Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

nikinkax
15. bře 2017

@blackhole ty služby vřele doporučuji...je příjemné dostat se z toho koloběhu kolem dítěte...a o to víc se na něho pak těším domů...

ayenkas
15. bře 2017

@celaskon87 Vy máte nízké ty poplatky, to je super🙂 Mě členství v komoře vet. lékařů (bez kterého nemohu vykonávat činnost ani jako něčí zaměstnanec) stojí ročně kolem 4000. A mám z toho 1x za měsíc časopis, kde je prd😀 A když po komoře chci s něčím poradit, nebo tak, tak se nikdy nic nedozvím😀

tiena
16. bře 2017

@kebule123 Bylo to to nejlepší, co mě potkalo...🙂 Já si fakt nemůžu stěžovat, bylo to rychlé, uteklo to jako voda/studium myslím/. Ale děti si mě užili dost/přeci jen škola byla na max 5 hodin denně, déle jen výjimečně. Naopak často kratší dobu/. Obě jsem kojila a druhé stále kojím, s oběma jsem látkovala, oba šátkovala, oba mám od roku bez plen a jsou to zdravý krásný a především šťastný děti.A já byla šťastná, že mohu i do školy mezi dospělé lidi i být s nimi...Nebylo to plánované, ale neměnila bych.

kebule123
16. bře 2017

@tiena a mela jsi preruseni studia? Nebo jsi to zvladla za behu bez preruseni?

tiena
16. bře 2017

@kebule123 Bez prerušení, jen poslední státnici jsem dělala o prázdninách.

mrabbit
22. bře 2017

@kebule123 Ahoj, já jsem otěhotněla v šesťáku v březnu, v červnu jsem odstátnicovala, dle mě ideální stav 😀 Přímo studovat s dítětem bych osobně nechtěla. Ale tohle mi přijde jako dobrý kompromis 🙂 Teď bylo v plánu dodělat si alespoň kmen. Osud tomu chtěl jinak a asi o 5-6 měsíců nestihnu, čekáme druhé, ale nevadí, těším se 😀 Jinak já teda ještě hned po škole nastoupila na pár měsíců na internu, nechtěla jsem do listopadu tvrdnout doma, než porodím. Tak jsem si odbyla 3,5 měsíce. Pak jsem nastoupila v osmi měsících malé na úvazek 0,6 do práce. Dle mě ideální, 3 dny v práci, 4 dny doma.

kebule123
23. bře 2017

@mrabbit jo to vypada docela dobre, v klidu a jeste bez pupku jsi odstatnicovala a pak uz jsi mela od skoly pokoj, idealni 😊
Dodelat si kmen? Co tim myslis?

mrabbit
23. bře 2017

@kebule123 No po škole je první takový mezistupeň před atestací "kmen" - interní, chirurgický atd. Hodně holek si říká, že si udělá alespoň ten kmen, kdy pak mají více pravomocí a první stupeň splněný, než si pořídí dítě 🙂 Taky jsem si ho chtěla sfouknout před druhým dítětem, ale nestihnu ho 🙂

mrabbit
23. bře 2017

@xlostris Ahoj, můžu se zeptat, co obnáší atestace z paliativní medicíny? Docela mě to zaujalo 🙂 Respektive to je nástavbový obor nad něco?

panihk
31. bře 2017

Ahoj, nejste tu, prosím, některá pediatrička? Píšu článek do jednoho časopisu a potřebovala bych vyjádření dětské doktorky. Prosím a smutně koukám. Díky!

xlostris
4. dub 2017

@mrabbit Ahoj, promiň, že odpovídám až teď, ale nějak jsem teď na "koníka" nechodila 🙂) Ale už jsem od včera na mateřské, takže konečně čas se připravovat na porod 😀
Abys mohla mít atestaci z paliativy, musíš mít už jinou atestaci (já jsem třeba měla všeobecný praktický lékař), pak je asi rok stáží (onkologie, geriatrie, LDN, mobilní hospic či ambulance..) a asi 6-7 dvou či třídenních kurzů - mimochodem ty jsou všechny fakt super, doporučila bych je i těm, co nakonec neatestují z paliativy (komunikace, psychologie, léčba bolesti...), no a pak napíšeš atestační práci, uděláš atestaci a hotovo 😉)

mrabbit
4. dub 2017

@xlostris Ahoj, to nevadí, děkuju za info 🙂 Zní to zajímavě a asi moc lidí tuto atestaci nemá, ne? No, já než se dohrabu vůbec k nějaké první atestaci, ještě to pár let potrvá 😀 Tak jsi teď nastupovala na PPM až 6 týdnů před porodem? Do teď jsi to v práci zvládala, jo? 🙂

xlostris
5. dub 2017

@mrabbit No zpočátku těch atestantů nebylo tolik, ale jak jsem atestovala já, tak nás bylo myslím nějakých 7 a teď je to tak pokaždé, takže za rok cca 15 nových paliatrů 🙂)
No a termín mám 21.5, takže jsem nastupovala 7 týdnů před..v práci jsem to zvládala v pohodě, no spíš teď jsem nervózní z toho, že jsem doma 😀 Ikdyž chodím na cvičení, plavání, dneska jsem udělala revizi v mrazáku, uklidila pracovnu...🙂) Ale jinak si ještě nechávám DPP na telefonické pohotovosti.

ammp
13. dub 2017

Ahoj, s dovolenim se take predstavim, jsem internistka s praxi 4 roky, nyni na materske s 10 mesicni holcickou. Chybi mi k atestaci z interny 2mes kardiologie, 1 mes hematologie a 7,5 mes na interne z cehoz 5 mes na interne s akreditaci 2. typu. Zvazuji, jestli si ted doplnit alespon hematologii a/nebo kardiologii, nebo si poridit sourozence... myslela jsem, ze si kolecka doplnim, ale ted mi je trochu lito jit na vic nez polovicni uvazek do nemocnice... tak zvazuji, ze si misto toho najdu vedlejsak u praktika a vse si doplnim zkratka az pred navratem do prace a atestaci zkratka az nekdy pk detech...

plamenka84
19. dub 2017

@ammp bez do druheho mimca, mam to podobne jako ty a doma 2,5letou a rocni dcerku! Uzivej si kazdy den s dítětem doma a praci odloz na dobu po mateřské ...tyhle roky doma s detmi ti totiž nikdo nikdy nevrátí a jsou skvělý, pracovat budeš pak uz cely život!

lenka_strelenka
21. dub 2017

Dobré ráno, po delší době se hlásím - včera jsem se svým velrybím pupkem 5 dní před termínem porodu úspěšně odatestovala 😀 chtěla bych poděkovat za pomoc s rozhodnutím, především @helulela @nikinkax @cell - moc moc děkuju, opravdu mě to postrčilo k tomu, abych tu přihlášku poslala. Komise se nejspíš bála víc než já 😉

nikinkax
21. dub 2017

@lenka_strelenka gratulace!!! a počkej, jak budeš ráda, až budeš mít mimčo u sebe, že už na to nemusíš myslet...teď přeju co nejhladší porod a zdravé miminko a už si jen užívejte jeden druhého...

alubif
21. dub 2017

@lenka_strelenka gratuluju!!! To je úleva co? Já atestovala měsíc před porodem a jako těhotné se mi strašně dobře učilo. Ten hormonální rauš mi ušetřil nervy a na atestaci jsem jela úplně v klidu i kdyby nedopadla. Takže vřele doporučuju atestaci s těhotná 😂😂😂Na medině jsem te měř před každou zkouškou zvracela, nespala.... A teď si v klidu užívám malé bez toho aby ten červík hlodal jak udělat s atestací... Užívej si to !!!

lenka_strelenka
21. dub 2017

@nikinkax @alubif děkuju 🙂 úleva je to neuvěřitelná... je to super pocit, že už můžu myslet a těšit se jenom na mimčo a že se mu budu moct plně věnovat (a samozřejmě i manželovi, který mi poslední dny dělal naprosto maximální servis - dokonce si včera kvůli mě vzal volno, aby mě doprovodil a klepal se se mnou).
A měla jsem to přesně jako alubif - na škole jsem zkoušky strašně prožívala, nespala, prolívala se litry kafe a jinými životabudiči; živě si vzpomínám, jak jsem třeba týden před státnicí z pediatrie každý den pravidelně ráno vstala v 6 a šla do koupelny brečet, abych nebudila manžela :D Ale teď - kromě tak toho posledního dne, dne a půl, kdy nějaká nervozita byla, úúúplný klídek.. jestli to ovlivnily hormony nebo vědomí, že se nesmím moc stresovat, aby z toho pak miminko nemělo nějaké následky, nevím.. a navíc jsem už měsíc doma na mateřské, takže jsem měla pěkně volno na učení. Taky doporučuju 😀 ne teda 39+2 jako já, ale tak ten měsíc před termínem myslím ideál 🙂

cell
21. dub 2017

@lenka_strelenka : moc moc gratuluju! Tu úlevu si doteď užívám a to už je to pár roků 🙂.
My to měli naopak, my jsme atestaci oslavili hezky .... a za 10 měsíců se narodila dcera.
Tak teď už jen zaslouženě odpočívej, porod ať je nekomplikovaný, rychlý a vy se radujete se zdravého miminka! Blahopřeji moc ještě jednou!

helulela
autor
22. dub 2017

@lenka_strelenka gratuluju, to je super zpráva! 🙂 Taky se pamatuju na tu euforii potom. Užij si to, moc si to zasloužíš. A s miminkem ať jde všechno hladce.

hromka35
2. kvě 2017

Ahojky, je tu prosim nekdo kdo jde atestovat internu do Ostravy ted v cervnu? Diky🙂

izka1
2. kvě 2017

@hromka35 Můj manžel ☺ je to hruza, už aby to měl za sebou

cell
2. kvě 2017

@izka1 : uff, tak to ho lituje. A Tebe ještě víc 😇

hromka35
3. kvě 2017

@izka1 a ma uz prosim nejake info z fakulty?pozvanku a tak...me furt nic neprislo a dovolat se tam je taky umeni. Ja se klepu, nestiham, nevim co cekat, malou mi opatrujou rodice cast dne, breci za mnou, no psycho :(

hromka35
3. kvě 2017

zavidim uprimne vsem co jsou za vodou.nikdy jsem nemyslela ze to bude tak tezke...

izka1
3. kvě 2017

@cell joo, vůbec mu to nezávidím, já jsem ráda, že jsem odatestovala ještě bezdětná..a taky z něčeho jiného než interna..ale určitě si taky zasloužím nějakou odměnu až odatestuje, protože to chce opravdu pevné nervy 🙂

izka1
3. kvě 2017

@hromka35 vůbec nic, oni jsou v té Ostravě nemožní. Od zrušení předatestačního kurzu až po zadávání atetačních prací..Vůbec bych se nedivila, kdyby nic neposlali 🙂 včera jsem mu posílala atestační práci.to učení je fakt strašné, přeju pevné nervy..s malou to musí být opravdu náročné..Já jsem teď s malým raděj pořád venku, aby měl klid na učení, ale taky chce být syn prostě občas s tátou..

cell
3. kvě 2017

@hromka35
@izka1 : myslím, že mají povinnost 30 dnů před zkouškou vyzvat. Takže pořád je ještě určitě měsíc čas 😎

já teda doteď cítím trochu křivdu. Když si pamatuju, jaký měl servis ode mě muž, když atestoval on a pak když jsem atestovala já (1 dítě 2,5 let) = nesrovantelné podmínky (on). No přežili jsme, nerozvedli se 😇

doctortobe
3. kvě 2017

Ahoj holky, sice nejsem maminka ale studuju vseobecne lekarstvi a porad se rozhoduju nad specializaci, kdzy jsem narazila na tuto diskuzi rikala jsem si ze bych vas trochu vyuzila, prece jen kdo bude lepe vedet co je nejlepsi pro budouci matku a lekarku, nez matky a lekarky. Takze jestli vam to nevadi 🙂
Nejvic se zajimam o internu, pediatrii.. laka me jak adrenalin(kteryho si asi uziju az az takze me to prejde) ale zase jako matka a manzelka bych se mela taky starat o rodinu a nechodit domu zdrcena. Takze takova pediatrie nebo obdovni lekar by bylo nejlepsi, s vlastni ambulanci, ikdyz mam hroznou chut pracovat v nemocnici a "zachranovat zivoty". Nebojite se treba, pediatricky, ze nemoci z ordinace a cekarny prenesete domu na deti ? A jak vypada takovy bezny den na interne ? Je to velky zaprah ? Predstavuju si internu jako spise diagnosticke oddeleni.
Nebo mi poradte jake specializace mate prosim vy 🙂
Dekuju moc za vase odpovedi, nikde jinde na internetu jsem nic nenasla, a do pataku nevydrzim cekat na praxe 🙂