Konec rodičovské dovolené, pojištění zaplatí stát?

sopoty72
28. kvě 2017

Ahoj mohu poprosit o radu synovi budou tři roky teď ba konci května. Zamestnavatel mne vezme od 1.ČERVENCE. peníze z rodicovske bych měla pobírat do konce června.podle too,jak jsem si čerpání nastavila To bude stát platit zdravotní i sociální pojištění i v tom červnu když mně budou posílat ještě ten měsíc poslední rodicovsky příspěvek neb musím někam na úřad ze synovi byly tři roky už v květnu a aby to byli na měsíc červen nějak ohlášené. Děkuji moc

popelka1984
28. kvě 2017

Mám to podobné, synkovi byly tři roky včera, tím mi taky skončila rodičovská. Do práce jsem se ale vrátila od začátku května. Peníze za květen bych měla logicky dostat v červnu jenže poslední dva měsíce se slučují v jednu částku takže poslední peníze jsem dostala teď v květnu. Kdybych tedy nastoupila do práce až po skončení rodičovské tj. v červnu tak bych byla měsíc doma zadarmo. Vracíš se k původnímu zaměstnavateli nebo do nové práce?

sopoty72
autor
28. kvě 2017

Vracím se k původnímu zamestnavateli. Moc tomu nerozumím mám jít na úřad práce se na to poptat a případně se přihlásit na pracovní úřad,jen mi jde hlavně o to, jak to je s placením zdravotního a sociální.pojištění, zda mne to vychází dobré,když mne byli řečeno,ze rodičovská mně končí posledního června a do práce nastupují od prvního července, a zda v tom nějak nehraje roli skutečnost,ze synovi budou tři roky 30.května,tedy že na rodičovské budu o měsíc déle nežli jsou 3 roky nebo ten věk roli žádnou nehraje

dzejnany
28. kvě 2017

mám to obdobně...malá má tři roky 13.6.2017, na úřadě jsem si rodičovský příspěvěk vyřídila až do 31.8.207, kdy do té doby za mě platí sociální a zdravotní. V práci jsem podepsala papír, že si prodlužuji rodičovskou dovolenou . Pokud bych ale si nechala posílat příspěvěk jen do 13.6. tak v práci bych musela podepsat žádost o čerpání neplaceného volna a firma a snad i já bych musela platit zdravotní (přihlásit se na pojištovně), vím, že to nebylo zrovna jednoduché, tak jsem radši si prodloužila příspěvěk a pošéfovala na úřadě, ať s tím nemá firma papírování. Jinak já nastupuji do práce 1.9.2017. A mě paní na úřadě řekla, že poslední peníze dostanu v září 2017.

sopoty72
autor
28. kvě 2017

Rozumím,moc dekuji