Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

bublina09
18. kvě 2010

Ale jo, Helu, dá se to. Peťa spí sice už jen jednou denně, po obědě asi 3 hodiny, ale mě se táák strašně nechce nic učit. Ono je totiž dalších milion věcí, co musím udělat - uklidit, zajít se psem, čumět do pc 😅

Teda ceta vlakem s tak malým mimi, jsi to pěkně zvládla. Takže ses v práci uklidnila a můžeš plánovat další 😉
Já plánuju sraz s kolegyněma u nás, ale nějak nejsme schopné se domluvit...jsem zvědavá, jestli je některá těhotná..obě čerstvě po atestaci tak se to nabízí..

helulela
autor
18. kvě 2010

To si právě myslím - ne, že by opravdu na to nebyl žádný čas, ale člověk dělá kupu jiných věcí 😉
Plánovat další myslíš co? Výlet do práce nebo další mimčo? 😝

bublina09
18. kvě 2010

To i to 😉 asi je to brzo, ale uteče to jak voda, vidím to u sebe.

helulela
autor
18. kvě 2010

🙂 já původně chtěla dvě po sobě, ale v šestinedělí jsem prohlásila, že žádné další nebude, teď už říkám, že rozhodně bude, ale že mezitím půjdu do práce...no tak uvidíme, co budu říkat třeba za rok 😝

bublina09
18. kvě 2010

je pravda, že se to mění . já jsem druhé nechtěla vůbec asi týden po porodu, pak jsem říkala, že teda jo, ale později. No a teď to vidím tak, že určitě druhé bude brzo. Bude se to odvíjet od toho, kolik vydělám na službách a jak se v práci zaklimatizuju.
6 nedělí nekomentuju, to jsem nevěděla jestli je den nebo noc 😲

mn.
18. kvě 2010

Helu: Jsi naše spolužačka - teda chodila jsi do jiné skupiny, my byly 4. skupina. Já to už odhalila ze začátku, ale nebyla jsem si příliš jistá. Já jezdila s Vojtíškem k rodičům občas vlakem. Poprvé jsme jeli v 7. týdnu, to byla pohoda, celou cestu prospal. Naposledy už jukal z kočárku a při houkání vlaku byl trochu vyděšený.

Bublinka: Já už mám vše splněné, chybí mi pouze dvě kolečka, každé měsíc. Tak bych se chtěla domluvit, zda by to nešlo při mateřské nějak domluvit. I když stále přemýšlím o změně oboru, chtěla bych obvod. Jenže jsem se ještě neinformovala, zda by byl nějaký obvod v okolí v dohledné době volný.

mn.
18. kvě 2010

Já po porodu manželovi řekla, že druhé určitě budu. Po šestinedělí jsem byla rozhodnutá, že druhé dítě nikdy více. A teď už zas druhé mimi chci. Všichni mě připravovali na těhotenství, porod - to jsem zvládla vcelku bez problémů. Ale na šestinedělí mě nikdo nepřipravil 😒

bertica.h
19. kvě 2010

Ahojte.náhodou som k Vám nakukla.Ja lekárka niesom,ale moj manžel je.

Ked atestoval,boli sme všetci na nrvy,mne osobne to ubralo niekolko rokov života.On atestoval a doma sme mali mesačné dieta.A k tomu staršiu..ale to by "nevadilo".
Nervozni sme boli všetci,hrozne nerada na to spomínam,naštastie to dopadlo dobre,manžel to má za sebou a nám sa uľavilo.
Držím Vám palce

cell
19. kvě 2010

aj holky, závidím Vám ty velké plány. I já plánovala - a všechno je jinak ☹

mn. odkud jsi?? tady v Praze je volných obvodů 😉 ale myslím, že to nebude velký problém, praktiků je zoufale málo

helulela
autor
19. kvě 2010

mn - svět je malý 🙂 já jsem přípravu na obvoďáka nikdy pořádně nepochopila, je mi jasný, že třeba na interně je ten rok nebo kolik normálně zaměstnaný, ale ty kratší stáže na ostatních oborech? Jako obor se mi to taky líbí, ale příprava u těch ostatních mi přijde podstatně nekomplikovanější. 😕 A volné obvody myslím budou, jestli ne teď, tak za pár let určitě.
S tím šestinedělím jsem to měla taky tak. Těhotenství a porod, kterého jsem se bála, úplně super, ale ta hrůza potom ☹

bertica - manžel měl atestovat teď na jaře, "naštěstí" to nestihl a čeká nás to na podzim, tak jsem zvědavá, jak to zvládnem

helulela
autor
19. kvě 2010

cell - každý si tu budoucnost nějak plánuje a dost často to bývá jinak ☹ držím palce, ať se brzo zadaří

Zítra jdem na tříměsíční kontrolu a očkování...

medvik
20. kvě 2010

helu: teď se předatestační příprava u oboru všeobecné lékařství zkrátila ze 4 let na 3, takže super. A musím říct, že kolečka jsou hrozně zajímavá. Je to sice trochu komplikované a pro lidi, kteří mají rádi vracet se každý den na stejné pracoviště, i těžké, ale mě to moc baví.
A šestinedělí byla taky krize, říkali jsme si s manželem, jestli vůbec bude druhé dítě 😀 To byly nejhorší dny našeho života.

helulela
autor
20. kvě 2010

Vážně už na 3? Já myslela, že dřív to bylo 5 a teď 4. Takže po třech letech můžeš atestovat a jsi samostatně pracující doktor? To to jde teda rychle.
A když jsi někde na nějaké kratší stáži v nemocnici, musíš si to platit nebo jak to funguje? A můžeš ještě pořád dostávat nějaké peníze od IPVZ?
Pro mě je teda plicní pořád nej, ale člověk nikdy neví.... 😉

medvik
20. kvě 2010

Kratší stáže než 2 měsíce se platí, u nás 250 Kč/den. Delší se platí jednorázově 5000 Kč na libovolnou dobu (předpokládá se, že pro příslušné oddělení budeš pracovat).
Já jsem zaměstnanec, takže mi stáže platí zaměstnavatel, samozřejmě musím ale mít kvalifikační dohodu.
Buď taky může být člověk zaměstnancem IPVZ nebo jsou takzvaná rezidentská místa, ta myslím platí ministerstvo zdravotnictví.
Původně jsem dělala pediatrii, ale to by se neslučovalo s vlastní rodinou.

bertica.h
21. kvě 2010

No..moj manžel mal kvalifikačnú dohodu..a ked z nemocnice odchádzal,platili sme 25tisíc 😒

mn.
21. kvě 2010

Medvik: Od loňského roku se vypisovaly nějaké granty? Přiznám se, že jsem systém přípravy také nepochopila. Stále o tom jen přemýšlím, ale zatím to neřeším. Myslím, že obvod tu volný nějaký bude za pár let. Pro rodinný život mi to připadá nejlepší varianta. A když by se mi někdy zastesklo po nemocnici, tak si střihnu nějakou službu a jistě by mě to brzy přešlo. Zatím mám obor vnitřní lékařství, nějaká splněná kolečka by se mi jistě započítala.

Helu: Svět je malý 🙂

Cell: My bydlíme v Kutné Hoře. Většina obvoďáků je tu postarších. Ale do důchodu se nikdo nechystá.
Držím moc pěsti, ať se brzy zadaří!!!

medvik
21. kvě 2010

mn: ano, vybrali se PL, kteří budou u sebe zaměstnávat rezidenty, platí to ministerstvo, samozřejmě že u nich pracují hlavně jejich děti, pokud vystudovaly medicínu 😉 Určitě by se Ti něco započetlo- koukni na http://www.ipvz.cz/vzdelavaci-programy.aspx?sku..., co jsi absolvovala, Ti snad uznají. Ale platnost stáží je prý 5 let. Tak snad zaměstnání na HPP v oboru interna uznají i pak.

helulela
autor
21. kvě 2010

medvik - takže jestli to správně chápu, jsi zaměstnanec nějakého PL?

cell
21. kvě 2010

já jsem rezidentní místo dostala, ale bylo to tak nevýhodné + stabilizační smlouva v nemocnici, která to rezidenční místo dostala, že jsem od toho odstoupila
jinak mn sleduj inzeráty v tempus medicorum, tam shánějí ppraktiky skoro pořád 🙂

medvik
21. kvě 2010

helu: ne, jsem zaměstnanec polikliniky.
cell: myslím, že ale většinou chtějí atestované praktiky, ne v přípravě ☹

cell
23. kvě 2010

medvi: já myslím, že i v přípravě ... jak si ho vychovají, tak ho budou mít .... a upřímně - ono teď není moc na výběr

medvik
24. kvě 2010

cell: no, je pravda, že zatím je praktiků nedostatek, proto bych potřebovala co nejrychleji odatestovat, dokud jsou ještě při atestacích hodní 😀 a držím palce, v nové ambulanci a hlavně ať se povede to mimi 😉

helulela
autor
24. kvě 2010

Myslím, že praktiků musí být nedostatek pořád. Když si vezmu, že by to měla být nejpočetnější skupina doktorů a představím si, jak málo lidí, co znám, je v přípravě na PL... tímhle stylem bych čekala, že za chvíli udělají nějaký "rychlokurz" pro internisty, i když se tomu tak brání.

cell
24. kvě 2010

medvi: děkuju, už se to blíží. A to jsem si chtěla nastudovat aspoň koagulační kaskádu, kterou se vždycky naučím a hned zapomenu

kacici
25. kvě 2010

Holky ja se taky chystam na praktika 😀 😀 😀 ,uz jsem zvazila pro i proti a s rodinou je to podle me asi ted nejlepsi moznost. Ja mam vyhodu,ze zacinam od zacatku,nikde jsem jeste nebyla v zadne priprave,takze jako absolvent,jen s tim rozdilem ze po materske v hlave zadne znalosti asi uz nezustanou ☹ ,kazdym dnem si pripadam hloupejsi a hloupejsi. Nekde v USA byl vyzkum pred par lety,ze zena na materske ztraci min.10% IQ,no nejsem si jista zda to neni vic 😅
No ja bych delala u kamaradky,ale obvod bych si chtela zajistit driv nez se do toho vrhnu,protoze bych chtela mit nejake jistoty 😉

medvik
25. kvě 2010

kacici: nic si z toho nedělej, já mám sice kolečka skoro hotová, ale ten vykojený mozek 😉 😒 Kdybys chtěla nějaké materiály, mám různé věci ke studiu.

cell
25. kvě 2010

já mám zas testové otázky k internímu kmeni na mailu 😔 , takže kdybyste některá chtěla a potřebovala, pošlete vzkazík

misellll
25. kvě 2010

Jé ahoj holky,omlouvá se,že vám sem lezu a budu Vás takhle obtěžovat,ale kdyby se tu náhodou našla nějaká dětská paní doktorka,která se zabývá gastroentrologií,měla bych na ní dotaz,pokud by byla tak hodná a nevadilo jí to.Snad se někdo ozve.Napsala bych do IP 😅

bublina09
25. kvě 2010

Ahojte,

když už jsme u těch materiálů, já marně sháním psychiatrii Hoschl, libiger, švestka 2009 tigis....všechno je pryč...tak kdyby někdo měl a chtěl prodat?? asi utopie co? 😀
Jinak se Peťovi blíží rok a a mě noční služby, musím si to doma na té "čistokrevné" mateřské ješt užít.
Co se týče poklesu mozkové kapacity tak určitě - komunikovala jsem s cukrářkou po mailu ohledně dortu a manžel mi musel napovídat 😕

misell takhle se ti asi nikdo neozve, sem chodí člověk relaxovat a ne pracovat 😅

misellll
26. kvě 2010

bublina:no jo omlouvám se nechtěla jsem to tu nějak narušit 🙂