Končí rodičák, začíná mateřská

lorrrka
15. dub 2018

Ahojte, bude mi končiť rodičák a hned začne materská, kam na aký úrad musím? Ďakujeeeem

martinka_33
15. dub 2018

@lorrrka na pracák zrušit rodičovskou a na sociálku donést potvrzení od gynekologa o nástupu na mateřskou

j.a.n.i
15. dub 2018

@martinka_33 Nikoliv na sociálku, ale zaměstnavateli (tu žádost o PPM).

martinka_33
15. dub 2018

@j.a.n.i tak na sociálku mzdový výměr? Vím že jsem tam něco nesla..

j.a.n.i
15. dub 2018

@martinka_33 No, na OSSZ se jde akorát pro potvrzení o výši PPM, ale tam se jde až když už tu PPM mají spočítanou. Jinak papír o příjmech tam posílá zaměstnavatel (a jestli tě tam s ním poslal, tak je to jen jeho lenost, povinnost zařídit to má on).

maaaja12
15. dub 2018

Já jsem s tím byla na pracáku,tam jsem zjistila, že mi to vychází přesně, tj v červnu končí rodicak a v červenci začíná mateřska, takže jsem tam prej chodit nemusela. Pokud to nevychází přesně, tak dojít rozpocitat zbytek rodicaku. Na gynde mi pak prej před mateřskou dají papír pro zaměstnavatele a to je vše

j.a.n.i
15. dub 2018

@maaaja12 A proč rozpočítávat? Když tam bude nějaká pauza, tak to vůbec nevadí, jo, navýšit ho, kdyby se to mělo překrývat, to jo 🙂

maaaja12
15. dub 2018

To nevím jestli to nevadi. Kdyby vám koncil rodicak v dubnu a na mateřskou jste sla až červnu, tak se ten měsíc přece musí nekde nahlásit. Zavolala bych si na pracák.

t_lori
15. dub 2018

@maaaja12 To máte pravdu...ten mesic by byl nepojisteny,taky mi to tak vychází. Takze raději zajít na UP,nechat si to přesně spočítat a oni pak poradí,kde případně co nahlásit 😉

mariti
15. dub 2018

A není to tak, že ikdyž končí pobírání rodičáku, tak může být matka na rodičovské, takže s pojištěním problém není?

thalia
15. dub 2018

@mariti pokud je žena zaměstnaná, tak ano, nemusí pobírat přispěvek a může být zkrátka jen na rd. Já to tak měla mezi dětmi. Rp jsem dobrala v lednu, na další md nastoupila až v srpnu. Akorát z dotazu nevíme, zda tazatelka je zaměstnaná nebo ne, tak zbytek si už musí přebrat sama 🙂.

lorrrka
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
lorrrka
autor
15. dub 2018

@thalia áno, som zamestnaná, rodičák mi končí 12.5. a hneď na to nastupujem na materskú

linee
15. dub 2018

@lorrrka postupu je nekolik.Ja dovybrala a ukoncila rp ke.konci unora,sepsala na UP zadost o ukonceni a od 14.3.jsem mohla nastoupit na materskou. Takze jen na UP ukoncila formalne rodicak a do zamestnani odnesla papir od dr.o nastupu na PPM.Az mi prisel z UP papir o ukonceni rodicaku,kopii jsem poslala zamestnavateli. vse ostatni resi i s pojistovnami on. Tedy v pripade,ze ti jeste bezi rodicovska dovolena.

linee
15. dub 2018

@lorrrka a rodicovskou dovolenou mas nahlasenou do kdy?

j.a.n.i
15. dub 2018

@thalia Tak pokud nastupuje na další mateřskou, tak bude s velkou pravděpodobností zaměstnaná, protože by byla sakra náhoda, kdyby ji smlouva vypršela zrovna tak, že by v ochranné lhůtě stihla tu další PPM.

j.a.n.i
15. dub 2018

@maaaja12 Kde by se jako zaměstnaná měla hlásit? Buď je na RD (která nemá s pobíráním rodičáku nic společného) nebo ji RD končí a pak prostě do nástupu na PPM pracuje.

linee
15. dub 2018

@mariti ano,je to tak.pokud je zamestnana a je na rodicaku,ale nepobira prispevek,plati za ni pojisteni stat.

thalia
16. dub 2018

@j.a.n.i vidíš, to mi nedocvaklo 🙂.

lorrrka
autor
18. dub 2018

ahojky, takže bola som dnes na UP a kedže mi rodičák končí 12.5. a materská začína hneď 13.5. nemusím nikam, akurát odnesiem papier od gynekologa do práce o začatí materskej a hotovo. každopádne ďakujem všetkým za postrehy, majte pekný deň

j.a.n.i
18. dub 2018

@lorrrka To je blbost, pokud nic nenahlásíš, tak pak budeš část rodičáku vracet.

lorrrka
autor
20. dub 2018

@j.a.n.i a čo mám hlásiť,normalne mi konči rodičak a druhý den nastupujem na druhú materskú,rodičak som mala na 2 roky všetko vyčerpam

j.a.n.i
20. dub 2018

@lorrrka Rodičák je vždy na celý měsíc, nikdy nemůže končit ke 12. v měsíci, takže buď celý rodičák vyčerpáš ke konci dubna a pak opravdu nic hlásit nemusíš, nebo ho ke konci dubna dočerpaný mít nebudeš a pak to hlásit musíš a budeš mít z rodičáku nárok jen výši rodičáku - výše PPM za tu část měsíce.

barchen
20. dub 2018

@lorrrka Nemyslíš rodičovskou dovolenou? Pokud si rodičovský příspěvek vyčerpala za 2 roky, tak nikde nic hlásit nemusíš. Rodičovský příspěvek a rodičovská dovolená jsou dvě různé věci.

lorrrka
autor
26. dub 2018

@barchen vyčerpam všetko presne tak 😉uz to mam zariadene papier od gynekologa uz je v odovzdany v praci teraz už len si užiť posledne tyždne s bruškom 😊