Dostala jsem výpověď pro nadbytečnost a pak jsem zjistila, že jsem těhotná

evca_
5. čer 2019

Dobry den prosim o radu 20.5. Me vyhodili z prace pro nadbytecnost a 21.5. Jsem jim podepsala dohodu o ukonceni prace pro nadbytecnost k 31.5. Hned 3.6. Jsem se zaregistrovala na urade prace. Ted jsem zjistila ze jsem tehotna v dobe podpisu vypovedi jsem o tom netusila. Dr mi vystavil potvrzeni ale nechteji me vzit zpatky. Poradite mi prosim co dal? Dostanu vubec materskou? Nove zamestnani nemam. Pokud bych si platila sama socialni do doby tech 6-8 tydnu pred nastupem na meterskou mohla bych ji pak pobirat? Nevite prosim jak to je? Moc dekuji za kazdou radu ☺️

evca_
autor
7. čer 2019

@bayt ja prave dostala vypoved a tu podepsala den nato jsem jim podepsala dohodu a to jsem nevedela ze jsem tehu a ta fohoda vzit uz nejde kdybych ji nepodepsala je to vse ok a vypoved jde stahnout. Resili jsme to i s pravnikem proste smula😤

bayt
7. čer 2019

@evca_ Ale jaký důvod si měla, že si kývla na dohodu? Vždyť ta je nevýhodná vždy.

evca_
autor
7. čer 2019

@bayt no kdyz jsem byla nadbytecna tak proc tam byt dele a delat jim tam blbce, kdybych aspon jen tusila ze bych mohla byt tehu tak to nepodepusu. Proste netusila jsem to

bayt
7. čer 2019

@evca_ Aha, že ti dali jakoby nulovou výpovědní dobu? Už to chápu....

evca_
autor
7. čer 2019

@bayt ano odejdu hned a daji mi odstupne +2 mesice navic..

tulikiss
7. čer 2019

@evca_ to neni pravda, ochranna lhuta bezi z posledniho zamestnani ve kterem doslo k otehotneni, uz sem to tu psala holky tady pisou kravinu. v pripade za nastoupis na dva mesice tak ze beh tve ochranne lhuty na dva mesice zastavi a pak dal pobezi ta puvodni.

bayt
7. čer 2019

@evca_ A dohoda s nima možná není?

evca_
autor
7. čer 2019

@tulikiss opravdu? Neni to teda ze posledni zamestnavatel (novy) me zamestna na dva mesice vyhodi treba ve skusebce nebo odejdu ja a mam 2 mesice ochrannou? Takze se zastavi pokud chapu na 2 mesice a tedy 180 dni od posledniho zamestnavatele (co me vyhodili) a ty dva mesice se do ochranne nebudou pocitat? Mam to tskto termin porodu 6.2.2020 8 tydnu nastup na materskou je 12.12.2019. Naposled jsem byla v praci 31.5. A tedy od 12.12. Do 6.2. Je to 194 dni. Pokud se tedy zamestnam co by jen na 2 mesice tak se vlezu? Dekuji moc za upresneni☺️

evca_
autor
7. čer 2019

@bayt uz jsem zkousela a neexistuje😡

tulikiss
7. čer 2019

@evca_ ano funguje to presne tak ze ted bezi ochranna lhuta, pokud nekde nastoupite tak se beh zastavi a pokud clovek skonci, tak lhuta bezi tam kde skoncila pred nastupem do prace.
klidne si to muzes overit je to zakon o nemocenskem pojisteni 187/2006 Sb., a to § 15. ods 2 😀

tulikiss
7. čer 2019

@evca_ ted ctu ten odstavec a dokonce se vam pak ta doba pojisteni jeste k te ochranne lhute pricte, takze ze 180 dnu vycerpate dva meisce takze vam zbyva napr 120 dnu, nastoupite do prace na mesic, po tu dobu mesice nic nebezi a pote zacne zase bezet lhuta a ta bude tech 120 co zbylo plus 30 za ten mesic zamestnani.

evca_
autor
7. čer 2019

@tulikiss dekuji mockrat takze na socialce kdyz se zeptam nebude problem?

tulikiss
7. čer 2019

@evca_ na socialce se klidne zeptej, jen doufej ze potkas nekoho kdo tomu bude rozumet.... sice budu strilet do vlastnich rad, ale dost casto je to otres co tam radi ☹