Lékařky na mateřské, jak jste skloubily děti a atestaci?

helulela
29. dub 2010

Ahoj, zajímalo by mě, jak jste skloubily děti a atestaci, kdy se chystáte do práce a vůbec všechno okolo... 🙂

cell
3. únor 2017

@celaskon87 : vlastně mě to ani nenapadlo žádat o snížení. Jsme členkou dvou společností, od obojí chodí každý měsíc užitečný časopis, máme testy za kredity ...

celaskon87
3. únor 2017

@cell tak to je fajn, já žádné benefity nemám, takže proto mi to přijde jako vyhozené peníze...

bretislav
6. únor 2017

Ahoj ženský, jsem taky s dětma na rodičovské, první se mi narodilo 2.5 roku po škole, druhé 18M po prvním. Pracovala jsem na interně, teď když je mladšímu rok a půl, beru pár příslužeb do měsíce. Hlavní problém je s tím, kam dát děti. Babičky nechtějí hlídat, chůva či jesle+školka jsou moc drahé, takže jen jak se stihneme vystřídat s manžele. Bohužel kombinace hypotéky a manželova učitelského platu není optimální.
Musím říct, že co občas zajdu do práce, jsem mnohem spokojenější. Děti jsem chtěla, ale nejsem typ, který by uspokojovalo být jen kolem plen a soplů.

Můžu taky poprosit o vstup do skupiny?

vercik83
6. únor 2017

@plamenka84
@cell

Holky, a nechcete navázat spolupráci s hospicem v Praze? Když čtu u vás o tě paliaci...

cell
6. únor 2017

@vercik83 : s hospicem problém není, ten my tu na Praze 4 máme ... problém je, když chce pacient a rodina zůstat doma ....

vercik83
6. únor 2017

@cell jo, to je pravda. Já že hospic štrasburk znám. Teda i malovickou za původniho vedení. Je problěm, jak pacienti překládají do hospiců z nemocnic na poslední chvíly a pak smysl hospice zcela ztrácí význam

cell
7. únor 2017

@vercik83 : ve Štrasburku jsme byli ještě se školou na exkurzi a líbilo se mi. To je pravda, pořád spoustu pacientů umírá po internách/ LDN - kde se stejně už nic neléčí, samo - a dost zbytečně ☹

bretislav
7. únor 2017

@cell Viděla jsem na DVTV rozhovor s chlapíkem, co zakládá v nemocnicích paliativní týmy. Teď prý už v 18 nemocnicích po celé republice.
Vadí mi, že na oddělení není žádné místo, kam vzít pacienta/jeho rodinu ke sdělení špatných zpráv

kebule123
10. bře 2017

Je tu nekdo, kdo jeste studuje medinu a planuje miminko pri studiu?

tiena
11. bře 2017

@kebule123 ja jsem pred chvili dostudovala....deti jsem mela v prubehu skoly dve....

kebule123
12. bře 2017

@tiena a na jake fakulte jsi studovala? A v kolikatem rocniku jsi mela deti?

loc
12. bře 2017

@kebule123 ja promovala take nedavno (2015) a sestak jsem dodelavala se synem a zvladla jsem to bez preruseni i bez prodluzovani studia.

kebule123
12. bře 2017

@loc takze jsi otehotnela uz v pataku?

loc
12. bře 2017

@kebule123 presne tak, v listopadu a malej se narodil v srpnu mezi patakem a sestakem. Bylo to ale neplanovane, dobrovolne bych do toho urcite nesla, protoze krome toho, ze to bylo fakt narocne, me i dost mrzelo, ze jsem si maleho nemohla normalne uzivat a musela chodit do skoly a sprtat na statnice. Ale v jeho 10 m jsem uz mela hotovo a pak jsme se hned vrhli na druhe, abych si ty deti odbyla pri jednom🙂

kebule123
12. bře 2017

@loc takze planovane bys do toho uz nesla jo? Js orave premyslim jestli mit deti pri studiu s nebo az po

loc
12. bře 2017

@kebule123 urcite ne, protoze toho uceni bylo fakt hodne a navic nejde studovat dalkove a i kdyz jsem chodila asi jen na pulku seminaru a cviceni (dalo se si rict o podpisy navic), stejne me mrzelo, ze nejsem se synem. Ale da se to, zalezi, jaky mas k tomu postoj ty, nekomu nevadi nechat mimco u nekoho na hlidani a nekdo to zase tezce nese. A na ktere studujes? Ja studovala na 1.

kebule123
12. bře 2017

@loc takze podle tebe je lepsi az po skole a nebo byt tehotna treba v sestaku?

loc
12. bře 2017

@kebule123 za me uplne super ta druha varianta, otehotnet treba zacatkem nebo behem sestaku a porodit po posledni statnici. Ale samozrejme nekdo muze mit rizikoe tehotenstvi, nevolnosti atd. a to studium taky moc nezvlada. To ale nebyl muj pripad, mne bylo ok🙂.

kebule123
12. bře 2017

Jojo, tak uvidim jak to jeste bude 🙂

tiena
14. bře 2017

@kebule123 na jednicce. otehotnela jsem ve tretaku, rodila na zacatku ctvrtaku, na jeho konci otehotnela a rodila podruhy v pulce pataku.

plamenka84
14. bře 2017

@kebule123 ty jo, neblázni, jen si pěkně užij studenstký léta, jdi aspoň na skok do práce a pak na mateřskou. Nic ti neuteče a všechno si pěkně užiješ. Já si teda nedovedu přestavit studovat s dítětem. Ty začátky s mimčem, zvlášť s prvním jsou tak krásný a přestava, že ten čas mám dělit mezi mimčem a učením, brrr, ani náhodou. Případně můžeš mít "náročný" miminko a budeš ve stresu, že nestíháš školu.

majus6
14. bře 2017

Holky, ze se vam do toho pletu... Ja bych dite hned po skole nechtela ani za nic. Ten rozdil co se uci ve skole a jaka je praxe je obrovsky a nedovedu si predstavit co bych delala, kdybych po skole zustala doma a pak nastupovala nekde do prace. Delala jsem 3 roky a ted jsem doma. Vim o cem to je, kdyz se chci na neco mrknout (nastudovat), tak vim co se mi bude do praxe hodit a az se budu chtit vratit do prace, tak muzu pozvolna vzit par sluzeb v mesici, pak nastoupit treba na 2 dny v tydnu... Pokud bych nemela zadnou praxi, tak nevim jak bych se na zkracenej uvazek vubec zajela. To nemluvim o vyhodach typu pracovni smouva na dobu neurcitou, materska na kazdy dite (ne jen rodicak). Ted si to s detma doma uzivam, trochu jsem si zapracovala, tak nejsem ve stresu, ze o neco prichazim a pak se vratim. Nerikam, kdyz se zadari neplanovane, tak jasny, ale planovane bych si to nevybrala. Jedna nase kolegyne deti na skole mela a pochvalovala si to, ale co vim, tak ji je vychovala mama, ona byla porad v Praze na skole a mama ji hlidala deti v okresnim meste... takze timhle zpusobem to urcite jde a pak mohla hned naskocit do prace.

kebule123
15. bře 2017

@tiena a jak jsi to zvladla s detma?

plamenka84
15. bře 2017

@majus6 ve všem s tebou souhlasím, ta finanční stránka není teda taky zanedbatelná. A většinou už po roce dávájí smlouvu na dobu neurčitou. Taky mám pocit, že teď doma o nic nepřicházím.

nikinkax
15. bře 2017

já bych se taky do dítěte při škole nepouštěla...každý, kdo do toho jde má můj obdiv, ale na druhou stranu, já jsem moc ráda tak, jak to mám já...sice jsem stará matka, ale mám hotovou atestaci, smlouvu na dobu neurčitou, mám se kam vrátit, vezmou mě i na menší úvazek a už od půl roku syna chodím sem tam do služby a jsem ráda...navíc po těch letech v práci jsem se na pauzu těšila...ale já svého chlapa potkala až ve 29, takže to samozřejmě bylo ovlivněné i tím...kdybychom spolu byli od gymplu, taky to asi všechno bylo jinak...jako absolvent s dítětem budete mít s kratším úvazkem problém, budete muset sloužit atd...a ta praxe je úplně jiná než to, co nás učili ve škole, takže ty začátky jsou fakt těžký...

radka8888
15. bře 2017

@nikinkax problém je v tom, že z našeho holciciho kruhu z cca 10 holek nemůžou 3 otěhotnět. Ten věk je prostě neúprosný a zase všechno se dá odložit, ale ty děti moc ne. Já jsem měla děti tři roky po škole a považuji to za kompromis. Bylo to čistě rozumove rozhodnutí a rozhodně nelituju.

majus6
15. bře 2017

@radka8888 @nikinkax Ja chtela prvni dite do 30, coz jsem stihla, 3 roky praxe, mam kmen a pak budu resit zbytek. S manzelem jsme spolu prave od gymplu, takze jsem to nechtela odkladat.

nikinkax
15. bře 2017

@radka8888 @majus6 určitě, já se taky bála, aby to nebyl problém, ale otěhotněla jsem zřejmě okamžitě o svatební noci...ale samozřejmě to tak být nemuselo a pak bych obrovsky litovala, ale prostě takhle mi to život nachystal...muže jsem potkala poměrně pozdě, rok po tom atestovala, za dalšího půl roku se vdávala a okamžitě otěhotněla...ale měla jsem štěstí, uznávám...ty tři roky mi taky přijdou dobrý kompromis...už něco umíš, máš se kam vrátit, ale ještě nejsi na dítě stará...🙂

radka8888
15. bře 2017

@nikinkax moje kolegyne poznala přítele ve 41, teď ve 42 mají krásného zdraveho chlapecka. Ještě k atestaci procestovala svět, vyoperovala se. Ale Teda to už mi přijde fakt na knap...Ale my jsme teď měli kruhový sraz, blížíme se 35 a část nemá ani partnera a tedy někdo už je na IVF..To není problém jen medicíny, ale tady je to takový vxmeznikovany skola, atestace, první dovolená v Chorvatsku🙂))

blackhole
15. bře 2017

@nikinkax já to mám taky tak podobně. Početí těsně před atestací, smlouva na neurčito a plán jít po mateřské sloužit - 2 víkendové dny v měsíci. Tak uvidím, jestli mi to dítko dovolí 🙂