Dokdy si musím vybrat variantu mateřské?

anysek85
10. říj 2011

Ahoj holky,

prosím o pomoc. Mám mimi narozené 1.7.2011 na mateřskou jsem nastoupila 18.5.2011 a pobírám PPM. Mám nárok na dvouletou mateřskou a chci si ji zvolit. Potřebuji ale vědět, dokdy tak musím učinit - resp. dokdy musím odevdat ty 3 vyplněné papíry na sociálce. Ptala jsem se úřednice a jedna mi tvrdila, že do 6 měsíců od nástupu na mateřskou (tedy do 6m od 18.5. 2011), druhá mi tvrdila, že do 9 měsíců dítěte...

No a obě jsou to hloupé kravky a pěkně nepříjemné, tak se bojím že skončím na čtyřleté variantě a zdar... ☹

Prosím poraďte, jsem už zoufalá.

hojda
10. říj 2011

Teď jsem něco četla v mamince, že 3. letá varianta se nahlašuje do 5. měsíců věku dítěte, dříve to bylo 9. měsíců, ale nejsem si 100% jistá, ne netu to určitě někde je.

tkanicka
10. říj 2011

jestli jsem to dobře pochopila tak dvouletou můžeš zvolit do konce měsíce, který následuje po měsíci, kdy dítě dovrší 22. týden, ale klidně můžeš dřív, vyplňuješ tam od kdy to "chceš" pobírat

slunickoseznam.cz
10. říj 2011

Já když byla na sociálce loni v prosinci říkala úřednice do 9.měsíců věku dítětě

vojtisek2007
10. říj 2011

dvouletou variantu čerpání rod.příspěvku musíte nahlásit nejpozději v měsíci, který následuje po měsíci ve kterém dítě dosáhlo 22.týdnů života
tříletou variantu čerpání rod.příspěvku musíte nahlásit nejpozději do 9ti měsíců dítěte....

@anysek85 - jestli už teď víš, že chceš dvouletou, klidně si vyplň žádost o RP a volbu délky, přilož potvzení z ossz a pošli si na úřad práce, nebo ještě líp, dones osobně a nech si potvrdit kopii.....