Konec RP Kdy? (dcera 5.12.2015 RP na 3 roky)

maminkaodsofinky
13. zář 2018

Ahoj holky 👧 ráda bych se zeptala, na kdy mě vychází poslední dávka RP když ho mam nastavený na 3 roky a první dávka mě tenkrát přišla v lednu. Tak konec mam leden či prosinec 2019?
PS:Na socialku jsem volala, bohužel mě to řeknou jen osobně a teď tam nestihnu zajit😢.Děkuji Velice za odpověďi 🌷

rebe
13. zář 2018

Pokud ti přišla první dávka v lednu, tak ta byla za prosinec. Pokud máš nastaveno na tři roky, teoreticky by poslední dávka měla být za listopad. Ale takhle to přesně říct nejde, když neznáme částku, kterou pobíráš. Sečti si všechny dávky, které ti už byly vyplaceny. Celkem máš nárok na 220 tisíc, takže ten součet odečti od těch 220 tisíc a vyjde ti, na kolik máš ještě nárok. Pak si to vyděl částkou, kterou pobíráš, a vyjde ti počet měsíců.

jaja01k
13. zář 2018

Spočítej si, na kolik měsíců máš rozloženou celkovou částku. Vyplácí se zpětně, takže první ti přišla v lednu dávka za prosinec. Pokud to máš na 3 roky, tedy 36 měsíců, naposledy ti přijde v prosinci dávka za listopad.

simona_33
13. zář 2018

Ja bych tedy jen doplnila, ze pokud ta posledni davka nebude v cele vysi, tak prijde spolecne a tou predpoaledni a narok na davku zanikce jako mesic drive. priklad: davka 10 000 (srpen) , posledni davka do vycerpani 220 tisic bude ale jen 8000 (jakoby zari)... na ucet prijde v zarijovem vyplatnim terminu 18000 a narok na davku zanikne k 31. 8. ted to zrovna resim kvuli podnikani...

j.a.n.i
14. zář 2018

@maminkaodsofinky Presne jak pisi ostatni, RP se nanestavuje na dobu, ale do vycerpani castky, takze to muzes jednoduse spociatat i bez chozeni na up.