Jsem na úřadu práce - na co mám nárok na mateřské?

moniseq
7. čer 2018

Zdravim poradite mi prosim. Jsem od lonskeho zari kdy dcera dovrsila 3 let na uradu prace. V prosinci jsem znovu otehotnela a dalsi dite se ma narodit take v zari. Podporu v nezamestanosti mam vybranou a zajima me jak to budu mit dal naco mam narok. Dostanu az materskou po narozeni ditete nebo muzu mit i ppm? Dekuji za radu

alena1989
7. čer 2018

@moniseq materska - PPM (penezita pomoc v materstvi) na tu narok nemas. Jen na RP(rodicovsky prispevek)220 000 Kc hned po narozeni ditete.

zelenaesmolda
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenka.han82
7. čer 2018

@zelenaesmolda Ty neumis cist a hned urazis? Na UP je od lonskeho zari, coz neni ani rok a na to, co pises, se maminka nepta 🙄🤦‍♀️🙈
Jinak mas narok pouze hned po porodu na rodicovsky prispevek. Na MD nikoli.

blahova_andrea
7. čer 2018

@zelenaesmolda trošku drsný, ne? doma není ani rok a pokud má malé dítě, s kterým ji nikdo nepomůže a není z určitých oborů, tak je kombinace práce a rodiny možná problém.

blahova_andrea
7. čer 2018

jak ti psali holky, po porodu si zažádáš rovnou o rodičovský příspěvek. na mateřskou nemáš nárok, když nepracuješ. jestli dosáhneš na jiné dávky záleží od dalších věcí, které neuvádíš.

terezapetrova
7. čer 2018

@zelenaesmolda pani píše, ze je na pracaku od loňského záři..

terezapetrova
7. čer 2018

A tak koukam, ze jsem už několikáté upozorňující v radě 🙂

moniseq
autor
7. čer 2018

Kdyby te to zajimalo byla jsem zamestanana a v dobe materske s prvnim ditetem sme se prestehovali takze jsem nenastoupila zpet a ukoncila pracovni pomer. Hold neplanovana tehotenstvi se stavaji. Jen me zajimalo zda me ceka az rodicak nebo ne. Ne kazdemu se poradi navazat na dalsi tehotenstvi

moniseq
autor
7. čer 2018

Vsem dekuji za odpoved to me prave zajimalo ;)