Máte zkušenosti s eshopem Booho.cz, Balando.cz a Bonky.cz?

natysnovec
13. kvě 2021

🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼Holky prosim🙏🏼🙏🏼🙏🏼mate bejaka zkusenost s eshopem: Booho.cz a Balando.cz a Bonky.cz???

mimi1004
13. kvě 2021

@natysnovec Bonky.cz - nedoporučuji, přeprodej z Ali, v únoru jsem si u nich objednala kadeřnické nůžky a dodnes nepřišly. Pozdě jsem si všimla, že ačkoli jsou "skladem", doba dodání od výrobce je 40 dní. V mém případě ale už 3 měsíce čekám. Byly to jen 2 stovky, tak to nechávám být. Třeba se dočkám 😡

natysnovec
autor
13. kvě 2021

@mimi1004 aha tak. Nic. No... Chtela jsem penezenku a na zadnem normalnim eshopu ji nemohu sehnat😓😓😊😊😊😭😭

marti89
13. kvě 2021

@natysnovec Jsou to nákupní galerie, tj. přeobjednávky z Číny a platby předem. To rozhodně nedoporučuji..

natysnovec
autor
13. kvě 2021

@marti89 nejhorai je ze ja nemohu tu penezenku sehnat🤣😓a ted ji zrovna,, nutne"potrebuju🤣🤣

mimi1004
13. kvě 2021

@natysnovec My máme peněženky z etmarino.cz a spokojenost 🙂

marti89
13. kvě 2021

@natysnovec Ono se nutně najde jiná a nebo bych si ji objednala rovnou z Aliexpresu, na 90 % bude tam nebo na Wish.

mimi1004
13. kvě 2021

@marti89 A určitě i levnější 😉

marti89
13. kvě 2021

@mimi1004 I to je možné 😄

natysnovec
autor
13. kvě 2021

Ja potrebuju Mickey Mouse🤣🤣😍😍😍

mimi1004
13. kvě 2021

@natysnovec Co tahle? https://www.sinsay.com/cz/cz/0268b-99x/portfel-... Se Sinsay mám zatím jen dobré zkušenosti 🙂

natysnovec
autor
13. kvě 2021

@mimi1004 na tu jsem koukala ale je malinkata... 😓😓😭😭

mimi1004
13. kvě 2021

@natysnovec Na Bonky je ta tvoje za 215kč, na Ali necelé 4 dolary. Takže překupník si přirazí více jak 100% 🤦‍♀️

natysnovec
autor
13. kvě 2021

@mimi1004 to bonky je co tedy.? Kdy to prijde cca a zda je to normlani eshop nebo nejaci,, podvodnici"

mimi1004
13. kvě 2021

@natysnovec Překupníci nebo jinými slovy prostředníci. Ty si u nich objednáš a oni ti to objednají na ali a rovnou nechají poslat na tvou adresu. A vezmou si za to cca 130kč, protože dle aktuálního kurzu ta peněženka vychází na cca 90kč.

natysnovec
autor
13. kvě 2021

@mimi1004 aha...🤦‍♀️ale kde jinde ji sehnat😓

mimi1004
13. kvě 2021

@natysnovec Objednej si ji z Aliexpresu sama.

natysnovec
autor
13. kvě 2021

@mimi1004 asi budu muset... Ale ta dooba🤣🤣

gracinka7
13. kvě 2021

@natysnovec ale když ji objednáš z jiného obchodu, budeš čekat stejně. Oni to nemají ve svém skladě. Taky to budou objednávat z Číny.

hojda
13. kvě 2021

@natysnovec Oni za tebe jen vyplní objednávku přes internet a zaplatí to z části tvých peněz😉. Zbytek mají do kapsy, přijde to za stejnou dobu, je jedno jestli to objednáš ty, nebo ani.

natysnovec
autor
14. kvě 2021

Aha dekuji... 👍👍

nagojka
14. kvě 2021

@mimi1004 s bonky mam stejnou zkusenost...objednala sem takhle v rijnu darek k vanocum pro brachu a prislo to az zacatkem unora...bohuzel sem si na prvni pohled nikde nevsimla ze je to eshop z ciziny a az kdyz jsem po 2 mesici otevrela podminky doruceni a tam bylo za 40-60dni doruceni tak mi to doslo...

jarda100
20. črc 2021

@natysnovec BALANDO. CZ........ Dovolím si upozornit na podvodný překupnický shop. BALANDO. CZ

V rámci pomocí dalším zákazníkům neobjednavejte si z daného shopu žádné zboží pokud nemáte zájem přijít v finance.

Tenhle shop jelikož se jedná čistě o překupnický servis nemusí a ani nectí základní podmínky pro splnění obchodních pravidel dle zákonů téhle republiky.
Jejich povinnost vrátit hotovost do 14 dnů dle zákona na ně neplatí, stejně jako odstoupení od smlouvy a vrácení hotovosti zpět pač se nejedná o kamenný obchod a dle sdělení ČOI mi potvrdili, že jediná cesta je soudní vymáhání a tam musí soud nejprve jim dokázat že jsou přímí sprostředkovatelé nikoliv pouze mezičlánek při prodeji zboží. Jediná možnost je vrátit zboží si přímo do Číny a čekat zda Vám přijdou peníze zpět, žel na tohle je ČOI krátká a nemá žádné páky pomocí dostat zpět druhé zboží nebo finance.
Objednal jsem si v dobré víře u téhle společnosti zboží oblečení původně za 2x cca 500,-. Žel jsem se uklikl a jedna objednávka odešla shodně opakovaně. I přes skutečnost, že jsem je obratem žádal o storno mi uvedli, že nelze již nic dělat jelikož jiz objednávku odeslali bez možnosti storna což je jejich účelová lež okrást co nejvíce.
Tudíž mi odešlo obratem z účtu celkem 1500,-.
Po měsíci přišly první dva balíčky konkrétně oba shodné, třetí zatím cestuje.
Žel jsem zjistil, že velkosti vůbec neodpovídají realitě kde 2 XXL je u nás jak M velikost s porovnáním u nás zakoupenou velikosti.
Nafotil jsem reklamaci kde jsem dané triko přiložil na skutečnou velikost a kde je zcela evidentní rozdíl o 1/3 menší. Ani na základě téhle skutečnosti neuznali v BALANDO. Cz shopu tuto skutečnost a uvedli, že si mám sám vyměnit zboží u obchodníka v Číně odkud přišlo skrze jejich spostředkovaní.
Nejenže že zákona do 14 dnů bez udání důvodu nevrátí peníze navíc Vám doporučí ať na vlastní náklady si zašlete reklamaci zpět s žel nulovou vidinou nového zboží nebo navrácení hotovosti.
Jediné řešení jak jsem uvedl z odpovědí ČOI, které jsem daný problém podstoupil tak je soudní cestou nebo si nejprve dohledat recenze na daný shop. Třetí cesta prostě není..
Žel mezi námi je ještě mnoho podvodníků a dlouho bude trvat než se daný trh vyčistí. Spíše, ale nikdy pač se objeví noví podvodnici tudíž jediná cesta je uvádět obdobně takové recenze aby se problém minimalizoval.
Pokud nechcete další hloupě naletet rozhodně zde si nic neobjednavejte jinak přijdete obdobně o finance a zboží můžete v klidu vyhodit. Hezký den všem

jendakopsa
9. srp 2021

Ahoj. Jsem obětí Balando.cz tedy firmy EPHEMERA SOLITUDE ECOMMERCE s.r.o. jejíž jednatelem je Tomáš Sarai. Ozvěte se mi prosím všichni, koho tento pán podvedl a podáme hromadnou žalobu. Můj email je jendakopsa@gmail.com Honza

lenulka132
15. srp 2021

@natysnovec V žádném případě si u nich nic neobjednavej, mám špatné zkušenosti s balandem čekala jsem víc jak 40 dní na zboží naštěstí přišlo, odpovídá ti automat, peníze nevrací... Teď na internetu píšou o Bonky.cz, že jsou to podvodníci, je to ta samá firma a hlavně zboží je z Číny, jestli chceš to zkus radši ten Wish je překvapivě dost rychlý a taky přehledný 😊

rladecky
17. srp 2021

@jendakopsa taky jsem naletel, ale prisel jsem jen o 1200 czk. To asi na soudni vymahani nestaci. Bohuzel COI tohle neresi.

rladecky
17. srp 2021

@jarda100 dopadl jsem uplnw stejne 🙂))

owe78
26. srp 2021

Balando.cz je podvod objednal jsem si foťák pro dceru a jak jsem objednal a zaplatil tak mi přišlo že mi to doručí za 5-40 dnů ikdyž na webových stránkách měli napsáno že to mají skladem. Hned já to stornoval během snad hodiny, napsali mi že je to stornované a ať pošlu číslo účtu, teď po měsíci jsem se jich ptal tak že mi nic nepošlou že to jedině v případě že dodavatel nepošle zboží. Z Aliexpressu si to taky umím objednat, příště si dám větší pozor, jinak foťák jsem objednal z Ali a už ho mám i doma. Za mě balando banda a nikdy více.

jarda100
26. srp 2021

@owe78 bohužel Balando sebranka zkurvených podvodníků kde nějaká smyšlená děvka Krystynka řeší něco za zmrda jednatele. Nedostanete žádné peníze zpět když Vám nepřijde zboží. Divím se že takové zmrdy nechá Google dělat podvodnou reklamu kde ČOI je úplně k 💩u. Mrzí m e tato skutečnost, ale naše zákony jsou tak děravé kde si skupina vychcanych podvodníků dělá prostor pro možnost okradaní svých občanů, ale na takové zmrdy je krátká

martina_5
11. zář 2021

Bohužel jsem taky debil a dopadla jsem úplně stejně jako tu píše většina lidí..pozdní přečtení recenzí a nedočtení podmínek (kdo by se divil při jejich délce). Nemám ani zboží ani peníze, reakce žádné (pokud nepočítám generovaný email se zprávou, ve které je opisem napsáno že mám smůlu). A to si nestydí říct o peníze za balné a hlavně za pojištění zásilky, nechápu zač!!! Šlo o nákup za cca 1 500Kč.. nu což, za blbost se platí a člověk v životě už asi přišel i o víc, ale snad to pomůže alespoň někomu pošetřit nějakou tu korunu a nervy.