Podmínka a nástup do nové práce. Má to cenu?

16. lis 2019

Ahoj holky,je to pro mě velice citlivé téma,ale chtěla bych jsem se zeptat,jak zatajit anebo jak vysvětlit to,že mám podmínku skrz podvodu (jestli jste se některá taky s podmínkou nesetkala a měla jste nastoupit do nové práce),kdysi jsem dala pár ,,dipovaček´´ na FB a bohužel jsem dostala podmínku,na 18 měsíců a mám tam za podvod.
Tak jestli má cenu jít do té práce k jejich doktorovi a přijmou mě,anebo raději nevyhazovat peníze za výpis zdrav. karty?Vím je to moje chyba,vím můžu si za to sama,ale byla to moje nerozvážnost,tak prosím nepište nic typu ,, můžeš si za to sama´´ aj.Je mi to hrozně líto a kdybych někdy věděla,že to je trestné,tak bych do toho nešla.Děkuji za rady.

lilian2111
17. lis 2019

Já nějak nechápu logiku. Do práce nemůžeš kvůli zádům ale doma sedět jo? 🤔 ale za kasou ne? Spis mi to přijde jako pohodlnost, tak hlavně že nějaká ta “kačka” na účtu přistane...

barulina
17. lis 2019

Kde nevim.

astyna88
18. lis 2019

Tak penize jsi nikde neukradla,nezproneverila. Zkus to.

astyna88
18. lis 2019

@drep

Pri rodicovskem prispevku se plati odvody? Ja mela za to,ze jen rocni dan z obratu.

drep
18. lis 2019

@astyna88 nejsem na rd, pobírám rp, ale ze všech svých zaměstnání normálně odvádím (mám jeden hpp, tři různé dpč a jednu dpp - všechny na pár hodin)

pathan
18. lis 2019

@astyna88 Pokud na RD někdo podniká, tak se platí zdravotní (první rok se ale neplatí zálohy), sociální se platí až nad určitý obrat.