Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

vendyca
21. lis 2011

@medvik
@cell
Gratuluji oběma k narození miminek. Dlouho jsme se neozývala a teď dočítala diskuzi.
Holky, jaký máte názor na to, že pokud bych sehnala hlídání, tak vzhledem k tomu, že mám nulovou praxi - dítě ihned po škole a na riziku, narodí se v dubnu - tak si o nějaké práci na částečný úvazek -1-2 dny v týdnu můžu nechat zdát?! Co myslíte - nemám moc představu, kde by mě asi tak mohli chtít...?

bublina09
21. lis 2011

@vendyca ahoj, záleží, čemu by ses potom věnovala. Přijde mi nesmysl, abys brala něco jen proto, že tě tam vezmou na částečný úvazek a nebavilo tě to.
Každopádně gratuluju k mimču. Bylo plánované? pěkně vám to vyšlo, hned po škole...

helulela
autor
21. lis 2011

@cell moc gratuluju, už podle popisu krásný kluk, těším se na fotky 😵
@vendyca na transfúzku vyšetřovat dárce... ale to ti do praxe moc nepomůže

bublina09
21. lis 2011

@helulela tam nastoupila kámoška hned po škole a nuda neskutečná teda. Teď přesedlala a má rezidenční místo na PLDD

vendyca
22. lis 2011

@helulela díky, jako brigáda dobrý a třeba bych se naučila píchat žíly - pár denně...🙂

handulak
22. lis 2011

@cell a šimonku moc gratuluju! 😵

@vendyca asi tu transfúzku..a nebo třeba moje kamáradka(taky otěhu před poslední státnicí) sehnala i jako těhotná místo na plný úvazek na gynekologii...bylo to ale v okresní nemocnici a byla tam v podstatě na psání příjmů a propoštění....ale byla ráda 🙂

já bych příští rok taky ráda někam šla...dufám,že aspoň na té psychiatrii by mě mohli vzít na 1-2 dny v týdnu...kéž by 😅

vendyca
22. lis 2011

@handulak taky děkuju, tak ať ti psychiatrie vyjde.

jasekd
22. lis 2011

Holky, jdu zas prudit... Jankapavol mi na odbornej dotaz neodpovedela, takze nic pro dalsi vzdelavani stejne delat nemuzu 😀 a tak mam na vas laicky dotaz, a ne ze mi reknete,ze toto neni poradna 😀
Byla jsem s Vendy na kontrole s tou nozickou (uz jsem psala v srpnu prava noha silnejsi, s petechiemi na predni strane berce a z boku, jinde tyto projevy nema, krev, srazlivost atd OK, UZ briska a male panve OK, dopplera nohy nedelali, v podstate to uzavreli jako nejake lokalni podrazdeni, zaskrceni, ze jsem ji blbe chtla, nosila atd a ze to zmizi), no nezmizelo, stejne a par petechii asi pribylo, nozka nevim, mozna malinko tlustsi, ale to si asi namlouvam. Posilaji nas na cevni na Vinohrady. Ze hemangiomatoza asi. Je mozne, ze to ma nejen na noze, ale i treba v jatrech a bylo by to videt na UZ? Muze to byt soucast asi lecceho jako jeden z priznaku, ale muze to byt i samostatne, ze by to bylo jen na te noze (a byl by to jen esteticky problem?)? Nema to nejak moc videt, klasickej hemangiom jsem videla, ja sama mam petechie jako jasne cervene tecky po celem tele, ona ma spis takove svetle fialove nitky a shluky a jen na noze, moc to neni ani videt, neboli ji to, noha normalne prokrvena, hybnost OK. Nesetkal se s tim nekdo? Uz mam hlavu jak patraci balon z tech mejch deti, pro verdikt s Martinem, zda operovat, si jdu v patek, aby mi pak nelezeli v Praze kazdej v jedny FN 😠 Fakt doufam, ze to nic neni 😝
@handulak
@vendyca Ahoj, drzim palce, at vam vyjde nejake pekne misto 😉 Sama neporadim, ja jsem zubni, a tam by vas asi nevzali 😀

helulela
autor
22. lis 2011

@jasekd znám jedno mimčo s hemangiomama, má jich víc, některé i celkem velké, vystouplé, ale jen na kůži. Byli s ním v nějaké spešl poradně v Motole, kde se to uzavřelo jako čistě kosmetický problém a čeká se, až to samo zmizí. Jestli je to u Vendy to samé, nedokážu odhadnout, každopádně, kdyby měla hemangiomy na játrech, na UZ by to viděli. Na cévním budou mít určitě kupu zkušeností a rozlousknou to. Ale moc to nejde, nedělat si starosti, co? ☹

bublina09
22. lis 2011

@jasekd čao 🙂 ty máš petechie taky? a nemůže to mít po tobě? a vzhledem k tomu, že ses celkem povedla, by to ani nemuselo teda nic být, ne? jenom se pár cévek zbláznilo a rošířilo.
A UZ břicha jí dělali, že? tam by to bylo určitě vidět, kdyby tam byly. Každopádně držím pěsti jak na cévní tak na pátek na verdikt.

jasekd
22. lis 2011

@helulela Diky 😉 Tohle prave ani nevypada jako hemangiom, teda takovej ten ucebnicovej obrazek, co jsem videla ja, mela to kamosky dcera a presne, cekalo se, az to zmizi, mela jeden na rucicce. Tohle je takove jine, no nevyznam se v tom, no 😅 Jinak si taky myslim, ze na UZ by to bylo videt a UZ briska ma OK 🙂 Jeste k tomu ta tlustsi noha, no fakt nevim. Ja z toho mam vzdycky hlavu v pejru, kdyz se to dozvim, pak se ceka, nez nam daji termin, tak clovek otupi, celkem pohoda, pak se to vysetreni blizi a zas resim 😅 Snad aspon jedno dite bude uplne OK. Je toho ted i v mem okoli nejak moc.

bublina09
22. lis 2011

@jasekd a není to tu poradna 😀 😀

jasekd
22. lis 2011

@bublina09 Diky taky, jo , ja mam, ale jine, cervene tecky a po celem tele. Byla jsem na vysetreni u Doc. Sulkove na Strahove na interne, kdyz jsme tam delali praxi v pataku, a nic nenasla, asi mam jen krehci kapilary, ma to i tata a mozna i mama, jsme teckovana rodina 😀 Me zarazi, ze ma k tomu i tu tlustou nohu, to ja teda nemam 😅 A ze to ma jen na te noze. Ale prokrveni prej ma dobry...

jasekd
22. lis 2011

@bublina09 😀 jasne, ale z protekce byste mohly, ze jo... Pockejte, az vas budou bolet zuby! 😀

bublina09
22. lis 2011

@jasekd 😀 😀 😀

helulela
autor
22. lis 2011

@jasekd otok mi nepasuje k ničemu, napadá mě jen tromboza hlub. žil a to snad nebude. Třeba to jsou nějaké venektázie... no nic, asi to tu nevyřešíme, i když by to bylo hezký 😉

jasekd
22. lis 2011

@helulela tromboza by ale bolela a otok by se zhorsoval ne? On to ani neni otok, jako spis proste tlustsi noha, jako kdyby ji vzala jinemu diteti 😅 Neni to nejak prosaknute apod, proste normalni nozicka. No, nevyresime, ale vykecala jsem se z toho a je mi lip, mam z tech deti ted depky nejak casto a to neni dobry...

bublina09
22. lis 2011

@jasekd neblázni, každý máme něco. Peťa zase šplíchá kortikoidy přes zimu, jinak má furt bronchitidy se spastickým nálezem. To jsou malé věci. Až Martínka zoperujou tak se to určitě upraví a budeš mít děti zdravé jako řípy!

jasekd
22. lis 2011

@bublina09 Vsak ja vim, ze jsou na tom jiny hur, ale nejak mi to nepomaha, proste problem tvych deti je pro tebe problem, i kdyz v porovnani s jinejma je mensi, a s Martinem se to tahne od narozeni a mysleli jsme , ze aspon s Vendy bude pokoj 😅 Manzel letos vybral pulku dovolene na jezdeni po doktorech, a to jsou jen ty veci, kam ja nemuzu jit, jinak s nima litam sama. Furt jsme nekde.
Jo a nakonec nejedem na Vinohrady, ale do Motola, prej je to tam lepsi, zitra tam mam volat.

bublina09
22. lis 2011

@jasekd když se to táhne tak je to na palici, to chápu. Jen jsem tě chtěla nějak uklidnit. A děti jsou jinak spokojené? nebo protivky?

jasekd
22. lis 2011

@bublina09 Deti jsou nastesti protivny jako jiny zdravy deti, takze nekdy hodne, nekdy jsou zlaty 🙂 Martin ani nikdy nemel IMC, je to podchyceny od zacatku a Venouse ta noha taky neboli, jediny co nam pripadalo, ze Martina driv bolelo curani a musel hodne tlacit, ale ted uz se mi to zda dobry. Az budu mit zitra termin, budu zas na chvili klidnejsi 🙂

cell
23. lis 2011

@jasekd : taky neporadím, namáhám si hlavu, co by to mohlo být, ale nevím ... jen trombóza jako taková asi ne, to je u malých dětí dost divný. A pokud je UZ břicha ok, tak tam nebude žádný útlak - no jsem zvědavá, co vyšpekulujou

jinak my se doma sžíváme, malý je přes den ok, ale v noci trochu řádí, dneska v noci 2 hodiny kolíbal manžel a musím říct, že vypadal dost vyřízeně - že prý zlatý služby na ARO 😀

helulela
autor
23. lis 2011

@cell ááááá, už jsem se pokochala fotkama, krásný 😵 Šimonek je vlasatý jako Adík a jako rodince vám to moc sluší

jasekd
23. lis 2011

@cell Taky jsem koukala na fotky, krasny a vypadas tam fakt sveze 🙂
Ja pak dam vedet, co vykoumali v tom Motole, uz jsem tam volala, vedi o nas a v patek mi reknou termin na Dopplera a pak se uvidi.

medvik
23. lis 2011

@cell moc hezký Šimonek, a těch vlasů 😵 Jste hezká rodinka.
@jasekd to mě mrzí, že máte takové trápení. Tak dobře dopadněte. Fakt nevím, co by to mohla Vendy mít. Trombóza u takhle malého dítěte spíš asi fakt ne. A hemangiom se na játrech pomocí USG zobrazí. A kam s ní kvůli tomu chodíte?

jasekd
23. lis 2011

@medvik Zatim jsme byli tady v JBC u primare, delal ji UZ briska a mela odbery, to bylo v poradku, tak jsme sli na kontrolu za 3 mesice, a protoze se nezlepsila, tak nas nejdriv chtel poslat na Vinohrady, ale pak rozhodli, ze pojedem do Motola do cevni ambulance (spada to pod onkologii), nejaka MUDr. Ganevova. Neznam ani Vinohrady ani Motol, v Motole jsme stazovali, ale jen na III.chir. klinice 1.LF UK u Pafka, tohle spada tusim pod 2.LF UK. Trombozu nikdo ani nerikal, to by mela jiny priznaky podle me, navic jak rikate, asi to takhle maly deti nemaj (to ja ale uz nevim).

medvik
23. lis 2011

@jasekd a v té cévní jste tedy už byli taky?

jasekd
23. lis 2011

@medvik Ne, v patek mi reknou, kdy mame dojet. Dost na to spoleham, je to v ramci onkologie poradna, tak si rikam,ze tam uz videli leccos a budou vedet, o co jde, a ze reknou, ze je to nejak kravina, co mlada vymejsli 😀

cell
23. lis 2011

@jasekd : držím palce!

taky se chci holky poradit: prcek nám hodně spí v kojícím polštáři - přesunu ho tam hned po kojení a spí tam moc dobře, ale já si tu řeším, jestli je to ok na záda, když je v dost měkkým a přitom zapadený v té díře, je jakoby v klubíčku ...

jasekd
23. lis 2011

@cell Dik. Ja bych ho v tom asi pravidelne spat nenechala. Ale mne takhle male deti spaly tvrde, takze jestli jinde neusne, tak ho tam dat a pak presunout na rovny. Ikdyz se rika, ze se nema dite navykat na nejaky speci uspavani, ze se pak probere a chce to, tzn. neuspavat u prsu, nehoupat, nas malej zas rve, kdyz mu ve spanku vypadne dudlik a pak ho nemuze najit... Ale Vendy usinala desne a tak jsem uspavala jak to slo 😀 A jak to jinak jde? To jste tak prvni druhej den doma, ne? Co porod?