Jak vyplnit kolonku Požaduji výši dávky?

kocitanka
8. kvě 2016

Ahoj maminky a tatínkové, lámu si hlavu nad formulářem "Žádost o rodičovský příspěvek" a nemůžu přijít na to nejdůležitější - jak mám přijít na výši dávky, kterou požaduji? Z poznámky pod čarou a všech těch procent a třicetinásobků mi jde hlava kolem. Poradíte mi někdo, prosím, prosím? Denní vyměřovací základ peněžité pomoci v mateřství vím, ale se svojí matematickou negramotností jsem stejně bezradná... Děkuji.

veronika182
8. kvě 2016

Napiš tam prostě částku, kterou chceš měsíčně pobírat...já věděla, ža dosáhnu na tu nejvyšší, tak jsem ji tam rovnou napsala...DVZ jsem měla přes okolo tisícovky..pochybuju, že se s tím někdo doma počítá. Kolik chceš brát?

jaja01k
8. kvě 2016

@kocitanka Ja bych se nejakym pocitam nezabyvala. Vyplnis, kolik chces mesicne pobirat, maximum je 11 500. Pokud vyplnis vyssi castku, nez kterou pobirat muzes vzhledem k dennimu vymerovacimu zakladu, pani na urade to stejne kontroluje, tak ti to opravi na nizsi 🙂

verense
8. kvě 2016

Výši rodičovského příspěvku počítáte podle počtu let, které chcete strávit na rodičovské (2/3/4 roky). Rodičovský příspěvek je pro všechny stejný, a to 220.000 Kč. Těchto 220 tisíc vydělíte počtem měsíců, které chcete strávit na rodičovské, a máte částku, která vám bude měsíčně chodit. Např. při rodičovské na tři roky to vychází na 6.111 Kč měsíčně.
Jestli si nejste jistá, co kam vyplnit, tak to nechte prázdné a vyplňte spolu s úřednicí až budete žádost podávat. Já se s formulářema taky nekamarádím, tak jsem to dovyplnila spolu s ní.

lenjii
8. kvě 2016

Vyplnovat nemusítě, stačí až s úřednicí pokud si nejste jistá 🙂

bajana
8. kvě 2016

@kocitanka tak 220000 vydel poctom mesiacov, pocas ktorych chces poberat RP....maximalne za mesiac je to 11500, a to ti poradi uradnicka, ci na tu vysku mas dostatocny vymeriavaci zaklad

kocitanka
autor
8. kvě 2016

Moc Vám všem děkuji! Paní na úřadě mně, uznávám že slušně, poslala kamsi. Prý si to mám spočítat sama a mě k smrti vyděsila ta sáhodlouhá poznámka pod čarou. Ale k částce 6111 jsem došla taky, uf! Ať žijí úřady! 🙂

veronika182
9. kvě 2016

@kocitanka poslala bych stížnost..jako od čeho tam pak je, když není ochotná ani poradit!