Jak to je, když pobírám PPM a čekám druhé dítě?

ententyna
4. led 2017

Zdravím, prosím o radu, vysvětlení. Momentálně pobírám peněžitou pomoc v mateřství. Mám miminko staré 2 a půl měsíce. Zajímá mě, pokud se mi letos narodí ještě druhé mimi, jak to potom je s mateřskou? Kolik a co budu vlastně pobírat a jak se to řeší? Moc děkuji za vysvětlení.💃

patrusa
4. led 2017

Materskou vyberete, nastoupite na RD a zacnete pobirat rodicovsky prispevek. Pokud planujete druhe dite brzy, dejte si co nejvyssi moznou castku. Co nevyberete z rodicaku, to propadne. Pak jen date zase papiry k druhe materske a zacnete zase pobirat materskou. Rodicak musite ukoncit sama, neprestanou ho vyplacet automaticky.

ententyna
autor
4. led 2017

@patrusa Dobrý den, no ráda bych šla brzy do práce a chceme i druhé mimčo, takže jsme se začali bavit o tom, že bychom ho sfoukli tento rok 🙂 takže si dám rodičák na 2 roky a až se mi druhé mimčo narodí, tak zajdu zrušit a začnu pobírat druhou MD, chápu to správně? Děkuji

ententyna
autor
4. led 2017

na*2 roky

patrusa
4. led 2017

@ententyna az budete mit papir ze socialky o vymere druhe materske, tak s tim zajdete na UP a ukoncite rodicovsky prispevek. Zjistete si, jestli nebudete moci pobirat vic jak tech 11500,- , ted se to nejak menilo a myslim, ze uz je to schvalene, ale nejsem si jista. Mam deti po 19 mesicich, taky jsem chtela rychle zpet do prace.

Tak at se zadari 🙂

ententyna
autor
4. led 2017

@patrusa Moc Vám děkuju, pomohla jste mi 🙂

absintka19
4. led 2017

@patrusa schvalene to neni.

astyna
4. led 2017

RodP zůstávají i nadále stejné, nejvyšší je 11500 Kč. Během roku se to možná schválí, je to ve čtení.