Konec rodičáku a tp za 3 měsíce. Poradíte, prosím?

renesme77
6. kvě 2021

Dobrý den ,
Chtěla jsem se optat co mám dělat.
Nyní jsem 20tt a doma mám syna kterému bude 25.6. 3 roky v práci jsem hlásila rodičák pouze na 3 roky a oni teď chtějí abych nastoupila do práce . Jenže mě doktorka nepustí jsem měsíc po operaci ledviny a v práci mi řekli že nemám nárok na nemocenskou . Smlouvu mám ale na dobu neurčitou .
Do práce bych měla jít prý od 26.6 vedoucí a učetní že prostě musím . Doktorka počítá ale PN a následnou mateřskou ale sama prý neví že se nikdy nesetkala s tím že by byl problém. Musí mi ji vyplatit nebo opravdu nemám nárok ?
Snad jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně . Děkuji za radu.

j.a.n.i
6. kvě 2021

@renesme77 proste ti doktorka vypise pn a elektronicky ji posle zamestnavateli, ty akorat oznamis, ze mas pn

meronym
6. kvě 2021

@renesme77 Vedouci si vymysli, proste budete na neschopence.

palja
6. kvě 2021

@renesme77 to je lež. Taky mám smlouvu na dobu neurčitou a jsem normálně na neschopence na rizikovém těhotenství. Takže normálně na neschopenku můžete. Důležité je nesplest datum, podle toho co máte v žádosti o rodičovskou dovolenou. Já jsem na pn šla den po třetích narozeninách dcery.

j.a.n.i
6. kvě 2021

@palja I kdyby byla PN od dřív, tak se nic neděje, jen je nárok na náhradu, až od konce RD. Problém by byl, kdyby začala později.

palja
Autor odpověď smazal
Zobraz
renesme77
autor
6. kvě 2021

Děkuji .
Kdybych nebyla po operaci klidně bych do práce nastoupila ale jsem ráda že zvládám běžné věci a i s těmi dost často pomáhá manžel.