Jak dlouho Vám trvalo vyřízení rodičovské v Německu?

lendulka212
20. bře 2015

Ahoj, máte některá stejnou zkušenost. V CZ bydlím, pracovala jsem a když jsem přešla z mateřské na rodičovskou, tak mě paní na úřadě sdělila, že musím žádat v německu, kde pracuje přítel. Už to trvá několik měsíců a odpověď ani peníze nepřicházejí. Tak by mě zajímalo, jak dlouho jste čekali Vy? děkuji

kategirls
27. lis 2019

Ahoj holky ja si žádala o kindergeld přesně 4 března. Na účtě sem měla peníze 19 tého března neuvěřitelně rychlí,ale také sem si žádala o ertelgeld přesně 30.5 dnes je 27.11 a stále žádná odpověď ☹️ Synovi je 13 měsíců tak snad se někdy dočkáme.

kategirls
9. pro 2019

@krupinek1703 dobrý den sem natom úplně stejně jako vy taky bez peněz od března a stále žádná odpověď a už je prosinec ☹️ Nechápu co jim porad tak trvá ☹️

krupinek1703
11. pro 2019

@kategirls
Minulý týden přišel dopis na Kindergeld, bohužel nám v žádosti opět něco chybělo, takže musíme doplnit a poslat zpět. Jestli to dobře dopadne, snad v lednu by mohla nějaká suma přijít.
Každopádně peníze vyplatí půl roku zpět, takže o zbylé měsíce zkusím požádat v Čechách,pokud to tak půjde. Zatím jsem se o tom neinformovala,protože stále nemám v ruce žádné rozhodnutí , od kdy budu peníze brát a jaké měsíce bych teoreticky chtěla doplatit zpět.

kategirls
19. pro 2019

@krupinek1703 je to sníma hrozny ja psala další dopis co se děje proč už 5 měsíců nikdo nereaguje jestli je nějaký problém . V lednu budu psát znovu jestli se zase neozvou!! Kindergeld sem měla během 14 dni opravdu rychle ale ten rodičák bez reakce bez odpovědi proste hrůza a čekám už 7 měsíců ☹️

janisek13
19. pro 2019

@kategirls můžu se prosím zeptat, moc nechápu tuto diskuzi. Snažíme se s manželem o miminko on pracuje v Německu, já v Cechach. Pokud se zadari tak mám nárok na rodicak tady v Cechach, proč si žádáte v Německu? Děkuji

kategirls
19. pro 2019

@janisek13 Dobrý den musím si žádat v Německu jelikož můj manžel pracuje tam, a ja nemam v Čechách platnou pracovní smlouvu během těhotenství mi skončila. Ale jestli jste normalne zaměstnává a budete mít pracovní smlouvu tak v Německu žádat nebudete .😊

janisek13
20. pro 2019

@kategirls už tomu rozumím, děkuji za vysvětlení. Nevěděla jsem právě jak to je, nyní jsme si zadali o kindergeld, protože dvě děti už máme, ale zmatla mě ta diskuze o rodičovské.

kategirls
6. led 2020

@janisek13 v pořádku nemáte se čeho bát 😀 ja bohužel smlouvu nemam už 8 měsíců 😞 synovi je už 15 měsíců a rodičák ani odpověď stále nikde 😞 je to opravdu hrozny

lucianda23
4. kvě 2021

@madhausmenka Ahoj, máme stejnou situaci. Rok musim pobírat RP v Německu, a po roce si mám zažádat v ČR. Stále ale není RP vyřízeny, dceři je 7 měsíců a nevím, jak dlouho teda ještě cekat. 😒 Už jsi to nějak řešila ? Děkuji za odpověď. ☺️

adelaa1234
16. říj 2023

@madhausmenka dobrý večer. Mužů se zeptat? Sice už je to dlouho, ale jak jste dopadla tenkrát s tím rodičákem? Já teď na nej čekám už přes rok a zajímá mě, zda nejde žádat tady v ČR a čekat, až to přijde z toho Německa ? Jsem z toho už nešťastná . Děkuji předem