Výše rodičáku. Je to správně?

jjasmina
8. čer 2020

Prosím o radu: Žádala jsem o rodíčák od 1.8, nicméně jsem tam byla brzy, tak mi paní říkala, že mi to musí dát od 11.7.2020, to by až tak nevadilo, chtěla jsem pobírat 10 000. Dcera se narodila 16.2.. nicméně dnes mi přišlo oznámení o přiznání dávky, která je od 11.7 2020 je 4140,-Pak tu je, že výše poskytovaného příspěvku se stanovuje jako rozdíl mezi přiznanou částkou dávky a částkou peněžité pomoci v mateřství, tedy 10 000-5860 je 4140. Chápu to tedy správně, že za červenec mi přijde těch 4140, ale měsíční dávka bude těch 10 000? Měla jsem nějak za to, že ta dávka bude menší než těch 10 000, když to teda budu pobírat už od července.

jitka_cv
8. čer 2020

Za červenec dostaneš do 10.7 mateřskou a zbytek pak rodičovský příspěvek. Od srpna pak budeš mít normálně 10000.

jjasmina
autor
8. čer 2020

@jitka_cv Děkuji moc a omlouvám se, já jen jestli jsem to pochopila správně 🙂

malytlustyhroch
8. čer 2020

Me pak prisel i druhy dopis, ze mi to jako od dalsiho mesice zvysuji na tu castku, kterou jsem mesicne chtela. Kdyz pises, ze si cekala, ze bude tedy nizsi nez 10 000, kdyz zacinas uz v cervenci, tak, jestli tomu dobre rozumim, tak se nesnizuje mesicni castka proti zadosti, ale ZKRACUJE se to obdobi, po ktere je vyplacena (protoze celkova castka je stejna), takze jestli jsi to mela peclive napocitany, aby ti to vyslo az do... tak si to zkontroluj, pripadne za 3 mesice zazadej o zmenu castky. Jinak zadost o RP je za me s prehledem nejhorsi cast materstvi 😀, priste radsi znova maturovat.

jjasmina
autor
8. čer 2020

@malytlustyhroch jelikož jsem se na up ani nedostala, vhodila jsem žádost jen do schránky , ale paní mi volala a říkala jsem jí, že bych chtěla rozpocitat právě, ale tak nevadí 🙂 A hlavně když někdo pracuje a nikdy nebyl na up mohl by brát výši mateřské po celou dobu rodičáku