Jak dlouho musím pracovat, abych měla mateřskou?

rumburacka
14. kvě 2013

Ahoj otázka?kolik dní musím odpracovat,abych měla mateřskou?a šla na tříletou variantu?Skončila mi teď rodič.dovolená.Jsem na úp nestihla jsem otěhotnět,ale nějaká práce se rýsuje,ale časově dost náročná,když mám dítě.

lilinka96
28. pro 2017

Ahojte holky, chtěla jsem se vás zeptat jak je to teda s tou mateřskou. Nějak nechápu kolik musím mít odpracovane. 13.9.2017 jsem nastoupila na HPP, po 3 měsících jsem odešla a nastoupila do jiné práce. Tam jsem od 1.12.2017 a smlouvu mám na půl roku, takže mi konci k 30.5.2018. Tak by mě teda zajímalo jestli mám nárok na mateřskou dovolenou. TP mám na začátku srpna. Moc vám děkuji za odpověď . Jsem z toho celkem nervózní ☹️ Děkujiiii 😍

lucisuska
28. pro 2017

@lilinka96 obávám se, že to asi o pár dní nevyjde... měla bys mít odpracovaných 270 dní za poslední dva roky.

lilinka96
28. pro 2017

@lucisuska Sakriš... a to se počítá pouze HPP a nebo i třeba DPČ a DPP

blahova_andrea
28. pro 2017

@lilinka96 počítá se to, z čeho jsi odváděla nemocenské pojištění

lucisuska
28. pro 2017

@lilinka96 Tak to netuším... DPČ možná ano, DPP myslím, že ne... Ale na tohle odborník nejsem, snad odpoví někdo jiný. Musí za tebe zaměstnavatel nebo ty sama platit nemocenské pojištění

kaaroollka
5. led 2018

Ahoj, neví někdo kam přesně na OSSZ zavolat, aby mi řekli jestli mám opracováno? Jsem Praha východ. http://www.cssz.cz/cz/kontakty/krajska-a-okresn...

blahova_andrea
5. led 2018

@kaaroollka je to podle toho, kam spadá tvůj zaměstnavatel svým sídlem

paulline0055
26. lis 2019

@aanysek to by mě zajímalo jak to funguje Teda jestli to ještě funguje... 👍