopak je posilovat

sahrazad1
10. únor 2024

Henna se nevymyva , ale odrusta , tím spis kvalitní, jako je Khadi . Henna muže vysusovat , což je důvod , proč někdo do hennoveho blaticka přidává i lžičku oleje - bráni vysušování . Jinak čím více vrstev , tím tmavší henna . Obecně je henna požehnáním pro vlasy , rozhodne nezničí , to je jen nerespektování pravidel při barvení . Vlasy naopak budou hustší , silnější , zdravější , odolnější . Do henny se mohou přidávat čaje , oleje , jogurty , jiné bylinky , apod - vždycky ale s jiným výsledkem - některé přísady na vlasech působí cervenejsi , jiné hnědsi apod . Henna se muže také nanaset tzv za studena. Info najdete na třeba webu dlouhevlasy , nebo fb stránka , nebo i české a zahraniční weby .

sahrazad1
10. únor 2024

Ještě poznámka - indická henna barvi více do rezava , kdežto egyptská více do červena ( napr Five Fives - Henna Herb , k dostání i tady na eshopech .

miryp
10. únor 2024

Barvím vlasy kvůli šedinám dvoufázově, nejprve čistou hennou a následně hennou a indigem, abych dosáhla tmavě hnědé barvy. Na hennu s indigem jsem přešla před x lety z chemického barvení a za sebe mohu říct, že mé vlasy nevypadaly nikdy lépe. Pokud Magdy sestra má vlasy zničené, pak dělá něco špatně, ať už v rámci samotného barvení, nebo v následné péči o vlasy. A skutečně je to tak, že henna se nevymývá, pouze se v průběhu času mění její tón.

mysh_me
10. únor 2024

Henna je rostlina, ktera barvi vlasy do zrzava, a to permanentne. Nic jako vymyvaci henna neexistuje, kazda henna je permanentni. Pokud si dcera obarvi vlasy hennou, tak je tak bude mit, dokud vlas neodroste. A jak ji to chyti je individualni, zalezi na vlastnim odstinu i strukture vlasu, neda se vybrat uplne presny odstin jako u chemie, jen ze to bude treba zrzave…
Princip barveni vlasu hennou spociva v tom, ze pigmenty z henny obali vlas a tim ho obarvi. Chemicke barvy pronikaji dovnitr vlasu aby zmenily jeho barvu. Tento rozdil v principu barveni je duvod, proc se rika ze henna je setrnejsi a neposkozuje vlas jako chemicka barva. Nikde ale neni psano, ze vlas barveny hennou nemuze byt zniceny, jako u sestry @magdaveselkova - je hodne veci, ktere vlasy nici, a henna neni zadny vsespasny zazrak ktery to vynuluje 😀 taky ne kazda eko bio kosmetika dava vlasum to co potrebuji, nekdy to proste nesedne a nekdy to ze je to prirodni neznamena, ze jsou po tom vlasy nejkrasnejsi 😉

jelenice_zavodnice
10. únor 2024

@muskaaaa Henna khadi se nevymyje, je permanentna, neprebiji to ani barvy ze spickovych salonu, ta barva se neda ani “stahnout”. Ty vlasy musi jen odrust. Henna neni vsespasna, pokud o vlasy nepecujes, porad zehlis nebo kulmunes, tak znicene budou i presto, ze se barvis hennou. A henna samotna vysuje vlasy, je potreba dalsi peci. Ale vysusene vlasy hned neznamenaji znicene vlasy, staci jim doprat dostatek hydratace jsou opet krasne.
A jeste dodatek, henna pri nespravnem pouziti muze chytnout do cervena nebo zelena a ty odlesky pak par tydnu pretrvavaji. Mohu to sama potvrdit, jednou jsem pouziti pokazila a mela zelene odlesky na dlouhych vlasech 😁

muskaaaa
autor
10. únor 2024

děkuji za všechny odpovědi, dala jsem jí pročíst, nakonec se rozhodla, že si obarví jen jeden malý pramen, aby viděla, jak to bude vypadat

muskaaaa
autor
10. únor 2024

@jelenice_zavodnice co znamená nesprávné použití? může jí chytit měděná henna do zelena

jelenice_zavodnice
10. únor 2024

@muskaaaa Jestli medena, to netusim, musis se podivat do navodu. U moji Khadi svetlehnedy odstin bylo v navodu uvedeno, ze pri pouziti chladnesi smesi, (bud pouzita studenejsi voda nez udavane stupne, nebo mi smes proste jen vystydla v prubehu barveni), to muze chytnout do zelena. Ja mam dlouhe vlasy, takze soudim, ze smes mi vystydla driv, nez jsem ji stihla dat celou na vlasy. Vlasy jsem nemela odbarvovane, dle ruznych clanku to neni pry mozne, ze tento odstin chyti do zelena, no a chytil 😁 Pak to casem ztmavlo na hnedou. Ale barvila jsem se nekolik let a do zelena to chytlo jen jednou.

sahrazad1
10. únor 2024

Chytnout do zelena mohou jen vlasy obarvené / odbarvene chemii . A to pouze ty , na než das hennu , která je směsi henny a indiga - to zezelenani děla pravé a jen indigo . Takže doporučuji číst složení …

muskaaaa
autor
11. únor 2024

tak nakonec jí to vůbec není vidět, takže asi zkusí klasickou barvu

veronicka89
11. únor 2024

Tady pan kadernik z milana dava hennu kazdedruhe ;) a maji potom vlasy krasne ;)

https://www.instagram.com/cappucci_hair_milan_?...

veronicka89
11. únor 2024

@muskaaaa a nema nahodou tmave vlasy ? ...

To je asi jako bys pres cerny papir malovala rezavou pastelkou...

muskaaaa
autor
11. únor 2024

@veronicka89 má tmavě hnědé vlasy, ne úplně černé, na obalu byly foto vlasů různých barev včetně jí a odstín po malování, ale jí to vůbec tak nechytilo

muskaaaa
autor
11. únor 2024

ale klasická měděná barva by měla chytit i na tmavší vlasy, ne?

sahrazad1
11. únor 2024

Henna vlasy obaluje , nepronika dovnitř . Takže napoprvé ten efekt tak výrazný není . Ještě ale počkejte s finálním verdiktem - henna bude nyní tmavnout , oxidovat , a to asi po dobu 3 dni od obarveni . Schválně si všímejte rozdílu denní světlo / uměle světlo / přímé sluneční světlo . Je to rozdíl .

mysh_me
11. únor 2024

@muskaaaa henna vlasy nedokaze zesvetlit, ani o trochu. Pokud ma tmave hnede vlasy, tak z ni proste zrzka bez zesvetleni nebude, je to jak napsala @veronicka89 - jako bys malovala pastelkou na tmavy papir… vysledek bude spis o nejakem odlesku nebo jemnem natonovani te hnede, jak pise @sahrazad1 viditelne na slunci, v primem svetle, ale ze by ji to zmenilo barvu vlasu, to rozhodne ne.