Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

mihsulka
3. únor 2012

@helulela
@bublina09
@cell
Ahoj holky, tak jsem konecne tady, interna se podarila mam to 🙂 a tak jsem dnes konecne zacala vic resit to sve zdravi. Jsem dnes presne 9 tydnu po RCUI a stale neprisla MS, sla jsem tedy k doktorovi a ejhle ☹ ...nazval co videl na USG jako hematometra, pry se mi nejak slepilo hrdlo delozni a tak krev neodteka jak ma...dal mi dnes injekci na vyvolani a pokud to do tydne neodejde, tak bude treba mechanicky rotahnout hrdlo ☹ ja uz jsem z toho zoufala. Dve tehotenstvi nevysla a to posledni se tahne uz temer tri mesice a stale mi to neda pokoj. Rikala jsem si jak se v lete budem moct snazit o dalsi a bojim se, ze mi zas doktor rekne, ze ne protoze je tady tohle. Nemate nekdo s necim podobnym zkusenoct?
Dekuju moc

jasekd
3. únor 2012

@mihsulka k interne gartuluju, zbytek me mrzi, zkusenost nemam 😔

bublina09
3. únor 2012

@cell taky řeším očkování, resp, jestli dát pneumokoka nebo ne...jestli prevenar nebo synflofŕix....
u peti byla hexa úplně v poho, horší je ta živá spalničková vakcína priorix...ale v kombinaci s pneumokokem nevím, nám to dr dá kdyžtak odděleně určitě....sice víc píchanců, ale menší riziko...snad...
@helulela mně by stačilo, kdyby bylo pár stupˇů pod nulou a nasněžilo. to by byly procházky!
a co se týče holek tak zlobí každá stejně bych řekla, někdy se střídají a někdy najednou. dneska např. npoc na prd, furt jim vypadával dudel a chtěly ho zpátky 😠 potvory. Noa kapitola sama pro sebe je Baruš u kojení -co ta u toho vyvádí! no nezřídka ji mám chutť ublížit 😅 🙄

helulela
autor
3. únor 2012

@gabka32 teda lidi jsou hrozný, že nemůžou nic nechat na pokoji 😠
Kačka váží jako náš Adík... Zas tak tragický mi to nepřipadá, jednu takovou holčičku máme v příbuzenstvu. Drobošť, ale vůbec nevypadá, že by nějak strádala, energie má mraky. Jestli z ní máš dobrý pocit, bude to nejspíš v pořádku.
Jak už jsem tu psala, kdybych si nějakou VVV musela vybrat, tohle není až tak špatný. Hlavně že se to dá dobře řešit a do budoucna ho to nijak nepoznamená... Z Fallota mě úplně mrazí.
@jasekd to je fajn, že vám to vyšlo najednou. Výpravy do Prahy musí být zážitek 😒 Kdy jdete?
U nás teď leze nějaké nachlazení na mě, už taky vidím, jak to zas rozeseju po celé rodině. Včera jsme byli chvíli venku, dneska se mi ani nechtělo, i když tam krásně svítí sluníčko. Pak mi mamka do telefonu říkala, že je -15 st. C! My nemáme teploměr, takže bych se s dětma vesele vypravila a venku bychom byly jediný kočárek 😝

helulela
autor
3. únor 2012

@bublina09 holky luxusní a ta fotka na polštáři u okna 😵 marně se snažím rozeznat, která je která, ta dvojvaječnost mi dost uniká 😀

helulela
autor
3. únor 2012

@mihsulka jéje, tobě to pořád nedá pokoj, to je mi líto. Tohle už je snad jen "mechanická" záležitost, ale kvalifikovaně ti nic neporadím. Hlavně že aspoň internu máš. Co sis vytáhla jen tak pro zajímavost? 😉

jasekd
3. únor 2012

Pojdme udelat soutez 😀
@bublina09 To jedno dite mi jeste pripada vic takovy novorozenec, takova opicka roztomila, a druhy takovy dospelejsi. Takze ja tipuju: (fotky v plne velikosti, brano zleva doprava a dolu), ze 1, 3 a 6 je jedno dite, a 4 a 8 je druhy, zbytek nevim 😀 Tak co, blbe?
@helulela 22.2. v 9,30 nejdyl na antropo. minule jsme museli byt do 8 na onko, to byla sila, ale jela jen Vendy, Martina hlidala tchyne, vzala si na to dovolenou. Sice V. vzbudila v 5,30 cely barak, kdyz jsem vyrazeli, ale pak nastesti spala, vypravit jedno dite je dobry, ted pojedem vsichni, kdyby nahodou chteli vysetrit i M., to bude horor jiste 😝

helulela
autor
3. únor 2012

@jasekd @bublina09 jé, tak já jdu taky tipovat, dejte mi chvíli 😀

helulela
autor
3. únor 2012

@bublina09 1, 6 a 3, 4, 8 😉

jasekd
3. únor 2012

@helulela tuto variantu jsem taky zvazovala, tak jsem zvedava...

helulela
autor
3. únor 2012

@jasekd vůbec vám tu akci nezávidím, mě by šlehlo

jasekd
3. únor 2012

@helulela manzel ho chce nechat doma, ale jednak zase by si tchyne musela vzit dovolenou (ochotna je, jenze ji budem jiste jeste mockrat potrebovat), jednak ten Wilms muze byt sdruzen s vadami urogenitalu (Martin ma, sice jsem vygooglila, ze jde spis o nejake deformity atd, ne co ma on), kdyby nahodou ho chteli vysetrit, at nejedem znova jen kvuli nemu, i tak tam budem jezdit nekolikrat do roka. Pudjem nejdriv na antropometrii, tam jen Vendy, a pak na genetiku, to prave jdem i my, tak tam musi byt taky, bude to horor, jak vsude rve, a hysterci 😔 Nicmene pocitam, ze po nekolika hodinach otupi 😀 Berem Manducu na V. a na M. golfky, skoda, ze je takova kosa, neda se prochazet venku. Minule jsme meli taky Manducu a super, Motol je strasne velikej a litali jsme od baraku k baraku, 100 zimnich kilometru jsme nachodili, protoze prejizdet tam autem je o nervy, a na onkologii je pekny parkoviste zadara 🙂 no bude to akce. Navic nase deti nemusi jizdu autem a Praha je tak akorat horni limit, kam dojedou bez revu, ale jen na kraj 😀 Nedavno jsme jeli od nas z Jablonce ke kamaradum do Tabora, Vendy plakala od prazskyho okruhu, a za Benesovem se pridal Martin a vriskali az do Tabora 😲 zastavka na pumpe naprosto k nicemu. No a v lete se M. desive poblil uz u St. Boleslavi, ale to jsem jeli nastesti jen k tete do Krce 😀 Dovolenou u more asi odpiskam nejen kvuli M. operaci, ale zejmena kvuli strachu z cesty.

bublina09
3. únor 2012

Holky pomalu zyčínám věřit, že na tom, že si dvojčata pozná jen matka, něco je 😀 😀
Nejen, že MM si je pletl vizáží, ale dokonce i jmény (ještě se mu tam pletla Sára a Klára). A vidím, že vy taky nic moc. Všechno blbě 😀
1 a 4 je Laura, zbytek Bára. a to rozmazané vesměs Laura. Na polštáři u okna je vlevo Bára, vpravo Laura.
Ale fakt si nejsou vůbec podobné, možná trochu, když spí.
Už se začínají hodně lišit. Do nedvna jsem testovala MM, jestli je pozná - dala jsem každou na místo té druhé do postýlky, kočárku....a dobře jsem ho zmátla 😀 😝

@mihsulka sakryš to nic moc teda, ale sand se to rozjede a nebudeš muset nic podstupovat. Aspoň že ta interna dopadla. Taky by mně zajímaly otázky.
@gabka32 lidi jsou ku....fakt...teď ta obíhačka kolem dokladů co ? 😠 Jé ty máš drobky! ale co je malé, je milé....a STH jim nikdy nevyšetřovali? - ten kortizolový test nebo jak se tomu nadává?

helulela
autor
3. únor 2012

@bublina09 no vidíš a to jsem si byla stoprocentně jistá, že 6 a 8 je jiný dítě 😀

jasekd
3. únor 2012

@bublina09
@helulela 6 a 8 je stejny dite?! 😀

bublina09
3. únor 2012

@jasekd
@helulela jasně holky, ona Baruš háže ksichtíky 😀 Ale byla to podpásovka, že jsem ji tam dala 2x, to uznávám 😀

gabka32
3. únor 2012

@mihsulka gratulace i tady ke zkoušce a zkušenosti po gynek.stránce nemám, na MK je ale plno diskuzí, zkus mrknout 😉 snad vám to do třetice vyjde. já tu na MK sledovala jednu maminku, tuším že několik potratů pak i IVF neúspešné, zdravotní komplikace, málem umřela a pak poslední "mražáček" se jí ujal a má zdravé mimčo. někdy ty příběhy jsou neuvěřitelné. tím samozřejmě nemyslím, že by to u vás dopadlo až tak, ale že naděje je vždycky 🙂 uvidíš po vyšetření na hematologii, třeba tam je zakopaný problém...

@jasekd @bublina09 @helulela díky za porojevenou účast, já věci normálně nikdy v autě nenechávám, ve měste ni na to dávám pozor, a u školky jsem taky snad podruhé zastavila u hlavní cesty - školka je domek hned vedle cesty, jinak zajíždím až do areálu školy-školky ( i když prý i tam se krade..) a na té hlavní jezdí dost aut... batoh asi šel vidět, ale musel někdo vyloženě nakukovat oknem, byla tam ještě sluneční clona... vypáčili lištu u okna, to rozbili a je to fuč.. doklady se vyřizujou, nejhorší techničák, auto máme ještě 2měs.na leasing, ale už poslali velký, tak snad to napotřetí vyjde se žádostí...
úředníky fakt miluju 😠

jinak Katuška je drobek, Saša taky měla v roce 7.9kg při 75cm. zas lepší než opačný extrém... růstově jsou na tom ale dobře, oběma dělám grafy, tak Kačka rosste na 50 percentilu, ale váha pod 3.tí 😒 takže růst.hormonu myslím mají dost, porodní míry měly taky průměrné. já měla ve 2letech 9kg :-/ ale to bylo tou nemocí, operovali mě až na 4.narozky.

@jasekd do Motola jsem jezdila na stáže před atestací, i na dětském jsem pár týdnu měla, včetně antropometrie, ale už si moc nepamatuju, jen že tam měří strašně moc rozměrů, porovnávají kostní věk... nejvíc mě zaujal orchidometr, ale to jako stážisti jsme se museli vždycky otočit, když ho dr.porovnávala s pacienovou "výbavičkou" 🙂 tak dobře ten maraton vyšetření zvládněte!

bublina09 Kačce jsem nechala očkovat prevenar, to je jediné co má mimo povinné, finanční doplatek mi pojištovna proplácí. ted mě ještě dr.viklal na neštovice, že to u holek je závažnější... hlavně v pozdějším věku,
ale mi to přijde zbytečné. jen teda doufám, že je holky prodělají v dětském věku.

mihsulka
3. únor 2012

@gabka32
@bublina09
@jasekd
dekuju moc...no interna, zkousela me doc nefrolozka a kardiolog...hnus ☹ a tahla jsem hemaferesy v nefrologii a transfuznim a druha otazka pak ischemicka choroba DK, kde si me teda kardiolog desne daval ☹ ...a to jsem si rikala jak je to fajn otazka...jsem rada, ze jsem pryc a mam to za sebou.
V pondeli jdu k obvodacce pro vsechny papiry, necham si vzit krev a snad se to vyresi. Ja se jen modlim aby se ta MS spustila a ja uz nemusela nic resit. Nechapu proc, kdyz vzdy v pohode otehotnim, tak proc to hned skonci ☹ ...je mi z toho zas akorat smutno, ja bych tak moc chtela aby nam to do tretice vyslo a ted se bojim tak, ze tomu sama neverim ☹

gabka32
3. únor 2012

@mihsulka určitě to vyjde 🙂 a otázky šílené, hlvně ta nefro, to už bych nedala, vlastně ani tenkrát ne 😀

jasekd
3. únor 2012

@mihsulka to tak nekdy bejva, ze dobra otazka je nakonec hrozna, hlavne ze to mas 🙂 Nedivim se, ze se bojis a jsi smutna 😔 Ja v tehle situaci nebyla, nastesti, akorat s M. jsem nemohla otehotnet, ale resilo se to hned a tak jsme se po roce dockali. Tohle tvoje je daleko horsi, kdyz uz o miminko prijdes. Poradit neumim, mne pomaha se z tehle starosti vypsat, vsak uz si tu holky ted taky pocetly ode me az dost 😅 Proste co me trapi, to hodim na "papir" a hned je lip 🙂
@gabka32 tak toto Vendy skutecne potrebovat nebude 😀 jak dlouho asi trva jedno vysetreni? Pac potom musime na tu genetiku, tak abysme stihali...

mihsulka
3. únor 2012

@jasekd moc dekuju 🙂 ...ja si jen vzdycky delat ty nejhorsi mozny zavery, takze ted po dvou mesicich to na me zase cele spadlo a MM je az do nedele na horach, tak jsem sama, jak jinak nez googlim a to neni dobre, pac vsude se pisou jen ty hrozne veci...no zname to vsechny asi. Ted je priorita uzavrit tohle, pak si necham vysetrit co jen pujde a pak se konecne zacnu ladit psychicky a tesit se na miminko...to asi bude neuveritelne hodne a mile a nejuzasnejsi ditko, kdyz na sebe nechava tak dlouho cekat ze? 🙂 Moc dekuju holky 🙂

jasekd
3. únor 2012

@mihsulka nevim jestli jsi docitala, co se deje u nas s Vendy, ale ja taky googlim a hledam a vidim vsechno cerne, navic na to mame vzdelani a vime, kde hledat a o to je to nekdy horsi 😔 Na druhou stranu vis, na co se mas zeptat a po cem patrat, byt neinformovana je taky naprd. Vim, ze se snazite uz nejaky cas, je to dlouho, navic ty dva smutny neuspechy, ale jsi mlada, mas cas a miminko prijde, snad uz brzy 🙂 Je dobre, ze jste zacali jeste na skole, mas vic casu to resit, kdyby ti bylo 35, bylo by to o to drsnejsi! Ja mela pocit, jak na toho Martina dlouho cekam a nedockam se a ted jsem se ani nerozkoukala, mam dve decka a Vendyne bude rok za par! Pust si nejakej film nebo jdi spat 😉

mihsulka
3. únor 2012

@jasekd postupne to tu docitam, takze se brzy urcite prosctu...dekuju, rozhodla jsem se venovat vecer uklidu, pak film a pak spat 🙂 takze od vseho trochu. Ma nejlepsi kamardka dnes zjistila, ze jejich 3,5lety chlapecek (adpotovany po 3 letech neuspechu a temer nulove sance na vlastni) ma dysfasii a dost vaznou od poruchy slozit vetu ci jen slovo, nedorekne do pulky ani jednoslabicne sluvko, poruchy motoriky svalu jazyka a vyvojove anomalie v mozku...je z toho nestastna a ja si rikam, zda je realny mit zdrave dite...ale urcite ano, vzdyt my zdrave jsme atak uz jen verit, ze i ja privedu chlapecka ci holcicku, ktera bude sve zdravi resit nejdriv po 25 letech, kdy se bude snazit o mimco pripadne v nejlepsim jeste dyl...kdybyste naaahodou vedela nektera o dysfasii vic ci mela zkusenosti tak napiste prosim, rada bych kamaradce nejak pomohla...zatim jen budou denne chodit k logopedce, ona prestane byt v praci uplne, budou doma a asi se prestehuji kvuli specialni skolce...uplne jim jeden den meni zivot ☹

jasekd
3. únor 2012

@mihsulka holka s nickem sisstin tady na to zalozila celou diskusi, nestandardni deti se to jmenuje, tak nejak, dost o tom myslim vi, a radila mi i neco s Martinem (kvuli opozdene motorice jsem resila, zda je opozdena jen ta nebo i psych. vyvoj).

mihsulka
3. únor 2012

@jasekd dekuju zkusim se tam podivat...

helulela
autor
3. únor 2012

@mihsulka taky mě hned napadla sisstin https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/maminky-...
Otázky z interny teda hrůza. ICHDK by se mi líbilo, ale aferézy ani trochu. A co se týká ostatního, bude zase líp, neboj 🙂
@gabka32 taky jsme neštovice nedávali. Říkám si, že až je někdo v okolí bude mít, nakazíme kluky 😉 Ale co se tak ptám kamarádek, hodně nechávají očkovat, takže kdyby nám to nevyšlo tak do 10 let, nechám je naočkovat taky.

gabka32
3. únor 2012

@helulela tak to jsem netušila že neštovice se dají píchnout i později 🙂 to bych asi holky pak holky nechala, kdyby je to minulo... přeci jen kdyby byly pak těhotné, tak je to riziko. 😉
@jasekd to už si bohužel nepamatuju, jak dlouho trvalo vyšetření, ale tak 30min asi jo, jednak anamneza, data rodičů, pak to měření a nevím jestli soušástí bylo i stanovení konstního věku, nebo to se objednávalo zvlášt... ale snad dýl než hodinu ne. akorát abyste přišli na řadu včas... pamatuju jak jsme s našima jezdili na kontroly do Brna a to bylo vždycky na čekání skoro celý den :-/
@mihsulka jj jak píšou holky, udělej si hezký večer i víkend a nesmutni, miminka se dočkáš... no a i kdyby nebylo to nejhodnější, určitě by ti to nevadilo, že ne 😀

mihsulka
3. únor 2012

@gabka32 JEN AT JE TO ROSTAK CI ROSTANDA JE NAM TO UPLNE JEDNO 🙂 🙂 🙂 DEKUJU

kkomtesa
4. únor 2012

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/michel-o...
Ahoj holky, sleduju občas diskusi o Odentovi, ted jsem tam dala pár článků a trochu se rozjela diskuse, tak budu moc ráda, když se podíváte a podpoříte to z odborného pohledu - Zuzi dobře argumentuje, ale já se snažím prosadit svůj názor - tj. že bychom měli společně bojovat o to, aby žena měla nárok po dobu těhotenství na péči jedné PA i při porodu, ale že pokud do toho bude (do toho boje) zavzato i téma "domácí porod", tak pak že u odborné veřejnosti neprojde nic z těch ostatních myšlenek, protože to pak vidí moc "extremisticky", jestli to tak můžu napsat. Jaký je váš názor? Díky.

kkomtesa
4. únor 2012

PARALEN - UŽ NIKDY VÍCE!!!!
Paracetamol výrazně zvyšuje risiko vzniku asthmatu, alergií, atopického eksemu, bronchitid a CHOPN a to už při jednorázovém užití. Alergologové a imunologové to vědí už 5let!

Ahoj holky, dovoluju si dát upozornění na risika nejoblíbenějšího léku v těhotenství, při kojení a u dětí - dala jsem dva články na svůj profil.