Podmínka a nástup do nové práce. Má to cenu?

16. lis 2019

Ahoj holky,je to pro mě velice citlivé téma,ale chtěla bych jsem se zeptat,jak zatajit anebo jak vysvětlit to,že mám podmínku skrz podvodu (jestli jste se některá taky s podmínkou nesetkala a měla jste nastoupit do nové práce),kdysi jsem dala pár ,,dipovaček´´ na FB a bohužel jsem dostala podmínku,na 18 měsíců a mám tam za podvod.
Tak jestli má cenu jít do té práce k jejich doktorovi a přijmou mě,anebo raději nevyhazovat peníze za výpis zdrav. karty?Vím je to moje chyba,vím můžu si za to sama,ale byla to moje nerozvážnost,tak prosím nepište nic typu ,, můžeš si za to sama´´ aj.Je mi to hrozně líto a kdybych někdy věděla,že to je trestné,tak bych do toho nešla.Děkuji za rady.

autor
17. lis 2019

@azby no kdybych někoho chtěla obelhat tak třebas ty výhry ani nevyplácím,že ano?kolik holek si nechalo vybrat od chudáků maminek třebas 10 tis a výhru nevyplatily?bylo jich strašně moc,ale já bych jsem si nikdy nedovolila nikomu výhru neposlat... asi tak nějak.... a ano jsem blbá,že jsem nevěděla,že to je protizákonné a trestné.

azby
17. lis 2019

@zizibou no nevim jestli pranyr, ale myslim si, ze pokud cloveku neco lehce projde, bude to delat dal a zkusi to ve větší míře. (tim mluvim obecne, ne jen k tomuto pripadu) a pak se tito lide dostavaji dal a dal a jsou z toho velke podvody.

zizibou
17. lis 2019

@azby ano, může být a nemusí.
Tento připad samozřejmě podvodný byl, spíš mě pobavilo to s těmi šátky.
Tak my to tady stejně nevyřešíme. Zakladatelka ví, že to byla hloupost. Chybovat je lidské 😉

azby
17. lis 2019

A kde je psano, ze jste nevybrala treba 10 000 celkem a vyplatila 5000. Nikde, to uz vi jen vase svědomí. Uz i malé dite vi, ze je to podvod, to mi nikdo nevymluvi. A pokud byste vse jak píšete vyplatila, zaprve byste to nedelala a za druhé byste nedostala podminku. Bylo to organizovane,
Promyslene a tak byste mala pykat.

merope
17. lis 2019

@pathan Však ona sama píše v úvodu, že se ty věci do dipování kupovaly na internetu. A mezi "koupím a pak prodám" a "prodám tímto způsobem něco po dětech" je už dost úzká hranice. BTW jak je to pak vlastně s takovou klasickou tombolou někde na akci? Taky máme akce, kde prodáváme losy do tomboly a lidi donesou rozličné blbosti, co se jim doma válí a ani je nechtějí a pak se to v tombole losuje. Výtěžek z tomboly jde na náklady akce a je to spíše sranda. A jestli jsem dobře pochopila, tak tazatelka se netají s tím, že jí z toho zbyly nějaké peníze (koneckonců to je i kupa práce kolem toho) a maminky neokrádala - ta, co vyhrála, svou výhru dostala. Podvod nebyl v tom, že by vydala losy a nikdo nic nevyhrál. Podvod byl jen v tom, že provozovala "loterii" bez patřičného povolení úřadů a že na tom i něco vydělala.

Holt podvody se musí dělat legální cestou, musí se vhodně "obumážkovat" (z ruského "bumážka" = razítko) a poté lidi oblbovat v rámci zákona. A když neplatit daně, tak opět legální cestou - třeba pomocí kliček v zákoně pomocí právníků za statisíce a neplatit ty miliony.

Jo, to je něco, co mě docela štve. "Zaklekávat" na maminky prodávající na fleru, potlačit libovolnou podnikavost. Prostě jsi na mateřské či rodičáku, tak hezky drž hubu a krok a pokud chceš pracovat, tak hezky zaměstnání. A EET na vás.

Kdyby tazatelka skutečně podváděla (= vybrala peníze a utekla s nimi), tak neřeknu ani ťuk, to je podvod (ale za to by asi nebyly 3 měsíce s podmínkou).

A podle mě rozumný zaměstnavatel bude spíše rád, že má podnikavou zaměstnankyni, jen si musí pohlídat, aby to bylo podle zákona.

autor
17. lis 2019

@azby no taky nevím,vím,že několik holek ještě ty dipovačky dělají,jedna mě dokonce přidala do její nové skupinky,akorát já to přestala dělat,hned jak se to min rok začalo řešit na internetu aj... a řeší se i případy z roku 2017.a některé holky si jedou krásně dál a je jim to jedno.když se jednalo o dip třebas v té hodnotě 10 tis tak jsem z toho měla 200,ale je fakt můžu si za to sama a tímto mám pykat,nepsala jsem nikdy,že za to sama nemůžu,jen jsem se ptala jak to udělat s tou podmínkou,abych mohla nastoupit do nové práce,kdybych byla lempl jak tu některé píšou,tak bych ani do práce nechtěla jít a nechala se živit státem,ale toto je pro mě ponižující,bohužel.

@zizibou ano vím,že to byla hloupost,proto jsem hned min rok s tím přestala,jak se to začalo řešit na internetu.

zizibou
17. lis 2019

@merope souhlas

autor
17. lis 2019

@merope moc děkuji,napsala jsi to pěkně a ano bylo to tak myšleno jak jsi psala.chtěla jsem udělat radost maminkám,které byly na MD a třebas neměly možnost si takovou drahou věc koupit a jakou pak měly radost,když něco pro ty svoje broučky vyhrály?netlačila jsem na ně aby hrály a ty dipy si kupovaly,dělaly to ze svobodné vůle.ani holky nechápaly,proč se to tak řešilo a řeší jak teď,když to bylo jen a jen z jejich svobodné vůle a nikdo na ně netlačil,aby si ty dipy (losy) kupovaly.

pathan
17. lis 2019

@jituli84 Tak mi řekni, jak ten doktor má poznat, že dotyčná s těmi bolestmi simuluje?
Když pominu fakt, že s výjimkou těžších vývojových vad páteře, si za tu bolest zad může každý sám a kdyby se zakladatelka radši místo dipování věnovala cvičení, tak na žádné neschopence být nemusí a byla by zaměstnaná už dávno.

pathan
17. lis 2019

@merope Já mám vedlejšáky na RD všechny poctivě a dobrovolně přihlášené a zdaněné, kvůli 30 tisícům ročně jsem i zakládala živnost.
Ale jsem akorát asi blbka, co platí daně, aby se pak dozvěděla, že po návratu z RD se jí tŕeba OČR bude počítat z částečného úvazku a na hodnotu DVZ odpovídající celému úvazku, na který teď pracuje, se dostane tak za rok.

autor
17. lis 2019

@pathan no jo,je to má chyba,že jsem necvičila,to je fakt,ale sama dr mi říkala,že pokud mi nedá nemocenskou a budu dělat tak jak jsem dělala tak se nebudu jednou divit,že skončím na vozíku.od malička mám zablokované 3 obratle krční páteře aj.prostě sedavou práci kde jsem dělala 16 hodin denně a obsluhovala zákazníky,mi hned zarazila a dala mi nemocenskou.kdybych nepracovala tak nemocenskou ani nemám,nemyslíš si?

drep
17. lis 2019

Hele, tak zase ze sebe nedělej spasitelku. Fakt miluju tohle citové vydírání, že chudinky maminky na RD byly rády, že něco pro broučka vyhrály. Ne, je to nelegální loterie a už z principu bylo jasný, že je to podvod a výsledkem jsou nezdaněný příjmy. A fakt to není totéž, jako když prodám kalhoty po dítěti.
Nechtěl jsem tě soudit, protože jsem ve své kariéře viděla lidi, kteří za mnohem menší chybu pykali mnohem hůř, ale není fér to bagatelizovat, omlouvat nebo ještě nakonec stavět do dobrého světla.

jituli84
17. lis 2019

@pathan hele může nás to štvát jak chce, u nás v práci třeba nastoupila holčina a za dva dny marodka, jako lidfi toho zneužívají to je jasný, ale vztekat se kvuli tomu nemá smysl, to bude pořád.Ale zase neházet všechny do jednoho pytle. Jinak tahle debata je zbytečná. floutci budou vždycky no...Já měla stabilní práci vždycky, takže já mám klid

katka_nedo
17. lis 2019

@jituli84 Ja to tam nevidela,proto jsem se ptala.Ja bych byla teda uprimna a normalne to rekla.

jituli84
17. lis 2019

@katka_nedo Tak určitě, jsem ráda, že jsem tohle u sebe nemusela nikdy řešit 🙂

drep
17. lis 2019

@merope nikdo nikomu nebránil v podnikavosti, ale fakt nevím, proč by mělo být dipování nějak chráněno?! Pracuju, odvádím za sebe pojištění i daně (a když si spočtu odvody, tak si svůj rodičovský příspěvek vlastně hradím sama) a opravdu nevím, proč by maminka, prodávající na fléru, neměla svůj výdělek taky danit.

jituli84
17. lis 2019

@drep A já si osobně myslím, že by neuškodilo, když nějaká maminka pracovala po celou dobu, proč nebrat rodičák jako normální plat jako v práci, co si budem povidat i těch 300 000 je jen pro zasmání, když to člověk vydělá cca za rok práce.

zizibou
17. lis 2019

@drep hele, pokud vím, tak vedlejší příjem do x tisíc (nechci si vymýšlet částku) se nedaní. Ještě jako bezdětná jsem měla hodně vedlejších příjmů jako hráč v orchestru, a co nepřesáhlo tu sumu, jsem danit nemusela.
Pochybuji, že zadavatelka tu částku přesáhla, když z 10tis měla dvě stovky.
A promiň, proč by jako měla maminka danit bazarové prodeje, které se mnohdy nevyšplhají ani do těch tisíců. To už je jako uplné gestapo. Všude samé dane a zase daně! Mám dvě zaměstnání a odvádím za obě, hlavně za druhé, tak nehorázné daně, že tohle zdaňování všeho mě už docela s..
Je to paradox, že čím víc pracuji, v tím větší nevýhodě vlastně jsem.

drep
17. lis 2019

@zizibou jasně, do nějaké sumy se nedaní, nebo se z něj neodvádí pojištění (orientuje se jen hodně zhruba), vím, že dpp do 10000/měsíc se odvádí jen paušálně @5% a nic dalšího. Ale pokud ten příjem přesáhneš, tak proč by mělo být něco jiného “normální” práce a něco jiného prodej vlastních výrobků na fléru. Prodej věcí na bazárku se daní jen pokud to máš jako živnost, ne pokud prodáváš tři trika a jedny kalhoty po dítěti.

tulikiss
17. lis 2019

me se libi jak tady ze sebe dela chudinku, nejdriv pise jak davala nejake veci, ale v rozsudku je ze nechavala "soutezit" i o prachy. ona chudak nevedela ze je to nelegalni, ale clanky na netu o tom ze je vec v rozporu se zakonem jsou uz z roku 2017 a presto to delala az do 2018 nez ji predpokladam kontaktovala policie. tohle hrani si na chudinku jak ona nic a delala to vlastne pro dobro lidi i kdyz ji slo jen o prachy je fak des. uprimne a na rovinu ja bych takoveho cloveka nezamestnala a uz vubec ne kdyz ma delat s prachama.

jituli84
17. lis 2019

@tulikiss Jako myslím, že to stejně je už všude, pokud člověk nemá čistej rejstřík , tak ho ani nevezmou

tulikiss
17. lis 2019

@jituli84 no on je problem, ze po uplynuti zkusebni doby se ten trest zahladi a ve vypisu nebude. takze stejne clovek nikdy nevi koho vlastne prijima.

jituli84
17. lis 2019

@tulikiss aha to nevim, ale vim, že přítel tehdy měl podminku za řízení pod vlivem alkoholu a musel si zažádat o vymazání, možná je to dnes už jinak ..

amazonkajanik
17. lis 2019

Je to různé. Záznam být může, ale nemělo by to být za něco, v čem budeš pak pracovat. Např majetková trestná činnost (drobná krádež) a jít prodávat. Násilná trestná činnost (ublížení na zdravý z nedbalosti) a jít pracovat jako pecovatelka,atd. Mě podmínka letos skončila a mezitím jsem pracovala pár měsíců v německu a pár v kuchyni jednoho hotelu, přičemž syn majitele byl náčelník místní policie, věděli to a bez problémů.

amazonkajanik
17. lis 2019

@jituli84 podmínka se automaticky maže až na pár výjimek...taky jsem si žádala o vymaz, jelikož jsem tam měla propadnutí věci

katka_nedo
17. lis 2019

@tulikiss To mate recht no.Manzelova ex byla taky podvodnik.Kradla v praci z kasy a nejenom tam.Ale s tim se clovek narodi a bude takovejcelej zivot.

amazonkajanik
17. lis 2019

@tulikiss taky si myslím, že ji nevezmou. Podvod je majetková trestná činnost a jít dělat prodavačku. Ale dnes je vše možné. Znám paní, co byla odsouzena nepodmíněně za zpronevěru, po necelém roce dostala od Havla milost ( tudíž brána, jako nikdy trestana) a pracovala pak v kanceláři, kde měla na starost rozdělení platů zaměstnancům

amazonkajanik
17. lis 2019

@zizibou do 5tis za rok se prý daně odvádět nemusí. To mi řekl švagr, když jsem přemýšlela o zivnostaku, abych mohla nabízet své služby přes inzerci, ale věděla jsem, že zůstane spíš u konicku, než o hlavní zdroj živobytí.

barulina
17. lis 2019

Rozhodl soud, ne policie. Neznalost zakona neomlouva. Anhlavne jak dlouho to je? Pon5 letech muzes resjstrik vymazat. Organy cinne v t.rizeni vse uvidi, ale pro zMestnavatele budes mit costy

autor
17. lis 2019

@barulina děkuji,takže za rok a 5 měsíců budu mít pro zaměstnavatele čistý rejstřík trestů?vymaže se mi to automaticky?nebo pak po jak dlouhé době si můžu zajít požádat o smazání?a kde prosím?děkuji moc 🙂